Forumowa relacja z sesji - grudzień

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » sobota, 22 grudnia 2007, 17:03

@ Edward

Nie bardzo rozumiem, o jakim zawłaszczaniu mediów mowa? Co ma do tego nasze forum? Pisałem już wielokrotnie, że każdy z użytkowników może tu pisać co chce, pod warunkiem, że nie łamie regulaminu. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by radni Siudek, czy Wszółkowski zamieszczali na naszym forum sprawozdanie ze swojej działalnosci, pisali o swoich sukcesach na niwie samorządowej, dzielili się swoimi spostrzeżeniami, oceniali pracę burmistrza, etc. Z przyjemnością poczytałbym ich relacje, oceny, komentarze. Nawet te, które dla innych mogą się wydać stronnicze i tendencyjne. :D

Pozdrawiam

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » sobota, 22 grudnia 2007, 17:50

Rzeczniku, z mojej wypowiedzi z wcześniej nie wynika bym bezwarunkowo wypowiedział się o zgodzie na relacjonowanie sesji, jedynie doceniam talenty filologiczne i do tego celu używam porównań.

nikita

Post autor: nikita » sobota, 22 grudnia 2007, 17:58

Włodzimierz Siudek napisał:
Zasugerowałem więc rzecznikowi ( niech Panie z biura rady nie obrażą się) by ta relacja stała sie protokołem z sesji i to wystarczy.
Ja tu nie widzę jedynie pochwały talentów filologicznych...

Awatar użytkownika
mroofka

Post autor: mroofka » sobota, 22 grudnia 2007, 18:10

Włodzimierz Siudek pisze:jedynie doceniam talenty filologiczne i do tego celu używam porównań.

hahaha
Panie Siudek
to zaczyna być załosne...
czarne jest białe.... białe jest czarne ?
sesnu szukam ;D

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » sobota, 22 grudnia 2007, 18:11

I ja uważam, że druga wypowiedź przeczy pierwszej. Wydaje mi się, że jako filolog potrafię czytać ze zrozumieniem. Ale zostawmy już to.

Chciałbym publicznie spytać radnego Siudka, żeby jasno się określił: czy jest za tym, żeby relacje na forum nadal się ukazywały (jak chce tego zdecydowana większość forumowiczów), czy też jest przeciw? Wówczas nie będziemy mieli żadnych wątpliwości.

Wszystkich forumowiczów, zainteresowanych relacjami z sesji pragnę uspokoić: nadal będą się pojawiały. Także na nowym, prywatnym forum, jeśli oczywiście dumb nie będzie miał nic przeciwko. :D

Pozdrawiam

aska

Post autor: aska » sobota, 22 grudnia 2007, 18:19

Patrząc na dyskusje można wywnioskować, że rzecznik ze wszystkimi na tym forum pije piwo oprócz dwóch Panów.

Awatar użytkownika
mroofka

Post autor: mroofka » sobota, 22 grudnia 2007, 18:27

:twisted: kiepski gracz kompromituje się sam
sesnu szukam ;D

Awatar użytkownika
Ustka2007

Post autor: Ustka2007 » sobota, 22 grudnia 2007, 18:34

aska pisze:Patrząc na dyskusje można wywnioskować, że rzecznik ze wszystkimi na tym forum pije piwo oprócz dwóch Panów.
Mam nadzieje, że nie robią tego w miejscach publicznych. Wtedy "wszyscy" musieli by dostać po mandacie.

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » sobota, 22 grudnia 2007, 18:53

I w ten oto sposób widzimy, że niektórym radnym nie podoba się coś takiego jak miejskie forum. No bo jak za nasze pieniądze ma się utrzymywać coś, co nie pogładzi radnych po główce, tylko da im klapsa w...? Wybraliście nas i teraz nas chwalcie, jesteśmy najlepsi, tak?
Ja wiem, że niektórych boli to, że forum jest (jak to określił ktoś znajomy) "niezłym źródłem informacji". W GP nie napiszą, że radny W. nie jest zwolennikiem relacji internetowych przez co spotkał się z przykrymi słowami ze strony forumowiczów. Dobrze wiecie, że ludzie czytają forum (nie koniecznie piszą) i kilku takich jak ja czy inni mogą pokazać Was w świetle radnych niewartych reelekcji...
Więc wybacz mi, że żyję snem...

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » sobota, 22 grudnia 2007, 23:03

Mówienie o tendencyjności czy nieuprawnionej (?) krytyce Władz Samorządowych na tym Forum obserwuję od chyba początku mojego zainteresowania ustecką stroną.
Takie parę wątków w tej kwestii powraca niemal cyklicznie w dyskusjach... niezależnie od kadencji:
1. Radni chętnie wysłuchają twojej opinii, gdy jest ona pokrewna z ich tokiem rozumowania.
2. Urzędnicy Ratusza chętnie wysłuchają twojej opinii, gdy jest ona pokrewna z ich tokiem rozumowania.
3. Radni obruszają się za słowa krytyki, wskazywanie błędów, czy sugerowanie innych rozwiązań i zarzucają ci wtrącanie się w nie swoje sprawy, bo w końcu oni są Wybrańcami.
4. Urzędnicy Ratusza obruszają się za słowa krytyki, wskazywanie błędów, czy sugerowanie innych rozwiązań i zarzucają ci wtrącanie się w nie swoje sprawy, bo w końcu oni są Wybrańcami.
5. Radni są skłonni nieraz zgodzić sie z twoimi sugestiami. Przy czym ta spolegliwość zdaje się rośnie wraz z topnieniem czasu trwania kadencji.
6. Urzędnicy Ratusza są skłonni nieraz zgodzić sie z twoimi sugestiami. Przy czym ta spolegliwość zdaje się rośnie wraz z topnieniem czasu trwania kadencji.

Ot. Normalka w młodej demokracji... Nie tylko usteckiej.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

a kazdy chcialby normalnie zyc, mimo wszystko, bez tej...

Post autor: elveez » niedziela, 23 grudnia 2007, 01:15

Takze nawoluje do wyjasnienia sobie [na spokojnie] pewnych kwestii i przede wszystkim stonowania dyskusji.
Idac za klimatem swiatecznym, powinnismy wyciagnac wnioski, bez skupiania sie na ocenie osob, a bardziej na konkretnych uzgodnieniach, dotyczacych kazdej z poruszonych tu kwestii. To chyba pierwsza tak zajadla dyskusja.
Nigdy nie sadzilem, ze stane sie przedmiotem "zglodszen" na sesji Rady Miasta, a byt forum miejskiego, moglby stanac pod znakiem zapytania.

:arrow: "...co Nas nie zabije, to nas wzmocni"
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 23 grudnia 2007, 06:16

Dyskusja jest na miejscu.Radny Siudek wypalił ale jak go znam -opanuje sie i przyzna racje większości.Nie myli się ten co nic nie robi.

@Maj
zarzucają ci wtrącanie się w nie swoje sprawy, bo w końcu oni są Wybrańcami.
Wybraniec jest tylko JEDEN : NEO

Pozdro :D
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » niedziela, 23 grudnia 2007, 09:09

Dyskusja nad tematem, ktory wcześniej wrzuciłem zgrabnie przeniosła się od dyskusji ad rem. tj o rzeczy, do dyskusji ad hominem, tj wykazania, że jakaś moja wypowiedź jest niezgodna z tym co wczesniej powiedziałem. No cóż, i mój ogląd rzeczy może się zmieniać. Jednak osobiście najdalej jestem od techniki ad personam, czyli ataku osobistego. Tego raczej nie czynię, a dyskurs nad tym poszedł w tym kierunku; tu brakuje ważnej roli moderatora.
Podtrzymuję moje zdanie, ktore wyraziłem wcześniej, że (probując nikogo nie obrażać) "Problem jest szerszy i nie dotyczy tego, kto z kim pije piwo, tylko jakie uprawnienia i kompetencje ma rzecznik. Jakie zadania i role pełni miejska strona internetowa. Dylemat ten wymaga w moim odczuciu głębszych rozważań" - jednak w tej materii widzę, że nie ma chętnych do rozmowy.

W świątecznej atmosferze, życzę wszystkim internautom "naszej młodej demokracji" (maj) zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » niedziela, 23 grudnia 2007, 10:57

Włodzimierz Siudek pisze:tu brakuje ważnej roli moderatora.
Moderatora, który ukierunkowałby rozmowę w taki sposób, żeby nie mogły się odsłonić populistyczne ciągotki radnych. Dzięki Bogu, ani Maj, ani Elveez, ani Rzecznik takimi moderatorami nie są- co rzecz jasna boli Szanowną Radę (albo tylko część).
Włodzimierz Siudek pisze:Podtrzymuję moje zdanie, ktore wyraziłem wcześniej, że (probując nikogo nie obrażać) "Problem jest szerszy i nie dotyczy tego, kto z kim pije piwo, tylko jakie uprawnienia i kompetencje ma rzecznik. Jakie zadania i role pełni miejska strona internetowa. Dylemat ten wymaga w moim odczuciu głębszych rozważań" - jednak w tej materii widzę, że nie ma chętnych do rozmowy.
Rzeczywiście, ja również nie widzę chętnych do rozmowy, rzecz jasna w kierunku przez Pana proponowanym. Jak widać forumowicze są zadowoleni z relacji, nie widzą w tym stronniczości. Na pewno znajdą się w Radzie tacy, którym też "forumowe plotki" się nie spodobają. Porozmawia Pan z Tropsem, zbierzcie jeszcze kilku i zamknijcie w cholerę to forum. I pomyślcie o zadaniach i roli strony miejskiej. I nie zapomnijcie o jej stronie wizualnej, bo teraźniejsza jest piękna, jak zeszłoroczna choinka pośród świeżych drzewek!

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » niedziela, 23 grudnia 2007, 11:10

No cóż, i mój ogląd rzeczy może się zmieniać
Cieszę się, czcigodny Włodku, że w końcu przyznałeś na rację i już nie wycofujesz się rakiem ze swoich wcześniejszych wypowiedzi. :D Zastanawia mnie jednak, co takiego wydarzyło się w ciągu ostatniego miesiąca, że twój "ogląd" na forumowe relacje tak diametralnie się zmienił. :twisted:
Jednak osobiście najdalej jestem od techniki ad personam
Tutaj, drogi Włodku, muszę się z Tobą zgodzić. Choć dosyć często prezentujemy różne stanowiska, w polemice nie używasz ciosów poniżej pasa. A że bywasz złośliwy...Cóź, powiadają, że złośliwość jest domeną ludzi inteligentnych. :D
tu brakuje ważnej roli moderatora.
Wybacz, ale znów kompletnie tego nie rozumiem. Pieczę nad usteckim forum sprawuje, nomen omen z urzędu, moja skromna osoba. Dodatkowo jest jeszcze dwóch moderatorów społecznych. Nie pamiętam, by pojawiły się jakieś głosy sprzeciwu, gdy o nadaniu uprawnień majowi i elveezowi, poinformowałem innych forumowiczów. Osobiście uważam, że obaj użytkownicy doskonale wypełniają swoje funkcje. Jeżeli ktoś uważa inaczej i sądzi, że nadużywają swoich funkcji, bardzo proszę o oficjalną skargę.

Idąc dalej: kto miałby moderować oficjalne forum usteckiego Urzędu Miasta? Pan burmistrz? Pan sekretarz? Któryś z innych urzędników? Radny? Osoba z zewnątrz? Wydaje mi się jednak, że skoro forum jest tą płaszczyzną, na której ścierają się różne opinie, stanowiska, to powinno być ono moderowane przez pracownika urzędu, odpowiedzialnego za przekazywanie informacji, kontakt z dziennikarzami i mieszkańcami, przez osobę dbającą o szeroko rozumiany public relations burmistrza i urzędu. A taką rolę spełnia właśnie rzecznik.

W którymś we wcześniejszych postów napisałeś drogi Włodku, że miejska strona internetowa "może pełnić, a wręcz pełni role walki z politycznymi przeciwnikami". Znów użyłeś sformułowania, którego kompletnie nie rozumiem. Że niby kto jest politycznym przeciwnikiem? Że niby kto ma walczyć? Że niby nasi forumowicze używają forum do politycznej walki? Nie wydaje mi się.

Każdy z forumowiczów ma prawo do swoich opinii. Każdy z nich może ocenić pracę burmistrza, poszczególnych radnych. Nic na to nie poradzę, że często są to opinie surowe, krytyczne, aczkolwiek - w moim mniemaniu- w granicach dopuszczalnej krytyki. Wszak wolność słowa jest fundamentem naszej młodej demokracji. Żeby była jasność: maj bardzo często punktuje burmistrza i urzędników za niedopilnowanie inwestycji, niedotrzymywanie terminów, wymijające i zdawkowe odpowiedzi. Większość forumowiczów nie zostawiła na nas suchej nitki, jeśli chodzi o sprawę miejskich choinek. Nigdy mi jednak przez myśl nie przyszło, że posty te są formą politycznej walki z burmistrzem, czy też odpowiadającą w jego imieniu moją skromną osobą. Ba, napiszę więcej burmistrz Ustki Jan Olech również przegląda usteckie forum, traktując je jako miejsce, gdzie mieszkańcy mogą wyrazić swoją opinię, również tą krytyczną, wytknąć nam błędy, zaugerować ciekawe rozwiązania. Przypomnijcie sobie, ile spraw poruszonych na forum- tych błahych i tych poważniejszych - doczekało się satysfakcjonującego dla mieszkańców finału. To najlepszy dowód na to, że usteckie forum spełnia swoją funkcję. Na jednym z posiedzeń kierownictwa urzędu burmistrz Ustki zwrócił się do naczelników w następujący sposób: Bardzo proszę czytać usteckie forum i nie obrażać się za to, że nas krytykują. Forumowicze często słusznie wytykają nam błędy, poza tym mają dobre pomysły.

Proszę cię Włodku, zrób świąteczny rachunek sumienia i odpowiedz sobie w duchu: kto bardziej nerwowo reaguję na krytykę, przedstawiciele ratusza, czy niektórzy, podkreślam niektórzy, radni.

tylko jakie uprawnienia i kompetencje ma rzecznik
Rzecznik prasowy to profesja z pogranicza public relations oraz dziennikarstwa. Z jednej strony osoba, która wykonuje ten zawód, musi stosować metody inne niż dziennikarskie, a z drugiej dobrze, jeśli wie, jak działają dziennikarze, i jakich informacji potrzebują.

Rzecznik prasowy odpowiada za całość informacji na temat firmy lub urzędu, która przedostaje się do mediów. Jego obowiązki to nie tylko sporadyczna informacja, ale także stała strategia, stosowana wobec mediów. Jest więc z jednej strony osobą świetnie poinformowaną o tym, co w firmie się dzieje (zwykle wykonuje także inne zadania, związane z komunikacją wewnętrzną w firmie), a z drugiej musi przekazywać tę informację na zewnątrz.

(źródło: gazeta.pl)

A oto zakres obowiązków rzecznika prasowego Urzędu Miasta w Ustce:

przygotowywanie materiałów na temat pracy Burmistrza, Rady Miasta i Urzędu Miasta dla prasy, radia, telewizji i innych mediów oraz mieszkańców miasta,

przygotowywanie materiałów z pracy Burmistrza i Urzędu Miasta na organizowane spotkania,

przygotowywanie i prowadzenie konferencji prasowych,

>przygotowywanie materiałów i prowadzenie wyznaczonej części oficjalnej strony internetowej miasta,

przygotowywanie i nadzór nad wydawaniem własnych wydawnictw prasowych Gminy Miasto Ustka,

przygotowywanie prezentacji dotyczącej pracy samorządu.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 23 grudnia 2007, 12:29

Przypomnijcie sobie, ile spraw poruszonych na forum- tych błahych i tych poważniejszych - doczekało się satysfakcjonującego dla mieszkańców finału.
Nie potwierdzam i nie zaprzeczam......:D

Ale tak powaznie.
Widac jakąś chęć porozumienia miedzy władzą a opiniami forumowiczów.

@Rzecznik
Nie za długi wywód?

Przeciez świeta idą......

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » niedziela, 23 grudnia 2007, 12:37

Eh, Mirek, gubi mnie to wykształcenie filologiczne, o czym już raczył wspomnieć radny Siudek. :D

Pozdrawiam

trops

Post autor: trops » niedziela, 23 grudnia 2007, 14:49

Mam tylko jedno pytanie do Pana Rzecznika. Dlaczego w Pańskiej relacji z sesji nie ma mojej krytycznej uwagi dotyczacej budżetu. Jak Pan pojął sie relacjonowania obrad to niech Pan robi to dobrze i obiektywnie. Proszę się nie martwić o Pana Burmistrza Olecha , doskonale radzi sobie bez Pańskiego medialnego parasola ochronnego.Człowiek ten wręcz oczekuje różnicy stanowisk bo twierdzi, że z różnicy zdań wiele dobrego wypływa i można dużo zrobić dla naszego miasta. Nie musi Pan w ten sposób udowadniać swojej lojalności i przydatności zawodowej. Są inne sposoby.Jest to nie pierwszy raz panie rzeczniku. W poprzedniej relacji zataił Pan fakt mojego odmiennego stanowiska w sprawie koncepcji wspólnego uzdrowiska, w którym wykazałem korzyści tylko po stronie sąsiadów. Robi Pan to chronicznie i w bardzo inteligentny sposób wekslując wypowiedzi adwersarzy.Myślę ,że nie zrozumiał Pan do końca swojej roli jaką winien pełnić rzecznik samorządu. Piszę się szanowny Panie o wszystkich sprawach zarówno po stronie Burmistrza jak i Radnych Miasta. Ludzie mają prawo do rzetelnej informacji i wiedzy o pracy tych którzy wybrali. Czerwony dywan i picie piwa było oczywistą przenośnią ,która powinna dać Panu sygnał do zastanowienia sie nad stylem swojej pracy. Pan Panie Jacku dał sie sprowokować jak dziecko. Ja zacząłbym analizę od siebie w sytuacji gdy ktoś przesyła mi sygnał,że coś jest nie tak.Pan zrobił inaczej ale to Pański wybór.

nikita

Post autor: nikita » niedziela, 23 grudnia 2007, 17:22

Za co najmniej śmieszne i nie na miejscu uważam porównania rzecznika do dziecka w wykonaniu tropsa, który sam jak dziecko się zachowuje. Robi aferę i obraża się, bo ktoś śmiał pominąć w relacji jego słowa! To raz.
Dwa - spokojnie poczekamy na nagranie z sesji i ocenimy czy rzeczywiście tropsowe uwagi były takie istotne. Oby nie okazały się bzdurami. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » niedziela, 23 grudnia 2007, 17:57

Mirek pisze: @Rzecznik
Nie za długi wywód?

Przeciez świeta idą......
Problem jest ważny i uważam, że nie należy go tłumić ze względu na zbliżające się święta.

ODPOWIEDZ