Inwestycje na Magierowie

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: Inwestycje na Magierowie

Post autor: elveez » piątek, 17 czerwca 2011, 21:56

W okolicach 16-17 predkosc wielu pojazdow to 100 minimum i podwojna ciagla nonstop. Wystarczy spojrzec ile mam fot w "Inwestycje na magierowie" Policje widzialem tam ok 2 razy na kwartal. Nieawno "serkol" na sygnal poplynal. ZW.
To szokujace ze nie ma srodkow nawet na polozenie 200 m plyty jomb
(partnerstwo publiczno prywatne sie klania - ponownie)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » sobota, 18 czerwca 2011, 14:46

elveez pisze:W okolicach 16-17 predkosc wielu pojazdow to 100 minimum i podwojna ciagla nonstop.
ale to własnie na podstawie takiej obserwacji zgłosilem wniosek by to sprawdzić - nie mam mozliwości weryfikacji oraz podwazania tego co usłyszalem od komendanta. Jeżdże często rowerem do Duninowa i niektórzy jeżdżą jak wariaci. :twisted:
Z kolei w myśl uchwaly, jesli jest partner do wspólnego dzialania to mozna cos zrobić, a szczególnie drogę. Ale jak do tej pory jest oczekiwanie, że samorza cos zrobi na Polnej lub Narutowicza. Moim zdaniem moga to byc przedsięwzięcia organizacyjne ( też ograniczone), ale nie inwestycyjne. :( Jeśli niezadowolenie mieszkańcow przejawi się w propozycji współfinansowania - to wtedy bedzie priorytet dla takiego wniosku.

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » niedziela, 19 czerwca 2011, 11:08

errorkowski pisze:Myślę, że w wersji optymistycznej uda się wprowadzić remont Darłowskiej do wojew.planu inwestyc.na lata 2012-13.
a ja myślę że radni dopilnują aby w planowanym remoncie na skrzyżowaniu darłowskiej i zubrzyckiego powstało wielkopowierzchniowe (jest na nie miejsce) i wygodne rondo. jak wiemy studium komunikacyjne zakładało jego istnienie w związku z potencjalnym połączeniem mostowym zubrzyckiego i słupskiej. już dziś jest niesamowicie potrzebne gdy do korków związanych z CSMW doliczymy rozrastające się w błyskawicznym tempie budynki mieszkaniowe WAMu i SM KORAB. wojsko musi mieć możliwość manewru dużych platform a dobowy ruch jest już bardzo duży... o sezonie nawet nie wspominajmy

jeśli nie dopilnują tego teraz ten koszt zostanie dodany do przyszłej budowy zubrzyckiego-słupska. most będzie kosztowny bo prócz koryta musi objąć ponad drugie tyle terenów zalewowych a wtedy skrupulatniej niż dziś będziemy roztrząsać każdy grosz...

zasłanianie się obecnym stanem finansowym jakiejkolwiek instytucji jest prawdziwym kryterium myślenia przyszłościowego w mniemaniu podatników. warto o tym pamiętać
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 26 czerwca 2011, 16:36

Obrazek

Obrazek
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 1 lipca 2011, 11:43

Obrazek

Postawiono znak ograniczenie do 40 km/h i zakaz wyprzedzania.... wczesniej byla tylko podwojna ciagla. Wiekszosc jezdzi 60-70 i teraz wyprzedza na podwojnej ciaglej. A policje raz tam widzialem. Kamera na slupie by sie zdala.

Wydaje mi sie ze wysokosc umieszczenia tych sygnalizatorow wyeliminuje podroze lawet z kutrami. Pojde dalej, takie wichury jakie bywaja na Darlowskiej w tym rejonie zmecza taka konstrukcje szybko. Oby nie.
Obrazek

JKUstka

Post autor: JKUstka » sobota, 2 lipca 2011, 20:11

errorkowski pisze:Sprawa remontu Darłowskiej jest monitorowana. Bob czuwa, ratusz także. kilka dni temu ulicę wizytował nowy dyrektor WZD Gdańsk. Myślę, że w wersji optymistycznej uda się wprowadzić remont Darłowskiej do wojew.planu inwestyc.na lata 2012-13. W tym roku będą jedynie światła przy SP 1
.
Do końca czerwca miały funkcjonować swiatła na ul.Darłowskiej.
03.06.2011 w obecności oficjeli zgromadzonych w SP1 z okazji 65-lecia szkoły podtrzymanie deklaracji dotrzymania terminu a światełka nie działają.
Cóż warte sa deklaracje?
Remont doraźny ulica Darłowska baza ZGK?
Czas leci a tu cisza grobowa.

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » sobota, 2 lipca 2011, 20:20

światła na darłowskiej mi się nie podobają... o ile nie mam nic przeciwko samej sygnalizacji w tym miejscu to sposób zamontowania nad jedyną jezdnią dojazdową do portu już jest kontrowersyjny... ktoś już powiedział - kutry itd. znaku ograniczenia wysokości nie ma, a powinien być zanim nawet montowano światła. ale tak na dobrą sprawę powinno być bez nawisu. mając coś dużego nikt nie będzie się fatygował jeździć wokół hmmm... przez słupsk?

czy tylko mi się wydaje, że są wyjątkowo nisko nad asfaltem? nad zwykłym tirem wyglądało jakby miał 0,5 m zapasu... niewiele trzeba żeby koszt się podwoił...
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

pandziksa

Post autor: pandziksa » niedziela, 10 lipca 2011, 23:56

Światła już działają :)

hanse

Post autor: hanse » piątek, 15 lipca 2011, 11:17

myślę ze obecni czterdziestolatkowie nie dozyją tego momentu jak połączy sie Słupska z Darłowska przez nowy most. Teraz są bloki i przedszkole więc juz jest po problemie a podobno kilku radnych przysiegało w swoich programach wyborczych że najdalej w 2010 skończa projektowac i uzgadniac a w 2012-2015 bedzie budowa ....

a tu cisza....

J Jędrzychowska

Post autor: J Jędrzychowska » wtorek, 19 lipca 2011, 15:20

No, może drugiego mostu na Słupi nie doczekają się. Doczekają się natomiast rozbudowy istniejącego mostu w ciągu drogi krajowej - ulicy Darłowskiej.
Rozbudowa polegać będzie na dobudowie drugiego przęsła w ten sposób będą dwa pasy ruchu. Szczegóły w tym względzie może przedstawić p. Architekt Miasta.

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » wtorek, 19 lipca 2011, 16:26

czyli malkowe marzenia się cichaczem spełniają krok po kroku :mrgreen:
Ronald Reagan

Awatar użytkownika
Charles Garnier

Post autor: Charles Garnier » wtorek, 19 lipca 2011, 19:57

Malkowym marzeniem było wyburzenie dworca i wywalenie torów. A na to zgodzić się nie mogę.
I taki mały arttykulik śledczy: http://archiwum.polityka.pl/art/rekin-n ... 27720.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 2 sierpnia 2011, 08:54

Charles pkp nie jest na Magierowie, pkp ma swoj watek o zabytkowej wiatce.
DSC06658.JPG
Row melioracyjny zarosniety, chyba trzeba pozwolenie na wycinke, zeby przywrocic stan z roku 90. Do tego ciezarowki ( tu chyba 20-o tonowa) robia sobie parkingi, osuwajac coraz bardziej skrajnie, asfalt peka a remont Darlowskiej oddala sie.

Pozniej dam fotke jak wyglada row w gminie kolo Grota roweckiego, bardziej dba sie o droge z plyt niz u nas o jedna z glownych arterii.
Skrzyzowanie w stanie fatalnym a to wszystko w ciagu roku. Nikt sie niepokwapil zeby nakazac spoldzielni budujacej wykonanie odpowiedniego lacznika i wjazdu.
Obrazek

ana_k85

Post autor: ana_k85 » niedziela, 7 sierpnia 2011, 21:25

cały czas do przodu
Załączniki
DSC03558.JPG
DSC03561.JPG
DSC03559.JPG

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 13 sierpnia 2011, 20:42

Obrazek

Obrazek

Obrazek

z tylu... ;)
Obrazek

ana_k85

Post autor: ana_k85 » poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 11:33

2011-08-14
Załączniki
DSC03683.JPG

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 07:38

W szoku jestem ile czasu krzak moze zarastac na caly chodnik i nic sie z tym nie dzieje, ludzie chodza ulica, z autobusu nie ma jak wysiasc.
Na calej dlugosci Zubrzyskiego to dzika roza, to jakies inne zielsko wyrasta z pobocza, przy przystanku w strone koszar zostalo z 60 cm chodnika. Nikt tego nie przytnie, nie zrobi porzadku na wzor odcinka przy swiatlach. W deszczowe dni ok metra jezdni to sama woda wiec jadacy rowerem sa zmuszeni do jazdy chodnikiem, tu kolejna niespodzianka galezie brzoz wisza tak nisko ze polerka czapy gotowa.

Sluzby miejskie spia(...), radni jezdza samochodami, wiec pewnie pojecia nie maja ze sa takie problemy.
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 26 września 2011, 20:00

Krzaka wycieto dzien po tym poscie - zadzialal Mr Kurowski na wniosek radnego Siudka.
tymczasem...

Obrazek
informacyjnie - 1 lopata wbita - biedronka 2012
Obrazek

pandziksa

Post autor: pandziksa » wtorek, 27 września 2011, 22:14

No nie wiem czy 2012.. Mi to na ten rok wygląda :) Prawie cała wierzchnia warstwa gruntu zdjęta i nawet teraz jakieś dwie ciężarówki coś przywiozły. Pewno na Święta będzie. Bożego Narodzenia mam na myśli :D

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 28 września 2011, 08:05

Jak zdarza z fundamentami przed zima i te dobrze stezeja a konstrukcja bedzie z plyt to mozliwe. Sadze ze wytycza dzialke zrobia wykopy ew drenarka i wiosno witaj. Wazne ze sie ruszylo.
Obrazek

ODPOWIEDZ