USTECKIE ŻEGLARSTWO

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

JKUstka

Re: USTECKIE ŻEGLARSTWO

Post autor: JKUstka » czwartek, 5 maja 2011, 14:34

elveez pisze:babol dziennikarski... zamieszczono fote zaglowek z POL (dwustronnie) dopiero sam JKU naisal ze MORPOL podsponsorowal.
W gazecie tez sprawy powinny byc na biezaco opisywane skoro juz istnieja.
@Elvez wzmianka dziennikarza jest krótka raczej informująca, że dzieci rozpoczęły pływania.
Na wodę zeszły tylko dzieciaki z doświadczeniem sportowym. ( zimna woda, warunki temperaturowe wiosenne).
Pływały na łodkach wyczynowych każdy POL i nr. ..... świadczy, że łodka ma stosowne świadectwa klasy.
Ponieważ faktem jest, że Prezesostwo firmy MORPOL chce wesprzeć modernizacje zaplecza wodnego dla dzieci
na wode zeszły również żagle z logiem wspierajacego krzewienie żeglarstwa wśród najmłodszych.
Nie mniej jednak masz rację dobre inicjatywy darczyńców należy podkreślać.
Myślę, że pojawią się informacje prasowe jak będa widoczne pierwsze zmiany.
Zdjęcia są autentyczne z dnia otwarcia sezonu żeglarskiego w UKS"Opty"
pozdro
JKU

JKUstka

Post autor: JKUstka » czwartek, 26 maja 2011, 09:13

Pierwsze w Ustce międzyszkolne regaty dzieci,
która szkoła zdobędzie laur pierszeństwa?
http://www.ustka.pl/new/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;
http://sites.google.com/site/uksoptyust ... elastrally" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 29 maja 2011, 11:08

Obrazek

Piekna jednostka, mialem przyjemnosc lapac cume ;)

Obrazek
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

JKUstka

Post autor: JKUstka » niedziela, 29 maja 2011, 17:45

elveez pisze:Obrazek

Piekna jednostka, mialem przyjemnosc lapac cume ;)

Obrazek
Jednostka piekna, ale troche zdekapitalizowana.
Bardzo zasłużona dla żeglarstwa w okręgu żeglarskim.
Bardzo wielu żedlarzy odbyło na s/y"Gryfita" rejsy szkoleniowe na pływach, aby uzyskac niezbędny staż.
Większe wyprawy : Colubus USA, NordKap, Wybrzeża Afryki,

JKUstka

Post autor: JKUstka » sobota, 4 czerwca 2011, 14:17

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Dzień Dziecka na wodzie.

JKUstka

Post autor: JKUstka » piątek, 10 czerwca 2011, 06:44

JKUstka pisze:Pierwsze w Ustce międzyszkolne regaty dzieci,
która szkoła zdobędzie laur pierszeństwa?
http://www.ustka.pl/new/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;
http://sites.google.com/site/uksoptyust ... elastrally" onclick="window.open(this.href);return false;
Najlepsza jest ustecka jedynka.
SP1 zajeła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej żeglarstwa sportowego kl.Optymist wśród usteckich szkół.
https://picasaweb.google.com/1008193770 ... 6862465474" onclick="window.open(this.href);return false;

JKUstka

Post autor: JKUstka » piątek, 17 czerwca 2011, 14:48

Obrazek
Święto morza
Dni Morza w Ustce to święto, które od wielu lat wpisało się do kalendarza imprez miasta. Hucznych zabaw w tym roku nie przewidziano, jednak organizatorom zależało, aby choć w symboliczny sposób kontynuować coroczną tradycję. Imprezę w Ustce zaplanowano na piątek i sobotę. Święto rozpoczęto od regat zorganizowanych przy współpracy Uczniowskiego Klubu Sportowego ?Opty? Ustka. Zwycięzców nagrodził sam dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku.

Monika Bielan

http://www.optyustka.pl/project-updates/onelastrally" onclick="window.open(this.href);return false;

JKUstka

Post autor: JKUstka » sobota, 18 czerwca 2011, 17:02

http://www.arte.tv/de/content/tv/02__Un ... 61586.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://videos.arte.tv/de/videos/die_kue ... 971178.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
31 minuta filmu. Natasza i dziecu z UKS"Opty" w Ustce oczami kamery TV ARTE

JKUstka

Post autor: JKUstka » sobota, 2 lipca 2011, 19:16

Obrazek

W dniu 30.06.2011 w Ustce kręcono kolejny film z udziałem Nataszy Caban.
Film w 3d ukazuje klify, usteckie plaże, wejście do portu, ustecki port i wywiad Nataszy na jachtach klubowych.
Natasza podkreśla swój związek z Ustką. Podkreśla, że jest ustczanką.
W morzu kamery 3d zamontowane były na m/s"Kajetan" jednostka, której właścicielem jest UKS"Opty".

Edward

Post autor: Edward » niedziela, 3 lipca 2011, 17:45

W temacie "DOKONAŁA SIĘ HISTORYUCZNA CHWILA" JKUstka zamieścił taki tekst:

Edward napisał(a):
"....JKUstka - nadal nie potrafisz wyzwolić się z pewnych problemów i widzisz politykę tylko w tym, co jest niezgodne z twoimi poglądami. Robisz kawał dobrej roboty z młodymi żeglarzami i ja ci w tym nie przeszkadzam; ..."
Edward Zając

Panie Radny Edwardzie polityka ciagnie się wszędzie jak smród po gaciach. Czasami nie można zrobić prostych rzeczy, bo budowane są barykady towarzysko-polityczne.
Czerwone Szopy- garaże ponad rok stoją niezagospodarowane. Nikomu ich nie użyczono, a mogł byc dobrym schronieniem na zimę dla sprzetu żeglarskiego.
Kto na tym zyskał?
Dobrą robote robią ludzie dobrej woli, nie ja. Ja próbuje zebrać to w całość. Ludzi dobrej woli nie brakuje, przyjaciół zeglarstwa wsród dzieci również. (zaliczyć do tego musisz również Jana Olecha, który nie dopuścił w 2009 do likwidacji UKS"OPTY". Dziś w Ustce poza opowiadającym o swoim żeglarstwie Edwardem Zajacem byłaby pustynia )
Dziś nam jest przykro, bo zaczynamy odprawiać dzieci. Liczba zainteresowanych przerasta możliwości techniczne uczniowskiego klubu.
A gdzie to pomieścić? Czerwone Szopy u psa ogrodnika!
Więcej sprzętu- wieksze środki na ich utrzymanie. Więcej dzieci - większe srodki na liczbę trenerów i łodzie asekuracyjne.
Dofinansowanie na realizowanie zadań statutowych miasta (sport powszechny wśród dzieci) o 50% mniejsze.
Funkcjonuje to wszystko dzięki kilku osobom i ich bezinteresownej pracy.

JKUstka: mieszkamy w tym samym mieście, ale nasze żeglarskie zainteresowania są diametralnie różne. W dodatku od mniej więcej roku zrobiłeś wiele, abym przestał interesować się działalnością klubu OPTY.
Nie wiem, co ja mogłem mieć wspólnego z tym, że podobno w 2009 roku OPTY mógł zaprzestać działalności? Przed kim burmistrz Olech mógł Klub uratować - przecież miał pełnię władzy, łącznie z większością w Radzie? Okrojony budżet na obecny rok też przygotowała poprzednia ekipa z tym samym burmistrzem, więc jaki mogłem mieć wpływ? Również nie moją i moich kolegów "zasługą" jest obecny stan miejskich finansów, zmuszający Ratusz do wprowadzania przykrych cięć w wydatkach.
Po wakacjach zaczną się przymiarki do budżetu 2012, będą rozdzielane środki na stowarzyszenia. Po raz pierwszy będę miał na to wpływ - będę jednym z 15 osób decydujących. Przygotujcie projekty, aby przekonać RADĘ!
Co do Czerwonej Szopy - należy do Starosty i niezależnie od bzdury którą puściłeś - w tym roku jeszcze ani raz nie byłem w Starostwie i nie miałem (i nadal nie mam) wpływu na wykorzystanie tego obiektu.
Co do tematów żeglarskich w "ZU" - pisałem o rejsie Nataszy, były rejsy Romka Kwiatkowskiego, rejsy GRYFITY czy szkolenie w OPTY. Od OPTY mnie odseparowałeś, GRYFITA już nie wypływa w dalekie rejsy, dotarcie jakiegoś usteckiego jachtu na Bornholm to nie jest wielki sukces. Zastanów się - gdy z OPTY otrzymywałem jakąś wiadomość, zawsze była zamieszczana. Niekiedy sam byłem gościem w Klubie i zamieszczałem swoje materiały z jego działalności - ale ten rozdział świadomnie zamknąłeś.
Pozdrawiam
Edward Zając

JKUstka

Post autor: JKUstka » poniedziałek, 4 lipca 2011, 01:44

@Edward,
Nie wiem jak do postu się odnieść.
Miejscami konfabulacje, czy domniemania?
Jakaś niesprecyzowana insynuacja typu:
Edward pisze:niezależnie od bzdury którą puściłeś
Konkretnie:, co chciałbyś w uks robić? Jak pomóc w żeglarstwie dzieci?
Jak pisałem wcześniej jest wielu ludzi dobrej woli.
Kpt Pietrzak deklaruje miejsca dla dzieci w rejsach redowych na s/y"Areta"
Paweł Pudło deklaruje pomoc w rejsach integracyjnych dzieci i rodziców na s/m"Kajetan",
Całą zimę woził dzieci na basen do Redzikowa, aby doskonaliły technik zachowania we wodzie.
JB deklaruje pomoc w pozyskaniu zaplecza dla dzieci na zimę.
JB deklaruje pomoc w pozyskaniu suchych skafandrów do treningów dzieci w okresach zimniejszych
JM miedzy innymi udostępnia pomost drewniany Stocznia teren "A" dla potrzeb cumowania sprzętu asekuracyjnego.
HuB prowadzenie strony internetowej i wiele innych spraw.
Lekarz sportowy Pan T chce otoczyć stałą opieka lekarską trenujące dzieci.
Z bardzo dużą życzliwością spotykamy się ze strony Urzędu Morskiego i Kapitanatu.
Dużą życzliwość mamy ze strony rybaków.
Lista jest długa i nie wszyscy życzą sobie, aby wymieniać ich z imienia i nazwiska.
Nikt tego nie robi dla mnie. Nie ja jestem tu ważny.
Widzą żeglujące dzieci i to jest istota.
Zmień perspektywę: nie patrz na mnie tylko na to, co możesz zrobić dla najmłodszych.
Jeżeli nic to zawsze znajdzie się dobry powód, aby się z tego wykręcić.
Wczoraj były trudne warunki wiatrowe.12 latkowie bez kompleksów trenowali na wodzie.

Obrazek

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 4 lipca 2011, 22:32

JKUstka: nie zmyślam; przecież napisałeś na Forum, że to ja zablokowałem u Starosty przekazanie wam Czerwonej Szopy.
Trudno o większą bzdurę.
Natomiast gratuluję sporej listy sponsorów działalności UKS. Fakt, ja do tej grupy nie mogę się zaliczać. Nie mam pieniędzy, nie mam samochodu, nie mam uprawnień szkoleniowych a mój jachcik nie tylko mały, ale i z wyposażeniem uniemożliwiającym zabieranie dzieci; jest przygotowany do żeglugi samotnej.
Tak więc mogłem jedynie pisać o UKS, aby wiecej osób o tym wiedziało. Mogłem zamieszczać zdjęcia - a wiem dobrze, jak to działa motywacyjnie, gdy dzieciak pokazuje kolegom, rodzicom czy dziadkom swoje zdjęcie w gazecie. Nawet biorąc ostatni numer; na okładce, zamiast nieznanej dziewczynki, mogło być zdjęcie któregoś z zawodników żeglującego na Optymiście.
W sumie jednak przyznaję ci rację - w UKS ja nie jestem potrzebny - ale przecież nie dobijam się o bywanie tam. Jak to już wielokrotnie pisałem, działamy w zupełnie innych dziedzinach żeglarstwa i nie widzę powodów do konfliktu. Przecież w swojej działalności dotyczącej liberalizacji przepisów dotyczących żeglarstwa nie zwracałem się o pomoc do członków usteckich klubów.
Jako radny mogę tylko zadeklarować, że będę wspierał aktywność sportową i rekreacyjną dzieci i młodzieży szkolnej, w tym rozwój żeglarstwa. I to chyba tyle.
Pozdrawiam
Edward Zając

JKUstka

Post autor: JKUstka » wtorek, 5 lipca 2011, 09:49

Edward pisze:JKUstka: nie zmyślam; przecież napisałeś na Forum, że to ja zablokowałem u Starosty przekazanie wam Czerwonej Szopy.Trudno o większą bzdurę
Z wielu wypowiedzi wynika, że w 2010 staranai LOT-u o Czerwone Szopy wspierał Edward Zając konkurując w ten sposób z wystapieniem o czasowe użyczenie obiektu dla środowiska żeglarskiego ogólnie rozumianego. Nawey nie dla UKS "Opty".
Jednak nigdy nie pisałem, że Edward zablokował Szopy dla żeglarzy. Starosta jest bardzo niezależnym człowiekiem więc były inne zamysły.
Słowa dotrzymał i Cz SZ użyczył dla UKS "Opty" w kwietniu br. ( na cały 1 tydzień) :shock:
Niepokoi mnie fakt, że mienie społeczne stało przez ponad rok i niszczało a mogło służyć ludziom.
W zimie nie można było prowadzić nauki prac bosmańskich, edukacji dzieci. (a Szopy w rękach Centrum Edukacji z Warcina) :shock:
Redaktor Edward nie pientnował zjawiska, bo przed wyborami i zaraz po politycznie to było niepoprawne.
Wiele cierpkich słów zostało przelanych na forum i nie zawsze zgodnych z prawdą.
Mam nadzieję, że jest to przeszłość. Jednak nie jestem naiwny i wiem, że będą tarcia w grupach interesów.
Nie trzeba być bogatym, aby mieć dobrą wolę wsparcia dobrych inicjatyw.
Mam również nadzieje, że Radny Edward Zając stanie ponad i ta kadencja Rady dla żeglarstwa usteckiego będzie optymalna.
Z żeglarskim pozdrowieniem
Stopy wody pod kilem pomyślnych wiatrów w mocnym kursie na Pioniersk.

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 5 lipca 2011, 19:19

JKUstka: w sprawie Szopy wiedziałem, że stara się o nią Lubieniecki, więc wolałem poprzeć LOT, bo na górze miały być pomieszczenia również dla żeglarzy, a na dole tawerna żeglarska z bardzo ciekawym programem. O innych starających się dowiedziałem się później.
Za życzenia dziękuję. Niestety, prognozy nie są zbyt korzystne.
Edward Zając

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » wtorek, 5 lipca 2011, 21:22

Cóż ja tu wyczytuję - Lubiniecki, LOT, Warcino.... a na samym końcu usteckie dzieci. Panie redaktorze - może jakiś artykuł dla mieszkańców miasta, który naświetiłby obiektywnie sprawę. Liczę, że jadnak dzieciaki będą ważniejsze niż cała reszta.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 5 lipca 2011, 22:10

Artur, obiekt jest własnością Starostwa Powiatowego i my mamy do niego tyle, co do meblowania prywatnego mieszkania, np. twojego. Mogliśmy sugerować różne rozwiązania, ale to Starosta podejmował decyzję i miał do tego pełne prawo.
A tak przy okazji: wcześniej był projekt przeniesienia w pobliże szopy przeznaczonego do rewitalizacji budynku stojącego obok Domu Kultury i otwarcie w tych obiektach morskiej filii Muzeum Pomorza Środkowego. Wszystkie koszty, łącznie z utrzymaniem Muzeum, miał pokrywać Urząd Marszałkowski. Mielibyśmy za darmo prawdziwe muzeum, ale Ustka nie zgodziła się na ten projekt.
Edward Zając

JKUstka

Post autor: JKUstka » środa, 6 lipca 2011, 04:07

GRABARZ pisze:a na samym końcu usteckie dzieci. Panie redaktorze - może jakiś artykuł dla mieszkańców miasta, który naświetiłby obiektywnie sprawę
Uczniowski Klub Sportowy "Opty" nie rozróżnia, czy dzieci są z Ustki, czy z Włynkówka, czy z Zalasek, Słupska, Szamotuł, itp.
Ważne, że dzieci mają wewnętrzną potrzebę nauki żeglowania i są w tym konsekwentne.
Był moment, że Jacht Klub "Ustka" przetrwał tylko dzięki swoim członkom z Lublina, Krakowa, czy Wrocławia.
Rejs s/y "Gryfita" do wybrzeży Afryki logistycznie powstał poza Ustką. Lublinianie siedzieli w Ustce ponad 4 miesiące dokonując niezbędnych prac szkutniczych na jachcie.
Była to okrojona wersja opłynięcia jachtem Europy Tzw. "Srebrny sekstant". Jednak zmarł w trakcie realizacji projektu pomysłodawca warszawiak zabierając ze sobą wszystkie niezbędne kontakty.
Szczególnie te w Rosji nie były już do odzyskania.
Rejs do USA ( Columbus) powstał poza Ustką.
W kraju są pasjonaci, którzy realizują swoje marzenia czasami z dzieciństwa, czy sny o wielkiej przygodzie.
Determinacja ich jest znacznie większa.
Zawężanie tematyki żeglarstwa do samej Ustki jest nieporozumieniem. Ustka daje możliwości dla mieszkańców całego powiatu, kraju, Europy a to już jest sprawa starosty, marszałka, itp.
Starosta, marszałek również powinien "meblować" ten obszar.
Był moment, że na bazie hydrobudowy powstał obiekt dla żeglarstwa przy współpracy powiatu i miasta Ustka ?? Jacht Klub ?HOM?.
Biały napis na budowli, wskazywał gościom przybyłym droga morska, gdzie mogą się kierować w razie potrzeby również na bazie spichlerza powstało zaplecze dla szkolenia dzieci.
Łącznie z możliwościami prowadzenia nauki prac bosmańskich, czy szkoleń stacjonarnych.
Dziś zapytaj, jaka jest najbliższa przyszłość. Nikt nie ma wizji, perspektywy, cokolwiek.
Brak spójnego działania lub są działania doraźne na dziś na teraz.
Współdziałanie zastępuje wskazywanie winnych lub spychanie odpowiedzialności na innych.
A swoja droga, co dalej z Czerwonymi Szopami historycznie związanymi z Ustką?

Edward

Post autor: Edward » środa, 6 lipca 2011, 08:06

Rozsądny tekst wart głębszej analizy. Niestety, za parę godzin chcę wypłynąć, a przed rejsem zawsze wiele sprtaw do załatwienia.
Edward Zając

JKUstka

Post autor: JKUstka » sobota, 9 lipca 2011, 12:14

Coś z mojej wiedzy wynika, że jakaś plaga na usteckich jachtach.
Grot- disle szwankują.
Żaden jacht pełnomorski nie wypłnął z Ustki na regaty.

Na miendzynarodowe regaty " Bałtyk - morzem przyjaźni "w Pioniersku wyjechały dzieci.
Startują w klasie Optymist A

Obrazek

Druga ekipa dzieci wyjechała do Szczecinka " Szczecinecki Puchar Optymista" regaty ranking NSKO.
Startuja w klasie Optymist B.

Edward

Post autor: Edward » sobota, 9 lipca 2011, 22:13

Niestety, faktycznie w tym sezonie silniki naszych jachtów odmawiają posłuszeństwa. Jest to jednak chyba naturalny objaw; nowe silniki kosztują zbyt drogo jak na możliwości usteckich klubów czy niektórych prywatnych armatorów.
Mnie awaria silnika dotknęła już drugi raz: z Zalewu Szczecińskiego wróciłem do Ustki z niesprawnym silnikiem. W środę podpłynąłem do odprawy granicznej, ale po niej nawet nie wypłynąłem z portu - kolejna awaria. Jutro znowu będę chciał wypłynąć, ale to już inny kierunek - wiza rosyjska kończy mi się w poniedziałek, więc pozostają kraje UE.
Edward Zając

ODPOWIEDZ