Straz miejska - 'kowboje'

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: Straz miejska - 'kowboje'

Post autor: elveez » piątek, 1 maja 2009, 12:01

:twisted: :twisted: nie kumam ;p
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 17 czerwca 2009, 06:21

Pasi:

http://www.efakt.pl/Straz-miejska-znowu ... 645,1.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Bjacek

Post autor: Bjacek » środa, 17 czerwca 2009, 11:08

Nie oznacza to, że wszędzie Straż Miejska postępuje tak samo.
Debile czasem się trafiają, ale na szczęście są w mniejszości.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 17 czerwca 2009, 12:58

Obrazek

Debile czasem się trafiają, ale na szczęście są w mniejszości.
A mozesz wykluczyc taka sytuacje w Ustce?
Bo ja nie.
Dlatego jestem zwolennikiem Policji .
Straz TYLKO od porzadku -zakaz dotykania człowieka!!!!

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

obcy

Post autor: obcy » środa, 17 czerwca 2009, 13:29

Policja gdyby musiała to samo by zrobiła.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 18 czerwca 2009, 06:18

Poczytaj artykuł a zrozumiesz róznice.

http://www.efakt.pl/Straznicy-musza-pon ... 700,1.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdro

obcy

Post autor: obcy » czwartek, 18 czerwca 2009, 09:04

Mirek zapoznaj się z Ustawą o Strażach Gminnych (Miejskich) to może zmienisz zdanie. To co piszą w efakcie (czyli brukowiec FAKT)to nic innego jak ciągła nagonka na Straże Gminne (Miejskie). Pisać piszą a czy znalazłeś choć jeden zapisek, że faktycznie strażnicy popełnili jakieś przestępstwo po wyjaśnieniu sprawy, jak dotąd nie widziałem aby FAKT coś na ten temat napisał bo zawsze straż jest na prawie. Zauważyłeś może, że BRUKOWIEC FAKT nigdy nie pisał pozytywnie o tej formacji, ja nie widziałem i nie czytałem.
A tak poza tym jak myślisz Mirek czy Strażnicy używali siły fizycznej oraz pałek bez podstaw prawnych przy tylu aparatach fotograficznych będąc celem fotoreporterów oraz dziennikarzy, przecież to było ukartowane, przygotowane.

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » czwartek, 18 czerwca 2009, 09:22

Straż Miejska w 2 odsłonach

1. Potworki krzaczkowe - wczoraj na trasie Słupsk - Ustka pozbawiłem SM Kobylnica jakiś 2 tys dochodu. Jechałem ok 110, a te....potworki postawiły na drodze swoją maszynkę do drukowania pieniędzy, Za mną jechało ok 7-8 samochódów w podobna predkością, wyhamowalem do 40 km/h, żeby pozostali nie przelecieli i nie załapali się na fotke.
Brak mi slów, jak można byc takim kretynem nastawionym na zysk, bo na pewno nie na poprawe bezpieczeństwa.

2. Stranicy porządkowi - w zeszlym tyg po raz pierwszy SM zaskoczyła mnie pozytywnie. W Słupsku chodzili po domach i sprawdzali, czy właściciele mają podpisane umowy na wywóz nieczytości, żądali pokazania ostatniej f-ry i wpłaty. Jak ktoś nie miał to mu dawali .... 300 zł :)
do tego + do pilnowania niektórych debili, którzy parkują w niedozwolony sposób, ale nie czepiając sie do pierdół SM powinna wykorzytywać swoje mozliwości:)

@obcy
Masz rację ten szmatławiec Fakt (efakt) nie nadaje się nawet do kominka, no ale skoro są czytelnicy tego czegoś, świadczy, ze poziom gazety dostosowuje się do poziomu inteligencji czytelnika.
Z drugiej jednak strony SM na taką opinie, niekompetencją niektórych pracowników i przełożonych sobie zasłużyła.
Nie generalizując, ale czarne owce świadczą o ogóle (więc jak SM wypleni analfabetow i innych prostaków, którzy nie potrafią nauczyć się kilku paragrafów i nie mają pojęcia na jakiej podstawie karzą i co należy do ich obowiązków to tak będzie). Wiem, że niektórzy "normalni" mogą poczuć się taką opinią urażeni, ale jak jest coś dobrze to pochwalą 2 osoby, a jak czarna owca coś nawywija to będzie pożywka dla 20 osob.
Proszę pomyśl o ochronie środowiska zanim wydrukujesz ten post

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 24 czerwca 2009, 12:23

Zwróćcie uwage ,że tablica informująca o wiosce BYDLINO została przesunieta jakies 100m
w kierunku Słupska!!!!!
Po wyjsciu z zakrętu -za swiatłami w Bydlinie w kierunku Słupska -jeszcze jest teoretycznie ok 100 m obszar zabudowany i ograniczenie 50km/h.A za swiatłami(ok 50m) stoi fotoradar i pyka foty .

GRATULUJE POMYSŁU za zarabianie pieniedzy dla wioski.....

Jak tu sie nie w......ć .

:twisted:

Pozdro

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » środa, 24 czerwca 2009, 19:49

Mirek jeżeli mówimy o tym radarze co stoi w strefie granic Bydlina ale poza terenem zabudowanym i tam można jechać 90 km/h. Za światłami w kierunku słupska jakieś 100 m jest tablica koniec terenu zabudowanego a dopiero 200 m dalej jest zielona tablica koniec miejscowości Bydlino.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 24 czerwca 2009, 21:51

Tego nie zauważyłem.
Oblukam jak bede jechał do Słupska ponownie.

Pozdro

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 24 czerwca 2009, 22:03

Oby Twa fura miala slonce rowno nad dachem, bys zawsze pozostawal w cieniu :D
Obrazek

Uwaga tez, tuz za Zimowiskami :idea:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 27 czerwca 2009, 16:52

http://www.youtube.com/watch?v=4NBtlmGM8LY" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdro

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » środa, 1 lipca 2009, 07:08

Zielona tablica to nic innego jak oznaczenie miejscowości (e-17a i e-18a)
Biała tablica to znak informacyjny (D-42 i D-43) i one "regulują" sprawy związane z ograniczeniami prędkości.
Tak że spoko lokko, to że SM tam poluje to może tylko zastanawiać dlaczego, bo to chyba terytorium innej gminy ??
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » środa, 1 lipca 2009, 19:54

Gmina Słupsk ma porozumienie z gmina Kobylnica tak więc fotki mogą robić.
Obrazek

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » środa, 1 lipca 2009, 21:36

podpiszemy porozumienie międzygminne z Kobylnicą i "zapolujemy" na marudę :lol:
maruda pisze:
Tak że spoko lokko, to że SM tam poluje to może tylko zastanawiać dlaczego, bo to chyba terytorium innej gminy ??

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » środa, 1 lipca 2009, 23:42

Tylko żeby to polowanie wam bokiem nie wyszło.
Generalnie latają mnie te cobry pseudofotografowie, co najwyżej ktoś z usteckiej SM się natnie :mrgreen:

@masasza
nie wiem czemu ale myślałem ze to teren gminy Ustka.
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » czwartek, 2 lipca 2009, 12:53

" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 20 stycznia 2010, 12:24

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /649041971" onclick="window.open(this.href);return false;
Wójt Kobylnicy dodaje, że wskutek badań związanych z użytkowaniem fotoradarów doprowadził do podniesienia minimalnej prędkości w Łosinie. Od 1 grudnia można tam jechać z prędkością do 70, a nie jak wcześniej do 50 kilometrów na godzinę. ? Chciałem też podnieść minimalną prędkość w Kobylnicy, ale policja się na to nie zgodziła ? twierdzi Kuliński.
Pozdro

Adi

Post autor: Adi » środa, 20 stycznia 2010, 12:37

A ile kasy wpadło im do budżetu. Z punktu widzenia potężnej dziury budżetowej Ustki warto było zrobić tak samo. Ale co tam - weźmie się 8 milionów kredytu. Do spłaty będzie z 10 milionów czyli 2 miliony w kolejnych latach zamiast na drogi i chodniki pójdą na odsetki.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

ODPOWIEDZ