ZMiana organizacji ruchu na Marynarki Polskiej

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Bjacek

Post autor: Bjacek » piątek, 22 lutego 2008, 17:10

No dobrze. Będzie zmiana organizacji ruchu.
Jak ma się to wszystko do znaku D-40 stojącego na wjeździe na ulicę Kosynierów, bo nie widziałem jego odwołania na ulicy M.Polskiej.
Może wymyśliliśmy niniejszym "super strefę zamieszkania" potwierdzoną dwoma znakami D-40.

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » piątek, 22 lutego 2008, 17:12

rzecznik pisze: Ktoż taki, drogi marudo? :)
ktos kto pojecie "prosze wszystko sprawdzic" traktuje w sposob ->PANIE...NIE DZIALA...!!!!!<-

po 3 miesiacach !! :twisted:

ale juz jest dobrze...weekend przyszedl

@Bjacek
odwolanie na marynarki polskiej jest na wysokosci kosciola, przy postoju taksowek
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

jaszyna

Post autor: jaszyna » piątek, 22 lutego 2008, 23:01

maruda pisze:
rzecznik pisze:-

bo tak na dobra sprawe drodzy urzednicy, te wasze zaparkowane pod urzedem samochody tez tam stac nie moga bo nie jest to miejsce wyznaczone i oznaczone do parkowania.
Pozdro i milego weekendu w miescie tym, pelnym absordow...
a to ciekawe?? niby dlaczego mają tam nie stać, przecież to już nie strefa zamieszaknia, ponadto to posesja a nie droga publiczna :D

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » sobota, 23 lutego 2008, 14:58

jaszyna pisze: a to ciekawe?? niby dlaczego mają tam nie stać, przecież to już nie strefa zamieszaknia, ponadto to posesja a nie droga publiczna :D
to juz jest strefa, znak stoi przed wjazdem na wyszynskiego, a ze posesja....bez przejzenia planow geodezyjnych nie rozstrzygal bym tego tak hop siup, choc nie przecze ze mozesz miec racje
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.

jaszyna

Post autor: jaszyna » sobota, 23 lutego 2008, 23:02

maruda, ale koniec strefy ustawiony jest już na wysokości Apteki!!

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » niedziela, 24 lutego 2008, 00:25

jaszyna pisze:maruda, ale koniec strefy ustawiony jest już na wysokości Apteki!!
apteki na Wyszynskiego??
to po pierwsze, fakt, nie jechalem/szedlem ta ulica wiec i nie wiedzialem
a po drugie....
to ja juz nie mam pytan o zasadnosc postawienia tego znaku....IMO ktos za takie marnotrawstwo powinien odpowiedziec
:?

no tak, ale jak sie nie wydaje swoich tylko publiczne pieniazki to i sie nie dba o to...

jaszyna

Post autor: jaszyna » niedziela, 24 lutego 2008, 23:55

dokładnie na wysokości Apteki na ul. Wyszyńskiego

Bjacek

Post autor: Bjacek » poniedziałek, 25 lutego 2008, 17:27

maruda pisze: @Bjacek
odwolanie na marynarki polskiej jest na wysokosci kosciola, przy postoju taksowek
Zgadza się. Jadąc z portu.

Jadąc ulicą M. Polskiej, od strony kina pojawia się znak D-40. W jego strefie obowiązywania jest skrzyżowanie z ulicą Wyszyńskiego, a następnie z ul. Kosynierów, na której to ponownie pojawia się wspomniany znak.
Aby tak było trzeba najpierw go odwołać gdzieś między Wyszyńskiego, a Kosynierów.

hanse

Post autor: hanse » poniedziałek, 25 lutego 2008, 21:47

a jak znak bedzie przestawiony za skrzyzowanie z ul. Wyszyńskiego to niech mi ktos objasni wyjazd ze strefy zamieszkania (od portu w kierunku kina) czy czasem nie jest tak ze samochody opuszczające strefe sa traktowane jak włączające się do ruchu? (czyli musza przepuszczać wszystkich) strefa powinna się zaczynac i kończyc ze 20 netrów za skrzyzowaniem z Wyszyńskiego żeby nie było problemów i niejasności. Ustawienie znaku zaraz za skrzyżowaniem moze tylko skomplikowac sytuacje. Ja na wszelki wypadek nie zapuszczam się w tamte rejony jak nie musze :)

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » czwartek, 28 lutego 2008, 13:21

BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » niedziela, 30 marca 2008, 20:10

minął miesiąc .. a znaki jak stały tak stoją.. i będą stały.. w sezonie będą tam jazdy...
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 30 marca 2008, 21:28

widzialem juz dwie :D :idea: :idea: :idea: dobre miejsce zeby sie podlozyc :D
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » poniedziałek, 31 marca 2008, 17:17

W sezonie jest to jedno z najbardziej obleganych skrzyżowań, według mnie przestawianie znaków nic nie da, nie wiem kto wymyślił parking (mini parking) na przeciwko Kościoła ale na pewno nie był to dobry pomysł.
Proponuje dwa wyjścia:
-zlikwidowac parking i pozostawić ul. MarynarkiP z pierwszeństwem
-nie likwidować parkingu i utworzyć mini rondo

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 31 marca 2008, 19:08

Na rondo to warunkow nie ma ..o ile dobrze pamietam musi byc okreslony promien jakies min 10 m to sie wiaze z powazna przerobka skrzyzowania. Czesto jezdza tamtedy samochody dostawcze, długosci sporych ciezarowek.

Zadne rozwiazanie nie jest dobre skoro ludzie jezdza tam na pamiec. Znak zmiana organizacji ruchu bylaby dobrym posunieciem
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » środa, 2 kwietnia 2008, 16:52

Elveez, rondo o średnicy 20 m to duże rondo, nie o takie mi chodzi, jeśli przepisy przymuszają do takiej wielkości to może się mylą i należałoby je zmienić.
elveez pisze: ludzie jezdza tam na pamiec
Przy zmianie organizacji ruchu o takich ludziach powinno się pamiętać przede wszystkim.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 2 kwietnia 2008, 17:18

Wyobraz sobie teraz tego przegubowca, ktory z netto lub do netto musi dojechac...jak on tam zakreci? Rondo musi byc tak zbudowane by zachodzaca naczepa badz przyczepa miescila sie w zakrecie. W tym przepisie "nie ma zmiłuj sie". Tez bym byl za przerobka..albo cofnieciem tej strefy. Znaki swoje a i tak panuje "robta co chceta"

Wjazd ze Slupska na wiadukt ... promien skretu mniejszy niz 10 m mozna zobaczyc jak wygladaja gazony i krawezniki... takie cos na Marynarki byloby obciachem.

@ Marynarki

Latwy odcinek to nie jest, rondo spowoduje zatrzymywanie sie zamochodow, co z kolei sprawi ze autobus moze czekac pod albatrosem do rozladowania ruchu... juz widac pierwsze korki...
Obrazek

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » środa, 2 kwietnia 2008, 18:17

elveez pisze:Wyobraz sobie teraz tego przegubowca, ktory z netto lub do netto musi dojechac...jak on tam zakreci?
Nie muszę tego sobie wyobrażać, widziałem małe ronda , na których tiry sobie nieźle radzą, połamanych przegubowców tam nie było, szkoda tylko, że widziałem to za granicą.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 2 kwietnia 2008, 18:44

Zgoda. Na ul Grunwaldzkiej jest rondo, na ktorym Tir (np taki z netto) skrecajacy z Objazdy w Jagiellonska miesci sie na styk. To rondo ma minimalny dopuszczony wymiar.. Jesli zmniejszysz srednice wysepki rondo straci swoj sens, bo da sie przejechac na "przestrzal" watpie czy "ktos" przed takim rondem sie zatrzyma.

[IMG:778:286]http://img245.imageshack.us/img245/7199/skrzhz5.jpg[/img]

Kolo to w lekkim przyblizeniu srednica ronda ktore na zumi jeszcze nie jest widoczne. Golym okiem widac ze to rozwiazanie mimo pewnych zalet - odpada
Obrazek

Awatar użytkownika
HAP

Organizacja ruchu koło kościoła na ul. Marynarki Polskiej

Post autor: HAP » poniedziałek, 12 maja 2008, 14:37

Ostatnio jechałem ulicą Wyszyńskiego i skręcałem w Marynarki Polskiej w lewo w stronę kina, a więc mijałem skrzyżowanie, gdzie od prawej strony jest wjazd ze starej pętli. Staram się jeździć świadomie, ale muszę przyznać, że byłem kompletnie zdezorientowany, kto tam ma pierwszeństwo. Wydaje mi się, że to skrzyżowania równorzędne. Jednak jeśli tak, to kilku kierowców złamało regułę prawej ręki, bo nie wpuszczali mnie. Dotyczy to obu skrzyżowań. Kojarzę, że chyba już była na temat dyskusja na forum. Zwracam się z podwójną prośbą - do władz miasta i do forumowiczów - o wyjaśnienie, jak tam właściwie trzeba jechać.
Z góry dzięki

Piotr A.

Re: Organizacja ruchu koło kościoła na ul. Marynarki Polskiej

Post autor: Piotr A. » poniedziałek, 12 maja 2008, 15:09

Jeździmy zawsze zgodnie z przepisami !

ODPOWIEDZ