USTECKIE ŻEGLARSTWO

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Topilzin

Re: USTECKIE ŻEGLARSTWO

Post autor: Topilzin » piątek, 20 marca 2015, 21:02

Dobra okazja dla Graczyka aby wstrzymać wszystkie dotacje , sprawdzić rzetelnie wykorzystanie.
Przy okazji uwolnionymi środkami finansowymi naprawić budżet.
Odpadnie zapewne kilku wyborców ale pojawią się nowi więc tutaj bilans na zero.
Chyba że jest coś o czym nie wiemy. :evil: :roll: :lol:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » piątek, 20 marca 2015, 21:27

Topilzin pisze:Dobra okazja dla Graczyka
ja myślę, że to dobra okazja dla topka, celesta i innych badaczy, tych od syrenki i innych przewałek - wy nadajecie się do tej roboty. :)) brakuje mi na forum kolejnych dochodzeń w sprawach spolecznie waznych, naznaczania i odgwizdywania wyroku, zanim cokolwiek sie wydarzy.:))

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 20 marca 2015, 21:31

To Graczyk jest burmistrzem a nie ja.Jego cyrk i jego małpy.
Podsuwam tylko pomysł.W.S pewno boi się że padnie system kOlesiów , którego był częścią lub tak mu się wydawało. :wink:
Heheheh ...uderz w stół a nożyczki.............. :lol: :lol: :lol:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 20 marca 2015, 23:09

Jestem bardzo ciekaw zakończenia tej sprawy i sposobu zachowania oraz działania w kwestii OPTY burmistrza i starosty. Jak napisałem wcześniej, to dobry test, który odsłoni prawdziwe oblicze obu wyżej wymienionych. A dokładne przyjrzenie się celowości i sposobom wydatkowania miejskich dotacji, we wszystkich bez wyjątku stowarzyszeniach i organizacjach czerpiących z budżetu miasta, przyda się bez względu na to, jak zakończy się sprawa OPTY. Takie kontrole powinny się odbywać corocznie, w sposób drobiazgowy i ich wyniki powinny decydować o dotacjach na kolejny rok.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 21 marca 2015, 08:13

celestyn pisze:Jestem bardzo ciekaw zakończenia tej sprawy i sposobu zachowania oraz działania w kwestii OPTY burmistrza i starosty. Jak napisałem wcześniej, to dobry test, który odsłoni prawdziwe oblicze obu wyżej wymienionych. A dokładne przyjrzenie się celowości i sposobom wydatkowania miejskich dotacji, we wszystkich bez wyjątku stowarzyszeniach i organizacjach czerpiących z budżetu miasta, przyda się bez względu na to, jak zakończy się sprawa OPTY. Takie kontrole powinny się odbywać corocznie, w sposób drobiazgowy i ich wyniki powinny decydować o dotacjach na kolejny rok.
Logiczna konsekwencja w normalnym państwie.Właściwie standard.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 21 marca 2015, 08:48

Topilzin pisze:Logiczna konsekwencja w normalnym państwie.Właściwie standard.
No właśnie standard, który nie wszędzie i niekoniecznie zawsze funkcjonuje. Zresztą istotne jest jak wyglądają szczegóły takiego standardu. Bo taka kontrola powinna polegać nie tylko na tym czy zgadzają się słupki cyferek w bilansie rocznym. Ważna jest głęboka analiza merytoryczna wszystkich dokumentów związanych z finansami. Zarówno pod kątem zgodności wydatków z celem dotacji, realności kwot/stawek uiszczanych za umowy i usługi, realnej możliwości wykonania samych usług oraz kwalifikacji i uprawnień osób pobierających pieniądze z tytułu jakichkolwiek umów. To takie absolutnie minimum.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 21 marca 2015, 09:00

Na dziś jest tak że sprawdzany wyrzuca sprawdzającego w trakcie czynności sprawdzających. Jeśli dobrze zrozumiałem.:roll: Trzeba by było się statutowi przyjrzeć skoro na to pozwala lub można tak interpretować.Ewenement na zachód od Bugu.
Nie wiem czy śmiać się czy płakać.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 21 marca 2015, 10:50

Topilzin pisze:Na dziś jest tak że sprawdzany wyrzuca sprawdzającego w trakcie czynności sprawdzających. Jeśli dobrze zrozumiałem.:roll: Trzeba by było się statutowi przyjrzeć skoro na to pozwala lub można tak interpretować.Ewenement na zachód od Bugu.
Nie wiem czy śmiać się czy płakać.
Moim zdaniem wyrzucenie przez zarząd Opty komisji rewizyjnej było prawnie nieważne.
Ustawa prawo o stowarzyszeniach w Art.11 ust.3 mówi, że stowarzyszenie ma obowiązek posiadać zarząd i organ kontroli wewnętrznej. Uchwalony na tej podstawie statut Opty określa w § 21 ust.1, że w Opty tym wewnętrznym organem kontrolującym jest komisja rewizyjna, a w ust.4 pkt. 1, że do czynności tego organu należy kontrola działalności statutowej i finansowej Opty czyli również zarządu.
Z dostępnych informacji wynika, że zarząd podjął uchwałę o wyrzuceniu członków komisji rewizyjnej, gdy ta chciała przeprowadzić zgodne ze statutem czynności narzucone przez ustawę o stowarzyszeniach, najwyraźniej po to, by uniknąć kontroli. No chyba, że było inaczej.
Ustawa Kodeks Cywilny w Art. 58. §1 mówi, że
czynność prawna sprzeczna z ustawą albo mająca na celu obejście ustawy jest nieważna,
dodatkowo ten sam artykuł określa w § 2, iż
nieważna jest czynność prawna sprzeczna z zasadami współżycia społecznego.
Myślę, że wyrzucanie kogoś z klubu, w celu uniknięcia lub przerwania kontroli śmiało można uznać za sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.
Poza tym moim zdaniem taka uchwała zarządu o skreśleniu z listy członków powinna być sporządzona na piśmie, a członkom komisji rewizyjnej zgodnie ze statutem Opty §11 ust.7 przysługuje odwołanie od decyzji do Walnego Zgromadzenia Członków w terminie 30 dni. Więc to nie jest chyba tak, że ktoś komuś mógł "na gębę" powiedzieć, że już nie jest członkiem klub i cześć.
Nie znam dokładnie sprawy więc mogę się mylić, ale tak to mniej więcej widzę i nie ma tu nawet znaczenia, czy zarząd Opty miał zdolność do czynności prawnych czy nie, o tym powinien rozstrzygnąć sąd.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » sobota, 21 marca 2015, 16:44

Włodzimierz Siudek pisze:
Topilzin pisze:Dobra okazja dla Graczyka
ja myślę, że to dobra okazja dla topka, celesta i innych badaczy, tych od syrenki i innych przewałek - wy nadajecie się do tej roboty. :)) brakuje mi na forum kolejnych dochodzeń w sprawach spolecznie waznych, naznaczania i odgwizdywania wyroku, zanim cokolwiek sie wydarzy.:))
Od prawa i wyroków starszy jest obyczaj, a jak Ustka długa i szeroka ciężko spotkać człowieka, który by potwierdzał, że Włodzimierz Siudek ma coś wspólnego z dobrym obyczajem (może sam Siudek takich zna - ja takich nie spotkałem). Człowiek ów potrafi "nawijać makaron na uszy" jak mało który. Przeważnie gada od rzeczy, siląc się nieudolnie na krasomówcę, jednocześnie stając się parodią inteligenta o czym wszyscy mówią za jego plecami nabijając się z osobnika. Typ, który co innego mówi, co innego robi, a co myśli - tylko Bóg jeden wie. Gdzie fałsz staje się normą, ludzie wskazujący nieprawidłowości stają się solą w oku Włodzimierza Siudka. Pogódźmy się z tym, że nadziei dla tego człowieka nie ma. Choćby na kolanach całą drogę do Częstochowy przeszedł - nie ujrzy siebie w oczach innych, tak jak nie dostrzega występnych*. Szkoda mi takich ludzi.

*występny - aferalny, amoralny, bandycki, bezczelny, bezecny, bezpodstawny, bezprawny, bezpruderyjny, bezwstydny, brudny, brzydki, bulwersujący, czarny, drański, dziki, fałszywy, gałgański, gangrenowaty, godny potępienia, godny pożałowania, godny ubolewania, gorszący, grubiański, grzeszny, haniebny, hańbiący, hucpiarski, hultajski, jaszczurczy, karalny, karczemny, karygodny, kompromitujący, kryminalny, lewy, libertyński, łachudrowaty, łajdacki, łotrowski, mętny, naganny, nędzny, nie dopuszczalny, niecenzuralny, niechlubny, niechwalebny, niecny, nieczysty, niedobry, niedopuszczalny, nieetyczny, nieformalny, niegodny, niegodziwy, niehonorowy, nielegalny, nielojalny, niemoralny, nieobyczajny, nieoficjalny, nieokrzesany, nieparlamentarny, nieprawny, nieprawy, nieprzepisowy, nieprzyzwoity, nieskromny, niesławny, niesmaczny, niestosowny, nieszlachetny, nieuczciwy, niewłaściwy, niewybredny, niezgodny z prawem, nikczemny, niski, niżej wszelkiej krytyki, obłudny, obmierzły, obrzydliwy, obsceniczny, oburzający, odpychający, odrażający, odstręczający, ohydny, okropny, ordynarny, parszywy, paskudny, perfidny, piracki, plugawy, podejrzany, podławy, podły, podstępny, pokątny, poniżej wszelkiej krytyki, potworny, pozaoficjalny, pozaprawny, półoficjalny, prostacki, przaśny, przeokropny, przestępczy, przestępny, puszczalski, rażący, rynsztokowy, samowolny, skandaliczny, sparszywiały, sprośny, sprzedajny, sromotny, szatański, szelmowski, szkaradny, szubrawy, szujowaty, śliski, śmiały, śmierdzący, świniowaty, świński, trefny, uliczny, uwłaczający, wężowy, wredny, wstrętny, wszawy, wszeteczny, wulgarny, wyrodny, wyzywający, wzbroniony, zabroniony, zakazany, zbójecki, zbrodniczy, zdradliwy, zdradziecki, zdrożny, zgubny, złośliwy, zły, znikczemniały, żałosny, żenujący, żmijowaty,

Skreśl nie pasujące do W.S.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » niedziela, 22 marca 2015, 14:25

W związku z niejasną i nieciekawą sytuacją w klubie żeglarskim OPTY , postanowiłem sprawdzić wydatkowanie środków publicznych we wszystkich usteckich klubach i stowarzyszeniach. W poniedziałek wysyłam po 3 zapytania .

(przepraszam, że tak się rozpisałem, ale zawsze byłem elokwentny i starałem się nie zanudzać)

Obrazek

Obrazek

Centrum Sportów Wodnych Opty Ustka
76-270 Ustka
ul. Westerplatte 19B

Wnioskodawca:
Smerf Maruda
ul. Gargamela 44
76-270 Ustka

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej

Stosownie do art. 61 Konstytucji RP oraz na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. wnoszę o udostępnienie informacji publicznej w formie elektronicznej poprzez:

- przesłanie przy użyciu poczty elektronicznej pod adres kontakt@pomorze-srodkowe.pl

w zakresie:
Proszę o podanie sum , dotacji otrzymanych ze środków publicznych , ( również odpisy 1% podatku dochodowego od osób fizycznych) w okresie ostatnich 5 lat , czyli od 2010 do 2014, z wyszczególnieniem na poszczególne lata oraz podaniem źródła otrzymanych środków.

Pozdrawiam
Artur Mazur
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » poniedziałek, 23 marca 2015, 20:37

GRABARZ pisze:
*występny - aferalny, amoralny, bandycki, bezczelny, bezecny, bezpodstawny, bezprawny, bezpruderyjny, bezwstydny, brudny, brzydki, bulwersujący, czarny, drański, dziki, fałszywy, gałgański, gangrenowaty, godny potępienia, godny pożałowania, godny ubolewania, gorszący, grubiański, grzeszny, haniebny, hańbiący, hucpiarski, hultajski, jaszczurczy, karalny, karczemny, karygodny, kompromitujący, kryminalny, lewy, libertyński, łachudrowaty, łajdacki, łotrowski, mętny, naganny, nędzny, nie dopuszczalny, niecenzuralny, niechlubny, niechwalebny, niecny, nieczysty, niedobry, niedopuszczalny, nieetyczny, nieformalny, niegodny, niegodziwy, niehonorowy, nielegalny, nielojalny, niemoralny, nieobyczajny, nieoficjalny, nieokrzesany, nieparlamentarny, nieprawny, nieprawy, nieprzepisowy, nieprzyzwoity, nieskromny, niesławny, niesmaczny, niestosowny, nieszlachetny, nieuczciwy, niewłaściwy, niewybredny, niezgodny z prawem, nikczemny, niski, niżej wszelkiej krytyki, obłudny, obmierzły, obrzydliwy, obsceniczny, oburzający, odpychający, odrażający, odstręczający, ohydny, okropny, ordynarny, parszywy, paskudny, perfidny, piracki, plugawy, podejrzany, podławy, podły, podstępny, pokątny, poniżej wszelkiej krytyki, potworny, pozaoficjalny, pozaprawny, półoficjalny, prostacki, przaśny, przeokropny, przestępczy, przestępny, puszczalski, rażący, rynsztokowy, samowolny, skandaliczny, sparszywiały, sprośny, sprzedajny, sromotny, szatański, szelmowski, szkaradny, szubrawy, szujowaty, śliski, śmiały, śmierdzący, świniowaty, świński, trefny, uliczny, uwłaczający, wężowy, wredny, wstrętny, wszawy, wszeteczny, wulgarny, wyrodny, wyzywający, wzbroniony, zabroniony, zakazany, zbójecki, zbrodniczy, zdradliwy, zdradziecki, zdrożny, zgubny, złośliwy, zły, znikczemniały, żałosny, żenujący, żmijowaty,
skreśl niepasujące do kolegi Artura. buahahaa

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 23 marca 2015, 20:55

GRABARZ pisze:
*, brzydki, hucpiarski, hultajski, karczemny, niewybredny, półoficjalny, prostacki, samowolny, skandaliczny, szatański, szelmowski ,śmiały, żenujący
Zrobiłem to co żądał Włodek.Więcej nie znalazłem.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 26 marca 2015, 22:01

GRABARZ pisze:
Oj Ty Ty gagatku. Ja Ciebie teraz będę witał na każdym kroku w samych pięknych słowach - od czystego diamentu poczynając (co już miało miejsce, tylko tak jakoś uczucie miałem, że po tych słowach skurczyłeś się w sobie), poprzez szlachetne brylanty, perły w koronie, słońce szczerozłote... itd. Tak pięknych słów pod adresem Twoim chyba nikt już dawno nie używał. Jest on ci (Siudek) bowiem człowiekiem ze wszech miar godzien społecznego zaufania. Godzien jest tego, aby obywatele tego miasta przychodzili doń szukając wsparcia w nurtujących ich sprawach. Nikt tak nie potrafił pomóc jak, niestety, były już radny Włodzimierz Siudek. Nikt tak nie pochyli się nad naszymi problemami. Nikt tak nie prześledzi i nie zbada sprawy aż do jądra zasadności... Siudek, Siudek, Siudek... jak mi brakuje tego nazwiska na sesjach Rady Miasta Ustka. Przychodziłem czasem na sesję tylko po to i wyłącznie po to, aby nasycić swój słuch mądrością niepojętą, pięknem słów składanych z rozwagą zdań i barwą tego niepowtarzalnego tembru, co brzmi niczym stal damasceńska, a wydobywających się z jakże szlachetnych i szczerych ust. Taki ci on rodzynek, wisienka na torcie. Jeden jedyny i niezastąpiony w swej wiedzy jak również w poszanowaniu tubylców. Złoto najwyższej próby - jak my teraz będziemy żyć nie mając Ciebie w szeregach RM. Jak żyć bez Ciebie? Odliczam dni do kolejnych wyborów i liczę, że wystartujesz, że wygrasz, że będziesz znów na świeczniku, że błyśniesz rozumem, intelektem, inteligencją, słowem, celną ripostą, spostrzeżeniem, roztropnością, rozsądkiem, uwagą, rozwagą, dobrą radą... - będąc jak zawsze szczerym, uczciwym i miłującym prawdę. Jedynym w swej niepojętej mądrości. Mądrości "na opak" Niepojętej dla nas - mrówek, robaków i przedstawicieli buraków.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » poniedziałek, 6 kwietnia 2015, 15:55

W przypływie miłości wynikającej z wielkanocnego czasu przebaczenia, życzę P. Arturowi ze zdwojoną siłą, tego samego, czego on mnie życzy i życzył przez te wszystkie lata.:))

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 6 kwietnia 2015, 16:02

Włodzimierz Siudek pisze:W przypływie miłości wynikającej z wielkanocnego czasu przebaczenia, życzę P. Arturowi ze zdwojoną siłą, tego samego, czego on mnie życzy i życzył przez te wszystkie lata.:))
byloby miło, gdybyś nie trollował:(

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » poniedziałek, 6 kwietnia 2015, 16:28

sorry, ale jestem tylko ułomnym człowiekiem.pzdr.:)

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 6 kwietnia 2015, 16:39

Włodzimierz Siudek pisze:sorry, ale jestem tylko ułomnym człowiekiem.pzdr.:)
Są gorsi. :wink:

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » poniedziałek, 6 kwietnia 2015, 17:26

Podobno pewien Naczialnik usteckiego Wydziału Bezpromocji umoczony równo z Art. 297.

karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Co jutro zrobi z nim Graczyk? Przymknie oko ?

§ 1. Kto, w celu uzyskania dla siebie lub kogo innego, od banku lub jednostki organizacyjnej
prowadzącej podobną działalność gospodarczą na podstawie
ustawy albo od organu lub instytucji dysponujących środkami publicznymi -
kredytu, pożyczki pieniężnej, poręczenia, gwarancji, akredytywy, dotacji, subwencji,
potwierdzenia przez bank zobowiązania wynikającego z poręczenia lub
z gwarancji lub podobnego świadczenia pieniężnego na określony cel gospodarczy,
elektronicznego instrumentu płatniczego lub zamówienia publicznego,
przedkłada podrobiony, przerobiony, poświadczający nieprawdę albo nierzetelny
dokument albo nierzetelne, pisemne oświadczenie dotyczące okoliczności
o istotnym znaczeniu dla uzyskania wymienionego wsparcia finansowego, instrumentu
płatniczego lub zamówienia,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto wbrew ciążącemu obowiązkowi, nie powiadamia
właściwego podmiotu o powstaniu sytuacji mogącej mieć wpływ na wstrzymanie
albo ograniczenie wysokości udzielonego wsparcia finansowego, określonego
w § 1, lub zamówienia publicznego albo na możliwość dalszego korzystania
z elektronicznego instrumentu płatniczego.

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » poniedziałek, 6 kwietnia 2015, 17:30

Jeszcze lepszy kwiatek , cytat z polskojęzycznego niemieckiego forum GP24 dla Polaków.
Żeglarze,

nie zabierajcie nam rzecznika do Wronek,

w Ustce tez mamy dobre sanatorium za rzeką ,

nareszcie , zrobi coś pożytecznego dla Ustki ,

grabiąc liście w Parku Zdrojowym :lol:

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » środa, 8 kwietnia 2015, 17:44

A tak z ciekawości... Ktoś zna jakieś konkrety w sprawie zadymy kryptonim OPTY? Jak to się w końcu rozwinęło/zakończyło?
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

ODPOWIEDZ