Nie ma straz miejska, dostanie straz gminna

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
maruda

Re: Nie ma straz miejska, dostanie straz gminna

Post autor: maruda » środa, 18 listopada 2009, 23:08

ja robiłem test w Słupsku, antenki od ręczniaka (circa 20cm ) i nawet dawała radę. Szlo porozmawiać na 2km w mieście, ale potrafiła sie zgubić przy 500m!

nie polecam nic mniejszego niż 1m i nic przyklejanego..Tylko i wyłącznie montaż
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 19 listopada 2009, 07:05

Antena 2m i dobry odbiornik i wiesz co się dzieje
Wiesz jak Ci ktos powie lub odpowie.
Z tym jest roznie ale generalnie mozna instalowac.

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » czwartek, 19 listopada 2009, 12:26

Mirek pisze:
Antena 2m i dobry odbiornik i wiesz co się dzieje
Wiesz jak Ci ktos powie lub odpowie.
Z tym jest roznie ale generalnie mozna instalowac.

Pozdro
Mając 2m ( w moim przypadku troszkę ponad 2m) antenę na dachu, i odpowiednio czuły odbiornik, bez większych problemów usłyszę to co się dzieje w Słupsku (oczywiście nie usłyszę tych z kikucikami :mrgreen: )
A praktycznie to poza wyjazdami nocnymi, o "dróżkę" pytać nie muszę, bo i tak wiem co, gdzie, jak i kiedy :wink:
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.

Piotr A.

Post autor: Piotr A. » czwartek, 19 listopada 2009, 12:40

WHISTLER XTR 540 - polecam :twisted: szczególnie jak ruch jest mały, gdy nie ma kto powiedzieć jak wygląda ścieżka...
A CB swoją drogą, whistler nie wykryje wozu z kamerami :(

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » czwartek, 19 listopada 2009, 16:23

Piotr A. pisze:WHISTLER XTR 540 - polecam :twisted: szczególnie jak ruch jest mały, gdy nie ma kto powiedzieć jak wygląda ścieżka...(
Z jakiej odległości wykrywa multanova ??

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 19 listopada 2009, 22:12

masasza pisze:Tak więc w jednym aucie mam 1m a w drugi 145 cm i alana 42 multi.
Też miałem to radyjko jakiś czas ale poza tym, że można je wymontować i nosić jako ręczne, co mi osobiście się nie zdarzyło, to jest to straszne badziewo, nad którym górują jakością rozmów nawet dużo tańsze radyjka gorszych firm niż Midland. Jeśli ktoś się spotka to proponuję przy okazji wypróbować radyjka firmy Lafayette, jakościowo nie ustępują nawet dużo droższym modelom Presidentów ale są znacznie tańsze. Jeśli chodzi o antenki to jakiś czas był bum na 1-metrowe ale osobiście bym polecał antenkę Sirio ML145 lepsza od Presidentów ale tańsza. Dwumetrowy "bat" na dachu to jednak coś raczej dla zapaleńców niż dla kogoś kto chce tylko pytać o dróżkę.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Piotr A.

Post autor: Piotr A. » piątek, 20 listopada 2009, 08:21

maruda pisze:
Z jakiej odległości wykrywa multanova ??
Sorki, ale nie jestem tak głęboko w temacie... :mrgreen: Co to "multanova"?

Normalnie piszczy czasami naet od 1km, ale czasem to 100m tylko... Ale piszczy zawsze :twisted:

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 20 listopada 2009, 08:27

multanova 6f - tzw fotoradar z dyskiem HDD :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=ZYT6sdzlKDs" onclick="window.open(this.href);return false;
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » piątek, 20 listopada 2009, 10:10

celestyn pisze: Też miałem to radyjko jakiś czas ale poza tym, że można je wymontować i nosić jako ręczne, co mi osobiście się nie zdarzyło, to jest to straszne badziewo,...
Badziewie nie badziewie u mnie się sprawdza. Fakt dzisiaj kupiłbym inne radyjko ale 3 lata temu jak kupowałem potrzebowałem radia które łatwo mozna przenosić między samochodami. Ma jeszcze jeden plus wyjście słuchawkowe na jacka. Jak jadę z dziećmi zakładam słuchawkę na ucho i dzieciaki nie muszą słuchać "łaciny". Jeszcze jeden plus łatwo można używać na motocyklu. Kupujesz tylko zestaw słuchawkowy z mikrofonem i bez problemu można używać pod kaskiem. Minus to duża wrażliwość na wszelkiego rodzaju szumy w eterze i słaby odbiór na krótkich odległościach do 100-200 metrów.
Obrazek

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » piątek, 20 listopada 2009, 11:19

masasza pisze: Ma jeszcze jeden plus wyjście słuchawkowe na jacka.
Jak jadę z dziećmi zakładam słuchawkę na ucho i dzieciaki nie muszą słuchać "łaciny".
Tzw. External speaker ma praktyczni chyba każde radio CB
masasza pisze:Jeszcze jeden plus łatwo można używać na motocyklu. Kupujesz tylko zestaw słuchawkowy z mikrofonem i bez problemu można używać pod kaskiem. Minus to duża wrażliwość na wszelkiego rodzaju szumy w eterze i słaby odbiór na krótkich odległościach do 100-200 metrów.
No, niestety na zestawy freehand to tylko praktycznie ręczniaki mają "w standardzie" wyjście.

A ten problem na 100-200m czym się objawia ?
przytyka się odbiornik ?

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » piątek, 20 listopada 2009, 12:35

@ maruda

Może maja ale nie wszystkie w postaci mini jacka.
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 21 listopada 2009, 08:28

masasza pisze:
celestyn pisze: Też miałem to radyjko jakiś czas ale poza tym, że można je wymontować i nosić jako ręczne, co mi osobiście się nie zdarzyło, to jest to straszne badziewo,...
Badziewie nie badziewie u mnie się sprawdza. Fakt dzisiaj kupiłbym inne radyjko ale 3 lata temu jak kupowałem potrzebowałem radia które łatwo mozna przenosić między samochodami. Ma jeszcze jeden plus wyjście słuchawkowe na jacka. Jak jadę z dziećmi zakładam słuchawkę na ucho i dzieciaki nie muszą słuchać "łaciny". Jeszcze jeden plus łatwo można używać na motocyklu. Kupujesz tylko zestaw słuchawkowy z mikrofonem i bez problemu można używać pod kaskiem. Minus to duża wrażliwość na wszelkiego rodzaju szumy w eterze i słaby odbiór na krótkich odległościach do 100-200 metrów.
Cóż każdy ma swoje potrzeby i preferencje. Tak czy inaczej to nie jest radyjko godne polecenia dla tych, którym zależy przede wszystkim na jakości rozmów, a nie dodatkowych rzeczach.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 7 grudnia 2009, 05:40

http://www.rp.pl/artykul/2,402286_Fotor ... jowki.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » wtorek, 18 maja 2010, 16:00

Zastanawiam się czy będa zwracać kasę :)
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... ne,1480216" onclick="window.open(this.href);return false;
Proszę pomyśl o ochronie środowiska zanim wydrukujesz ten post

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » wtorek, 18 maja 2010, 16:57

grooby pisze:Zastanawiam się czy będa zwracać kasę :)
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... ne,1480216" onclick="window.open(this.href);return false;
Jak znam życie to nie :) Nawet jeśli zakażą tego procederu to i tak opinię wydadzą w taki sposób by nikomu nic nie zwracać, choćby dlatego, że zbyt wiele kasy z takich wpływów zostało przez wiele samorządów zwyczajnie przejedzonej i nie byłoby z czego zwracać, albo zwrot równałby się bankructwu niejednego budżetu gminnego.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 21 maja 2010, 09:01

Kobylnica i Gmina Słupsk zarobiły w 2009 roku na mandatach z fotoradarów 7 mln zł.....

:evil: :evil: :evil:

A gdzie prewencja?

Pozdro

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 26 czerwca 2010, 06:49

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /460901611" onclick="window.open(this.href);return false;

Ps.Normalnie horror z tymi fotoradarami.

Turyści omijajcie Ustke szerokim łukiem.Pod pozorem bezpieczeństwa wyciągaja od Was tylko pieniądze.NIc wiecej!

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » niedziela, 27 czerwca 2010, 10:18

Zaiste dziwne. Wyciągają kasę?
To może jak już się ma w D przepisy, to może własną kasę należało by zacząć szanować ?
Jakim to problemem jest przejechać przez wieś z dopuszczalna prędkością?
"Za szybko jedziesz, będą Cię wolno nieśli".

Jak najbardziej popieram wzmożoną ilość patroli, fotoradarów, radarów, suszarek i wszelkiej maści represji skierowanych w stronę nie umiejących czytać znaków, nie znających przepisów, mających w D zasady ruchu.

Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 27 czerwca 2010, 13:40

"Jak najbardziej popieram wzmożoną ilość patroli, fotoradarów, radarów, suszarek i wszelkiej maści represji skierowanych w stronę nie umiejących czytać znaków, nie znających przepisów, mających w D zasady ruchu."

Trzeba takie myślenie przenieść na wszelkie dziedziny życia a będzie wreszcie dobrze. :lol: :mrgreen:
Bardziej porypanego stwierdzenia od czasu śmierci klasyka Chomeiniego nie czytałem.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » niedziela, 27 czerwca 2010, 19:43

A zauważyłeś kto jęczy i płacze że stoją fotoradary i inne "przeszkody"?
Zauważyłeś by ktoś jeżdżąc przepisowo miał powody do narzekania na te kwestie?
Robiąc ~120km dziennie, widząc ilu inteligentnych inaczej się porusza drogami, czyhając na życie i zdrowie choćby moje własne, stwierdzam że albo te mandaty to pic na wodę albo powinno się zamiast poduszek montować zaostrzony pręt w kierownicy, skierowany w stronę furmana.

ODPOWIEDZ