A propo rewitalizacji

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Topilzin

Re: A propo rewitalizacji

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 15 listopada 2010, 21:40

Poezji nie zasłonisz murem nawet 3 metrowym.Trzeba wysiedlić "element" do kamiennego lasu.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 2 grudnia 2010, 17:47

Pod MDK zamontowano wlasnie slupki :mrgreen: Kazdy z nich bez problemu odchylilem 1 palcem od piony na 2 cm. Kto kladzie na cemencie w mrozie?

NADZOR SPI ? Do tego kazdy ma inna dlugosc....
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

JKUstka

Post autor: JKUstka » czwartek, 2 grudnia 2010, 18:55

elveez pisze:Pod MDK zamontowano wlasnie slupki :mrgreen: Kazdy z nich bez problemu odchylilem 1 palcem od piony na 2 cm. Kto kladzie na cemencie w mrozie?

NADZOR SPI ? Do tego kazdy ma inna dlugosc....
Byłem wczoraj ok. 18.00 słupków nie było. jedynie otowory.
Jeżeli zamontowano to dziś. Beton musi troche stężeć.
Zima dodaje się coś tam, ale i okrywa się matami.

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » czwartek, 2 grudnia 2010, 19:22

można stosować domieszki do betonu, które pozwalają wiązać do -5 czy -10 stopni zależnie od wymagań, ale jest to przestarzała metoda dlatego popularniejszym rozwiązaniem jest zalewanie podgrzanej zaprawy szybkoschnącej :wink: wiąże zanim mróz da jej w kość
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 2 grudnia 2010, 20:01

Jedyne co tam jest podgrzane to namiot i mieso ktore ciagle tam leci.... :roll:

Tam elementu odornego na wiedze przewija sie calkiem sporo....zobacz, komus sie chcialo kopac parapety z plytek, nonstop ogrodzenie Hasse z kopa lecialo, az palety nakrecano...te slupki beda sola w oku estetyzacji miasta...podobnie jak wczesniej mocowanie lawek.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » środa, 8 grudnia 2010, 13:41

ten szczycik zaczyna wyglądać dużo bardziej "prawdziwie" niż te wszystkie nowe stylizacje wokół

Obrazek
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 8 grudnia 2010, 17:35

iXik pisze:ten szczycik zaczyna wyglądać dużo bardziej "prawdziwie" niż te wszystkie nowe stylizacje wokół
Pewnie, że bardziej prawdziwie, bo też ta chata jeśli chodzi o formę jest przywracana bardziej rzetelnie i zgodnie z oryginałem do życia niż poprzednie UTBSowe podróbki obliczone wyłącznie na zysk.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » środa, 8 grudnia 2010, 18:31

no jasne nawet dziecko wie że bardziej 50 stopni nachylenia niż 45... Obrazek
Ronald Reagan

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 12 grudnia 2010, 17:12

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 11 stycznia 2011, 18:13

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 4 lutego 2011, 10:40

Z Gp24 http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /972372523" onclick="window.open(this.href);return false;

? To miejsce zostało źle zaprojektowane ? mówi Jan Olech, burmistrz Ustki.
? Kostka jest zbyt płytko i zawsze będzie wypadać.

? Do maja 2011 roku ulica jest na gwarancji i do tego czasu wszystkie naprawy wykonuje firma, która budowała tę ulicę ? mówi Jacek Cegła, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ustce.
Miasto nie zwróciło się i nie zwróci o odszkodowanie do wykonawcy. Potem będzie samo naprawiać kostkę.
? Gdy gwarancja się skończy, będziemy sami naprawiać. Koszt naprawy kostki i tak jest mniejszy niż łatanie dziur w asfalcie ? uważa J. Cegła.

Stanowczo sprzeciwiam sie takiemu postepowaniu ! Co to znaczy nie zaskarzymy i bedziemy bulic sami ? Na kosztowne buble wykonaniu Krezela nie starczy pieniedzy w zadnym budzecie. Za pieniadze wydawane na poprawki poprawek, poprawek mozna by wyremontowac wiele metrow chodnika np na Zeromskiego.

Brak mi slow Mam nadzieje ze ktos sie przebudzi w ratuszu :oops: :oops:

P.s Ciekaw co planuje miasto w zwiazku z nie uradzaniem przez burzowke na koncu Chopina.
Ile razy wlasciciel Aleksandra bedzie kotlownie remontowal ?
Obrazek

Zimny

Post autor: Zimny » piątek, 4 lutego 2011, 11:25

Miasto nie zwróciło się i nie zwróci o odszkodowanie do wykonawcy. Potem będzie samo naprawiać kostkę.
? Gdy gwarancja się skończy, będziemy sami naprawiać. Koszt naprawy kostki i tak jest mniejszy niż łatanie dziur w asfalcie ? uważa J. Cegła.
[/size]

[/quote]

z tą ulicą To tak jak kupić używane auto, często się psuje ale kosztowało mniej to ma prawo :mrgreen: :mrgreen: dobre

a geremański bruk sto lat leżał ehh...

Dana

Post autor: Dana » piątek, 4 lutego 2011, 12:16

elveez pisze:Z Gp24 http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /972372523" onclick="window.open(this.href);return false;

? To miejsce zostało źle zaprojektowane ? mówi Jan Olech, burmistrz Ustki.
? Kostka jest zbyt płytko i zawsze będzie wypadać.

? Do maja 2011 roku ulica jest na gwarancji i do tego czasu wszystkie naprawy wykonuje firma, która budowała tę ulicę ? mówi Jacek Cegła, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ustce.

Stanowczo sprzeciwiam sie takiemu postepowaniu ! Co to znaczy nie zaskarzymy i bedziemy bulic sami ? Na kosztowne buble wykonaniu Krezela nie starczy pieniedzy w zadnym budzecie. Za pieniadze wydawane na poprawki poprawek, poprawek mozna by wyremontowac wiele metrow chodnika np na Zeromskiego.

Brak mi slow Mam nadzieje ze ktos sie przebudzi w ratuszu :oops: :oops:

P.s Ciekaw co planuje miasto w zwiazku z nie uradzaniem przez burzowke na koncu Chopina.
Ile razy wlasciciel Aleksandra bedzie kotlownie remontowal ?
Sadzę,ze miasto nie ma jednoznacznej koncepcji jak postępować w takich sprawach.Błedem było zaprojektowanie na skrzyżowaniach kostki 10 *10.Takie rozwiązania według mojej oceny można stosować na chodnikach a nie tam gdzie występuje ruch ciężkich pojazdów.Wydaje mi się,ze winnego należy szukać wsród projektantów i tych którzy zaakceptowali taka dokumentację.Tak wogule ten odcinek miasta ( Chopina,Żeromskiego ) jest nieszczęściem miasta. Nawiększym bublem jest park.Bezmyślne słupki które niczemu nie służą i zdewastowany park przez gokarty i inne dziwne pojazdy jest wizytówka miasta.Każdorazowe nakłady przed sezonem sięgają dziesiatek tysięcy złotych. A sprawa jest nadzwyczaj prosta. Wykorzystać słupki i odgrodzić wjazd do parku od ulicy Chopina dla tych pojazdów. tam gdzie są ścieżki posadowić przestawiane pachołki. Pojazdy niech jeżdżą za Dajaną. Posadzić w parku rosliny cieniolubne i trochę kwiatów i też będzie pięknie. Ten park powinien służyć mieszkańcom i turystom. Czas również wyremontowąć chodnik na ulicy Żeromskiego. Stan jego jest okropny i stanowi żródło kpin i przekleństw ze strony turystów.Oczywiście jak przeczyta to ktoś z Ratusza to orzeknie ,że nie ma kasy aby to zrobić.Ja to rozumię ale policzcie Panowie ile jej bezmyślnie wydajemy na nieistotne sprawy. Jakie? to przeczytajcie jeszcze raz protokoły z sesji Rady.

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » piątek, 4 lutego 2011, 12:20

zacytuję sam siebie z forum GP24
dawne ulice brukowane miały taką charakterystyczną cechę że były wypukłe w osi i opadały ku krawężnikom.
dzięki temu łączyły się dwie funkcje - ulica odprowadzała świetnie wodę pozwalając jej płynąć poboczem do rynsztoków, a ponadto każdy pojazd naciskając na łukowaty przekrój dociskał wszystkie kostki a te zakleszczały się jeszcze bardziej.

dziś współczesne pseudohistorycznie układane kostki polbrukowe/kamienne są kładzione płasko a od osi do krawężników opadają nieznacznie i w płaszczyźnie. nie mają tym samym odpowiedniej mechaniki pozwalającej utrzymać nawierzchnię nienaruszoną.

zanim ktoś obwini niesłusznie nowoczesne ciężkie pojazdy niech popatrzy na do dziś zachowane ulice brukowe...
rzecznik uważa że jest taniej łatać kostkę niż asfalt

ale niech będzie o połowę taniej to gdy częstotliwość łatania jest 10 razy większa... taniej nie wyjdzie
Ronald Reagan

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 4 lutego 2011, 13:00

@ Dana, iXik

Madrze prawicie, mam wrazenie ze jak tematy rewitalizacji sie rozkrecaly to byla mowa o tym ze kostka sie nie sprawdzi. Sytuacja pokazuje ze ktos najzwyczajniej nie ma wyobrazni do tego typu przedsiewziec. Jednak wykonac ulice z 2 spadkami jest wiele trudniej i drozej.

Na park Chopina beda slone pieniadze szly, nie przelozy sie to niestety ani na mandaty ani na estetyke. Ktos poprostu nie rozumie ze liberalizm to brakujaca strona restrykcji. Jesli nie ma restrykcji nie ma liberalizmu - jest samowola.

ps "w ogóle"
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 5 lutego 2011, 10:56

No właśnie. Jeśli coś zostało spartolone i rozwala się na potęgę na gwarancji to właśnie po to jest gwarancja żeby żądać całkowitego usunięcia usterek, nawet jeśli to miałoby oznaczać prawidłowe ułożenie całej nawierzchni od nowa. Taka decyzja ratusza to zwykłe niedopełnienie obowiązków wyrażające się w niedbałości o interes miasta i niegospodarność na gigantyczną w skali Ustki skalę. Jeśli ratusz rzeczywiście zrezygnuje z dochodzenia praw gwarancyjnych to powinno to trafić do prokuratury. Ratusz z burmistrzem na czele pokazuje prawdziwe niewyborcze oblicze i strzela sobie samobója. Pisałem przed wyborami, że skoro Olech nic nie zrobił przez 4 lata to tym bardziej nie będzie robił w kolejnej kadencji ale to już kosmiczna przesada.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » niedziela, 6 lutego 2011, 21:59

Długo kombinowałem, czy cokolwiek w temacie artykułu w GP w ogóle napisać.... i stwierdziłem, że nie warto marnować e-atramentu na pisanie w temacie rewitalizacji nawierzchni. Zaczęliśmy pisać o błędach już chyba w rok po ukończeniu pierwszego odcinka Chopina i non stop wskazujemy wady wykonania... Jedyną reakcją są stwierdzenia, że wszystko jest OK, że wykonano zgodnie z projektami, że kostka pracuje, żeby w końcu "kiedyś" się samoistnie posadowić na przeznaczonym jej miejscu...
Moim zdaniem - niezmienionym od lat - całkowity "ratuszowy tumiwisizm" takiego stanu inwestycji wynika z faktu, że gros kasy wydano "nie naszej", a unijnej, czyli takiej, która po prostu spadła z nieba i nie ma sensu martwić się o jej rzetelne wydatkowanie. Ważne, żeby z tej kasy zrobić a)dużo, b) tanio, c) spektakularnie.
Jakby była to w 100% kasa miasta, to podejrzewam, że każda złotówka byłaby oglądana dwa razy. A tak... zrealizowano projekt, który miał znaczące wady konstrukcyjne. Jednak nikt tych wad nie korygował, ponieważ:
1) wiązałoby się to ze zmianami w dokumentacji unijnej i mogłoby wstrzymać finansowanie
2) podrożyłoby inwestycję
3) czyżby było jeszcze coś, co nie pozwoliło Miastu zareagować natychmiast po wystąpieniu PIERWSZYCH wad w nawierzchni i powielaniu tej wady na całej Starówce :?:

Dzisiaj przeszedłem się ul. Kosynierów.... Mam nadzieję, że TA inwestycja jeszcze nie została zakończona i odebrana przez Miasto :roll: :?:

.... A miałem nie marnować atramentu :?
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 6 lutego 2011, 22:58

maj pisze:Długo kombinowałem, czy cokolwiek w temacie artykułu w GP w ogóle napisać.... i stwierdziłem, że nie warto marnować e-atramentu na pisanie w temacie rewitalizacji nawierzchni. Zaczęliśmy pisać o błędach już chyba w rok po ukończeniu pierwszego odcinka Chopina i non stop wskazujemy wady wykonania... Jedyną reakcją są stwierdzenia, że wszystko jest OK, że wykonano zgodnie z projektami, że kostka pracuje, żeby w końcu "kiedyś" się samoistnie posadowić na przeznaczonym jej miejscu...
Moim zdaniem - niezmienionym od lat - całkowity "ratuszowy tumiwisizm" takiego stanu inwestycji wynika z faktu, że gros kasy wydano "nie naszej", a unijnej, czyli takiej, która po prostu spadła z nieba i nie ma sensu martwić się o jej rzetelne wydatkowanie. Ważne, żeby z tej kasy zrobić a)dużo, b) tanio, c) spektakularnie.
Jakby była to w 100% kasa miasta, to podejrzewam, że każda złotówka byłaby oglądana dwa razy. A tak... zrealizowano projekt, który miał znaczące wady konstrukcyjne. Jednak nikt tych wad nie korygował, ponieważ:
1) wiązałoby się to ze zmianami w dokumentacji unijnej i mogłoby wstrzymać finansowanie
2) podrożyłoby inwestycję
3) czyżby było jeszcze coś, co nie pozwoliło Miastu zareagować natychmiast po wystąpieniu PIERWSZYCH wad w nawierzchni i powielaniu tej wady na całej Starówce :?:

Dzisiaj przeszedłem się ul. Kosynierów.... Mam nadzieję, że TA inwestycja jeszcze nie została zakończona i odebrana przez Miasto :roll: :?:
.... A miałem nie marnować atramentu :?
Generalnie zgadzam się, jednak temu, że każda złotówka byłaby oglądana dwa razy gdyby była to kasa miejska przeczą fakty, choćby w postaci realizacji ubiegłorocznego budżetu, wystarczy się w niego wczytać. Tumiwisizm i niedbalstwo ratuszaków dotyczy wszystkiego czego się oni dotkną również racjonalnego wydawania "własnych" budżetowych pieniędzy a nie tylko tych unijnych.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 7 lutego 2011, 08:25

Obrazek

:roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » poniedziałek, 7 lutego 2011, 08:44

Powyższe roboty wykonane były terminowo i na najwyższym poziomie, ich estetyka oraz jakość wykonania w pełnym zakresie spełniły nasze oczekiwania.
to jest jeden z tych przykładów dla których moje mniemanie o burmistrzu jest tak niskie. brak profesjonalizmu i brak dociekliwości z jego strony kosztuje podatników. 4 kolejne lata będzie w taki sposób rządził i winę za to ponosi jego elektorat.
Ronald Reagan

ODPOWIEDZ