Festiwal Sztucznych ogni :)

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

mmelkaa

Festiwal Sztucznych ogni :)

Post autor: mmelkaa » niedziela, 1 marca 2009, 22:02

Witam :)
Wybieram się w tym roku na wakacje do Ustki i chciałam bym trafić na festiwal sztucznych ogni czy ktoś może udzielić mi informacji kiedy dokładnie się on odbędzie w 2009 roku. Z góry dziękuję za informację :D .

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Re: Festiwal Sztucznych ogni :)

Post autor: Bakłarzan » piątek, 20 marca 2009, 19:28

wiadomo juz cos o FESTIWALU .. ??
https://pl.fotolia.com/id/81447590

Maza

Post autor: Maza » sobota, 21 marca 2009, 14:55

http://www.ustka.pl/new/index.php?fm=re ... kul&id=375" onclick="window.open(this.href);return false;

alex810

Post autor: alex810 » sobota, 18 kwietnia 2009, 12:43

A wiadomo już jakie firmy będą brały udział w festiwalu?

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » środa, 6 maja 2009, 20:46

Festiwal zapowiada się w tym roku bardzo ciekawie.
Wiem na 100%, że swoje możliwości pokaże firma GROM Zbig Częstochowa. Dzisiaj przy innej okazji rozmawiałem z właścicielami i wiem, że na ten rok przygotują niespodziankę, a scenariusz będzie oparty na pokazie, ktory przyniósł im 2 miejsce w MONACO w 2008 roku.

Kolejną bardzo ciekawą i wartą wykorzystania sprawą będzie niespodzianka w JURY. Nie podam nawzwiska, ale moge powiedzieć, że jest to osoba, ktora warto wykorzystac do promocji naszej imprezy.
Rzecznik wie o kogo chodzi. Przyznam szczerze, że jest to mój bardzo dobry przyjaciel, a ostatnio partner w interesach i Jacek poprosił mnie o bezpośredni numer telefonu do niego. Musze przyznac, że trzeba złożyc ukłon naszemu Rzecznikowi, za to, że udało mu sie go przekonac do przyjazdu do Ustki zupełnie za darmo. Jego podstawowa stawka za prowadzenie wieczoru to ok 10-12 tys.
Myślę, że można go wykorzystac do promocji Festiwalu i jestem pewien, że zgodzi się sygnować go swoim nazwiskiem, jak nie to mu pomogę :P

Reasumując myślę, że nasz Festiwal będzie ciekawy i trzeba zrobic wszystko żeby go wypromować, bo już nam rośnie konkurencja w Szczecinie (budżet 328 tys netto) oraz w Ełku (budżet 270 tys).

Mamy okazję zrobić fajną promocję, przy wykorzystaniu znanego nazwiska.

Ps. Nie podam tego nazwiska nawet pod groźbą przypalenia, bo to narazie TOP SECRET, o którym wie może z 5-6 osób w Ustce :P. Może Rzecznik będzie rozwiewał tajemnicę niczym organizatorzy Open'er, czyli jedno nazwisko - nazwa firmy co jakiś czas.
Proszę pomyśl o ochronie środowiska zanim wydrukujesz ten post

mpiwowski

Post autor: mpiwowski » czwartek, 7 maja 2009, 18:40

kolejna firma jaka zawita na festiwalu to "FIRESHOW" - http://fireshow.com.pl

No i oczywiście Firma GZ :D

o pozostałych 4 będę wiedział wkrótce mam nadzieje.

Więcej informacji wkrótce na stronie: http://polskiefajerwerki.net

Nasza grupa tam będzie, zrobimy ładne filmy full hd i oczywiście masę zdjęć. Wszystko będzie później w necie.
=========================================
Co do Szczecina, To już was przegonili rangą imprezy, bo nie liczy się ilość pokazów, tylko ich jakość a jest dużo większa. Ełk odpada w przedbiegach, tam nic specjalnego nie ma.

PS: W szczecinie również będziemy.

pozdrawiam

pieroog

Post autor: pieroog » czwartek, 7 maja 2009, 18:48

mpiwowski pisze: =========================================
Co do Szczecina, To już was przegonili rangą imprezy, bo nie liczy się ilość pokazów, tylko ich jakość a jest dużo większa.
Bana dla tego Pana!! Taki żarcik :) hehehe
NoBody is perfect,my name is NoBody...

mpiwowski

Post autor: mpiwowski » czwartek, 7 maja 2009, 18:50

no co, taka prawda :P przecież kłamać nie będę :P

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » czwartek, 7 maja 2009, 19:16

mpiwowski pisze: =========================================
Co do Szczecina, To już was przegonili rangą imprezy, bo nie liczy się ilość pokazów, tylko ich jakość a jest dużo większa. Ełk odpada w przedbiegach, tam nic specjalnego nie ma.

PS: W szczecinie również będziemy.

pozdrawiam
No tak 2 dni festiwalu i 328 tys zł netto budżetu.

Organizując eventy płacę średnio 1000-2000 zl chociaż zadażały się równiez eventy gdzie za pokazy płaci się 6000 zł za min, więc łatwo można przeliczyc ile minut wychodzi przy takim budżecie odliczając oczywiście koszty organizacyjne stałe w takich przypadkach.

Rynkową cenę pokazów w Ustce oceniam na jakieś 2000-2200 netto za min
Proszę pomyśl o ochronie środowiska zanim wydrukujesz ten post

mpiwowski

Post autor: mpiwowski » czwartek, 7 maja 2009, 19:23

w Krakowie będzie nieźle. Doszedł dodatkowy tylko 1 pokaz, a prawie 2 razy więcej fajerwerków niż w zeszłym roku. Zobaczcie sobie filmy jak było na I edycji. To co teraz się będzie działo, to masakra :D

PS: Też w krk będziemy :P
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 maja 2009, 19:31 przez mpiwowski, łącznie zmieniany 2 razy.

alex810

Post autor: alex810 » czwartek, 7 maja 2009, 19:27

Ja również liczę najbardziej na firmę Grom-Zbig. Mają potencjał, doświadczenie i ten polot :) Pokazy tej firmy oglądam z największą przyjemnością. Ciekawe jaka to będzie ta niespodzianka ( może baterie wodne, które do tej pory użył tylko Khan Rosja - do zobaczenia w tegorocznej edycji pyromachiny Kraków )

Zauważyłem też jedno niepokojące zjawisko. Z roku na rok festiwal z tradycją zamiast być coraz popularniejszym staje się tylko polską atrakcją. Można wykorzystać wspomnianą tradycję do promocji miasta zagranicą. Znajomy z Holandii chciał się wybrać na festiwal sztucznych ogni do Polski to ja niestety nie poleciłem mu Ustki tylko coś innego. A to za sprawą chociażby wielkości widowisk pirotechnicznych. Tam gdzie za organizacje bierze się człowiek z branży ( Pyromagic Szczecin, Pyromachina Kraków ) tam jakoś duży budżet i dobre firmy się znajdą ( oczywiście nie obwiniam za obecny stan rzeczy władz Ustki ). Zamiast tego zmniejszana jest tylko ilość firm startujących w festiwalu. Pamiętam jak kiedyś było ich 8 + finałowy a teraz tylko 6. W dodatku w gazetach wypisuje się takie bzdury:
"Co ciekawe jednak to właśnie koncerty mogą być magnesem, który przyciągnie do Ustki miłośników dobrej muzyki. Pokazy fajerwerków powinny być dodatkową atrakcją.?"( http://ustka.naszemiasto.pl/wydarzenia/977695.html" onclick="window.open(this.href);return false; ) Na co krew mnie zalewa. Jak pan redaktor nie zna się na promocji miasta, nie zna gustów turystów, a wypisuje jedynie swoje opinie niemające odzwierciedlenia w rzeczywistości to niech nie pisze takich bzdur. - taka jest moja rada. W każdym mieście w roku jest przynajmniej 3-4 koncerty w KAŻDYM miejscu w Polsce ( nawet w najmniejszej wiosce jest co roku jakiś festyn rodzinny, dożynki, dni miasta, albo cokolwiek innego ). Nie licząc już polskich festiwali muzycznych na których grają gwiazdy na światowym poziomie, których jest bez liku. A zresztą, proszę postępować tak dalej. Ja ( jako turysta ) mogę wybrać spośród dziesiątek innych festiwali sztucznych ogni w europie, a nawet kilku w Polsce. Na jakiś tam koncert muzyczny nie muszę nawet nigdzie jechać. W moim mieście jest ich przynajmniej kilka w roku + nawet jazz festiwal ( czyli notabene wspomniany w cytowanej wypowiedzi koncert, ba nawet festiwal, a szturmu turystów ( w końcu to miałby być magnes !? ) nie widziałem. Natomiast o pokazach sztucznych ogni na dobrym poziomie u mnie mogę zapomnieć. Jest ich może 2-3 do roku, a i one nie powalają wielkością ( w końcu gdy na koncert przyjedzie "muzyczna gwiazda" bierze powiedzmy 30-50 tys zł, a pokaz wtedy kosztuje 2,5 tys zł ) Właśnie takie są polskie realia. Tak więc średniej jakości "muzyczna gwiazda" będzie kosztowała więcej niż pokaz w Ustce. Dlatego też wypowiedzi autora omawianego cytatu uważam za śmiesznego i piszącego o rzeczach o których nie ma pojęcia.

PS:
"Reasumując myślę, że nasz Festiwal będzie ciekawy i trzeba zrobic wszystko żeby go wypromować, bo już nam rośnie konkurencja w Szczecinie (budżet 328 tys netto) oraz w Ełku (budżet 270 tys)."
Zapomniał Pan dodać o Pyromachinie której budżet na razie jest nieznany, ale myślę że przewyższy wszystkie te imprezy razem wzięte. Już w I edycji pokazy były warte 10 tys euro i było ich 4 + finałowy Grom Zbig, a w tym roku będzie ich 5 + finałowy o budżecie myślę że przynajmniej 2 x większym.

Dobra już nie gadam :)
Pozdrawiam!

mpiwowski

Post autor: mpiwowski » czwartek, 7 maja 2009, 19:30

dodam tylko jedną rzecz to wypowiedzi mojego kolegi z postu u góry. w krk ma być podobno 30t fajerwerków :D

2 razy więcej niż w zeszłym roku. Intensywność pokazów będzie na bardzo dużym poziomie.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 7 maja 2009, 21:00

w krk ma być podobno 30t fajerwerków
mogłyby zasadzic wszystkie naraz...
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » czwartek, 7 maja 2009, 21:08

Ruskich i tak nikt ni przebije 8)
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 7 maja 2009, 21:30

Mowisz o Dubrowce czy Kursku ? :roll:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
RYMARZ

Post autor: RYMARZ » piątek, 8 maja 2009, 15:43

A może by tak zaprosić wojskowych, co by z działa wyjebali ?
Byłby prawdziwy ogień. Dosyć już sztuczności.
:mrgreen:

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 8 maja 2009, 17:53

Buhahaha Rymarz tegoroczny limit wystrzelono w lutym ;)
Obrazek

mpiwowski

Post autor: mpiwowski » czwartek, 4 czerwca 2009, 21:52

Znam już mniej więcej wszystkie firmy tegorocznego festiwalu. I tak muszę powiedzieć w tym roku średnio zadowolony jestem :) Na razie z pewnych względów nie mogę jeszcze udostępniać. Lecz wkrótce wy też powinniście wiedzieć :wink:

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 4 czerwca 2009, 21:55

Dla mnie już ten festiwal nudny.Chyba że się coś sfajczy przy okazji.
Najwięcej frajdy mają mewy choć ta czy owa straci nóżkę.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

alex810

Post autor: alex810 » czwartek, 4 czerwca 2009, 21:56

A dla mnie atrakcją na którą przyjadę z drugiego końca Polski :)

ODPOWIEDZ