Problemy ze śmietnikami

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
ewa_winiary

Problemy ze śmietnikami

Post autor: ewa_winiary » czwartek, 23 października 2008, 13:56

Chciałabym poruszyć pewien problem. Większość z Was pewnie wie o co mi chodzi. Chodzi o problem ze śmietnikami w naszym wspaniałym mieście Ustka!. Problem jest taki, że nad ranem, dzień w dzień ( nad ranem tj. mam na myśli godzinę 5.00) do śmietnika koło mojego bloku przychodzą regularnie żule, którzy aby zebrać pieniądze na alkohol, szukają po śmietnikach puszek aluminiowych. Nie przeszkadzało by mi to, gdyby robili to cicho. Ale problem tkwi w tym, że ci ludzie rozrywają każdy wrzucony worek ze śmieciami, robiąc przy tym wielki bałagan (śmieci później pałętają się obok śmietnika); po drugie : jak już znajdą jakąś puszkę, to zrzucają ją na ziemię, nie patrząc przy tym, że robią straszny hałas. Jak już pozrzucają wszystkie puszki, wówczas zaczynają nogą, każdą po kolei zgniatać. Rozumiem, jeśli taka sytuacja była sporadycznie, ale przychodzą codzień i szperają w tych śmietnikach po kilka razy na dzień. Zdarzało się nawet, że o godzinie 00.00 przyszedł jeden taki i szukał puszek. Tak nie może być! Wiem, że gdzie niegdzie już się zaczęli mieszkańcy bloków irytować takim zachowaniem i po napisaniu wniosków do prezesa danej spółdzielni mieszkaniowej, doczekali się zamykanych śmietników na klucz. Niestety u nas w Polsce tak musi być, trzeba wszystko przed każdym chować, zamykać, bo ludzie niszczą, kradną itp. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ci ludzie którzy szukają po śmietnikach puszek, nie szukają ich po to, aby po sprzedaniu ich mieć na jedzenie. Dlatego nie można czegoś takiego popierać. :evil: Dlaczego nasz kraj jest tak zepsuty????

Awatar użytkownika
Rysia

Re: Problemy ze śmietnikami

Post autor: Rysia » czwartek, 23 października 2008, 14:26

... a bidulka spać nie może.... ;-)
prosta rada-puszki zdeptuj w domu,kładź na "wylocie" śmietnika i ciesz się,że je zbiorą i zaniosą do skupu,przynajmniej na coś pożytecznego zostaną przerobione.A to,co robią z pieniążkami za puszki to już ich sprawa i nie masz prawa nikogo nazywać "żulem".Jedni piją ale inni dorabiają do renty.Nie znasz tych ludzi ani ich historii,więc waż słowa.....
Komputeryzacja nie zwalnia z myślenia ;-)

Awatar użytkownika
inkwizytor

Post autor: inkwizytor » czwartek, 23 października 2008, 14:46

Chyba troszkę naginasz fakty, droga Rysiu. Śmietnikowi szperacze to w przeważającej większości ŻULE, MENELE, CHLORKI itp. Ci inni, o których piszesz, wyróżniają się na pierwszy rzut oka.
Właśnie wczoraj widziałem okratowany śmietnik na ul. Grunwaldzkiej, w środku czyściutko, że aż miło. Zawsze kiedy tam przechodziłem musiałem wstrzymywać oddech, tak syfiło, a teraz jest OK! :D
Obrazek

Awatar użytkownika
ewa_winiary

Post autor: ewa_winiary » czwartek, 23 października 2008, 16:25

Rysia pisze:... a bidulka spać nie może.... ;-)
prosta rada-puszki zdeptuj w domu,kładź na "wylocie" śmietnika i ciesz się,że je zbiorą i zaniosą do skupu,przynajmniej na coś pożytecznego zostaną przerobione.A to,co robią z pieniążkami za puszki to już ich sprawa i nie masz prawa nikogo nazywać "żulem".Jedni piją ale inni dorabiają do renty.Nie znasz tych ludzi ani ich historii,więc waż słowa.....
Rysia,
Zle rozumiesz to co napisałam. Ja nie kupuję puszek i nie piję piwa ani coli itp. Jestem w ciąży więc mi nie wolno :) A tak do rzeczy, nawet jeśli bym zgniatała puszki to co z tego jak reszta z bloków ( bo są dwa na jeden śmietnik ) tego robić nie będzie.

Awatar użytkownika
ewa_winiary

Post autor: ewa_winiary » czwartek, 23 października 2008, 16:27

inkwizytor pisze:Chyba troszkę naginasz fakty, droga Rysiu. Śmietnikowi szperacze to w przeważającej większości ŻULE, MENELE, CHLORKI itp. Ci inni, o których piszesz, wyróżniają się na pierwszy rzut oka.
Właśnie wczoraj widziałem okratowany śmietnik na ul. Grunwaldzkiej, w środku czyściutko, że aż miło. Zawsze kiedy tam przechodziłem musiałem wstrzymywać oddech, tak syfiło, a teraz jest OK! :D
Chociaż Ty rozumiesz moją sytuację. Ja nie oceniam tych ludzi z góry, ja wiem kim są zbieracze puszek i znam ich całą historię życia. Wiem, że stoczyli się na dno poprzez alkohol.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 23 października 2008, 21:45

Zbieracze puszek to nie jest jedyny problem, nie mam nic przeciwko nim pod warunkiem, że swoje poszukiwania robią w miarę cicho, o normalnej porze doby i zostawiają po sobie porządek. Chociaż oczywiście trudna sytuacja życiowa zwłaszcza spowodowana alkoholizmem nie upoważnia ich do zakłócania czyjegokolwiek spokoju. Ich jeszcze jestem w stanie zrozumieć. Natomiast nie jestem absolutnie w stanie zrozumieć bezczelności sporej części właścicieli domków czy małych firm, którzy nie chcąc płacić za wywóz nieczystości z własnych posesji podrzucają śmieci do śmietników osiedli mieszkaniowych. Naprawdę nie jestem tego w stanie zrozumieć bo przecież wywóz śmieci to nie jest jakiś potworny koszt i tych podrzucających stać na tą opłatę w dodatku bardziej niż niejednego mieszkańca bloków. To dla mnie niepojęte chamstwo i dlatego jestem za zamykaniem wszystkich śmietników na kłódkę.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Edward

Post autor: Edward » piątek, 24 października 2008, 08:57

Poprzedni prezes spółdzielni Korab tak to niegdyś skomentował: lepiej, jeśli podrzucają do naszych śmietników, niż gdyby wywozili do lasu!
Wystarczy przejść się w okolice Oczyszczalni Ścieków, nad rzekę - prawie zawsze spotykam samochód wywożący śmieci, niekiedy z przyczepką.
Najtrudniej zrozumieć, że robią tak ci, którzy zarabiają na turystach, właściciele kwater czy punktów gastronomicznych - a ich sąsiedzi widzą to i nie reagują.
Nie jest ważne, jaki procent właścicieli willi tak postępuje - problem istnieje i ma wpływ na ogólny wizerunek naszego miasta, a więc pośrednio i na ilość turystów do nas przyjeżdżających.
Edward Zając

Awatar użytkownika
Rysia

Post autor: Rysia » piątek, 24 października 2008, 11:44

Ja tu widzę jakieś megaantynastawienie do "zbieraczy".....Dajcie spokój,każdy chce jakoś żyć,widocznie z jakiegoś powodu tak skończyli,nie robią przecież żadnych strasznych rzeczy,nie biją Was,nie okradają mieszkań,tylko spokojnie szperają w śmietniku.A to,że hałasują?No ludzie kochani! A nie przeszkadza Wam jak śmieciara w sezonie o 5 rano buszuje i przewraca metalowe pojemniki albo wybiera szkło z tych plastikowych?Wtedy jest hałas niemiłosierny,nie raz budziłam się o 5-6 rano przez to,mimo,że mieszkam jakieś 200 m od mojego śmietnika i jakoś żyję. :)
Tacy ludzie byli,są i będą i nie zmienicie tego pisząc tu o ich obecności.Jeśli komuś to tak bardzo przeszkadza,to niech stanie o 5 rano pod swoim śmietnikiem i poucza.Efekt będzie żaden.Jedyne pocieszenie dla "antyzbieraczy"to to,że wprowadzono klucze do śmietników,na pewno będzie to ograniczenie dla tak nielubianych przez Was"żuli"........

Pozdrawiam.
Komputeryzacja nie zwalnia z myślenia ;-)

Awatar użytkownika
ewa_winiary

Post autor: ewa_winiary » piątek, 24 października 2008, 15:18

Rysia pisze:Ja tu widzę jakieś megaantynastawienie do "zbieraczy".....Dajcie spokój,każdy chce jakoś żyć,widocznie z jakiegoś powodu tak skończyli,nie robią przecież żadnych strasznych rzeczy,nie biją Was,nie okradają mieszkań,tylko spokojnie szperają w śmietniku.A to,że hałasują?No ludzie kochani! A nie przeszkadza Wam jak śmieciara w sezonie o 5 rano buszuje i przewraca metalowe pojemniki albo wybiera szkło z tych plastikowych?Wtedy jest hałas niemiłosierny,nie raz budziłam się o 5-6 rano przez to,mimo,że mieszkam jakieś 200 m od mojego śmietnika i jakoś żyję. :)
Tacy ludzie byli,są i będą i nie zmienicie tego pisząc tu o ich obecności.Jeśli komuś to tak bardzo przeszkadza,to niech stanie o 5 rano pod swoim śmietnikiem i poucza.Efekt będzie żaden.Jedyne pocieszenie dla "antyzbieraczy"to to,że wprowadzono klucze do śmietników,na pewno będzie to ograniczenie dla tak nielubianych przez Was"żuli"........

Pozdrawiam.
Powiem Ci tak Rysia. Ty mieszkasz 200 m od śmietnika, ja do swojego śmietnika mam może 30 m. Do mnie śmieciara w sezonie o 5-6 rano nie przyjeżdża. Jeśli by tak było, też miałabym o to pretensje. Nie mam pretensji do tych ludzi tylko do ich zachowania. Jeżeli by przychodzili oni i szukali tych puszek cicho to nie mam nic do tego, dodatkowy problem tkwi w tym że oni robią bałagan i tyle. Tylko o to mi chodzi, o nic więcej. Ja nie bronię nikomu zarabiać na życie. A swoją drogą to ludzie w Polsce są strasznymi bałaganiarzami. Mieszkałam jakiś czas w Norwegii i widziałam jak rozwinięci są ludzie, którzy tam mieszkają. U nas nigdy nie doczekamy się żadnej poprawy, ponieważ stosunek polaków do wielu spraw jest olewający.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 24 października 2008, 19:05

Edward pisze:Poprzedni prezes spółdzielni Korab tak to niegdyś skomentował: lepiej, jeśli podrzucają do naszych śmietników, niż gdyby wywozili do lasu!
Wystarczy przejść się w okolice Oczyszczalni Ścieków, nad rzekę - prawie zawsze spotykam samochód wywożący śmieci, niekiedy z przyczepką.
Najtrudniej zrozumieć, że robią tak ci, którzy zarabiają na turystach, właściciele kwater czy punktów gastronomicznych - a ich sąsiedzi widzą to i nie reagują.
Nie jest ważne, jaki procent właścicieli willi tak postępuje - problem istnieje i ma wpływ na ogólny wizerunek naszego miasta, a więc pośrednio i na ilość turystów do nas przyjeżdżających.
Edward Zając
Hmm bardzo rozczarowałeś mnie Edwardzie - jeśli jak twierdzisz tak często spotykasz samochód czy samochody wywożące śmieci do lasu to czemu nie udokumentowałeś tego wstrętnego procederu np na zdjęciach które wszak umiesz robić świetnie i do tej pory nie zgłosiłeś tam gdzie powinieneś? Baaardzo nieobywatelska postawa a feeeeeee wstydź się.

Awatar użytkownika
wiking

Post autor: wiking » piątek, 24 października 2008, 20:07

ewa_winiary pisze: Chociaż Ty rozumiesz moją sytuację. Ja nie oceniam tych ludzi z góry, ja wiem kim są zbieracze puszek i znam ich całą historię życia. Wiem, że stoczyli się na dno poprzez alkohol.
Pozdrawiam :)
:shock: Ewa :!: :?:
ja wiem kim są zbieracze puszek i znam ich całą historię życia. Wiem, że stoczyli się na dno poprzez alkohol.
Prowadziłem przez wiele lat skup złomu i tu się z Tobą nie zgadzam :!: :!: :!: :roll:
ostatni wiking w Rzeczpospolitej

Awatar użytkownika
ewa_winiary

Post autor: ewa_winiary » piątek, 24 października 2008, 21:57

Każdy ma swoje zdanie co do tematu zbieraczy puszek. Ja napisałam że mi nie przeszkadza, że oni sobie je zbierają, z tym że chciałabym aby uszanowali godziny ciszy nocnej i nie robili w boksach śmietników bałaganu. :?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 25 października 2008, 11:16

Trzeba zainwestowac poprostu w duzego pajaka albo weza badz biale myszki zul-zbieracze podobno sie ich boja :lol: postawic przy kazdym smietniku i gotowe Adam Slodowy by sie nie powstydzil ;) :D :D
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 25 października 2008, 12:18

Pisałem już niejednokrotnie że w Ustce potrzebny plac na wywózkę śmieci.Każdy może oddać za darmo lub niewielką opłata.Zwłaszcza trujące rzeczy jak chemikalia czy farby.Puszki widać w lesie ale już ich zawartość to nie bo wsiakła w glebę.Czesto ludzie poprostu zakopują to świństwo w ziemię.
Zatrudnić kilku bezrobotnych do sortowania.Dużo z tych śmieci które nie pasują do śmietników osiedlowych a mimo to tam ląduja są jeszcze do wykorzystania.
Metale , drewno , kompost , gruz ,plastik , papier.Tak się robi w np. Niemczech i dlatego lasy są czyste.Nikomu się nie opłaca wywozić nielegalnie skoro może oddać za darmo.Firma może oddać odpadki za opłata z VAT-em i wrzucić w koszta. Tak to funkcjonuje w cywilizowanych krajach.W czym jest wogóle problem?
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Edward

Post autor: Edward » sobota, 25 października 2008, 13:01

Celestyn: mój obowiązek to zasygnalizować istniejący problem - i to w "ZU" robiłem wielokrotnie. Natomiast są w Ustce osoby, które za pilnowanie porządku biorą pieniądze i mają prawo do takich działań. Chodzę samotnie, więc moja interwencja może skończyć się tym, że nie tylko oberwę po głowie, ale i stracę aparat - a na nowy mnie nie stać ...
Edward Zając

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 25 października 2008, 14:23

Topilzin.. Jeszcze niedawno w gazetach pisali ze Niemcy cale tiry odpadow do nas zwoza nielegalnie (glownie zuzyte tonery i kasety barwiace ) ale tez zuzyte zestawy PC Zjawisko rosnie w sile tuz przy granicy.

Najwiecej syfu jest w okolicach dzialek..o puszkach z farba takze pisalem nawet foty dawalem zamiast sprzatac na okręte trzeba zaczac karac !
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 25 października 2008, 14:58

Zgadza sie .Niemcy i to glownie wschodni wywozili smiecie majac wspolnika w Polsce , ktory robil z nimi "biznes".To sa problemy i procedery graniczne po dwoch stronach Odry.Wynika to z tego ze firmy musza placic za utylizacje w Niemczech.Niektorzy gangsterzy nie chca zaplacic nawet te kilkaset ? .Niektore odpady sa kosztowne a w Polsce rynek smieci to wolna amerykanka i kontrole zadkie..Firmy musza placic za utylizacje poniewaz w innym wypadku nie beda zainteresowane redukcja smieci.Takie wypadki nie maja jednak zadnego zwiazku z miejscem zdawania smieci w Ustce , ktore juz dawno powinno byc.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 26 października 2008, 08:52

Edward pisze:Celestyn: mój obowiązek to zasygnalizować istniejący problem - i to w "ZU" robiłem wielokrotnie. Natomiast są w Ustce osoby, które za pilnowanie porządku biorą pieniądze i mają prawo do takich działań. Chodzę samotnie, więc moja interwencja może skończyć się tym, że nie tylko oberwę po głowie, ale i stracę aparat - a na nowy mnie nie stać ...
Edward Zając
Rzeczywiście Edwardzie Twoim obowiązkiem jako dziennikarza jest nagłaśnianie problemu w "ZU" ale przede wszystkim jako praworządnego obywatela obowiązkiem zgłoszenie faktu wywożenia śmieci do lasu do odpowiednich służb. A tak na marginesie gdyby każdy miał tok rozumowania taki jak tu przedstawiłeś to gdyby Cię np. kiedyś na ulicy napadli chuligani (czego oczywiście nikomu nie życzę) to nikt by Ci nie pomógł bo przecież od takich interwencji jest policja i to ona ma obowiązek zauważyć że kogoś biją a jeszcze można by było sobie co ubranie poszargać czy pobrudzić. Jak dla mnie straszne podejście.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 9 listopada 2008, 13:21

Obrazek
Obrazek
Obrazek

W sobote w nocy jakisz klosz dal czadu niezle.. rano nosilo smieci po calym osiedlu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 11 listopada 2008, 22:09

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /226423422" onclick="window.open(this.href);return false;

wojna smieciowa.wreszcie.
Ciekaw jestem kiedy Ustka otworzy wreszcie smietnik za miastem dla kazdego.Z niewielka oplata lub bez.Sa rodzaje smieci ktore nie pasuja do kontenera.
Stare meble , elektronika , chemikalia itd.Taniej raz na rok wyslac mlodziez do lasu aby pozbierala te swinstwa.
No ale powoli sa juz jakies zmiany w mysleniu.

ODPOWIEDZ