zdrowi ustczanie

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Wajper

Re: zdrowi ustczanie

Post autor: Wajper » sobota, 8 stycznia 2011, 15:55

Protestuję przeciwko decyzji moderatora. Nie jestem w żaden sposób powiązany z firmą, którą rzekomo "reklamuję", nei czerpię żadnych materialnych korzyści z tego aktu i mam prawo, jako wolny użytkownik do zamieszczania dowolnych linków do dowolnych legalnych stron w Internecie.

Zamieszczam ponownie.
"Mag-Med" Ratownictwo Medyczne

Telefony alarmowe:

* 0 608 765 630
* 0 781 051 477

Adres e-mail: inne dane na PW

Jeżeli przyjdzie mi do głowy podać nazwisko i numer dobrego lekarza, którego polecam innym użytkownikom, również zostanie to uznane za "reklamę"?

Rzecz bezprecedensowa i nieobecna na innych forach. Informuję, że będę zamieszczał powyższą informację aż do zaprzestania cenzurowania zgodnych z regulaminem i prawem treści, lub bana, który zresztą tylko chwilowo przerwie dalsze zamieszczanie tej informacji. Dlaczego? Bo być może ktoś znajdzie się w takiej sytuacji jak ja ostatnio lub gorszej, i dzięki podanemu przeze mnie linkowi uratuje zdrowie i życie.
Post zmoderowany
MAJ- moderator
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » sobota, 8 stycznia 2011, 17:09

Z wajperem na PW wyjaśniliśmy sobie już wszelkie nieścisłości interpretacyjne. Off topowy wątek blokowania reklam uważam za zamknięty.
MAJ

PS. Życzę wszystkim moderatorom takiej merytorycznej wymiany opinii, jaka odbyła się z wajperem... moze kiedyś napiszę o tym książkę 8)
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » sobota, 8 stycznia 2011, 18:53

Możemy pójść dalej. Zrobić spis usteckich lekarzy i służb zdrowia i oceniać, kto jest dobry, kto zły, u którego warto się leczyć, a którego lepiej omijać szerokim łukiem, by nie znaleźć się na cmentarzu.
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » sobota, 8 stycznia 2011, 23:32

Ban.an pisze:Możemy pójść dalej. Zrobić spis usteckich lekarzy i służb zdrowia i oceniać, kto jest dobry, kto zły, u którego warto się leczyć, a którego lepiej omijać szerokim łukiem, by nie znaleźć się na cmentarzu.
Liczę, że ci, którzy na cmentarzu w wyniku zaniedbań medyków się znaleźli, aktywnie włączą się w tworzenie tego opiniotwórczego spisu. :D
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » niedziela, 9 stycznia 2011, 09:47

Wajper, tak off topowo

to ja będę zamieszczał "informację" na temat dobrych cen za połączenia w ***, bo uważam, że każdy użytkownik forum powinien wiedzieć, że w *** jest najtaniej i warto do nich przenieść numer.

Zapraszam do firmy (informacje na PW). Tam jest dostępna cała oferta ***. Pamietaj, mając telefon komórkowy w ***, możesz uratować komuś życie dzwoniąc na bezpłatny numer alarmowy 112.

To, że uważasz coś za dobre dla innych nie oznacza, że możesz robić temu kryptoreklamę.
Zamieszczam, aby rozpropagować. Nie korzystałem z Waszych usług, ale daję kredyt zaufania, bo słyszałem dobre opinie od ludzi, którym pomogliście. No i na 100% wierzę, że macie wyższe standardy, niż słupska publiczna służba zdrowia, bo o to naprawdę nietrudno.
Polecasz, a nawet nie spróbowałeś?

Rzeczona firma nie robi tego za darmo, a komuna się skończyła...
Za takie rzeczy poleciał np. Zientarski z jednej TV.

Post zmoderowany
MAJ - moderator
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » niedziela, 9 stycznia 2011, 10:59

O, doskonale, że o tym wspomniałeś:

(informacje na PW)

Korzystałem z usług tego sklepu i absolutnie szczerze polecam. Dobra obsługa, szybkie czasy realizacji zamówień, dobra oferta, rozsądne ceny.
Rzeczona firma nie robi tego za darmo, a komuna się skończyła...
Czytałeś zamieszczony przeze mnie przykład z życia? Komuna gdzieniegdzie trwa i ma się dobrze. A poza tym, widzisz sens w heroicznym wykrwawianiu się w oczekiwaniu na karetkę służby zdrowia, z bohaterską świadomością, że nie daję zarobić kapitalistycznym krwiopijcom i "prywaciarzom"? Powodzenia.
Za takie rzeczy poleciał np. Zientarski z jednej TV.
Dobrze zatem się składa, że w żadnej nie pracuję.

Post zmoderowany
MAJ - moderator
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

JKUstka

Post autor: JKUstka » niedziela, 9 stycznia 2011, 12:32

dumb pisze:To, że uważasz coś za dobre dla innych nie oznacza, że możesz robić temu kryptoreklamę.
Forum jest to komunikator społeczny dobrą wiedzę i doświadczenia należy między soba wymieniać
Złe przykłady wytykać.
Najlepsi przejmą klientelę, gorsi albo doszlusują,albo odpadną.
Przychodnie też maja kontrakty i muszą rywalizować o pacjnta.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » niedziela, 9 stycznia 2011, 21:52

Jako jeden z "pielęgniarzy" tego Forum zalecam zakończenie sporu nt. kryptoreklamy i powrót meritum wątku. Inaczej będę zmuszony w wątek zaordynować blokadę. :roll:
MAJ - moderator

Awatar użytkownika
MEDYK
Kontakt:

Post autor: MEDYK » wtorek, 11 stycznia 2011, 19:05

dumb pozwolę sobie odnieść sie do twojej wypowiedzi ..Napisałeś ze rzeczona firma nie robi tego za darmo...masz rację ale tylko w części...są rzeczy która ta firma robi za pieniądze owszem bo musimy się utrzymać ale również są rzeczy które robimy za darmo..są sytuację w których prowadząc ten rodzaj firmy nie możemy wręcz odmówić..ludzkie życie jest dla nas najwyższa wartością :D ...

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » wtorek, 11 stycznia 2011, 23:31

jasne...jak wszyscy
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
MEDYK
Kontakt:

Post autor: MEDYK » środa, 12 stycznia 2011, 00:22

dumb pisze:jasne...jak wszyscy
i tu cie rozczaruje bo to co napisałem powyżej jest prawda..niestety są na świecie idioci którzy cenią inne wartości niż kasa i jak chyba do nich należę...tak jak napisałem jestem ratolem i niestety w przeciwieństwie być może drogi dumbie nie mogę odwrócić głowy w drugą stronę i pójść dalej gdy na ulicy która idę albo jadę coś się zdarzy..podejmuje akcję i niestety nikt mi za to nie płaci..nie mam dotacji z miasta wiec wtedy za taką akcje płace sam...jak pod moim domem był wypadek to według tego co powiedziałeś powinienem zasłonić story i się wypiąć ..ale siedziałem prawie do 4

nie będę ci wyliczał akcji za które nie mamy ani grosza i które robimy za darmo bo powiesz ze się chwalę a tu nie o to chodzi..

Awatar użytkownika
MEDYK
Kontakt:

Post autor: MEDYK » środa, 12 stycznia 2011, 00:34

a i żeby była jasność dodam że nie żalę się ...taki zawód wybrałem i taki los..

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » środa, 12 stycznia 2011, 07:15

nie będę kontynuował wątku, bo rozumiem, że ZUS Ci odpuścił, a paliwo tankujesz za darmo...

Sklep, którym nas uraczyłeś w podpisie też rozdaje za darmo jak sama nazwa wskazuje.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 12 stycznia 2011, 07:39

O, doskonale, że o tym wspomniałeś:

COMSERWIS, ul. Marynarki Polskiej 85k, tel. 598143127

Korzystałem z usług tego sklepu i absolutnie szczerze polecam. Dobra obsługa, szybkie czasy realizacji zamówień, dobra oferta, rozsądne ceny.
No a ja szukałem tego sklepu w Darłowie.......

:)

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
MEDYK
Kontakt:

Post autor: MEDYK » środa, 12 stycznia 2011, 10:15

no widzisz dumb ZUS mi nie odpuścił paliwo coraz droższe...ale jak powyżej wspomniałem owszem są rzeczy które robimy za odpłatnie żeby sie utrzymać ale sa tez rzeczy które robimy za darmo poświęcając swó czas itd. wystarczy czytać ze zrozumieniem...w ramach oświadczenia majątkowego powiem ci ze moim źródłem zarobkowania jest praca w pogotowiu w Darłowie..

JKUstka

Post autor: JKUstka » środa, 12 stycznia 2011, 10:43

MEDYK pisze:no widzisz dumb ZUS mi nie odpuścił paliwo coraz droższe...ale jak powyżej wspomniałem owszem są rzeczy które robimy za odpłatnie żeby sie utrzymać ale sa tez rzeczy które robimy za darmo poświęcając swó czas itd. wystarczy czytać ze zrozumieniem...w ramach oświadczenia majątkowego powiem ci ze moim źródłem zarobkowania jest praca w pogotowiu w Darłowie..
@Medyk za bardzo nie nagłaśniaj bezinteresownej pomocy ludziom.
Był taki piekarz, co chleb w Poznaniu rozdawał ubogim, US wyliczył mu VAT do zapłaty od darowizny i po piekarzu.
Tak poważnie, to chwała CI za pomoc ludziom w potrzebie wymaga to pewnej wrazliwości.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » środa, 12 stycznia 2011, 13:54

Słuchajcie. KONIEC WĄTKU REKLAMY :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Bo zamknę temat. :twisted:
MAJ - moderator

A odnośnie pomocy to taka mała refleksja.

Każda osoba będąca świadkiem wypadku ma święty obowiązek udzielenia pomocy adekwatnej do własnych możliwości. Brak takiej pomocy jest ustawowo karalny. A że Medyk jest zawodowym ratownikiem medycznym, więc brak reakcji z jego strony byłby co najmniej nieetyczny.

Jeszcze raz przypominam - ani słowa o reklamie :?

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 12 stycznia 2011, 14:09

maj pisze:Słuchajcie. KONIEC WĄTKU REKLAMY :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Bo zamknę temat. :twisted:
MAJ - moderator

A odnośnie pomocy to taka mała refleksja.

Każda osoba będąca świadkiem wypadku ma święty obowiązek udzielenia pomocy adekwatnej do własnych możliwości. Brak takiej pomocy jest ustawowo karalny. A że Medyk jest zawodowym ratownikiem medycznym, więc brak reakcji z jego strony byłby co najmniej nieetyczny.

Jeszcze raz przypominam - ani słowa o reklamie :?
Uzupełniając, z tego co wiem to z udzielenia pomocy jest się zwolnionym w dwóch przypadkach:
- jeżeli udzielenie pomocy narażałoby ratującego na ciężki uszczerbek na zdrowiu albo utratę życia,
- jeżeli pomocy udzielają profesjonalne służby ratownicze.
A tak poza tym w innych przypadkach rzeczywiście nieudzielenie pomocy jest karalne.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 12 stycznia 2011, 14:16

Uzupełniając, z tego co wiem to z udzielenia pomocy jest się zwolnionym w dwóch przypadkach:
- jeżeli udzielenie pomocy narażałoby ratującego na ciężki uszczerbek na zdrowiu albo utratę życia,
Nie, kazdy ma obowiazek ratowac nawet w sposob w jaki mu sie wydaje, ze jest prawidlowo.
Niezaleznie od posiadanych umiejetnosci nie udzielenie pomocy jest karane. Czesto nawet wykwalifikowany ratownik lamie zebra, powoduje obrzeki.
Co wiecej, bedac ratownikiem pracujacym np w wodzie masz prawo w razie potrzeby ogluszyc ratowanego (gdy ten np utrudnia w panice akcje)
Prawo zwalnia od odpowiedzialnosci za uszkodzenia ciala spowodowane probami udzielenia 1 pomocy przedmedycznej.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 12 stycznia 2011, 17:13

Nie zrozumiałeś elveez :) Wiem, że czasem żeby przeprowadzić skuteczny masaż serca trzeba nawet połamać żebra. Chodzi o to, że nie podlegasz karze jeśli nie udzielisz pomocy bo udzielając jej musiałbyś sam siebie narazić na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. Tak samo nie podlegasz karze jeśli nie udzielasz pomocy bo tą pomoc udzielają w danym momencie profesjonalne służby ratownicze, np. lekarz albo ratownik itp. Wyciągnąłem z netu:
Kodeks Karny Art. 162.
§ 1. Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty
życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie
lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu
,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Nie popełnia przestępstwa, kto nie udziela pomocy, do której jest konieczne poddanie się zabiegowi
lekarskiemu albo w warunkach, w których możliwa jest niezwłoczna pomoc ze strony instytucji lub osoby
do tego powołanej
.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

ODPOWIEDZ