A propo rewitalizacji

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: A propo rewitalizacji

Post autor: elveez » środa, 21 września 2011, 19:45

Spokojnie ratusz musi nazbierac na ten remont. :wink:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 21 września 2011, 20:02

Nadzór i odbiór techniczny ze strony ratusza jak zwykle zaspał. O naprawę gwarancyjną nikt się nie upomni bo to by świadczyło o właśnie o braku nadzoru ze strony ratusza. Za te wszystkie usteckie ulice z latającymi kostkami to "ktoś" już dawno powinien wylecieć ze stanowiska na zbity pysk i zgodnie z nowymi przepisami odpowiadać finansowo choć to i tak nie pokryło by w żaden sposób strat. Koncert bezczynności dupowatego burmistrza trwa.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

rzfireck

Re: Rewitalizacja Ustki beeee?

Post autor: rzfireck » środa, 21 września 2011, 20:49

Etnografowie mają rację.
Niedalekie przyklady rewitalizacji to chaty Muzeum Wsi Słowińskiej założone w 1963 r. plus chaty w Swołowie. Jakoś można było uratować te obiekty przed zniszczeniem i zapomnieniem.
Jak to jest, że o przyszłości wykształciuchów decydują nie wykształciuchy? Takie rzeczy tylko w Polsce!

Adi

Post autor: Adi » czwartek, 22 września 2011, 10:12

Kolejne miejsce przed bankiem pekao
Załączniki
SDC12089.jpg
SDC12089.jpg (79.91 KiB) Przejrzano 2228 razy
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
Charles Garnier

Post autor: Charles Garnier » piątek, 23 września 2011, 02:45

I dalej będzie wychodzić. Dziadowskie przetargi, dziadowskie kontrole!

Jeżeli dalej w przetrgach będą wygrywały firmy oferujące swoje usługi jak najtaniej, tak dalej będzie brud i smród na jakoby nowych ulicach.

Cena przekłada się na jakość. Proporcjonalnie.

Edward

Post autor: Edward » piątek, 23 września 2011, 08:55

Charles Garnier, nie zgodzę się z takim stawianiem sprawy. Brak jest bezpośredniej zależności między ceną a jakością wykonania, a przynajmniej nie jest to warunek decydujący. Liczy się solidny nadzór nad robotami, nad przestrzeganiem norm. I liczy się dokładny odbiór, bez litości wykazywanie każdej fuszerki. Wystarczy raz i drugi postąpić w ten sposób, aby przedsiębiorcy wyciągnęli wnioski, że opłaca się tylko solidne wykonanie podjętych prac. Pieniędzmi nie nauczysz dobrej pracy ani przedsiębiorcy, ani robotnika czy urzędnika; to odpowiednia jej organizacja wymusza jakość. Pracując niegdyś w Stoczni Gdańskiej wiedziałem, że inspektor PRS-u czy Loyda nie będzie miał litości i każdy błąd będę naprawiał na własny koszt lub płacił innym, aby zrobili to lepiej. Mnie, zwykłemu spawaczowi, opłacało się pracować dobrze i zdobywać wiedzę i wyższe kwalifikacje. Wystarczył motywacyjny system.
Teraz tego systemu wymuszającego dobrą pracę nie widzę; no, może prywatny inwestor pilnuje lepiej i jest zainteresowany jakością robót wykonywanych za jego pieniądze.
Edward Zając

Awatar użytkownika
Charles Garnier

Post autor: Charles Garnier » piątek, 23 września 2011, 09:56

Przypomnę, że Rada Miasta Ustka jest organem stanowiącym i kontrolnym. Jest Pan radnym wybranym z mojego okręgu i z hasłem "(...) obserwator działalności Rady i Urzędu miasta (...) jakoś nie zawojował Pan za bardzo. Obserwator to teraz za mało. Ludzie powierzyli niejako w Pana ręce swoje życie. Ma Pan nie prawo, ale obowiązek i to płatny kontrolować takie naganne poczynania.

pawka

Post autor: pawka » piątek, 23 września 2011, 15:50

[ Pieniędzmi nie nauczysz dobrej pracy ani przedsiębiorcy, ani robotnika czy urzędnika; to odpowiednia jej organizacja wymusza jakość.

Cos tu nie gra,zachodnia Europa wie od dawien dawna ze z niewolnika nie bedzie pracownika,fakt ze u nas wiele jeszcze jest do zrobienia jesli chodzi o doprowadzenie tego cyrku do "normalnosci" ...
zycie to nie jest bajka tylko jeba...ka

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 23 września 2011, 16:38

Pieniędzmi nie nauczysz dobrej pracy ani przedsiębiorcy, ani robotnika czy urzędnika; to odpowiednia jej organizacja wymusza jakość.
Sądzę że w tym przypadku to rynkowa konkurencja oraz nieskorumpowana , efektywna i przejrzysta w działaniu administracja wymusza jakość.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 12:06

W piatek przelozono chyba caly parking przed pko na przeciw kina. Nowa zasypka.

A ty mrozik zweryfikowal zawilgocenie w budynku. Miejmy nadzieje ze to jednorazowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak przeszlo mi przez banke zeby opedzlowac muzeum starczy miec prosty rylec i breszke, oraz oliwy w lepetynie. Na dzien 0 wybieramy wieczor z imieninamy Zbigniewa albo Jana i kower mamy gwarantowany.

Obrazek
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 8 marca 2012, 08:35

Po uzupelnieniu atmosfer w oponach jadac Marynarki mam wrazenie ze jade po przeprawie z betonu w Jaroslawcu, ozdobniki w postaci kostki bazaltowej komfortu jazdy nie dostarczaja powstaly roznice poziomow, ktore czyna nie ostatnio remontowany odcinek ul Marynarki nie nalezy do komfortowych. Miasto nie wyciagnelo czesciowo wnioskow z wczesniejszych problemow. Parkingi sa zajmowane przez pracownikow bankow i niektorych wlascicieli pobliskich pasazy handlowych.
Kazdy chce sie zmiescic, robi sie syf komunikacyjny.
Obrazek

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » czwartek, 8 marca 2012, 10:02

elveez pisze:Po uzupelnieniu atmosfer w oponach jadac Marynarki mam wrazenie ze jade po przeprawie z betonu w Jaroslawcu
rowerem? lepiej skorzystać z sieci ścieżek rowerowych :wink:

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 8 marca 2012, 10:15

Mowa o samochodzie.
P.s ulica Kosynierow zaczyna pokazywac co znaczy robic w mrozie. Kostki sie zapadaja, robia sie niecki. Niekiedy wnich stoi woda.
Obrazek

Adi

Post autor: Adi » czwartek, 8 marca 2012, 10:17

Włodzimierz Siudek pisze: rowerem? lepiej skorzystać z sieci ścieżek rowerowych :wink:
Jeśli idzie o jednoślady dla radnych, proponowałbym taczki. Wywóz za rogatki gratis, dla radnego S. chętnych nie zabraknie, nawet wśród forumowiczów. :P
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » czwartek, 8 marca 2012, 10:22

Adi pisze:
Włodzimierz Siudek pisze: rowerem? lepiej skorzystać z sieci ścieżek rowerowych :wink:
Jeśli idzie o jednoślady dla radnych, proponowałbym taczki. Wywóz za rogatki gratis, dla radnego S. chętnych nie zabraknie, nawet wśród forumowiczów. :P
Zdaję sobie sprawę, że podąża za mną wielu entuzjastów mojej działalności :wink: i chętnie mnie wspierają w tym, bez względu na użytą formę :lol:

A do tego taczka jest synonimem bardziej zaawansowanych form komunikacji kołowej - toteż chętnie bywa używana "nie przez barbarzyńcow". 8)

Adi

Post autor: Adi » czwartek, 8 marca 2012, 10:34

Nie żebym kwestionował wiekopomne osiągnięcia radnego Siudka na niwie samorządowej, ale zapuściłem się ostatnio w mateczne strony zacnego radnego, czyli na Zachodni Brzeg - i nie był to brzeg Jordanu - ale widok, który ukazał sie moim oczom był podobny, jak w ogarniętej wojną domową Palestynie. Jakbym miał to subtelnie określić napisałbym, że syf i malaria. O ścieżkach rowerowych nie wspomnę... A ile to już wiosen w samorządzie?

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » czwartek, 8 marca 2012, 10:40

Adi pisze:ale zapuściłem się ostatnio w mateczne strony zacnego radnego, czyli na Zachodni Brzeg - i nie był to brzeg Jordanu - ale widok, który ukazał sie moim oczom był podobny,
Adi, konkretnie i wtedy będziemy działać, o ile to mozliwe.

Adi pisze:A ile to już wiosen w samorządzie?
za dużo? :wink:

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 8 marca 2012, 11:32

EE nie przesadzaj.
Wróciłem własnie z Biedronki na Darłowskiej.
Bloki wojskowe,korabiowskie(ładne-gratulacje dla prezesa Jakubowskiego!)
Powoli ale zmienia sie oblicze zachodniej strony miasta.
Nie bede chwalił radnego Siudka ale objektywnie jest progres.
Pamietam te tereny sprzed ponad 40 lat takze mam porównanie.
Jak bedzie kładka to znajdzie tu zastosowanie prawa o naczyniach połączonych....
Prędzej niż Nam sie zdaje.

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » czwartek, 8 marca 2012, 13:44

Za jakieś 10 lat trzeba będzie przeprowadzać rewitalizację na nowo. Nie wiem czy tu się śmiać czy płakać...

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 30 lipca 2012, 15:00

Ul Kosynierow, kostki zaczely wypadać, na srodku jezdni juz lezaly w piatek, to samo przy parkingu kolo papierniczego, zasypka uleciala ludzie lażą ulicami bo idzie się zabić na pseudochodniku koło MDK. O dziecku w wózku nie wspomnę. :roll:
Obrazek

ODPOWIEDZ