Nie ma straz miejska, dostanie straz gminna

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
maruda

Nie ma straz miejska, dostanie straz gminna

Post autor: maruda » środa, 28 stycznia 2009, 10:55

Nasz wspaniala gmina chce na swoich rowniutkich i bezpiecznych drogach, postawic uzbrojona w fotoradar straz, w celu poprawienia bezpieczenstwa.
[zrodlo GP.24]

To co kierowcy, bedziecie sie czuli jeszcze bezpieczniej poruszajac sie po drogach gminy ustka ??

Bo ja zdecydowanie...patrzac na te wyrwy, dziury, koleiny mowie ze czuc sie bezpieczniej nie bede

Jak to sie fajnie szafuje slowem "bezpieczenstwo na drodze" :twisted:
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
grooby

Re: Nie ma straz miejska, dostanie straz gminna

Post autor: grooby » środa, 28 stycznia 2009, 13:11

Fotoradary przenośne nie poprawiają bezpieczeństwa - to mówia eksperci.

Gmina Ustka poprostu będą nabijac kase gminną, a bezpieczeństwa niepoprawią.
Proszę pomyśl o ochronie środowiska zanim wydrukujesz ten post

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 28 stycznia 2009, 13:59

grooby pisze:Fotoradary przenośne nie poprawiają bezpieczeństwa - to mówia eksperci.

Dokładnie tak jak napisał grooby, to tak jak dzieje się wokół Słupska zwłaszcza w Redzikowie ale nie tylko, straż gminna dostała fotoradary na zasadzie "idźcie i zarabiajcie na mandatach". Nie ma to zupełnie nic wspólnego z poprawą bezpieczeństwa a tylko z łataniem budżetu gminy z kieszeni łapanych kierowców w postaci mandatów.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 28 stycznia 2009, 14:01

Przeciez tylko o to chodzi.NIc wiecej. :twisted:

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 28 stycznia 2009, 14:20

Zastanawia mnie jedno.... znam kierowcow ktorzy nie dostali mandatu jeszcze i nie nosza tytulu zawalidrogi. Komu to naprawde przeszkadza ? przeciez gosciu ktory potrafi jezdzic nie powinien sie tym martwic. Nie kazde pstrykniecie = mandat.

Nowszym wynalazkiem jest fotokomorka cykajaca kierowcom zdjecia na przejsciach dla pieszych - jesli nie ma strzalki zjazdu a kierowca ma czerwone i pojechal to foteczka i piecset - bezdyskusyjnie.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » środa, 28 stycznia 2009, 15:21

elveez pisze:Zastanawia mnie jedno.... znam kierowcow ktorzy nie dostali mandatu jeszcze i nie nosza tytulu zawalidrogi. Komu to naprawde przeszkadza ? przeciez gosciu ktory potrafi jezdzic nie powinien sie tym martwic. Nie kazde pstrykniecie = mandat.
Z doswiadczen znajomych wynika ze jednak tak.
choc nie kazde blysniecie jest blysnieciem w nas...i byc moze to jest klucz do Twojej tezy.

Co do umiejetnosci jazdy, to tu zadnej sztuki znac nie trzeba, byle zanim sie minie biala (konczaca) tablice jechac przepisowo. Potem juz z doswiadczenia wiem ze mozna jechac niemal zerojedynkowo (pedal gaz podloga, hamulec podloga :mrgreen: ) bo mimowszystko radiowozy patrolujace drogi sa wlasciwie tylko na tych glownych a i tak moga lapac jednego na raz a jedzie przeciez coraz wiecej aut.
Tak wiec puki nie zobacze kilometra drogi wyremontowanej z kasy za mandaty to prosze nie pierdzielic za uszami ze o bezpieczenstwo chodzi.
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 28 stycznia 2009, 18:33

Z tym bezpieczenstwem jest tez dziwnie ..na logike ..im wiecej dziur tym mniej sie cisnie (szkoda fury) Im mniej na liczniku, tym mniejsze ryzyko wypadku (w teorii) To po co jeszcze radar do tego? moze nianka jako jeden pasazer ..odpisywalna od podatku ?
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » środa, 28 stycznia 2009, 19:10

elveez

A widziales fotoradar poza terenem zabudowanym ??

autkasz

Post autor: autkasz » środa, 28 stycznia 2009, 19:48

[quote="maruda"][b]elveez[/b]

A widziales fotoradar poza terenem zabudowanym ??[/quote]

Ja widziałem - na kawałeczku istniejącej autostrady pod Szczecinem.
Fajnym bajerem są fotokomórki, które robią zdjęcia na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną, ale nie gdy ktoś jedzie bez strzałki w prawo, tylko ogólnie jak widzi żółte - dodaje gazu i wjeżdża na czerwonym - a tu fotka. W Słupsku by sie przydały takie cuda.
Bo czasem przegrać znaczy wygrać
Obrazek

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » środa, 28 stycznia 2009, 20:06

Jak już została poruszana kwestia wjazdu na pomarańczowym na skrzyżowanie. Często nie wynika ze złej woli a z tego że nie wiadomo kiedy zielone zmieni się na pomarańczowe. Ciekawym rozwiązaniem tego problemu widziałem w Austrii na około 3-5 sekund przed zmiana zielonego światła na pomarańczowe zielone zaczyna mrigać. Dojeżdżając do skrzyżowania wiem czy zaraz zmieni się światło czy nie i mam czas na zwolnienie przed skrzyżowaniem, poza tym usprawnia to przejazd przez skrzyżowanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » środa, 28 stycznia 2009, 20:19

Mam pytanie:
Czy nasza ustecka Straż Miejska będzie pożyczac fotoradar od kolegów z gminy i tez nabijac kasę miejska pod płaszczykiem poprawy bezpieczeństwa?

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 29 stycznia 2009, 09:20

masasza pisze:Jak już została poruszana kwestia wjazdu na pomarańczowym na skrzyżowanie. Często nie wynika ze złej woli a z tego że nie wiadomo kiedy zielone zmieni się na pomarańczowe. Ciekawym rozwiązaniem tego problemu widziałem w Austrii na około 3-5 sekund przed zmiana zielonego światła na pomarańczowe zielone zaczyna mrigać. Dojeżdżając do skrzyżowania wiem czy zaraz zmieni się światło czy nie i mam czas na zwolnienie przed skrzyżowaniem, poza tym usprawnia to przejazd przez skrzyżowanie.
Ale czemu miałoby służyć takie udziwnienie z migającym wcześniej żółtym czy jak napisałeś masasza pomarańczowym? Przecież zgodnie z przepisami (o których wielu kierowców nie pamięta lub nie chce pamiętać) kiedy zapala się żółte światło to kierowca nie ma prawa wjechać na skrzyżowanie chyba, że zatrzymanie pojazdu wymagałoby bardzo gwałtownego hamowania, powodującego zagrożenie w ruchu. Żółte światło pali się na tyle długo, że jeśli się jedzie z dozwoloną prędkością to mogą wystąpić tylko dwie sytuacje, albo widząc żółte światło zaczynamy hamować i zatrzymujemy się przed sygnalizatorem nie wjeżdżając na skrzyżowanie, albo jeśli jesteśmy zbyt blisko żeby się zatrzymać bez hamowania z piskiem opon to wtedy wjeżdżamy na skrzyżowanie na żółtym nie hamując żeby nikt z tyłu na nas nie wpadł i to tyle. Jeśli ktoś widząc żółte dodaje gazu i wjeżdża na czerwonym co jest bezwarunkowo zabronione to oznacza to że widział żółte na tyle długo albo inaczej był na tyle daleko od skrzyżowania by zdążyć się zatrzymać lub jechał z niedozwoloną zbyt wielką prędkością tak czy inaczej jest to oczywista wina kierowcy i złamanie przepisów. Sprawa jest jasna i prosta i nie ma co kombinować tylko pamiętać jakie są przepisy.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Piotr A.

Post autor: Piotr A. » czwartek, 29 stycznia 2009, 09:36

@ autkasz :
Ja widziałem - na kawałeczku istniejącej autostrady pod Szczecinem
nie do końca prawda...
tam jest ograniczenie do 90km/h a do tego w prawo skręca sie na Dąbie
miejsce bardzo niebezpieczne, szczególnie gdy samochody jadące ze Szczecina przez Dąbie chcą się włączyć do ruchu w kierunku Gdańska - muszą one przeciąć dwa pasy ruchu i wjechać na przeciwległą jezdnię...

autkasz

Post autor: autkasz » czwartek, 29 stycznia 2009, 09:46

[quote="Piotr A."]@ autkasz :
[quote]Ja widziałem - na kawałeczku istniejącej autostrady pod Szczecinem[/quote]

nie do końca prawda...
tam jest ograniczenie do 90km/h a do tego w prawo skręca sie na Dąbie
miejsce bardzo niebezpieczne, szczególnie gdy samochody jadące ze Szczecina przez Dąbie chcą się włączyć do ruchu w kierunku Gdańska - muszą one przeciąć dwa pasy ruchu i wjechać na przeciwległą jezdnię...[/quote]
No, ale teren zabudowany to nie jest ;)
Poza tym chyba mówimy o innym miejscu :idea: sprawdzę to dokładniej w najbliższym czasie - z własnej ciekawości.
Pozdrawiam.
Obrazek

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » czwartek, 29 stycznia 2009, 13:38

@celestyn

Pisałem o migającym zielonym a nie pomarańczowym. Za wjazd na pomarańczowym też grozi mandat. Posłuże siue przykładem dojeżdżając do skrzyżowania i widząc palące się światło zielone część kierowców przyspiesza aby na nim przejechać a część zwalnia bo nie wiedzą kiedy zgaśnie światło zielone. Dojeżdżając do skrzyżowania gdzie na 5 sekund przed zmianą świateł zacznie migać zielone będą wiedzieli jak się zachować czy lepszym rozwiązaniem jest przyspieszenie czy też zwolnienie.
Obrazek

Piotr A.

Post autor: Piotr A. » czwartek, 29 stycznia 2009, 15:29

Migających swiateł o jakich pisze masasza (jeszcze) nie widziałem , natomiast spotkałem się z sygnalizatorem czasu jaki upłynie do zmiany świateł. I to zarówno dla samochodów jak i dla pieszych. Również ciekawe rozwiązanie, obawiam się jednak, że zbyt kosztowne jak na nasze warunki...

autkasz

Post autor: autkasz » czwartek, 29 stycznia 2009, 15:36

[quote="masasza"]Jak już została poruszana kwestia wjazdu na pomarańczowym na skrzyżowanie. Często nie wynika ze złej woli a z tego że nie wiadomo kiedy zielone zmieni się na pomarańczowe. Ciekawym rozwiązaniem tego problemu widziałem w Austrii na około 3-5 sekund przed zmiana zielonego światła na pomarańczowe zielone zaczyna mrigać. Dojeżdżając do skrzyżowania wiem czy zaraz zmieni się światło czy nie i mam czas na zwolnienie przed skrzyżowaniem, poza tym usprawnia to przejazd przez skrzyżowanie.[/quote]
Ale ta fotokomórka, o której wspomniałem robi fotkę jak wjeżdża się już na czerwonym świetle, a jak ktoś widzi pomarańczowe to powinien hamować, a co niektórzy wręcz przeciwnie - do dechy, a potem się dziwią, że wypadki.
A ja z kolei z Austrii najbardziej zapamiętałem skrzyżowania, gdzie stając przed światłami mamy 2 pasy, z których można jechać prosto - a za skrzyżowaniem już jest jeden pas :) tak jest np. w Salzburgu. I kierowcy jakoś sobie radzą, strach pomyśleć co by działo się u nas :D
Obrazek

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » czwartek, 29 stycznia 2009, 15:37

grooby pisze:Mam pytanie:
Czy nasza ustecka Straż Miejska będzie pożyczac fotoradar od kolegów z gminy i tez nabijac kasę miejska pod płaszczykiem poprawy bezpieczeństwa?
Wracam do pytania

Temat jest o fotoradarze, a nie o pulsujących światłach, które w Ustce sa bez użyteczne

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » piątek, 30 stycznia 2009, 13:42

Musi być zawarte porozumienie w tej sprawie. Tak jak jest pomiędzy gmina słupsk a kobylnica.
Obrazek

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » piątek, 30 stycznia 2009, 14:05

masasza pisze:Musi być zawarte porozumienie w tej sprawie. Tak jak jest pomiędzy gmina słupsk a kobylnica.
Adamie wiem, że musi być porozumienie dlatego pytam, czy będą wypożyczać?? :P

ODPOWIEDZ