ZMiana organizacji ruchu na Marynarki Polskiej

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
masasza

ZMiana organizacji ruchu na Marynarki Polskiej

Post autor: masasza » niedziela, 17 lutego 2008, 10:32

Nie wiem od jak dawna, ja ja zobaczyłem dopiero wczoraj. Chodzi dokładnie o postawiony znak D-40
Obrazek

został postawiony bezpośrednio przed skrzyżowaniem z ulicą ks.Kard. Wyszyńskiego od strony kina. Nie wiem co ma on ułatwić bo jak dla mnie więcej utrudnia.

Po pierwsze skrzyżowanie staje sie równorzędne co ni mniej ni więcej oznacza że jadący od strony kina powinni przepuszczać samochody jadące ulicą Wyszyńskiego.

Po drugie nie postawiono znaku o zmiany organizacji ruchu co powoduje że ludzie jeżdżą na pamięć.

Po trzecie ludzie nadal przechodzą przez ulice Marynarki Polskiej w miejscu gdzie przed remontem naprzeciwko kościoła było przejście dla pieszych. Znak postawiony jest tak że ludzie przechodzą niedozwolonym miejscu i znak ich nie chroni bo stoi blizej skrzyżowania.

Po czwarte 4 czy 5 lat temu podobna sytuacja była ze skrzyżowaniem Mar Pol. z Cz. Kosynierów i wtedy znak D-40 przeniesiono za to skrzyżowanie gdyż powodowało to wiele niebezpiecznych sytuacji na tym skrzyżowaniu.

Jak dla mnie znak ten może stać ale za skrzyżowaniem z Wyszyńskiego, a na wprost wyjazdu z Wyszyńskiego można postawić lustra które ułatwi obserwacje skrzyżowania.

Zapraszam do dyskusji.
Obrazek

Awatar użytkownika
maruda

Re: ZMiana organizacji ruchu na Marynarki Polskiej

Post autor: maruda » niedziela, 17 lutego 2008, 10:37

masasza pisze: Zapraszam do dyskusji.
do tego, czy miejsca parkingowe sa oznaczone ?

bo jak nie to na nich stawac nie wolno!!
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » niedziela, 17 lutego 2008, 10:40

Te bezpośrednio naprzeciwko kościoła są przed znakiem tak więc tam można stawiać ale nie zwróciłem uwagi na miejsca za znakiem ale dzisiaj jeszcze zobaczę. Jak dobrze spojrzałem znak stoi 5m od skrzyżowania albo i jeszcze bliżej.

Po wizji lokalnej stwierdzam że na dzień dzisiejszy wszyskie samochody które stoją na parkingu na Marynarki Polskiej od Wyszyńskiego do Cz. kosynierów stoją nie legalnie z powodu braku znaku określającego miejsca parkingowe
Obrazek

Awatar użytkownika
mroofka

Post autor: mroofka » niedziela, 17 lutego 2008, 17:35

hehe wskazane jest jeszcze umieszczenie napisu informacyjnego bezpośrednio pod znakiem <koncentrowanie uwagi na znaku podczas jazdy, moze grozić kolizją>

kaczorek

Post autor: kaczorek » wtorek, 19 lutego 2008, 19:49

Masasza poruszył ciekawy temat organizacji ruchu na ulicy M. Polskiej . Ale kogo by ten temat zainteresował . Forum opanowała dyskusja o polityce. o non gracie , i to na takim poziomie że przynosi to więcej wstydu . Tylko czekać jaki inny forumowicz ( pseudonim g....) wyskoczy o smrodzie , brudzie i innych zanieczyszczeniach . Przecież to forum czytają ludzie na których przyjazd liczymy aby latem zostawili trochę złotówek . Jak my ich chcemy do tego zachęcić. Taką beznadziejną dyskusją . Urząd Miejski i OSIR dwoi sie i troi , ale ich wysiłek nic nie da jak niektórzy mieszkańcy zachowują ie na tym forum tak nieodpowiedzialnie.

Awatar użytkownika
maruda

Re: ZMiana organizacji ruchu na Marynarki Polskiej

Post autor: maruda » wtorek, 19 lutego 2008, 23:54

..mijaja dni, a oznakowanie sie dalej nie zmienia...
ktos sie tym zajmie czy znowu robimy posmiewisko ??
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » środa, 20 lutego 2008, 08:38

kaczorek pisze:...Przecież to forum czytają ludzie na których przyjazd liczymy aby latem zostawili trochę złotówek . Jak my ich chcemy do tego zachęcić. Taką beznadziejną dyskusją . Urząd Miejski i OSIR dwoi sie i troi , ale ich wysiłek nic nie da jak niektórzy mieszkańcy zachowują ie na tym forum tak nieodpowiedzialnie.
Ale o co chodzi? Zdaje sie forum jest płaszczyzną do wymiany poglądów i uwag. Usteckie ma ten "defekt", że należy do miasta o charakterze turystycznym, więc co? Mamy w nim sobie słodzić nawzajem i zachwalać "okoliczności przyrody"? Zauważ, że sporo mankamentów dzięki forum zostało usuniętych i m. in. to dzięki dyskusjom tutaj Ustka staje się miastem przyjaznym przyjezdnym.

Ale to tak off topicowo.
O kształcie Forum Usteckiego toczą się dyskusje tu:
http://www.ustka.pl/forum/viewtopic.php?t=3166 lub tutaj http://www.ustka.pl/forum/viewtopic.php?t=3278
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » środa, 20 lutego 2008, 11:24

maj pisze: Ale o co chodzi? Zdaje sie forum jest płaszczyzną do wymiany poglądów i uwag.
Albo Ty albo ja...ale raczej Ty nie wyczules delikatnej nutki ironii 8)

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » środa, 20 lutego 2008, 12:24

nie wyczułeś delikatnej nutki ironii
Nooo. Takie skrzywienie moderatora, albo nutka zbyt cicha, albo słoń na ucho nadepnął. 8)
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » środa, 20 lutego 2008, 17:15

maj pisze:
nie wyczułeś delikatnej nutki ironii
Nooo. Takie skrzywienie moderatora, albo nutka zbyt cicha, albo słoń na ucho nadepnął. 8)
a tymczasem
Obrazek

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 21 lutego 2008, 12:35

Szanowni forumowicze,

Uprzejmie informuję, że o poruszonym przez was wątku poinformowałem burmistrza Jana Olecha i Elżbietę Mierzejewską, naczelnika wydziału infrastruktury komunalnej. Przedstawiciele ratusza udali się dziś na wizję lokalną. W związku z tym mam wam do zakomunikowania rzecz następującą:

Znak stoi zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Niemniej władze Ustki, któtym bardzo zależy na komforcie jazdy i bezpieczeństwie kierowców, w porozumieniu ze specjalistą ds. ruchu drogowego, rozważają możliwość przesunięcia znaku. Jest wielce prawdopodobne, że stanie on w miejscu wskazanym przez masaszę, czyli za skrzyżowaniem z Wyszyńskiego.

W imieniu pana burmistrza dziękuję za zasygnalizowanie nam tematu i konstruktywną dyskusję.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » czwartek, 21 lutego 2008, 13:37

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale zdaje mi się że to nic nie zmieni... na Wyszyńskiego nie ma "ustąp". Nie wiem tylko czy znak "droga z pierszeństwem" stoi na Marynarki Polskiej przed skrzyżowaniem z drogą tworzącą pętlę autobusową czy za. Jeżeli przed to i tak dalej mamy skrzyżowanie równorzędne.

A tak od siebie, wczoraj próbowałem wyjechać z Wyszyńskiego w lewo ... ależ zamieszania narobiłem, ŻADEN kierowca mi nie chciał ustąpić, wszyscy wielkie oczy robili a co krzyczeli to nie słyszałem ;-). Jak będę miał do klepania lewą stronę samochodu nie omieszkam skorzystać z dobrodziejstwa tego skrzyżowania.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » czwartek, 21 lutego 2008, 13:40

Pamiętaj jednak że bycie na pierwszeństwie nie oznacza że niebędzie to Twoja wina.

Swoja drogą przydały by sie też lustra na przeciw wyjazdu z Wyszyńskiego.
Obrazek

Słodka

Post autor: Słodka » czwartek, 21 lutego 2008, 15:33

tak,tak,lusterka proszę.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 21 lutego 2008, 16:06

I policjanta do pilnowania....zaraz zdemoluja. Ledwo ze zburzonego domu przy petli wyprowadzili sie ludzie a szyby w oknach przestaly istniec. Taki urok naszego miasta.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » czwartek, 21 lutego 2008, 16:19

rzecznik pisze:Szanowni forumowicze,
blablabla

Znak stoi zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Niemniej władze Ustki, któtym bardzo zależy na komforcie jazdy i bezpieczeństwie kierowców, w porozumieniu ze specjalistą ds. ruchu drogowego, rozważają możliwość przesunięcia znaku. Jest wielce prawdopodobne, że stanie on w miejscu wskazanym przez masaszę, czyli za skrzyżowaniem z Wyszyńskiego.

W imieniu pana burmistrza dziękuję za zasygnalizowanie nam tematu i konstruktywną dyskusję.

Pozdrawiam

drogi rzeczniku
nikt nie neguje prawidlowosci ustawienia wspomnianego znaku.
Znak ten natomiast ustawiony tak jak obecnie

uniemozliwia prawidlowe parkowanie
Strefa zamieszkania [edytuj]
początek strefy zamieszkania
początek strefy zamieszkania

koniec strefy zamieszkania
koniec strefy zamieszkania

Strefa zamieszkania to strefa, w której pieszy może się poruszać swobodnie po całej udostępnionej do użytku publicznego przestrzeni i ma pierwszeństwo przed pojazdami (kierujący musi ustąpić pieszemu gdy poruszają się po wspólnej płaszczyźnie, bez wyodrębnionych chodników). Pojazdy muszą jechać z prędkością nie większą niż 20 km/h i parkować tylko w miejscach wyznaczonych. Wjazd ze strefy zamieszkania na drogę publiczną podlega regułom włączania się do ruchu.
na tej czesci, w ktorej wydawac sie moze, pod wplywem glosow mieszkancow oraz uzytkownikow tego forum, miejsca parkingowe powstaly.

mam nadzieje ze pani naczelnik oraz pan burmistz wiedza o tym, i w zwiazku z powyzszym zobliguje straz miejska do uzycia swoich uprawnien i wyeliminuje lamanie prawa.
..

chyba ze ponownie, podobnie jak na ulicy Zeromskiego, wystawiamy sie na posmiewisko?

hmm..a moze w urzedzie powstanie etat dla poszukiwacza i tepiciela absurdow??...moze bym sie zalapal

:evil:

Aha, mam nadzieje ze wiecie o tym ze ul. Wyszynskiego jest tez objeta tym znakiem !!

polo

Post autor: polo » czwartek, 21 lutego 2008, 20:10

maruda napisal jedna bardzo ciekawa rzecz wynikajaca z przepisow ruchu drogowego..pojazdy w strefie zamieszkania poruszac sie musza z predkoscia nie wieksza niz 20 km na godzine!!!!!
dla wielu mieszkancow ustki to zbyt wolno!!!zreszta nie tylko dla mieszkancow!!![/list]

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » piątek, 22 lutego 2008, 09:25

Na dzisiejszym kierownictwie zapadła decyzja: w przyszłym tygodniu, na wskazanym przez was odcinku, organizacja ruchu zostanie zmieniona.

Jeszcze raz dziękuję za wasze sugestie i konstruktywną dyskusję.

Pozdrawiam

@ maruda

Wakatów póki co nie mamy, ale mam za to dla Ciebie upominek - wyraz podziękowania za obywatelską postawę. Odbiór osobisty. :D

Niespodziankę mam również dla przewodniczącego masaszy, który pierwszy wywołał temat. :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » piątek, 22 lutego 2008, 10:23

rzecznik pisze:-

@ maruda

Wakatów póki co nie mamy, ale mam za to dla Ciebie upominek - wyraz podziękowania za obywatelską postawę. Odbiór osobisty. :D

znaczy mandat za uzywanie telefonu podczas jazdy samochodem ??
na podstawie zdjecia :lol: :lol: :lol:

[edit]
mialem na tamty poprzestac ale ktos mi zalazl za skore wiec ktos musi "oberwac":mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Swoja droga to smutne ze osoby odpowiedzialne (wydawac by sie moglo) za ustawienie/organizacje ruchu nie maja pojecia (bo jak to mozna nazwac inaczej??...przeoczenie ??) co robia, ustawiajac znaki drogowe....
Dobrze chociaz ze pod wplywem glosow potrafia (oby) w sposob szybki bledy swe naprawiac...i tu rodzi sie kolejne pytanie, kto zaplaci za ponowna zmiane ustawienia znakow (bo za darmo tego nikt nie zrobi)...

bo tak na dobra sprawe drodzy urzednicy, te wasze zaparkowane pod urzedem samochody tez tam stac nie moga bo nie jest to miejsce wyznaczone i oznaczone do parkowania.
Pozdro i milego weekendu w miescie tym, pelnym absordow...

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » piątek, 22 lutego 2008, 16:02

mialem na tamty poprzestac ale ktos mi zalazl za skore wiec ktos musi "oberwac"
Ktoż taki, drogi marudo? :)

ODPOWIEDZ