USTECKIE ŻEGLARSTWO

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: USTECKIE ŻEGLARSTWO

Post autor: elveez » sobota, 9 lipca 2011, 22:25

wiza rosyjska kończy mi się w poniedziałek, więc pozostają kraje UE
Sikorsky pozdrwia... takie mamy stosunki z rosja ...dobre
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

JKUstka

Post autor: JKUstka » sobota, 9 lipca 2011, 22:44

Klasyfikacja ogólna Regatta Pioniersk ? Bałtyk- Morzem Przyjaźni?

Nieoficjalne wyniki: Mateusz Kasperowicz 6 miejsce

Seweryn Wysokiński 8 miejsce

Jakub Palanis 16 miejsce (w swojej grupie wiekowej 4 miejsce)

Młodzi zawodnicy wracają w niedzielę.
Dzieciaki na Międzynarodowych Zawodach poradzili sobie bardzo dobrze.
Zwłaszcza, że wystartowali do biegów po nieprzespanej nocy w busie z trzy godzinną odprawą na granicy w Gronowie.
Całe szczęście, że Optymist nie ma napędu mechanicznego. :D
W Szczecinku jeszcze powalczą do jutra.
Następny week-end Regaty o Błękitną Wstęgę. Puchar Prezydenta Koszalina. Wyścigi na j. Jamno.
Budżet UKS okrojony.

Edward

Post autor: Edward » sobota, 9 lipca 2011, 23:33

Jeszcze jedno: informacje! Dopiero z postu na Forum dowiaduję się, że w Pioniersku są jakieś międzynarodowe regaty. OPTY miał tą informację - ale kto więcej? Kto otrzymał pismo z informacją o warunkach startu w tych regatach i komu ją przekazał? Ja chciałem przypłynąć do Pionierska w czasie pobytu tam usteckiej delegacji. Przed wyjazdem dowiaduję się, że na regaty w Pioniersku jadą młodzi żeglarze z OPTY. Teraz czytam na Forum, że były tam międzynarodowe regaty, prawdopodobnie w różnych klasach. Kto wie, gdyby wcześniej ogłoszono o tych regatach, to może jednak ktoś by zdążył na nie popłynąć.
Co roku startuję w największych polskich regatach morskich UNITY LINE oraz we wznowionych w ubiegłym roku regatach samotnych o Puchar Poloneza. Jest naturalne, że wychwytuję informacje dotyczące tych regat. Niekiedy analizuję też możiwości wystartowania w innych regatach, ale wpierw muszę znaleźć o nich informację. O regatach w Pioniersku dowiedziałem się z tego FORUM - praktycznie po ich zakończeniu!
Oczywiście, nie jestem żeglarzem regatowym, czysto sportowa rywalizacja nigdy mnie nie interesowała a HOLLY jest zwykłym jachcikiem turystycznym. Startuję aby spotkać się z innymi żeglarzami, a przy okazji zaznaczyć, że w Ustce też jest żeglarstwo morskie.
Czy kiedyś nasze miasto "dorobi się" dobrego jachtu regatowego, który w morskich regatach mógłby reprezentować kurort zwany Letnią Stolicą Polski? Czy mamy w Ustce grupę "morskich" żeglarzy, którzy ten jacht mogliby właściwie eksploatować? Czy nikogo nie dziwi, że w czasie dni Bielska do Ustki przyjeżdżają nie tylko górale, ale i niekiedy przypływa ich jacht regatowy?
Edward Zając

JKUstka

Post autor: JKUstka » niedziela, 10 lipca 2011, 00:09

@Edward zawiadomienie o regatach jest na stronie miasta zaprzyjaźnionego(Pioniersk).
Wklejony poniekąd przeze mnie na nasze forum.
Wizy dla Ciebie i młodych zawodników były wyrabiane jednocześnie.
UKS'Opty" jest mobilny w parę dni przygotowano dokumenty i sklarowano łodki.
Przy bardzo dużym zaangażowaniu Agaty również rodziców dzieci.
Częśc dzieci pojechała do Pionierska a część do Szczecinka.
W związku z tym, że wizy jak Twoja są do 11.07.2011 mus wracać w terminie.
Do regat ( odwiedzin) szykował sie również s/y "Gryfita" jednak nie dokonano w czasie napraw na SP.
W zeszłym roku na "Regaty" do Pionierska wypłynął s/y"Enif", ale nie dopłynął.
Także nie jest to nowość.
Nowością jest, że w regatach sportowych klasy Optymist wzięły udział dzieci z Ustki i bez kompleksów ścigały się na obcym akwenie.
Były również inne klasy. Ponoć około 100 jednostek.
Nie wiem jak w Łebie rozgrywają się regaty o Puchar Księstwa Łebskiego również w klasie Optymist w rankingu NSKO.
Termin 07-10.07.2011, ale widać, że nowy burmistrz Łeby chce od nowa rozbujać sportowe żeglarstwo w miasteczku.
Ma doświadczenie.

Edward

Post autor: Edward » niedziela, 10 lipca 2011, 06:58

Gratuluję wyjazdu na regaty w Pioniersku i zajęcia niezłych miejsc. Właśnie takie regaty najlepiej służą promocji naszego miasta. Mam nadzieję że w przyszłym roku uda się zorganizować wyjazd na regaty do Kappeln - i to nie na ostatnią chwilę.
Fakt, ENIF w zeszłym roku wybrał się do Pionierska, ale miał po drodze trochę kłopotów.
Kończę, do zobaczenia za ok. 10 dni - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Ogólnie kurs na północ - mam nawet umówione spotkanie na morzu z jachtem, na którym Polak ze stolicy Szwecji płynie do Ustki.
Pozdrowienia
Edward Zając

JKUstka

Post autor: JKUstka » niedziela, 10 lipca 2011, 07:29

Edward pisze: Właśnie takie regaty najlepiej służą promocji naszego miasta. Mam nadzieję że w przyszłym roku uda się zorganizować wyjazd na regaty do Kappeln - i to nie na ostatnią chwilę.
Już dzis wiemy, że chętnych na regaty do Ustki jest kilka klubów uczestniczących w regatach w Pioniersku.
Pionierski klub sportowy przyjechał choćby dziś. Są kontakty.
Nie trzeba czekać do nastepnego roku a już w tym odwzajemnić się zaproszeniemna na II Regaty Memoriał im. Jana Kołpy.
Rosjanie mieli VI Regaty "Bałtyk - Morzem Przyjaźni".
Zaprosić również inne zaprzyjaźnione miasta.(Kappeln)
Tylko rozmowa w sierpniu jest to za późno.
Myślę, że również rywalizacja sportowa dzieci sąsiadujących miast Ustka-Łeba miałaby swój wydźwięk.
Możesz włączyć się w działania i pomóc zorganizować
II Regaty Memoriał im. Jana Kołpoy Otwarte Mistrzostwa Słupskiego Okręgu Żeglarskiego
.
Z żeglarskim pozdrowieniem
JKUstka

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 3 sierpnia 2011, 19:17

DSC06656.JPG
DSC06657.JPG
Majestat ! :shock: niezle maszty piekna robota
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

JKUstka

Post autor: JKUstka » wtorek, 16 sierpnia 2011, 23:39

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Szkoła pod żaglami na redzie portu Ustka.

JKUstka

Post autor: JKUstka » środa, 17 sierpnia 2011, 00:07

Obrazek

Wyjście w morze najmłodszej grupy szkoleniowej.
Obrazek

Obrazek

czas wracać do portu
Obrazek

żeglować każdy morze- Korsarz II

JKUstka

Post autor: JKUstka » wtorek, 6 września 2011, 13:51

Obrazek

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 6 września 2011, 15:13

Dzisiaj dowiedziałem się, że na Memoriał Kołpy przyjadą "Optymiściarze" z Pionierska. Będą to więc regaty międzynarodowe. W przyszłym roku powinna dołączyć ekipa z Kappeln.
Edward Zając

JKUstka

Post autor: JKUstka » środa, 7 września 2011, 15:45

Obrazek

Przyszłość żeglarstwa sportowego Ustki.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 8 września 2011, 19:21

http://www.kurierustecki.pl/wydarzenia/ ... hp?id=9006" onclick="window.open(this.href);return false;
Uważam, że takie wydarzenia o wiele lepiej prognozują odnośnie przyszłości żeglarstwa w Ustce niż np. rejs N. Caban, o którym tyle trąbił Edward, a która to żeglarka tak bardzo podobno chciała pracować z ustecką młodzieżą, że... słuch o niej w Ustce prawie zaginął po tym jak nie kupiono jej jachtu.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 8 września 2011, 19:43

JKUstka pisze:Obrazek

Przyszłość żeglarstwa sportowego Ustki.
Brawo, brawo, brawo!!!
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 8 września 2011, 20:17

Celestyn, Natasza nie zaginęła! Bywa w Ustce, tutaj występuje w filmach czy wywiadach, odwiedza usteckie kluby żeglarskie, spotyka się z dziećmi i młodzieżą z UKS OPTY.. Jest obecna w mediach i nadal zaznacza, że jest z Ustki. Teraz nie żegluje, ale uprawia sport motocyklowy. Była asystentką na rajdzie Dakar, startowała w Rajdzie Albanii, przygotowuje kobiecy rajd motocyklowy przez Saharę. Myślę, że to lepszy wybór niż siedzieć w Ustce na utrzymaniu mamusi i pracować społecznie - no i w dodatku być obrzucaną błotem jak wielu innych. Odniosła sukces, czegoś dokonała, zdobyła trochę popularności - a tego wielu w naszym mieście nie daruje.
Tak, usteckie żeglarstwo nabiera wiatru w żagle! Po sukcesach żeglarzy indywidualnych przyjdą sukcesy młodzieży, będzie kilka znaczących imprez regatowych.
Przy okazji zapewniam cię, że są duże szanse, aby Rejs Syrenkowy, trochę improwizowany w tym roku, w przyszłym stał się imprezą ogólnopolską z udziałem kilkudziesięciu jednostek. I to pomimo obrzucania błotem tej inicjatywy (tylko w Ustce!). I jeszcze jedno, co pewnie was zmartwi; Rejs Syrenkowy jest organizowany za prywatne pieniądze uczestników oraz prywatnych sponsorów. I, co niektórych jeszcze bardziej zmartwi, pomysłodawcą i realizatorem tej wyprawy jest Tomasz Laskowski.
A więc,panowie, może naprawdę wymyślicie jakąś akcję promującą Ustkę i ją zrealizujecie?
Pozdrawiam
Edward Zając

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 8 września 2011, 20:43

Edward pisze:Celestyn, Natasza nie zaginęła! Bywa w Ustce, tutaj występuje w filmach czy wywiadach, odwiedza usteckie kluby żeglarskie, spotyka się z dziećmi i młodzieżą z UKS OPTY.. Jest obecna w mediach i nadal zaznacza, że jest z Ustki. Teraz nie żegluje, ale uprawia sport motocyklowy. Była asystentką na rajdzie Dakar, startowała w Rajdzie Albanii, przygotowuje kobiecy rajd motocyklowy przez Saharę. Myślę, że to lepszy wybór niż siedzieć w Ustce na utrzymaniu mamusi i pracować społecznie - no i w dodatku być obrzucaną błotem jak wielu innych. Odniosła sukces, czegoś dokonała, zdobyła trochę popularności - a tego wielu w naszym mieście nie daruje.
Nie wiem Edwardzie czy ktoś czegoś Nataszy z jakiegokolwiek powodu nie daruje. Ja do niej nic nie mam, moje zastrzeżenia zawsze budziło wyłącznie Twoje niczym nieuzasadnione wyolbrzymianie wartości promocyjnej dla miasta działań Nataszy. Wielka chwała jej za to, że robi coś dla siebie ale po co do tego dorabiać ideologię, że robi coś dla miasta? Pamiętam jak spierałeś się ze mną trąbiąc farmazony na temat jej rejsu, że jaka to niby wielka promocja dla Ustki, potem że prawdziwa promocja miasta to będzie dopiero po rejsie w sezonie kiedy ludzie przyjadą, nawet chciałeś jej kupować jacht z dziurawej kasy miejskiej. Ja dla odmiany pisałem, że ten rejs to w praktyce żadna promocja dla miasta. Twierdziłem również, że do sezonu będzie po sprawie i przeciętny zjadacz chleba przyjeżdżający do Ustki nie będzie nawet kojarzył miasta z tym rejsem ani samego rejsu. Minęło trochę czasu i co? Wyszło na moje (choć wcale nie mam z tego satysfakcji).
Edward pisze:Tak, usteckie żeglarstwo nabiera wiatru w żagle! Po sukcesach żeglarzy indywidualnych przyjdą sukcesy młodzieży, będzie kilka znaczących imprez regatowych.
I bardzo dobrze, napiszę nawet - nareszcie. To bardzo dobry i potrzebny temu miastu kierunek działań. Może to doprowadzi w końcu do tego, że Ustka stanie się miastem morskim.
Edward pisze:(...) I, co niektórych jeszcze bardziej zmartwi, pomysłodawcą i realizatorem tej wyprawy jest Tomasz Laskowski.
A Ciebie to nie martwi? Czyżbyś stawał się powoli drugim Włodzimierzem S.?

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 8 września 2011, 20:48

Edward pisze:Celestyn, Natasza nie zaginęła! Bywa w Ustce, tutaj występuje w filmach czy wywiadach, odwiedza usteckie kluby żeglarskie, spotyka się z dziećmi i młodzieżą z UKS OPTY.. Jest obecna w mediach i nadal zaznacza, że jest z Ustki. Teraz nie żegluje, ale uprawia sport motocyklowy. Była asystentką na rajdzie Dakar, startowała w Rajdzie Albanii, przygotowuje kobiecy rajd motocyklowy przez Saharę.
Zapewne radny teraz będzie agitował za kupnem motocykla.
Edward pisze:Myślę, że to lepszy wybór niż siedzieć w Ustce na utrzymaniu mamusi i pracować społecznie
Radny Ustki otwarcie namawia do jej opuszczania i neguje pracę społeczną?
Edward pisze: - no i w dodatku być obrzucaną błotem jak wielu innych.
Jak na ten przykład Jerzy Michał Rosa - autor pomnika.
Edward pisze:Odniosła sukces, czegoś dokonała, zdobyła trochę popularności - a tego wielu w naszym mieście nie daruje.
bla, bla, bla...
Edward pisze:Tak, usteckie żeglarstwo nabiera wiatru w żagle! Po sukcesach żeglarzy indywidualnych przyjdą sukcesy młodzieży, będzie kilka znaczących imprez regatowych.
Trzeba się spieszyć w tej materii, bo radny ma już swoje lata.
Edward pisze:Przy okazji zapewniam cię, że są duże szanse, aby Rejs Syrenkowy, trochę improwizowany w tym roku, w przyszłym stał się imprezą ogólnopolską z udziałem kilkudziesięciu jednostek. I to pomimo obrzucania błotem tej inicjatywy (tylko w Ustce!).
Bo tylko z ustczan zrobiono "wała"!
Edward pisze:I jeszcze jedno, co pewnie was zmartwi; Rejs Syrenkowy jest organizowany za prywatne pieniądze uczestników oraz prywatnych sponsorów. I, co niektórych jeszcze bardziej zmartwi, pomysłodawcą i realizatorem tej wyprawy jest Tomasz Laskowski.
Mamy nadzieję, że tratwę z panem Laskowskim porwie w niewiadomym kierunku prąd morski u ujścia Wisły, aby wyrzucić go na nieznanym lądzie, gdzie będzie swoją obecnością mógł "uszczęśliwiać" autochtonów - o to prosimy cię Panie!
Edward pisze:A więc,panowie, może naprawdę wymyślicie jakąś akcję promującą Ustkę i ją zrealizujecie?
Pozdrawiam
Edward Zając
Wie pan o tym, że zespół mój wydał płytę, która podobno bardzo dobrze się sprzedaje w sieciach empiku w całej Polsce? Wie pan o tym co jest na tylniej okładce tej płyty? Wie pan o tym, że od jakiegoś czasu każdego dnia w Programie 1 Polskiego Radia można usłyszeć zespół z Ustki i że P1PR objął tę płytę swoim patronatem? Wie pan dlaczego to panu piszę - nie dlatego, aby się pochwalić - tylko dlatego, aby ktoś nie śmiał wystawiać kanddatury mojego zespołu, czy mnie samego (jak to wczesniej bywało) do nagrody ambasadora Ustki obok Tomasza Laskowskiego - dla mnie byłoby to niczym obelga.

Pozdrawiam
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

JKUstka

Post autor: JKUstka » czwartek, 8 września 2011, 21:41

Edward pisze:Tak, usteckie żeglarstwo nabiera wiatru w żagle! Po sukcesach żeglarzy indywidualnych przyjdą sukcesy młodzieży, będzie kilka znaczących imprez regatowych
Nie widzę związku. Nadużycie.
Upadający uczniowski klub wziął w opiekę Olech w roku 2009.
Gdyby nie jego inicjatywa upadłby jedyny klub w okręgu żeglarskim zajmujący się żeglarstwem wśród dzieci.
To są fakty.
Sukcesy przyjdą jak będą profesjonalne, systematyczne treningi z dziećmi. Nie jeden, czy dwa epizody wśród dorosłych żeglarzy.
Łeba po wyborach rozpoczęła rozwój żeglarstwa sportowego od zatrudnienia trenera.
2-3.09. 2011 ich dzieci startowały w regatach o Puchar Polski w gr. B Dzieci maja darmowe zaplecze w porcie jachtowym Łeby.
W Ustce po wyborach rozpoczeto od odebrania bosmana ( z prac interwncyjnych)
Najłatwiej ciąć po najsłabszych.
Skąd ta sielankowa wizja żeglarstwa w Ustce?

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 8 września 2011, 21:49

Celestyn, piszesz:"A Ciebie to nie martwi? Czyżbyś stawał się powoli drugim Włodzimierzem S.?".
Nie muszę być drugim Włodzimierzem - byłem i jestem sobą. I oczywiście, że mnie nie tylko nie martwi inicjatywa Laskowskiego, ale jestem z niej zadowolony. Tak, zadowolony - bo powstaje impreza ustecka mogąca przynieść spore wartości promocyjne. I dlatego włączam się do niej z udziałem i pomysłami. Zrobiłbym tak samo, gdyby ktoś inny wpadł na ten pomysł i zaczął go realizować. Mogłeś ty wpaść na taki pomysł, mogli inni, młodzi, podobno tak aktywni - a nie osoby w wieku emerytalnym. Pomógłbym tak samo.
ARTUR: ja staram się nikogo nie obrażać i proszę - staraj się też zachować odpowiedni poziom. O twojej pasji albo pisałem pozytywnie albo milczałem - bo nie znam się na muzyce. Nigdy by mi nie przyszło na myśl aby pisać o twoich występach tak, jak to się niekiedy innym trafiało; po prostu cenię pasjonatów nawet wówczas, gdy ich zainteresowania są mi obce.
Mnie wiek nie przeszkadza, abym miał sukcesy w tym rodzaju żeglarstwa, które uprawiam. Więcej - nikt z tych młodych, silnych, wysportowanych nie przepłynął samotnie tylu mil po Bałtyku niż pewien stary (to fakt) żeglarz z Ustki. I tylko żałuję, że gdy byłem młody, to nie miałem tych możliwości, jakie istnieją obecnie. Dla mnie prawdziwe żeglarstwo zaczęło się kilka lat temu - stanowczo zbyt późno.
Życzę ci, abyś w moim wieku miał tyle energii co ja żeglując samotnie, często w sztormowych warunkach.
Pozdrawiam
Edward Zając

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 8 września 2011, 21:55

Edward pisze:Celestyn, piszesz:"A Ciebie to nie martwi? Czyżbyś stawał się powoli drugim Włodzimierzem S.?".
Nie muszę być drugim Włodzimierzem - byłem i jestem sobą. I oczywiście, że mnie nie tylko nie martwi inicjatywa Laskowskiego, ale jestem z niej zadowolony. Tak, zadowolony - bo powstaje impreza ustecka mogąca przynieść spore wartości promocyjne. I dlatego włączam się do niej z udziałem i pomysłami. Zrobiłbym tak samo, gdyby ktoś inny wpadł na ten pomysł i zaczął go realizować. Mogłeś ty wpaść na taki pomysł, mogli inni, młodzi, podobno tak aktywni - a nie osoby w wieku emerytalnym. Pomógłbym tak samo.
(...)
Odnosząc się do Twoich słów nie pytałem o zmartwienie pomysłem imprezy, tylko w oczywisty odniosłem pytanie do osoby organizatora, który zdążył się "bardzo negatywnie popisać" w ostatnich czasach. Tak bardzo, że nawet radni m.in. w Twojej osobie nie chcą tego smrodu tknąć z sobie tylko znanych powodów, rezygnując z dojścia prawdy i wyjaśnienia sprawy do końca dla dobra interesu społecznego.

ODPOWIEDZ