Forumowa relacja z sesji miasta

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Forumowa relacja z sesji miasta

Post autor: DKS » czwartek, 8 listopada 2007, 10:06

Szanowni forumowicze, z uwagi na duże zainteresowanie obradami sesji Rady Miasta postanowiłem relacjonować na bieżąco to, co dzieje się na obradach. Jeżeli pomysł się przyjmie, w analogiczny sposób będę relacjonował każdą sesję. By zachować ciągłość przekazu i nie wprowadzać chaosu, o wasze opinie i komentarze poproszę po zakończeniu relacji. Miłej lektury :D

Przewodniczący Adam Brzóska otworzył obrady sesji. Uczestniczy w nich 14 radnych, brakuje radnego Andrzeja Tyszkiewicza. Zainteresowanie jest tak wielkie, że zabrakło krzeseł (pracownicy ratusza na bieżąco je donoszą). Przyjechały aż trzy telewizje, dwóch reporterów radiowych, a zasadzie dwie reporterki, są też dziennikarze gazet. - Jeszcze nigdy nie widziałem na sesji tylu osób - nie krył zdziwienia przewodniczący Brzóska.

Jak znam życie, to dziennikarze czekają na publiczną prezentację hejnału :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 8 listopada 2007, 18:21 przez DKS, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 8 listopada 2007, 10:17

- Nie spodziewałem się tak wysokiego poziomu - powiedział prof. Leszek Kułakowski, przewodniczący jury, które wybrało kompozycję hejnału Ustki.

Po wystąpieniu prof. Kułakowskiego hejnał odegrali muzycy ze słupskiej filharmonii. Eleganccy, dystyngowani, w dobrze skrojonych frakach. Gdy skończyli grać, na sali rozległy się gromkie brawa. Widać było, że hejnał spodobał się nie tylko komisji konkursowej, ale i mieszkańcom.

Po uroczystym odegraniu hejnału burmistrz Ustki Jan Olech i przewodniczący Brzóska wręczyli dyplom i nagrodę autorowi zwycięskiej kompozycji - panu Jackowi Stańczykowi ze Słupska. Kompozytor został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez zgromadzoną na sali publiczność.
Ostatnio zmieniony czwartek, 8 listopada 2007, 18:23 przez DKS, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 8 listopada 2007, 10:27

Burmistrz Olech i przewodniczący Brzóska wręczają właśnie nagrody zwycięzcom internetowego konkursu "Mister Ustki-obiekt roku 2007". Nazwiska zwycięzców odczytuje Małgorzata Bugajewska, miejski architekt. Przypominam, że w kategorii nowo wybudowane budynki zwyciężyła rodzina państwa de Lubicz-Szeliskich, właścicieli hotelu Lubicz. W kategorii budynki odnowione pierwsze miejsce przypadło właścicielom posesji przy ul. Łąkowej 10 - państwu Taluniewicz i Palanis.

Komisja konkursowa rozlosowała również nagrody wśród osób, które wzięły udział w konkursie. Otrzymały je trzy osoby. Wszystkie spoza Ustki.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 8 listopada 2007, 10:28

Przewodniczący Brzóska ogłosił 12 minut przerwy. To tzw. czas dla reporterów. :D

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 8 listopada 2007, 10:42

Przewodniczący Brzóska wznowił obrady. Burmistrz Olech odczytuje właśnie radnym informacje o swojej pracy w okresie między sesjami.

Burmistrz opisuje swoje wrażenia z pobytu w Homecourt, miasta położonego na wschodzie Francji, które chce nawiązać z Ustką współpracę.

Akcent humorystyczny: tradycją w Homecourt jest, że mer tego miasta całuje w policzkek każdą, spotkaną na ulicy kobietę.

Burmistrz poinformował również, że współpracą z Ustką zainteresowane są władze Bornholmu. To duży krok do reaktywowania połączenia promowego z duńską wyspą.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 8 listopada 2007, 11:04

Radny Piotr Wszółkowski zaproponował, by sprzątaniem cmentarza zajął się ZGK. Obecnie jest tak, że za czystość na usteckiej nekropolii odpowiada UTBS, który zleca prace podwykonawcom.

Burmistrz poinformował radnych, że sprawa zostanie poruszona na najbliższym posiedzeniu kierownictwa urzędu.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 8 listopada 2007, 11:08

Radny Włodzimierz Siudek spytał, jakie wnioski zapadły na spotkaniu władz Ustki z zarządem LOT-u. Spotkanie dotyczyło lokalizacji Centrum Turystyki.

Burmistrz Olech: - Strony były zgodne co do tego, że nie ma sensu przerywania inwestycji rozpoczętej przez UTBS. Będziemy wspólnie zabiegać o pieniądze unijne na utworzenie centrum.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 8 listopada 2007, 11:14

Sprawozdanie z pracy rady w okresie między sesjami odczytuje przewodniczący Brzóska.

Radny Siudek dodał w uzupełnieniu, że 26 października uczestniczył w posiedzeniu Stowarzyszenia Euroregion Bałtyk. Jego zdaniem jest szansa na to, by do Rady Młodzieżowej Stowarzyszenia wszedł któryś z ustczan.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 8 listopada 2007, 11:17

Radny Wszółkowski: Uczestniczyłem w konferencji dotyczącej lokalizacji tarczy antyrakietowej, która odbyła się w Słupsku. O swoich wnioskach i propozycjach zamierza poinformować w dalszej części sesji.
Ostatnio zmieniony czwartek, 8 listopada 2007, 18:23 przez DKS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 8 listopada 2007, 11:20

Radny Krzysztof Błądkowski spytał przewodniczącego, czy prawdą jest, że prezydium rady nie zaprasza na sesję Marka Biernackiego, byłego wiceburmistrza, a obecnie radnego wojewódzkiego. - Zastanawiam się, czy to zaniedbanie, czy też celowe działanie - pytał Błądkowski.

Przewodniczący Brzóska: Jeżeli rzeczywiście tak jest, to przeproszę pana Biernackiego. Z panem Biernackim widzę się jednak często i nigdy nie zgłaszał mi tej sprawy.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 8 listopada 2007, 11:25

Radny Wszółkowski, w trybie interpelacji, zaproponował, by burmistrz Ustki zwrócił się do władz PKP Intercity o uruchomienie dodatkowych, sezonowych połączeń kolejowych. Samorządowiec chciałby, aby pociągi Intercity dojeżdżały do Ustki z południa Polski.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 8 listopada 2007, 11:36

Radny Wszółkowski spytał o kwestie przejęcie od pana Malka terenów przy ul. Portowej. W dyskusji padło nazwisko Marka Biernackiego. Przewodniczący Brzóska spytał radnego Wszółkowskiego, czy Marek Biernacki bierze udział w tych rozmowach jako radny wojewódzki, czy też jako przedstawiciel firmy Morpol.

Radny Siudek podzielił się publicznie swoim newsem: rola pana Biernackiego będzie jednoznaczna, gdy zostanie wicewojewodą pomorskim.
Ostatnio zmieniony czwartek, 8 listopada 2007, 11:42 przez DKS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 8 listopada 2007, 11:41

Przewodniczący Brzóska spytał publicznie piszącego te słowa, co pisze na laptopie rzecznik. Wyjaśniłem panu przewodniczącemu, że relację dla forumowiczów. :D

Przewodniczący Brzóska: - Czy mógłby pan to robić w przerwie, gdyż
hałas stukanych klawiszy przeszkadza w prowadzeniu sesji. :D

Sugestię pana przewodniczącego wziąłem sobie do serca. By nie zakłócać przebiegu na sesji, postanowiłem delikatniej uderzać w klawisze. :twisted:

Marcin Barnowski

Post autor: Marcin Barnowski » czwartek, 8 listopada 2007, 11:46

rewelacyjna relacja. Ja tęż będę ciszej

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 8 listopada 2007, 11:53

Komisja Rewizyjna zapoznała radnych z protokołem kontroli przeprowadzonej w OSiR. Radni kontrowali okres, gdy OSiR-em kierował p.o. dyrektora Andrzej Dolata.

"Mając na uwadze niegospodarność stwierdzoną w czasie kontroli Komisja Rewizyjna wnioskuje o skierowanie do OSiR kontroli zewnętrznej (RIO - dop. rzecznika)".

Za wnioskiem KR głosowało 9 radnych. Przeciw byli radni Siudek i Paściak, od głosu wstrzymali się radni Wszółkowski, Błądkowski i radna Kołakowska.
Ostatnio zmieniony czwartek, 8 listopada 2007, 12:30 przez DKS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 8 listopada 2007, 11:57

Dyrektor OSiR Stanisław Podlewski przeczytał wyjaśnienia Andrzeja Dolaty. Po ich przeczytaniu radni Wszółkowski i Paściak zwrócili się do radnych, by uchylili wcześniejszą uchwałę o skierowanie do OSiR kontroli zewnętrznej.
Ostatnio zmieniony czwartek, 8 listopada 2007, 12:03 przez DKS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 8 listopada 2007, 12:02

Radna Kołakowska: - Co chcemy osiągnąć wprowadzając do OSiR-u kontrolę zewnętrzną?

Radny Sołtysiak: Jestem zdziwiona zachowaniem moich kolegów i koleżanek, którzy uważają, że poszliśmy kontrolować OSiR, żeby znaleźć coś, czego nie było.

Dyrektor Podlewski: Ja nie boję się żadnej kontroli. Nie jestem alfą i omegą, każda kontrola jest dla mnie pomocna.

Przewodniczący Brzóska: Burmistrz ma prawo porównać ustalenia komisji rewizyjnej z ustaleniami kontroli wewnętrznej. Wniosek rady nie jest jednak wiążący dla burmistrza. Wiążące dla burmistrza są uchwały.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 8 listopada 2007, 12:14

Atmosfera robi się coraz bardziej gorąca. Radni wciąż dyskutują o sytuacji w OSiR-ze. Radna Górecka polemizuje z wyjaśnieniami pana Dolaty. - Nie możemy powiedzieć publicznie wszystkiego, zdradzać szczegółów kontrolowanych umów - mówi radna Górecka, członek Komisji Rewizyjnej.

Radny Wszółkowski: Pan przewodniczący mija się prawdą mówiąc, że wniosek radnych nie jest wiążący dla burmistrza. Burmistrz ma obowiązek powiadomić prokuraturę, gdy zaistnieje podejrzenie popełnienia przestepstwa. Uważam jednak, że te sprawy powinniśmy załatwić we własnym gronie.

Przewodniczący: Proszę nie wkładać w moje usta słow, których nie powiedziałem. Burmistrz będzie miał obowiązek powiadomić jednostkę zewnętrzną, gdy ustalenia KR pokryją się z ustaleniami kontrolera z urzędu.
Ostatnio zmieniony czwartek, 8 listopada 2007, 18:39 przez DKS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 8 listopada 2007, 12:23

Głos w dyskusji chciała zabrać jeszcze radna Paściak. Przewodniczący Brzóska zamknął jednak dyskusję i nie dopuścił radnej do głosu. - Czy to ma charakter represyjny? - pytała radna Paściak.

Przewodniczący poddał pod głosowanie wniosek radnego Wszółkowskiego dotyczacy uchylenie wczesniejszej uchwały (sprawa kontroli OSiR-u). Za głosowało trzech radnych. Poza wnioskodawcą - radni Siudek i Paściak.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 8 listopada 2007, 12:24

Czas na papierosa. Dziesięć minut przerwy. :D

ODPOWIEDZ