A propo rewitalizacji

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: A propo rewitalizacji

Post autor: elveez » poniedziałek, 7 lutego 2011, 18:57

No wiec ta jakosc oraz wykonanie wymaga by poprawic.

Słupski wsadzone chyba na 4 dyble albo rozporowki - ciezko ocenic co ta trzyma w zasypce. Ale bujaja sie jak prostak po Findera.Obrazek
Kazdy slupek ma swoje koordynaty GPS :lol:

Moim skromnym zdaniem krysztaly cementu juz dawno zwiazaly, i zamiecenie ich nie da niczego bo rowno z tym odmarzla szlichta cementowa, piesi dadza rade poczekajcie na tira i sztaplarke @ 10T Widzialem chodnik probowano spoinowac....ale efekt mizerny, zycze milego czyszczenia kanalizacji burzowej bo spora czesc wypelnienia zostala do niej splukana albo sama splynela.
Obrazek

Obrazek
A tu cukierek, od 3-4 miesiecy zdjety chodnik i nikt sie nie poczuwa, solidny kopniak w dupe pomogl komus wyladowac z samochodu combi 24 szt tej kostki. jak sadzicie ile m2 chodnika trzeba rozebrac zeby sie nie zapadl po 10 miesiacach od uzupelnienia luki.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 7 lutego 2011, 20:20

Napiszę wprost - ja bym się raczej zastanawiał kto i ile wziął do kieszeni żeby Krężel za taką kasę mógł odwalić aż taką fuszerkę, mimo tego otrzymał takie referencje i jeszcze zaniechano w stosunku do tej firmy roszczeń z tytułu gwarancji. Bo chyba nikt nie może być w ratuszu aż tak bezdenne głupi żeby coś tak nienormalnego działo się gratis bez czyjegoś interesu.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 7 lutego 2011, 20:23

....Bo chyba nikt nie może być w ratuszu aż tak bezdenne głupi ...

Glupota to pojecie wzgledne i wyjatkowo pojemne. :wink:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » poniedziałek, 7 lutego 2011, 20:23

Celestyn, jeżeli masz jakąś wiedzę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na przyjęciu korzyści majątkowej, powiadom o tym odpowiednie służby. Jeżeli nie, to twoje posty będą traktowane jako pomówienie. Ostrzegam Cię po raz ostatni !

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » poniedziałek, 7 lutego 2011, 20:28

Ja myślę, że błąd mógł nastąpić na etapie projektowania. Trudno mi ocenić założenia projektowe, ale nauka w zakresie kostki kamiennej, bruków itp ma co najmniej kilkusetletnią tradycję. Myślę, że warto raczej zastanowić się, czy można zastosować inne rozwiązania chroniące kostkę, łącznie z zakazem ruchu sam. ciężarowych po wybranych ulicach. Podczas prac w kom. społecznej opiniującej projekty ulic, której członkiem byłem dylemat kostki pojawiał się jedynie w jej warstwie estetycznej. Projektant na tym etapie łatwo powinien zweryfikować inicjatywy, a tak się nie stało. Wykonawca zrobił dokładnie tak jak przewidywał projekt - trudno mieć do niego pretensje. :|

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » poniedziałek, 7 lutego 2011, 20:34

błąd sobie mógł nastąpić gdziekolwiek. ważne jest to, że burmistrz zrobił swoisty odbiór i zatwierdził go beztrosko bez zwrócenia uwagi na bubel który powstał

a zakaz zakazem, tamtymi ulicami tak czy siak tiry nie jeżdżą a jak przyjdzie jakąś gruchę tamtędy do budowy z betonem doprowadzić to i tak wjedzie bo musi, śmieciarka to samo itd... nikt na plażę tirem sobie nie jedzie. jadą ci co muszą więc zakaz byłby próżny i bezsensowny

taka mała dygresja z mojej strony
są miejsca bardzo zrujnowane gdzie każdy ustczanin powiedziałby "wyburzyć ten mur/ruinę i postawić nowe"
ale prawdziwa rewitalizacja to sztuka dla byle urzędnika nie pojęta

http://bryla.gazetadom.pl/bryla/1,85298 ... bniku.html

Obrazek
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » poniedziałek, 7 lutego 2011, 20:44

iXik pisze:błąd sobie mógł nastąpić gdziekolwiek. ważne jest to, że burmistrz zrobił swoisty odbiór i zatwierdził go beztrosko bez zwrócenia uwagi na bubel który powstał
pierwsze projekty powstały za burmistrza Graczyka i nie można odmówić im wysokiego poziomu. Błędy pojawiają sie i nalezy je naprawiać. Bez wieszania winnych; tak czynią ci od krucjaty, ale to chyba inny dział :lol:

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » poniedziałek, 7 lutego 2011, 20:56

Włodzimierz Siudek pisze:
iXik pisze:błąd sobie mógł nastąpić gdziekolwiek. ważne jest to, że burmistrz zrobił swoisty odbiór i zatwierdził go beztrosko bez zwrócenia uwagi na bubel który powstał
pierwsze projekty powstały za burmistrza Graczyka i nie można odmówić im wysokiego poziomu. Błędy pojawiają sie i nalezy je naprawiać. Bez wieszania winnych; tak czynią ci od krucjaty, ale to chyba inny dział :lol:
Co racja, to racja, szkoda dobrego sznura marnować na niektórych. Wg Darwina problem ureguluje się sam, wystarczy poczekać. 8)
Celestyn, jeżeli masz jakąś wiedzę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na przyjęciu korzyści majątkowej, powiadom o tym odpowiednie służby. Jeżeli nie, to twoje posty będą traktowane jako pomówienie. Ostrzegam Cię po raz ostatni !
Ok, czyli pan rzecznik potwierdza, że fuszerka rewitalizacyjna nie wynika z korupcji i złej woli. Tylko z czystej, ludzkiej nieudolności i głupoty... No cóż, dziękujemy panu radnemu i panu rzecznikowi za wyjaśnienie. Jest absolutnie przekonujące i wyczerpujące temat. 8)

Zaraz, tknęła mnie refleksja... Może faktycznie z tą Syrenką to się niepotrzebnie czepiamy? Może faktycznie wszystko jest OK? Została po prostu zrobiona jak ten bruk, normalnie, po ustecku, w tym mieście tak się wszystko robi w temacie publicznych projektów... :shock: To w takim razie muszę przeprosić, jako przyjezdny nie znałem miejscowych obyczajów. Obiecuję je szanować i nie śmiać się z rzeczy, których nie rozumiem. Cóż, inne obyczaje, inna kultura, inne standardy jakości. Przepraszam, bardzo przepraszam za moje faux pas. :shock:
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » poniedziałek, 7 lutego 2011, 22:07

jeszcze raz wyjaśnię, bo widzę radny nie 'zaczaił'...
projekt mógł być sobie spartolony za graczyka
ale to burmistrz olech podpisał to pisemko, powyżej przywołane, chwalące wykonanie i uznające to za dobrze skończoną rewitalizację
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

JKUstka

Post autor: JKUstka » poniedziałek, 7 lutego 2011, 22:30

iXik pisze:
jeszcze raz wyjaśnię, bo widzę radny nie 'zaczaił'...
projekt mógł być sobie spartolony za graczyka
ale to burmistrz olech podpisał to pisemko, powyżej przywołane, chwalące wykonanie i uznające to za dobrze skończoną rewitalizację
Pewnie nie jest to sprawa projektu a wykonawstwa.
Pismo jest z początku 2008 roku. Wtedy wszyscy zachwyceni byli rewitalizacją. Buble zaczynają wychodzić przy użytkowaniu.
Jeżeli nie mamy fachowców ekspertyzy wykonania ulic należy zlecić na zewnątrz. Choćby na najbliższa politechnikę.
Elveez cos już w tym temacie pisał wcześniej.

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » poniedziałek, 7 lutego 2011, 22:58

Apokalipsa! Przyjdą, ocenią. I co? Powiedzą że klapa i że wszystko robić od nowa porządnie... Gdy już GP zdążyło napisać o kolejnym inwestycyjnym sukcesie?! Nie, nie, nie, nie tak to działa.

Wszystko, co robi władza, to sukces, od momentu postawienia pierwszych podpisów, aż po triumfalne przecięcie wstęgi. To absolutny aksjomat.
Po roku wprawdzie dana inwestycja jest do niczego, ale to jest PO ROKU, kto tam będzie odgrzebywał jakieś "referencje", szukał winnych, itepe, poza garstką oszołomów na jakimś tam forum. Niech sobie brzęczą na zdrowie, Bóg z nimi.
Stały flow w środkach na inwestycje jest bardzo ważny - nowy bruk nie będzie przecież nazwany "naprawą", ale "KOLEJNĄ inwestycją rewitalizacyjną prężnie działających władz miasta". Co to za władza, która RAZ zrobi coś porządnie, na całe lata? Ludzie powiedzą, że "cośtam na początku kadencji zrobili, ale pozostałe 3 lata nic nie zdziałali". Więc co rok robią to samo, by było słuszne wrażenie wśród wyborców i w mediach, że miasto jest ustawicznie modernizowane. Tylko wystarczy przemilczeć, że wciąż w tych samych miejscach, to taki tam malutki, nieistotny szczegół.
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 8 lutego 2011, 02:50

Buble zaczynają wychodzić przy użytkowaniu.
Pisałem gdzies na poczatku tego wątku aby wykorzystać tą kostkę która była pod ulicą....
Nie było by problemu.
Była 100 lat to i natepne 100 by wytrzymała.Był to szcześcian o wymiarach ok 20 cm bok.
Kostka która połozona to z 6-7 cm bok.
Po co czekac na ewolucje?

Luknijcie na kostkę która była...
Z lewej i prawej strony jezdni było po ok 1 metrze bruku.
To ulica Marynarki Polskiej od poczty do morza.Rok ok 1963.
Z tego co pamiętam nigdy nie stała woda na tej ulicy bo dobrze była wyprofilowana.
[000931].jpg
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 8 lutego 2011, 07:47

Pomimo tego, że w przeciwieństwie do Wajpera, jestem rdzennym mieszkańcem tego miasta, dziwi mnie jedna rzecz. Pierwsze "ruchome kostki" ujawniły się w kilka miesięcy po oddaniu pierwszego odcinka ul. Chopina. Interweniowaliśmy, pisała o tym prasa... Nie skorygowano projektów. Następny etap - piękne "morze ruchomych kostek" na skrzyżowaniach Chopina z Żeromskiego, Słowiańską, Sprzymierzeńców, Beniowskiego - dalej technologia nie zmieniona. Teraz pojawiają się kolejne "ruchome kostki" przy Kosynierów, a zamiatarka wymiata wypełnienie spomiędzy kostki na Mar. Polskiej i... dalej pomiędzy kostkę sypie się jakiś granitowy grys, który nie dość, że nie utrzymuje się w szczelinach, to jeszcze skutecznie osiada w kanalizacji, co dosyć boleśnie odczuwane jest podczas dużych ulew...

Jak mówi pewna mądrość ludowa: " W każdym projekcie największy opór stawia materia... ludzka".
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » wtorek, 8 lutego 2011, 08:56

Szanowni forumowicze,

Po pierwsze: Ulica Chopina została zaprojektowana i w całości wykonana w poprzedniej kadencji.

Po drugie: Wykonawcą ww. inwestycji nie była firma "Krężel".

Po trzecie: Na ulicy Kosynierów będą jeszcze wykonywane drobne prace.

Pozdrawiam serdecznie :)

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » wtorek, 8 lutego 2011, 13:46

rzecznik pisze:Celestyn, jeżeli masz jakąś wiedzę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na przyjęciu korzyści majątkowej, powiadom o tym odpowiednie służby. Jeżeli nie, to twoje posty będą traktowane jako pomówienie. Ostrzegam Cię po raz ostatni !
Rzeczniku nie kompromituj się, dokładnie wiesz o co mi chodzi.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » wtorek, 8 lutego 2011, 17:38

Celestyn, nie wiem o co chodzi. Albo będziesz przytaczał fakty, albo Twoje posty noszące znamiona pomówień będą lądowały w koszu. To już moje ostatnie ostrzeżenie !

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 8 lutego 2011, 17:49

Mam takie wrazenie ze Rzecznik pozostal na placu boju sam. Zaden z radnych-forumowiczow, ani tez osob "ze swiecznika" nie zajmuje stanowiska, odwage mial jak pamietam tylko Radny Wdowiarek i chyba Radny Koski, podczas jednej z sesji. Rada powinna szybko wypracowac stanowisko i zmienic obecny stan rzeczy.

Przeciez to sa dekady poprawek a wszystko drozeje.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » wtorek, 8 lutego 2011, 17:51

Co to jest "fakt"?

Coś, co istnieje i czego istnienie można udowodnić sądownie?

Wobec tego nie wierzę, że istnieje 8 planet w Układzie Słonecznym. Sorry, stary, ale nigdy nie widziałem żadnej ekspertyzy prawnej, która by to potwierdzała, więc odrzucam ten fakt. Podobnie nie widziałem żadnego orzeczenia sądu w sprawie kulistości Ziemi.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 8 lutego 2011, 17:53

Wajper, definicja totalnie chybiona, fakt to cos co da sie opisac przyjetymi metodami (inercja) , polegajacymi np na sylogizmie. Nie slyszalem orzeczenia Sadu na temat tego ze wszystko zdrozalo. :D A takie sa fakty.
Obrazek

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » wtorek, 8 lutego 2011, 18:28

@ wajper

Jeżeli ktoś sugeruje, że któryś z urzędników mógł przyjąć korzyść majątkową, nie podając żadnych szczegółów, nosi to znamiona pomówienia. W ten sposób można z każdego uczestnika dyskusji można zrobić aferzystę. Takich praktyk tolerować nie zamierzam.

Nie przeczę, być może celestyn posiadł jakąś tajemną wiedzę, której ja nie mam i ma twarde dowody na branie łapówek. Jeśli tak jest niech podzieli się z nami swoimi ustaleniami.

Mój medialny mentor, u boku którego zdobywałem szlify dziennikarskie, powtarzał mi jak mantrę: Pamiętaj Jacek, że musisz pisać tak, abyś później mógł to udowodnić w sądzie".

Pozdrawiam serdecznie :)

ODPOWIEDZ