Spot "reklamowy" - cudna kraina tudzież "Bursztyn Bałtyku"

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Słoń Trąbalski

Spot "reklamowy" - cudna kraina tudzież "Bursztyn Bałtyku"

Post autor: Słoń Trąbalski » środa, 23 kwietnia 2008, 17:59

O dziwo nie znalazłem komentarzy dot. nowego projektu, którego (zakazany i dość skrzętnie ukrywany) owoc można odnaleźć pod adresem:

http://www.ustka.pl/i/artykul/pliki/spot_Ustka.avi

Teraz pora na krótki komentarz: ludzie, 1 kwietnia już dawno za nami, a was nadal takie dowcipasy się trzymają, no dajcie już spokój!
Obrazek

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Re: Spot "reklamowy" - cudna kraina tudzież "Bursztyn Bałtyku"

Post autor: sie.ma » środa, 23 kwietnia 2008, 18:41

Z takim czymś to to TV Słupsk, ewentualnie do TVP Info, a nie do TVN24.
Więc wybacz mi, że żyję snem...

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » środa, 23 kwietnia 2008, 18:46

Z szacunku do osoby, która mi go pokazała jeszcze przed oficjalnym umieszczeniem na stronie, nie będę komentował tego co zobaczyłem. Powiem tylko że nasz Naczelnik to się "popisał"
Będzie wstyd na całą Polskę.
Proszę pomyśl o ochronie środowiska zanim wydrukujesz ten post

autkasz

Post autor: autkasz » środa, 23 kwietnia 2008, 19:03

chcieliście to macie. Proponuje włączyć czasami eurosport i zobaczyć w jaki sposób reklamują się kraje śródziemnomorskie, tak tylko na wzór, przecież miasto ma nieporównywalnie mniej pieniędzy.
Bo czasem przegrać znaczy wygrać
Obrazek

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » środa, 23 kwietnia 2008, 19:07

autkasz pisze:chcieliście to macie.
Moim zdaniem można było dać te pieniądze na zrobienie prawdziwie wybuchowego Festiwalu Sztucznych Ogni, albo innej DOBREJ i przyciągającej turystów imprezy. Myślicie, że ktoś, kto ogląda TVN24 poleci na takie coś?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 23 kwietnia 2008, 19:32

A to cudna kraina Bursztynu widoczna z moich okien... w lekkim zblizeniu. Atutem reklamowym Ustki powinien stac sie fakt iz nasze miasto ma najszybciej zmieniajace sie uksztaltowanie terenu. Spot swoje, a rzeczywistosc swoje czy pomyslal ktos o wstydzie jaki bedzie kiedy dojdzie do konfrontacji spotu z rzeczywistoscia? Zaczyna sie okres kiedy trzeba tlumaczyc ludziom co to jest oplata klimatyczna. Glupio mi wtedy i zaloze sie ze nie tylko mi. Czemu znow od konca? Najpierw zrobcie pozniej chwalcie - i nie inaczej.

Przeszedlem raptem ze 300 m - nie wspomne jak wyglada droga na 3 molo lasem, tamtedy chodza rzesze wczasmajstrow.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek <-- zero czajenia mozna przyniesc i spokojnie zapomniec
Obrazek
Obrazek <--grunt ze na dzialce czysto...
Obrazek
Obrazek <--wieczorem przed mym domem ..ustawie ekran i obejrze film..cos o mnie i o tobie.... :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek Gdzie sie nie ruszysz na magierowie tam jest smietnik. :oops: :shock:

Nawiazujac do pewnych obietnic, chcialem sie zapytac czy drogi wyjazdowe sa gorsze od wjazdowych, ze moga swiecic smieciami ?

Obecna ekipa radnych zdaje sie bagatelizowac problem zasmiecenia naszego miasteczka. Pytania;

1. Dlaczego robotnicy (interwencyjni?) koncza sprzatac Ustke na Zubrzyckiego, a nie ruszaja rowniez na Kwiatowe ?

2. Czy radni sa slepi na to co sie dzieje w lasach na okolo miasta ?

3. Co sie bardziej oplaca: postawic kontener na smieci w dordze na koszary, czy tez wysylac tam co 2 dzien robotnika ktory w polowie smieci zbiera, a w polowie nie ? Efekt jest taki, ze teren codziennie wyglada bez zmian.

4. Ile czasu potrwa jeszcze ignorancja Radnych w temacie zapedzenia Prezesa ZGK wraz z Panem Kurowskim w teren aby ocenic chlewik, jaki zgotowuja nam usteccy dzialkowcy (Nie mowie ze wszyscy - Oni wiedza o kim mowa) Co z obowiazkiem udokumentowania wywozki smieci na dzialkach !?! Obecnie las zapelnia sie smieciami z dzialek [tuz obok wstrzymanej przez Burmistrza wycinki drzew - DZIEKUJEMY! ] idzie wiosna, Straz Miejska powinna kolo 17-18 godziny kasowac flejtuchow za wywozke i palenie smieci.(krzeselka plastikowe odpady bitumiczne, itd) To OBIECYWANO NAM przed wyborami ! A co sie dzieje kazdy ma mozliwosc ocenic.

Zaledwie 3 tyg od interwencji strazy problem powrocil. Na dzialkach rosnie prawdziwe osiedle (buduje sie nawet w szachulcu rewitalizacja jaks??) Co z sanitariatami w takim miejscu ? Bo sanitariaty znow sa w lesie

5. Pytam ja sie, kiedy Ustka zacznie sie bogacic tytulem lapanek i mandatow oraz kar grzywny kosztem tych co odwazaja sie na wywozke odpadkow do lasu ???

Co do filmu nie mozna miec pretensji..Prawa mediow sa dosc brutalne, reklama w tv kosztuje slono, mozna bylo przeczytac ile bedzie kosztowala emisja spotu. Jakie srodki taka promocja, ot cala prawda... Skad wziac milion na reklame z prawdziwego zdarzenia ? :idea: :idea:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » środa, 23 kwietnia 2008, 19:44

elveez pisze:5. Pytam ja sie, kiedy Ustka zacznie sie bogacic tytulem lapanek i mandatow oraz kar grzywny kosztem tych co odwazaja sie na wywozke odpadkow do lasu ???
A po co? Przecież lepiej przejść się po wydmach i wlepić mandaty tym, którzy piją piwo. Nie jest ważne, że puszki które tam zostaną następnego dnia. Ważne jest, że łatwy łup. A po co czaić się po krzakach i czekać, aż ktoś podrzuci worek?

Awatar użytkownika
ami

Post autor: ami » środa, 23 kwietnia 2008, 20:22

Jak został pokazany mi ten spot to myślałam, że to jakiś dowcip i nie mogłam uwierzyć, że w 2008 roku można jeszcze taką tandetę zrobić. Przypomina mi on reklamy, które leciały w połowie lat 90-tych po Kronice Szczecińskiej na TV 2. To się nadaje chyba tylko do telewizji podwórkowej. Podsumowując- żenada

hanse

Post autor: hanse » środa, 23 kwietnia 2008, 20:28

lasy rzeczywiscie wygladaja strasznie - chodzę z psem to wiem - teraz to juz powinienem powiedzieć ze chodzilem bo w tej chwili sie boje ze ja albo pies sie skaleczy na potluczonych butelkach i innym zelastwie. Lasy te miejskie powinno sprzątac miasto - pozostale to chyba domena nadleśnictwa. Ale juz niedlugo trawka wzejdzie i wszystko zarosnie - nic wtedy nie bedzie widac. Jutro jak nie zapomne to przyniosa ci elveez do pracy kasete video z poł godzinnym filmem promujacym Ustke z 2001 roku emitowanym przez Polsat. Film był zrobiony gratis i mam tylko jedna kopie tego filmu. Moze cos takiego warto powtórzyć?

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 23 kwietnia 2008, 20:56

Widac ze ten spot robiony był przez regionalnego amatora.Tak sie juz spotów nie robi.To było dobre w latach 90 jak ktos tu dobrze zauwazył.
Lepiej mniej obrazów a jakosciowo lepszych.Tu tylko fotka dorsza jest ok ale gdzie wygieta wędka -symbol dobrego połowu?
I ta muza rodem z komunki.....
Pozdro

http://zenon407.wrzuta.pl/film/25iPu2Yd ... a_the_best
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 23 kwietnia 2008, 21:08

Dlaczego ciagle musze miec racje.Juz mi sie nawet nie chce pisac na ten temat bo po co.SM wali mandaty za piwo i kraweznik jak slusznie zauwaza sie.ma i w zyciu nie rozwiaze problemu smieci u elveeza , za to kosztuje 380 patykow rocznie.Za to mozna kilka problemow rozwiazac.Dlaczego Ustki ktora w sezonie produkuje gory smieci nie ma jak w kazdym cywilizowanym miasteczku w EU oprocz Wloch skladnicy smieci poza miastem gdzie mozna za darmo oddac odpady.Zaczynajac od starych baterii a konczac na komposcie.Miejsca sa a i kilku ludzi mialoby prace caly rok przy sortowaniu.Wystarczy 5 kontenerow.Zlom , papier ,plasik ,drewno , kompost itd.Latwiej oczywiscie te smieci zbierac w lesie pojedynczo a i SM ma ciepla posadke.Zeby wrocic do tematu to zaden spot nie wiem za ile nie naprawi wizerunku Ustki jesli nie bedzie odpowiadal prawdzie.
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... 35639.html
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » środa, 23 kwietnia 2008, 21:47

Reklama zacna! Nic, tylko spierniczać jak najdalej od Ustki :|

A co do sortowania- myślisz, że znaleźliby się Ci chętni do sortowania? Nie ma takowych do sprzątania plaży. Lepiej postać pod Biedronką lub na PKP i łapać wczasowiczów.

A wracając do spotu- Szkoda że w tle nie leci "Nasza Ustka, nasza Ustka... zespół Pulsar gra szlagiery..." (jeśli dobrze pamiętam tekst) ;). Byłoby swojsko :mrgreen:

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » czwartek, 24 kwietnia 2008, 07:43

Genralnie wyglada na to,ze fryzjer Duo kolor ze Słupska ma wiekszy budzet na reklame niż miasto Ustka.

Juz sobie odpuszcze, ze zenada, ze dobre na Vectre (chociaz....:/), chcialabym tylko zauwazyc,ze wykonawca nie wysilił sie nawet na tyle, by zmienic czcionke z domyslnej na jakakolwiek inna.

To juz przestaje byc smieszne.

Jednak, co innego, że funkcjonuje już jakby_hasło "Ustka-bursztyn Bałtyku". To mam rozumiec,ze hasła tego typu beda mile widziane przez komisje, czy jak...?

Jezeli kazdy pomysl bedzie wykonywany tak jak: plakat, spot, podkladki, czyli po najmniejszej linii oporu, to... :oops:
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

autkasz

Post autor: autkasz » czwartek, 24 kwietnia 2008, 18:20

prawda jest jednak taka, że zawsze znajdzie się pewna ilość osób, które pod wpływem takiej reklamy do Ustki trafią, ale równie dobrze można było zrobić super stronę internetową promującą Ustkę i przez pół roku puszczać w tvn reklame, w której na ciemny tle widniałby adres tej strony. Przynajmniej wstydu byśmy sobie oszczędzili. Moim zdaniem za takie wykonanie reklamy, albo za akcpetacje jej taką jak jest ktoś powinien conajmniej przeprosić, a jeszcze lepiej przyznać publicznie, że ta reklama to jest dno.
A kto za to odpowiada :?:
Bo czasem przegrać znaczy wygrać
Obrazek

kaczorek

Post autor: kaczorek » czwartek, 24 kwietnia 2008, 20:24

Dlaczego tło ma być ciemne ? Lepiej prezentowało by się tło błękitne .

Awatar użytkownika
Ustka2007

Post autor: Ustka2007 » czwartek, 24 kwietnia 2008, 22:41

"Bursztyn Bałtyku"? A gdzie to świetne hasło "Daj nura do Ustki"? Choć trzeba przyznać, że oba hasła są świetne, tak samo jak ta reklama i plakat "z dzieciakiem".

Pozdrowienia.

kaczorek

Post autor: kaczorek » poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 16:49

A nie można ustalić kto to "magierowo" zaśmieca ?Jeżeli sami mieszkańcy to może wystarczy grzeczna uwaga .

Awatar użytkownika
v

Post autor: v » piątek, 2 maja 2008, 10:39

Powracając do spotu; widzę możliwość by stał się jeszcze naszym atutem. wymagałoby to jednak z 2 dodatkowych sekund, ewentualnie przycięcia o 2 sekundy tego co jest. Myślę o planszy z tekstem i jego odczytaniu, na wzór reklamy Sprite, ?Przedstawione sytuacje nie zdarzyły się naprawdę, nie próbuj ich naśladować?, w przypadku Ustki można by umieścić na niej ?Przedstawiona reklama nie została w swojej formie zrealizowana na poważnie? albo ?Ustczanie przepraszają za reklamę?.
Nie piszę tego by komuś dopiec, zwyczajnie moglibyśmy wykorzystać w ten sposób jej słabość, obrócić wszystko w żart, puścić oczko do widzów i rzeczywiście, byłoby to coś czego w bloku reklamowym dawno nie widziano. W pozytywnym sensie, z demonstracją eleganckiego dystansu mieszkańców do samych siebie.

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » piątek, 2 maja 2008, 10:55

@Ustka2007
Hasło "daj nura..." jest faktycznie dobre i zrobic spot z jego wykorzystaniem w tej konwencji napewno byloby lepsze. Skad ten bursztyn to ja nie wiem...

Moja opinia jest taka,jak sie nie ma pieniedzy, to sie odpuszcza takie cuda. Przeciez to,ze potencjalny turysta zobaczy taka reklamowke, nie poprowadzi w prostej linii do rezerwacji pokoju, ale najpierw zajrzy na strone, zapozna sie z oferta, co jest do zobaczenia, formy wypoczynku itd. INTERNET! Jest głownym nosnikiem! + marketing szeptany, stworzenie trendu. Potem juz kodowanie, nie odwrotnie.

Ja juz pomine, ze przecietnego widza TVN24 stac na zachwalane w reklamowce baseny i jakies wanny, bo prawdopodobnie w swoim miescie ma kilka spa do wyboru.
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 2 maja 2008, 11:21

Moja opinia jest taka,jak sie nie ma pieniedzy, to sie odpuszcza takie cuda.
Podpisuje sie pod tym zdaniem!

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

ODPOWIEDZ