Straz miejska - 'kowboje'

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Pustak

Straz miejska - 'kowboje'

Post autor: Pustak » piątek, 12 września 2008, 20:00

Witam..
Właśnie widziałem naszych 'kowboi' w boju..
Na ulicy Dąbrowszczaków jechali pod prąd na sygnale :o..
Wymuszając na 3 autach zjazd , bo oni spieszyli sie gdzieś na interwencje ..

No nie znam się na przepisach straży miejskiej ale ciekawy jestem ile przepisów złamali
Chyba powinni świecić przykładem dla obywateli.

P.s Jakie zdumienie, że musieli czekać aż ktoś im zjedzie i zrobi im pusta drogę.

Pozdrowienia..

P.s Zawsze mnie wku.. takie postępowanie władz :(

Szkoda ,że nie miałem aparatu.

Awatar użytkownika
maruda

Re: Straz miejska - 'kowboje'

Post autor: maruda » piątek, 12 września 2008, 21:37

ZTCW to straz wiejska nie ma prawa tak sie poruszac. Ani pod prad, ani na sygnalach. ZTCW to nwet nie moga miec kogutow niebieskich...a zolte to zupelnie jak w MPGK...

No, ale to w koncu straznicy sa...im wolno, a Ty nie masz zapewne zadnych dowodow, swiadkow wiec to zwyczajny paszkwil jest :mrgreen:
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Pustak

Post autor: Pustak » piątek, 12 września 2008, 22:00

maruda pisze:ZTCW to straz wiejska nie ma prawa tak sie poruszac. Ani pod prad, ani na sygnalach. ZTCW to nwet nie moga miec kogutow niebieskich...a zolte to zupelnie jak w MPGK...

No, ale to w koncu straznicy sa...im wolno, a Ty nie masz zapewne zadnych dowodow, swiadkow wiec to zwyczajny paszkwil jest :mrgreen:
Hym... 5 sąsiadów w tym jeden , który musiał zjechać strazy miejskiej z drogi :D
Wystarczy???

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 13 września 2008, 11:35

Ciekawi mnie jak można zostać strażnikiem miejskim?Jakie trzeba mieć wykształcenie ,szkoły?policyjna? West Point? Czy może być też gościu z łapanki?
Co później z nimi? Idą jak każdy normalny człowiek w wieku 40 lat na emeryturę :lol: czy scigają przestępcow jeszcze w wieku 65 lat?Jak to u nich wygłada apanażowo przecież chyba to nie mundurówka.Ciekawi mnie też czy ta fucha jest dziedziczna jak kiedyś zapalacz lamp naftowych?
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » niedziela, 14 września 2008, 10:49

Topilzin pisze:Ciekawi mnie jak można zostać strażnikiem miejskim?Jakie trzeba mieć wykształcenie ,szkoły?policyjna? West Point? Czy może być też gościu z łapanki?
Co później z nimi? Idą jak każdy normalny człowiek w wieku 40 lat na emeryturę :lol: czy scigają przestępcow jeszcze w wieku 65 lat?Jak to u nich wygłada apanażowo przecież chyba to nie mundurówka.Ciekawi mnie też czy ta fucha jest dziedziczna jak kiedyś zapalacz lamp naftowych?
To zwyczajny urzednik jest. zatrudniany sumasumarum przez burmistrza/wojta.
Zaden "mundurowy", bez zadnych (nie czytalem dokladnie ustawy ale po pobierznej analizie tak mysle) dodatkowych przywilejow.
Warunki przyjecia sa okreslone w ustawie o strazach gminnych, przytocze wiec pkt z tejze ustawy
Art. 24. Straznikiem moze byc osoba, która:
1) posiada obywatelstwo polskie,
2) ukonczyła 21 lat,
3) korzysta z pełni praw publicznych,
4) posiada co najmniej wykształcenie srednie,
5) cieszy sie nienaganna opinia,
6) jest sprawna pod wzgledem fizycznym i psychicznym,
7) nie była karana sadownie,
8 ) ma uregulowany stosunek do słuzby wojskowej.
calosc ustawy jest tutaj O wlasnie

Pustak pisze: Hym... 5 sąsiadów w tym jeden , który musiał zjechać strazy miejskiej z drogi :D
Wystarczy???
Powinno. Kwestia czy bedzie ci sie chcialo walczyc z wiatrakami :mrgreen:
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 września 2008, 10:52 przez maruda, łącznie zmieniany 1 raz.
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 14 września 2008, 11:58

Tu i tam słyszy się o pomysłach aby rozszerzyć jeszcze bardziej uprawnienia straży miejskiej.Dla mnie to kryminalny pomysł bo nie można dawać komuś uprawnień np. policyjnych jeśli nie ma do tego kwalifikacji a Policja przecież istnieje.W normalnym kraju to sama Policja na to by nie pozwoliła.Nikt przecież o zdrowych zmysłach nie stworzy alternatywnej Straży Pożarnej z ludzi z ulicy.
Może niedlugo SM będzie ślubów udzielać czy dawać rozwody.Ciekawy pomysł jakby się zastanowić.Do tego dochodzi dziwny fenomen w naszym spoleczeństwie że jeśli komukolwiek da się trochę władzy nad innymi to w tym momencie takiemu osobnikowi zupełnie siada "psycha" i czuje się bogiem.Moim zdaniem SM nie wolno jeździć pod prąd ani używać koguta.(może się jednak myle i gdzieś to pisze, sam jestem ciekaw).Nie trzeba im też ustępować miejsca bo i samemu Burmistrzowi też nie trzeba.Ten ostatni z pewnością nie jeździ na "kogucie" i pod prąd.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » niedziela, 14 września 2008, 13:00

Ja mam tylko nadzieje ze sie jakis straznik ustosunkuje do zamieszczonej tu wypowiedzi.

Bo o ile symulowanie awarii (panowie straznicy chyba wiedza do czego sluza swiatla awaryjne w samochodzie), w celu wyskoczenia czy to do apteki, czy moze sprawdzenia ogloszen parafialnych, jestem w stanie "zrozumiec", o tyle piratowanie po ulicach miasta, a juz tym bardziej po uliczkach osiedlowych, po ktorych czesto biegaja dzieci to juz zrozumiec w stanie nie jestem :twisted: :evil:

Dodam tylko ze zatrzymanie, mimo iz z predkosci "patrolowej" nastapic potrafi bardzo gwaltownie i bez zadnego oznaczenia tego zamiaru. Druga sprawa, to ze jadac tak wolno tamuje sie zdaje normalny ruch, co tez podlega jakims zdaje sie regulacjom prawno-karno-mandatowym :mrgreen:

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 14 września 2008, 13:09

Ja myslalem ze uzywanie sygnalu reguluje ustawa o pojazdach uprzywilejowanych. Burza w szklance wody. Gdyby nie wymusili, pojawily by sie glosy ze znow nie zdarzyli. Nick MARUDA do czegos zobowiazuje.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » niedziela, 14 września 2008, 14:20

elveez pisze:Ja myslalem ze uzywanie sygnalu reguluje ustawa o pojazdach uprzywilejowanych.
Bo reguluje. Nikt inaczej nnie twierdzi.
elveez pisze: Burza w szklance wody. Gdyby nie wymusili, pojawily by sie glosy ze znow nie zdarzyli.
maja swiecic przykladem a nie lamac prawo.
pojazd uprzywilejowany w ruchu ma miec swiatlo niebieskie lub czerwone

Czy nasza straz takowe posiada ??
Oraz czy posiada zezwolenie ministra na uzywanie takowego ?
elveez pisze: Nick MARUDA do czegos zobowiazuje.
Primo, nie ja wywolalem dyskusje, ja ja tylko podjelem. Wydaje mi sie ze "forum ustka" to forum dyskusyjne a nie tylko wladzochwalcze?
Wiec dyskutujmy, uzywajac argumentow. Chyba ze braknie sily argumentu wtedy uzyjecie argumentu sily :mrgreen: :P

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 14 września 2008, 15:16

Ostatnio odbyl sie strajk kierowcow Tir (20km/h)wowczas mowiono ze nie ma przepisu zabraniajacego tempa patrolowego i wolniejszego.

Idac za ciosem zapytam po co w takim razie sygnalizacja strazy ? W razie supporu wypadkow ?
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » niedziela, 14 września 2008, 15:35

..czytales moja wypowiedz ??
zacytowac mam punkt z niej w ktorym pisze co rozumiem ?

A co do "bulajow"..
maja niebieskie lub czerwone ??czy tylko zolte?
Pytam bo nie wiem, nigdy na to uwagi nie zwrocilem :mrgreen:

Pytam bo jesli maja, obowiazuja ich MIMO WSZYSTKO normalne przepisy ruchu drogowego.
pytam, czy maja je prawnie zamontowane, czyli czy na ich montaz maja zezwolenie ministra(wynika to z przepisow!!)
pytam, czy osoba prowadzaca ma odpowiednie uprawnienia(zwykle prawo jazdy nie wystarcza, trzeba miec skonczony kurs dla kierowcow pojazdow uprzywilejowanych)

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 14 września 2008, 17:23

Art. 53. 1. Pojazdem uprzywilejowanym w ruchu drogowym moze byc pojazd
samochodowy:

1.. jednostek ochrony przeciwpozarowej;
2.. pogotowia ratunkowego;
3.. Policji;
4.. jednostki ratownictwa chemicznego;
5.. Strazy Granicznej;
6.. Agencji Bezpieczenstwa Wewnetrznego;
7.. Agencji Wywiadu;
7.. a) Centralnego Biura Antykorupcyjnego;
7.. b) Sluzby Kontrwywiadu Wojskowego;
7.. c) Sluzby Wywiadu Wojskowego;
8.. Sil Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej;
9.. Sluzby Wieziennej;
10.. Biura Ochrony Rzadu;
10.. a) kontroli skarbowej;
b) Sluzby Celnej;
10.. Inspekcji Transportu Drogowego;

11.. jednostki niewymienionej w pkt 1-11, jezeli jest uzywany w zwiazku z
ratowaniem zycia lub zdrowia ludzkiego - na podstawie zezwolenia ministra
wlasciwego do spraw wewnetrznych.

Pustak

Post autor: Pustak » niedziela, 14 września 2008, 17:25

elveez pisze:Ja myslalem ze uzywanie sygnalu reguluje ustawa o pojazdach uprzywilejowanych. Burza w szklance wody. Gdyby nie wymusili, pojawily by sie glosy ze znow nie zdarzyli. Nick MARUDA do czegos zobowiazuje.
No właśnie gdzie oni tak sie spieszyli ???

Reguluje :D :
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
cyt.
Oddział 4

Warunki używania pojazdów w ruchu drogowym

Art. 53. 1. Pojazdem uprzywilejowanym w ruchu drogowym może być pojazd samochodowy:
9) jednostki nie wymienionej w pkt 1-8, jeżeli jest używany w związku z ratowaniem życia lub zdrowia ludzkiego - na podstawie zezwolenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
2. Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych tylko w razie, gdy:
1) uczestniczy:
a) w akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia albo koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa lub porządku publicznego albo
b) w przejeździe kolumny pojazdów uprzywilejowanych,
2) pojazd wysyła jednocześnie sygnały świetlny i dźwiękowy; po zatrzymaniu pojazdu nie wymaga się używania sygnału dźwiękowego,
3) w pojeździe włączone są światła drogowe lub mijania.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na grubo zaznaczony punkt , o którym panowie 'kowboje ' zapomnieli :D

O ile mi wiadomo nasza Straż Miejska nie reaguje na punkt patrz w akcji zwiazanej... ( czytaj dzwon na Policje )

No pewno nasza SM ma samochód z uprawnieniami ..(maja niebieskie koguciki )
maruda pisze:
Pustak pisze: Hym... 5 sąsiadów w tym jeden , który musiał zjechać strazy miejskiej z drogi :D
Wystarczy???
Powinno. Kwestia czy bedzie ci sie chcialo walczyc z wiatrakami :mrgreen:
:D Chodzi o zasadę ..

Pozdrowienia

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 15 września 2008, 13:33

Policjanci z Ustki zatrzymali 31-letniego Mieczysława B., który w trakcie interwencji nożem zaatakował strażnika miejskiego. Napastnik odpowie za czynną napaść. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował go na dwa miesiące.
Policjanci otrzymali zgłoszenie o interwencję, gdzie w jednej z miejscowości mężczyzna miał bić kobietę. Patrol ? policjant i strażnik miejski z Ustki ? niezwłocznie pojechali do wskazanej miejscowości. Na miejscu okazało się, że kobieta - zgłaszająca ma zakrwawią twarz i ranę ucha. Jej pijany 31-letni partner był w domu. Kiedy patrol ustalał szczegóły zajścia w pewnym momencie Mieczysław B. wyjął nóż z plecaka i znienacka zadał cios w okolice brzucha strażnika. Nóż wbił się w opatrunek osobisty będący w kieszonce kamizelki taktycznej, którą miał na sobie strażnik. Napastnik został błyskawicznie obezwładniony. Strażnikowi miejskiemu nic się nie stało ? nie odniósł obrażeń. Ranną kobietę przewieziono do szpitala. 31-latka mającego prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu osadzono w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty czynnej napaści i uszkodzenia ciała. Sąd Rejonowy w Słupsku aresztował go na dwa miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Moze do tej interwencji sie spieszyli ?
Obrazek

polo

dzielny strażnik miejski i jego bandaż....

Post autor: polo » wtorek, 16 września 2008, 09:30

no prosze ajednak jak widac w załączonym linku bandaż można wykorzystać na wiele sposobów ale jedno jest pewne na pewno ratuje życie

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /655389576" onclick="window.open(this.href);return false;

swoja droga miał chłopak szczeście.

Awatar użytkownika
MEDYK
Kontakt:

Post autor: MEDYK » wtorek, 16 września 2008, 10:15

pustak poinformuje cie ze ustecka straz miejska ma niebieskie i jeden czerwony kogut co one oznaczaja otóż niebieskie światła sa oznakowaniem pojazdu uprzywilejowanego a niebieski z czerwonym właczany jest wtedy jesli sie przemieszcza kolumna pojazdów lub pieszych i auto jest autem prowadzacym lub zamykającym kolumnę
SM ustka ma prawo ich uzywac na mocy rozporzadzenia ministra zgodnie i prawami pojazdu uprzywilejowanego a wiec jesli jak napisano jest w akcji zwiazanej z ratowaniem zycia lub mienia to jazda pod prad jest dopuszczalna z zachowaniem szczególnej ostrożnosci.wybiera sie wtedy najkrótsza droge dotarcia a nie droge zgodnie z przepisami..mysłe ze chłopaki nie byli zdziwieni ze im nie ustepowano ale mimo wszystko spieszac sie uważali zeby kogos nie zawadzic...

MARUDA zamiast utyskiwac i siac ferment czemu nie napisałes o jeszcze jednym w ustce jest pakt o współpracy służb mundurowych czyli policji strazy miejskiej strazy granicznej zandarmerii które patrolujac Ustkę wzajemnie sie wspieraja czesto tworzac tzw patrole mieszne czyli radiowóz np SG ale jeden funkcjonariusz jest z SG a drugim jest policjantmoze to byc auto SM i taka sama sytuacja tak wiec sadze ze to była uzasadniona jazda

no cóz ale czasem niektórzy pisza aby pisac.....

Awatar użytkownika
MEDYK
Kontakt:

Post autor: MEDYK » wtorek, 16 września 2008, 11:22

maruda a swoja droga zobacz jak to niebezpieczna slużba to juz drugie pchniecie nożem w trakcie interwencji pamietam ze całkiem niedawno jak pisała prasa ktoś dzgnął nozem policjanta podczas interwencji notabene tez domowej ....

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » wtorek, 16 września 2008, 16:54

Ty chyba nie rozrozniasz utyskiwania, od dociekania
Skoro jechali na akcje, to jak rozumiem wlaczyli koguty i sygnal dzwiekowy.
jesli nie to w nosie bym mial ich przepychajacych sie pod prad!!
Przestrzeganie prawa obowiazuje wszystkich bez wyjatku. i zadne pakty tego nie zmienia!!

i nie chodzi o dokopanie w imie "dla zasady", tylko o rzeczowa odpowiedz na postawione pytania.
jak dla mnie EOT

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 16 września 2008, 17:12

Niebezpiecznie to byc cywilem lub pieszym.Najwiecej ofiar to wlasnie wsrod nich.Zgadzam sie z Maruda ,dociekanie to nie utyskiwanie.W przeciwnym razie po co to forum?

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » wtorek, 16 września 2008, 17:51

Szanowni forumowicze,

Opisane przez Pustaka zdarzenie dotyczy interwencji mającej na celu zatrzymanie wandali demolujących samochody. By odciąć drogę chuliganom - z jednej strony ścigał ich policyjny radiowóz, zaś z drugiej samochód Straży Miejskiej. Czasu było niewiele, trzeba działać szybko - dlatego Straż Miejska, w imię wyższej konieczności, zmuszona była jechać pod prąd. Jak udało mi się ustalić, strażnicy jechali z włączonym "kogutem". Tylko dzięki ich błyskawicznej interwencji udało się schwytać wandali, którzy odpowiedzą za zniszczenia. Strażnikom za szybką i skuteczną interwencję należą się wyrazy uznania.

Na przyszłośc, zanim zaczniecie obrzucać błotem strażników, warto jest zaczerpnąć informacji u źródła. Nie zapominajcie, że wy również mogliście być właścicielami aut, które zostały zdemolowane przez młodocianych chuliganów. Ciekawe, jaka wówczas byłaby wasza reakcja.

Pozdrawiam serdecznie

ODPOWIEDZ