zdrowi ustczanie

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Adi

Re: zdrowi ustczanie

Post autor: Adi » wtorek, 2 czerwca 2009, 15:59

Badania prowadził poznański Instytut Balneologii i Medycyny Fizykalnej, więc nie jest to jakaś popierdółka ;)
http://www.doma.ustka.pl/inne/o_ustce/k ... iwosci.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 2 czerwca 2009, 16:39

źródło: Badania Poznańskiego Instytutu Balneologii i Medycyny Fizykalnej oraz red. Leokadia Lubiniecka

http://www.ustkaapartamenty.pl/pl/ustka/zdrowie/" onclick="window.open(this.href);return false;
Na dole jest nota prawna. Polecam lekture.

Jak Słupia z prawej strony oczyszcza Ustke tylko kolo apartamentowca ? :shock: Ale zmajstrowano to niezle :lol:
Z zachodu Ustki widocznie caly syf kula tylko na wschod i nigdy na odwrot.

Jeden artykulik w wykonaniu takiej Pani mielismy. http://www.zblizenia.pl/index/czytelnia ... o.html#art" onclick="window.open(this.href);return false; ...ze przypomne. :|
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 6 kwietnia 2010, 14:31

Po rozmowie komandorem marynarki wojennej zajmujacym sie szkoleniem w dziedzinie nawigacji uzyskalem wiedze iz w Ustce nigdy nie wystepowaly anomalia magnetyczne majace wplyw na dzialanie kompasow.

http://apartamenty-poludniowe.ustkaapar ... pl/cennik/" onclick="window.open(this.href);return false; zdrowe ceny.... :shock:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
MEDYK
Kontakt:

Służba Zdrowia w Ustce

Post autor: MEDYK » czwartek, 6 stycznia 2011, 14:53

proponuję nowy watek

Każdy z nas ma kontakt ze służbą zdrowia a jak wiadomo wszem i wobec służba zdrowia w Polsce jest chora tak wiec zachęcam abyście w tym wątku opisywali dobre lub złe doświadczenia związane z działaniem służby zdrowia w Ustce..miejmy nadzieje ze te złe opisane przez was doświadczenia wpłyną na poprawę jakości usług

Podpis zawierający link reklamowy został usunięty z postu. Każdy następny post zawierający treści reklamowe bedzie usuwany w całości.
Wątek łączę z wątkiem wcześniej założonym przez "celestyna". Przed założeniem wątku proszę korzystać z forumowej wyszukiwarki celem sprawdzenia czy podobny wątek nie został już wcześniej założony.
MAJ - moderator

Awatar użytkownika
celestyn

Re: Służba Zdrowia w Ustce

Post autor: celestyn » czwartek, 6 stycznia 2011, 15:22

Jakiś czas temu z podobnym zamysłem założyłem wątek "Zdrowi ustczanie"
http://www.ustka.pl/forum2/viewtopic.ph ... +ustczanie" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » czwartek, 6 stycznia 2011, 16:03

proponuję w podpisie nie umieszczać reklam
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 6 stycznia 2011, 20:24

Z tego co wiem to jedyny zabieg wykonywany jeszcze i do tego prawidłowo jeśli chodzi o kunszt to Extrema unctio ale i on przez zewnętrzną firmę z Włoch i to odpłatnie. :wink:

Nazwa wątku to zbitka słowna , skrót myślowy lub część zdania wyrwana z szerszego kontekstu. :roll:

Dobranoc
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » czwartek, 6 stycznia 2011, 21:39

Miałem ostatnio wątpliwą przyjemność wzywać pomoc w związku z poważnym skaleczeniem palca (do kości, do szycia) i trudnym do zatamowania krwotokiem u osoby niepełnosprawnej ruchowo. Usłyszałem pod "999", że karetka może przyjechać za półtorej godziny ("wiesz pan, co się dzieje na drogach teraz?" Resztki kultury powstrzymały mnie przed odpowiedzią, w której części ciała to mam), że karetka "moze zabrać do chirurgicznego, ale nie odwiezie", że "w Ustce, haha, nie ma możliwości pomocy w takiej sprawie, co też pan żartuje". Możecie sobie wyobrazić, z jaką siłą p*dolnąłem słuchawką o telefon.

Poradziliśmy sobie jakoś (coś tam pamiętałem z PO, Internet dopowiedział resztę), godzinę później była sytuacja opanowana, choć w kwestii straconej krwi i blizny nie dało się już nic zrobić.

Informacja dla mieszkańców Ustki, jeszcze tego nieświadomych:

Jeżeli przypadkiem zdarzy się Wam wypadek polegający na poważnym uszkodzeniu ciała związanym z ciężkim krwotokiem, wymagającym szybkiej pomocy zgodnej ze standardami "CBA" - już jest po Was. Sugeruję odpowiednie wyposażenie Waszych domowych apteczek na wzór wojskowych, używanych w procedurach związanych z "TCCC", nauczenie się samoopatrywania lub wyszkolenie jak największej liczby domowników w udzielaniu pierwszej pomocy.

Nie żartuję. Robił ktoś może statystyki "zgonów do uniknięcia" w rejonie usteckim? Szybkość reagowania służb medycznych i ich jakość oceniam w Ustce na "absolutnie niedostateczny". Kropka.

Aha, jeszcze jedno, przypomniało mi się - karetka wezwana do domownika z problemami z ciśnieniem jechała dwie godziny, bo "zabłądziła". K*wa, czy w służbie zdrowia słyszano o czymś takim jak GPS? Jak to możliwe, że karetki nie mają tych urządzeń??? Gdy powitałem załogę karetki złośliwą uwagą, że "na szczęście to nie zawał, macie farta, panowie", zobaczyłem tylko głupio uśmiechnięte buźki i mętne tłumaczenia, że "ciężko było trafić". Ponownie z trudem powstrzymałem się od polecenia zameldowania tego w te rejony mojego ciała, które są tym zainteresowane.
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 6 stycznia 2011, 21:47

No to zaczynamy z apteczką babuni.

1.Na wszelkie poważne zatrucia polecam niczym przodkowie jeść brudną czarną ziemie , mech lub trawę.Zwymiotować.Pić deszczówkę.Każdy pies to wie.

Dodawajcie dalej.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
onyx
Kontakt:

Post autor: onyx » czwartek, 6 stycznia 2011, 22:02

"Jeżeli do chorego na wsi przyszedł kiedy lekarz, to zamiast lekarstwa z apteki kazał najczęściej uwarzyć odpowiedniego ziela, które gospodyni miała zasuszone, lub zlecał pijawki, bańki albo upuszczanie krwi.

Upuszczanie krwi było u starych ludzi po prostu nałogiem. Upuszczali sobie trochę krwi corocznie, a dokonywał tego cyrulik, najczęściej żyd, przez nacięcie żyły na ręce. Czasem jednak zdawało się niejednemu, że cyrulik za mało krwi upuścił, ? bywało więc, że przyszedłszy do domu, sam sobie więcej upuszczał, ?aż odeszła krew czarna, zepsuta od pracy?. Potem taki przeleżał się kilka godzin w łóżku i czuł się ? jak powiadał ? lekki i ochotny do pracy, ?wyszło mu z plec strzykanie?.

Babka moja, która ? jak wspomniałem ? dożyła prawie 70 lat, co roku, gdy przyszła jesień, narzekała na plecy i w ogóle, że wszystko ją z pracy boli. ?Czas przychodzi, kiedy zawsze krew puszczam?, mówiła i szła do cyrulika ? żyda.

Jeżeli zachorował ktoś starszy, to mówili, że już ma lata i żaden ratunek już mu nie pomoże, a nawet sam chory mówił, żeby się na doktora i leki nie tracić, bo już mu czas przychodzi, takie przeznaczenie Boskie, że trzeba umierać."

Jan Słomka, Pamiętniki włościanina

;)
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)
http://www.youtube.com/user/OuttaBathroom" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 6 stycznia 2011, 22:18

Z apteczki babuni:

2.Na bóle brzucha przykladać gorąca cegłę lub fajerki otulone w koc.Później tak długo masować brzuch aż ujdą gazy.Unikać otwartego ognia w pokoju.
- dobry też jest sok z utartej marchewki wyciśnięty przez skarpetkę lub rajtuzy.

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » czwartek, 6 stycznia 2011, 22:28

Ja kiedyś dostalem skierowanie do Słupska do chirurga na tuwima, nawet powiedzano mi do ktorego pokoju mam sie skierowac... wpadam a tu co... juz nieczynne, pomimo zapewnien lekarza z ustki.
Wajper - niestety to przykre co piszesz ale zgadzam sie w 100%.

Awatar użytkownika
MEDYK
Kontakt:

Post autor: MEDYK » piątek, 7 stycznia 2011, 20:35

wajper trzeba było zadzwonić do mnie jak cie spławili w pogotowiu...my na szczęście nie działamy tylko dla kasy ..jeśli trzeba pomożemy ja trzeba bez kasy a na pewno szybciej niż pogotowie jesteśmy w stanie dotrzeć do pacjenta w Ustce

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » piątek, 7 stycznia 2011, 21:49

Z apteczki babuni:

3.Pajęczynę przykładano do rany aby uniknąć zakażenia, zawiera śladowe ilości penicyliny.
(w każdym domu ją znajdziesz)

4.Skaleczenie zagoi się lepiej, jeśli niezwłocznie je obsikamy moczem.
(ważne, żeby to był własny mocz)

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 7 stycznia 2011, 22:48

Z apteczki babuni:

5.Na reumatyzm siatkę kasztanów w "nogi" do łóżka.Miedziana obrączka na rękę lub bursztyn na spirytusie.

Macie coś na kurzajki ?

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » piątek, 7 stycznia 2011, 23:02

Z apteczki babuni:

6.Jaskółcze ziele skutecznie usuwa brodawki i kurzajki.
(trzeba poczekać do wiosny)

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 7 stycznia 2011, 23:17

na kurzaje LAPIS ;)

na blizny (dosc nowe) oparzenia, miod lipowy albo propolis wosk + spiryt
- wali w grype, angine (gardlo w 12 h leczy- plukanka)
- usuwa grzyby z krwii, wirusy drog oddechowych, wszelkie bakterie
- aromatyzuje cialo, odstrasza komary

stosuje od 4 lat.

na komary, kleszcze, Mirek ma dobry srodek, armia stosuje.

na bol stawow - nacieranie piaskiem morskim ( wybierac na orzechowie)
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 8 stycznia 2011, 13:23

Kto używał ostatnio szarą maść ? Chyba już wypadła z obiegu.

"Najlepsza jest szara maść,
nie trzeba jej dużo kłaść.
Nacierać wszędy,
aż zginą mendy...

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » sobota, 8 stycznia 2011, 15:23

*******mag-med*********

Zamieszczam, aby rozpropagować. Nie korzystałem z Waszych usług, ale daję kredyt zaufania, bo słyszałem dobre opinie od ludzi, którym pomogliście. No i na 100% wierzę, że macie wyższe standardy, niż słupska publiczna służba zdrowia, bo o to naprawdę nietrudno. ;) Dzięki, fajnie, że jesteście, już teraz będę wiedział, gdzie dzwonić w razie potrzeby <jingiel> I po reklamie.

Link zmoderowany. Treść reklamowa.
MAJ - moderator
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 8 stycznia 2011, 15:52

Cały cyrk zaczyna się na dobrą sprawę po przybyciu na miejsce do Słupska. :mrgreen:

ODPOWIEDZ