Relacje Straż Miejska- obywatel

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 3 kwietnia 2008, 19:30

Zeby np. przyjaciel najpozniej po 2 godz. zlazl?
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

real-life1

Post autor: real-life1 » czwartek, 3 kwietnia 2008, 22:42

odnośnie problemu parkowania:
Proponuje zrobić zakaz ruchu samochodowego w Ustce, wykarczować las przed Ustką, tam zrobić mega parking, a zaraz przy nim wypożyczalnie rowerów, ....., tu wykluwa się okazja dla tych którzy marzą o własnym biznesie, ajeszcze go nie mają
a poza tym, ponieważ mieszkańcy Ustki zachodniej są tak wrażliwi na wszelkie niedogodności i zmiany proponuje zrobić skansen na wzór "Kluk"

Ciamek

Post autor: Ciamek » wtorek, 8 kwietnia 2008, 13:13

.To, że Policja nie reaguje na wykroczenia drogowe z zakresu postoju nie wynika z ich życzliwości czy zrozumienia, ale z faktu nieformalnego podziału obowiązków, który funkcjonuje nie tylko w naszym mieście. Po prostu aby nie powielać czynności to strażnicy wzięli na siebie główny obowiązek reagowania na wykroczenia z zakresu postoju pojazdów. Jest to bardzo niewdzięczna rola , jednak ktoś to robić musi aby nie dopuścić do narastania problemów komunikacyjnych.
Panie strażniku, który piszesz te słowa, zastanów się Pan nad tym zdaniem, bo z niego wynika, że to sm reaguje w sprawach komunikacyjnych, a jest to kompletną bzdurą.

Po drugie, to z własnego doświadczenia wiem, jak strażnicy "znają" literę prawa, którą sąd określa jako nieznajomość. A była to sprawa związana z parkowaniem samochodu na chodniku w okolicach pub chaty...

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 9 kwietnia 2008, 21:26

Jak widze to nie tylko moja opinia o Strazy Miejskiej.Decyzja jednak taka wymaga od wladz cohones.
http://www.se.com.pl/se/index.jsp?place ... position=1
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Anek

Post autor: Anek » środa, 9 kwietnia 2008, 21:29

Panie Tadku, po co Pan stawiał takiego chochoła, trzeba było parking wybudować i nie było by problemu

tadek

Post autor: tadek » czwartek, 10 kwietnia 2008, 10:48

Anek, to nie ja mam problem, tylko Straż Miejska.

Nie znam definicji na budynek określającej go jako "chochoł", więc przypuszczam, że miałeś na mysli komplement, ponieważ do tej pory słyszę tylko zachwyt, więc dziękuję za kolejne miłe słowa.
Aby uspokoić twoje zaniepokojenie, mogę Cię poinformować, że za budynkiem będzie parking na kilkanaście samochodów, więc skoro posiadasz samochód i będziesz klientem mojego baru lub slekpu będziesz mógł zaparkować.
Chciałbym się odwdzięczyć komplementem pod twoim adresem, więc przyślij fotkę swojego domu lub biznesu, który wybudowałeś, napewno jest również atrakcyjny jak mój.

tadek

Post autor: tadek » środa, 16 kwietnia 2008, 18:18

elveez pisze:Jest jeszcze inna sprawa chodnik na odcinku o ktorym mowa zostal deczko wczesniej odksztalcony wlasnie przez samochody ktore tam parkowaly .
Kiedy popada zaczyna zalegac tam woda, parkowanie dodatkowo poglebia niecki. Chodnik jest calkiem mlody a juz "dziurawy". To tez powinienes wziac pod uwage.

Kto ponosi odpowiedzialnosc za wyrownanie nawierzchni w razie jej uszkodzenia ?
Elveez- mam dla Ciebie wpaniałą wiadomość od 28.04 br. ruszamy z układaniem polbruku przed barem, oczywiście poprawimy kawałeczek chodnika, na którym stały samochody z dostawą materiału. Dzięki za wyrozumiałość i cierpliwość.

polo

Re: Relacje Straż Miejska- obywatel

Post autor: polo » poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 10:58

Moim skromnym zdaniem tadek tak jak już zostało powiedziane nie ma w zwyczaju przyznawać sie do błedu a gdy brakuje mu zasadnych argumentów stosuje stara zasade "najlepsza obroną jest atak .." !myśle ze w swietle przeczytanego materiału nasuwaja mi sie następujące wnioski:

1 panie tadku uważam ze gdyby chodziło o wyładunek czy załadunek towaru nikt nie robił by panu problemów nawet gdyby pojazd stał na ulicy na światłach awaryjnych bo ludzie sa wyrozumiali badz co badz...

2 jak widac z pana wypowiedzi polecam poczytac przepisy ruchu drogowego bo widze ze nie wie pan ze na chodniku może parkować auto o określonym tonażu.rozumiem ze cegieł nie przywiził pan busem...

3 przychylam sie do wypowiedzi dotyczacej uszkodzeń chodnika mam nadzieje ze tak jak pan sie zdeklarował usunie pan te uszkodzenia a nie bedzie udawał ze ich nie widzi.....widziałem ostatnio jak na Żeromskiego tir z lunaparku wpychał przyczepe miedzy dzrzewkami po chodniku z ciężkimi elementami i widziałem jakie sie koleinki porobiły w chodniku....oby nie było tu tak samo

4 myśle ze skoro liczy pan na klientów to najlepsza reklamą było by uprzejme dogadanie sie z ludzmi bo to wpłynie na pozytywny wizerunek pana baru....ale pan widze jak nasz rzad -reklama przez narobienie szumu wokół swojej inwestycji i już wiedza wszyscy ze bedzie tam bar a co.....

5 prawda jest że z ulicy polnej na teren pana posesji nie jest daleko wiec dotarcie tam po zaparkowaniu auta na wspomnianej już ulicy nie sprawia problemu.....panie tadku to raczej pana wygodnictwo a nie konieczność dyktuje parkowanie przy posesji...a ten pan który przywiózł wiertarki to już szczyt....no chyba ze przywiózł młot udarowy albo coś cieższego bo z wiertarką to sie ten mały kawałek można przejść....u mnie taki pracownik mógłby dostać nagrode darwina za przejazd prawie po nogach pieszych ale pan jak widze premiuje głupotę ....aż boje sie zjeść w pana barze.....

6 niestety i ja miałem doczynienia ze straża miejska z ustki ale musze przyznac ze pozytywny tak jak pan zostawiłem na chwilę auto w niedozwolonym miejscu ja przyznaję sie ze z wygodnicta i pośpiechu,akurat pech jechała straz miejska ale panowie kazali mi przestawić pouczyli i postraszyli nie dostałem mandatu.za co panom ze strazy dziekuje

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 11:32

3 przychylam sie do wypowiedzi dotyczacej uszkodzeń chodnika mam nadzieje ze tak jak pan sie zdeklarował usunie pan te uszkodzenia a nie bedzie udawał ze ich nie widzi.....widziałem ostatnio jak na Żeromskiego tir z lunaparku wpychał przyczepe miedzy dzrzewkami po chodniku z ciężkimi elementami i widziałem jakie sie koleinki porobiły w chodniku....oby nie było tu tak samo
Chcialem dodac - bo to moze nie byc jasne dla kazdego..iz uszkodzenia chodnika w tamtym miejscu dokonane byly przez poprzednia ekipe (rozbierajaca warzywniak) podejrzewam ze kilkanascie parkowan obecnego wlasciciela nie mialo wpływu na dziury pojawiajace sie na na prawie calej dlugosci chodnika wzdłuz domow.

@ Polo

Takze obserwowalem wjazd tych maszyn do parku, oprocz uszkodzen chodnika kierowcy powinni otrzymac przewidziana w taryfikatorze kare za nieszczelne przewody ukladow silowych, olej poplamil chodnik i ulice. (prosze zwrocic uwage na ugiecie konstrukcji zadaszenia dodgencarsow) Oczywiscie odpowiedzialne za dopilnowanie prawidlowosci organy SMACZNIE SPIA. :evil: A zrewitalizowanej ulicy oprocz ubytkow w kostce przybywa plam oleju. JESLI TAK MA WYGLADAC DBALOSC O MIEMIE USTKI.... skasowac za dzialke i narka ?
Jak sie nie myle w srodku sezonu w dzienniku GP znow ukaze sie artykul o kontroli w parku, ktora ujawniła....to o czym jak zwykle informuja zawczasu forumowicze.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 12:39

elveez pisze: @ Polo

Takze obserwowalem wjazd tych maszyn do parku, oprocz uszkodzen chodnika kierowcy powinni otrzymac przewidziana w taryfikatorze kare za nieszczelne przewody ukladow silowych, olej poplamil chodnik i ulice. (prosze zwrocic uwage na ugiecie konstrukcji zadaszenia dodgencarsow)
Czy kolega raczyl (mam nadzieje ze tak) powiadomic odpowiednie sluzby ??
elveez pisze:
Jak sie nie myle w srodku sezonu w dzienniku GP znow ukaze sie artykul o kontroli w parku, ktora ujawniła....to o czym jak zwykle informuja zawczasu forumowicze.

I zgarnac za to przewidziane wynagrodzenie
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Post autor: Bakłarzan » środa, 30 kwietnia 2008, 21:12

ale klutnia hehehe
nie prosciej postawic slupki z lancuchami takie jak stoja obok szkoly podstawowej nr 2 nikt by nie wjechal i byl by spokoj z koniecznosci towary i ine zeczy musialy by byc przenoszone z ul. Polnej ;)
https://pl.fotolia.com/id/81447590

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » czwartek, 1 maja 2008, 20:09

dzisiaj widzialem straz miejska miala troche roboty na marynarki polskiej - full zaparkowanych samochodow=full mandatow

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 30 maja 2008, 16:28

No i prosze.Pisalem ze to harcerstwo.
http://www.rp.pl/artykul/141182.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 3 września 2008, 06:31

Do 1,5 tys. zł za niebezpieczne parkowanie
ZMIANA PRAWA - Za jazdę bez włączonych świateł mijania lub kierowanie pojazdem bez uprawnień ukarze nie tylko policja, ale i straż miejska.
Strażnicy miejscy będą mogli karać kierowców mandatami karnymi za jadę bez włączonych świateł mijania czy prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień. Rozwiązania takie zakłada przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie wykroczeń, za które strażnicy straży gminnych są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego (Dz.U. z 2003 r. nr 208, poz. 2026 z późn. zm.).

Grzywną lub naganą strażnicy będą mogli ukarać tych, którzy nie będą stosować się do sygnałów drogowych (np. świateł) lub poleceń osób uprawnionych do kierowania ruchem. Natomiast karę do 1,5 tys. zł nałożą na te osoby, które pozostawiają pojazd lub inną rzecz na drodze w taki sposób, że może spowodować to niebezpieczeństwo. Strażnicy będą mogli karać kierowców, którzy nie mają przy sobie dokumentów czy właścicieli pojazdu, którzy pozwalają prowadzić auto osobie nieposiadającej prawa jazdy.

Zmiany te są konsekwencją wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22 marca 2007 r. Wówczas uchylono przepis jednego rozporządzenia, który dawał strażnikom możliwość karania za wykroczenia zarejestrowane fotoradarem. TK określił, że korzystanie z takich urządzeń musi być uregulowane w ustawie, a nie rozporządzeniu. Jednak przepis ten obejmował także inne uprawniania, które nie muszą być określone w ustawie. Dlatego MSWiA przywraca teraz uprawniania, które strażnicy mieli w przeszłości.

Autor: Łukasz Kuligowski

Źródło: GP
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

ODPOWIEDZ