Uzdrowisko

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek

Uzdrowisko

Post autor: Mirek » środa, 7 listopada 2007, 06:20

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl" onclick="window.open(this.href);return false; ... A/71106045
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » środa, 7 listopada 2007, 08:17

Pomysł popieram w 100%, Uzdrowisko powinno się rozwijać. Uważam, że jeśli jest taka możliwość to powinno się z niej skorzystać.
Moim zdaniem to kretyńskim pomysłem był podział na gminę miejska i wiejską, uważam, że najlepszym rozwiązniem byłoby ich połączenie, bo taki podział nie służy nikomu. Szkoda że takiej możliwości nie ma.

Poza tym Radny Wszółkowski to chyba ma jakiś kompleks gminy, ale tego można się spodziewać, osoba, która nie ma pojęcia co mówi, a chce zaistnieć w mediach to mówi bo mówi, bez najmniejszego sensu.
Proszę pomyśl o ochronie środowiska zanim wydrukujesz ten post

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » poniedziałek, 12 listopada 2007, 19:00

grooby pisze:Poza tym Radny Wszółkowski to chyba ma jakiś kompleks gminy, ale tego można się spodziewać, osoba, która nie ma pojęcia co mówi, a chce zaistnieć w mediach to mówi bo mówi, bez najmniejszego sensu.
Dzisiaj tj. 12.11.2007 o godz 18.22 w Panoramie (Program Lokalny) OTVP Gdańsk nadała reportaż o idiotycznych podejrzeniach Radnego Wszółkowskiego. Zastanawiam się co człowiek który mówi że skończył turystykę ma na celu tworząc konflikty. Człowiek który ma kompleksy powinien zrezygnować z funkcji radnego. Uważam, że dla ratowania Statutu Uzdrowiska powinno się zrobić wszystko, co jest tylko w naszej mocy, korzystająć ze wszystkich możliwości, a nie szukać problemów.
Panie Radny Wszółkowski, jakich profitów pan oczekuje od gminy, przecież gmina też nosi nazwę Ustka, poza tym na terenie miasta nie ma żadnych złóż kopalin leczniczych, jedynym składnikiem środowiska, który można by było podciągnać jest morski areozol, ale to za mało do utrzymania statutu.
Więc Panie synu ex-wójta Wszółkowski zajmij się Pan merytorycznymi problemami, a nie szukaniem dziury w całym, bo o zaczynją wychodzić braki w Pana wykształceniu w kierunku Turystyki, a dokładnie w tworzeniu produktu turystycznego. Chyba, że chce Pan być jak Paris Hilton znany dlatego że znany.
Ps. Panie Rzeczniku - moderatorze trochę mnie poniosło, ale sie hamowałem, bo moja klawiatura nie przyjmuje epitetów, których bym użył.

Ustka jest uzdrowiskiem od 1988 roku i tak powinno zostać do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej, a takie osoby jak w/w radny tylko temu szkodzą.

Aha turystyka kończona w latach 80 - 90 na AWF nijak ma sie do problemów dzisiejszych wiec proponuje sięgnąć do pierwszej lepszej publikacji wydanej po 2000 roku.

kaczorek

Post autor: kaczorek » poniedziałek, 12 listopada 2007, 19:20

Nie mogę sie zorientować na czym polega problem ?

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » poniedziałek, 12 listopada 2007, 19:34

grooby napisał "kretyńskim pomysłem był podział na gminę miejska i wiejską, uważam, że najlepszym rozwiązniem byłoby ich połączenie" - ja jedank tak nie sądzę. Podział terytorialny kraju opiera sie na róznicy, a więc też podziale między gminami miejskimi i wiejskimi. Problemy tych spoleczności sa tak często daleko inne, że mogą być rozwiązywane na bazie autonomicznych rad gmin.
Co do istoty problemu, wątpliwości radnego były na tyle duże, że rada na sesji oddalila temat na komisje, choc projekt uchwaly był gotowy. Nie chodzi mi o radnego, tylko o postawę niezgody, sporu w wyniku ktorego może dojść do pozytywnych, najlepszych decyzji - tu rada widać uznala, że warunki zaproponowane są do przedyskutowania.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 12 listopada 2007, 20:18

Grooby popelniles jeden zasadniczy blad....
Chyba, że chce Pan być jak Paris Hilton znany dlatego że znany.
Znana, dlatego ze znana jest, PoshSpice ;) Victoria Beckham, potwierdzi kazdy kto czyta pudelka ;) 8). A Paryż jest znana z bycia fluferka :D

aaaa ...

Prosze zaprzestac oceny ludzi, a skupic sie na ocenie pogladów :roll: <Zrobie zielone, jak Maj ustalil 8)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » poniedziałek, 12 listopada 2007, 21:31

elveez pisze: Prosze zaprzestac oceny ludzi, a skupic sie na ocenie pogladów :roll: <Zrobie zielone, jak Maj ustalil 8)
To nie była ocena ludzi tylko sytuacji, jaką stworzył Radny. Jak napisałem, trzeba zrobić wszystko, żeby ustka pozostała kurortem - uzdrowiskiem. Moim zdaniem więcej korzyści z takiego połączenia działań będzie miało miasto, z uwagi na to, iż bez kopalin, które posiada gmina stracimy status uzdrowiska. To, że kilka miejscowości leżących w gminie USTKA zyska to chyba dobrze dla naszego regionu, a przy obecnej infrastrukturze uzdrowiskowej i paraturystycznej w gminie nie wierzę w to, że Ustka straci znaczne ilości kuraciuszy. Moim zdaniem taka umowa barterowa Miasto daje nazwę(kojarzoną z Uzdrowiskiem) gmina daje kopaliny jest OK

jaszyna

Post autor: jaszyna » poniedziałek, 12 listopada 2007, 23:10

grooby, czemu tak się upierasz przy tym uzdrowisku??

cytat z wikipedii:
Uzdrowisko - wg ustawy o uzdrowiskach i lecznictwie uzdrowiskowym miejscowość, która posiada warunki naturalne niezbędne do prowadzenia lecznictwa. Należą do nich właściwości lecznicze klimatu, walory przyrodnicze i estetyczne krajobrazu, naturalne zasoby wód mineralnych, gazów i peloidów (borowin), leczniczy wpływ morza oraz inne czynniki biofizyczne środowiska wywierające korzystny wpływ na organizm człowieka.
Określenie (nieco przestarzałe) osoby przebywającej na leczeniu w uzdrowisku to kuracjusz.

czy w tym kierunku Ustka ma się rozwijać za wszelką cenę?? Nawet za cenę wypromowanej marki, jaką jest nazwa USTKA??

czy Ustka zarabia przede wszystkim na kuracujszach, czy letnich wczasowiczach, którzy przyjeżdżają do miejscowości wypoczynkowej o nazwie Ustka??

udzielenie tej nazwy sąsiednim miejscowościom, jak dla mnie byłoby stratą niepowetowaną. Dużo więcej możemy stracić na wczasowiczach, niż na części kuracjuszy, którzy nie przyjechaliby do Ustki, jako miejscowości nieuzdrowiskowej. Zresztą byłby to pewnie ułamek przyjeżdżajacych do nas :)

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 12 listopada 2007, 23:31

I tu sie z Tobą nie zgodzę. Ustka w chwili obecnej ma dwa kierunki rozwoju. Pierwszy to przedłużenie sezonu poza dwa-trzy letnie miesiące. Drugi - rozbudowa infrastruktury uzdrowiskowej.
Może ktoś wie ilu turystów średnio w sezonie nawiedza Ustkę, a ilu kuracjuszy przyjeżdża na leczenie w ciągu roku?
Z obu tych źródeł Miasto czerpie zyski i nie można definitywnie zrezygnować z jednego z nich.
Ościenne gminy mają walory, których brakuje Miastu i tylko we współpracy z nimi istnienie Ustki jako miejscowości zarówno turystycznej jak i uzdrowiskowej ma sens.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

jaszyna

Post autor: jaszyna » poniedziałek, 12 listopada 2007, 23:41

ok maj, przelicz też dochodowść (brzydkie słowo) z turystów sezonowych, płacących grubą kasę, a z kuracjuszy z NFZ. Brutalne ale prawdziwe. Osoba, szczególnie młodzież, która tu przyjeżdża wsezonie zostawia pieniądze na mieszkanie, rozrywkę, wyżywienie. Kuracjusze mają opłacony pobyt a życie rozrywkowe to wieczorek taneczny w ośrodku i spacer nad morzem. 3 m-ce sezonu to pewnie 12 m-cy z kuracjuszy, delikatnie licząc. Przedłużać sezon, owszem ale dla tych, którzy będą za to płacić! (znó prosto z mostu na koniec :wink: )

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 12 listopada 2007, 23:42

A pieniądze z NFZ to inna waluta? Niehonorowana w Ustce?
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » poniedziałek, 12 listopada 2007, 23:43

jaszyna pisze:grooby, czemu tak się upierasz przy tym uzdrowisku??

czy w tym kierunku Ustka ma się rozwijać za wszelką cenę?? Nawet za cenę wypromowanej marki, jaką jest nazwa USTKA??
:)
Patrz Strategia Rozwoju Turystyki Miasta Ustki,
Za jaką cenę?
jaszyna pisze:czy Ustka zarabia przede wszystkim na kuracujszach, czy letnich wczasowiczach, którzy przyjeżdżają do miejscowości wypoczynkowej o nazwie Ustka??
:)
Odp: Kuraciusze - patrz sciągalność opłat klimatycznych. W sanatoriach sciągalność jest najwyższa. Tu jeśli chodzi o zarobek miasta, a nie podmiotów prywatnych, ale pośrednio oni też zarabiają, ktoś musi dostarczać dobra konsumcyjne

jaszyna pisze: udzielenie tej nazwy sąsiednim miejscowościom, jak dla mnie byłoby stratą niepowetowaną. Dużo więcej możemy stracić na wczasowiczach, niż na części kuracjuszy, którzy nie przyjechaliby do Ustki, jako miejscowości nieuzdrowiskowej. Zresztą byłby to pewnie ułamek przyjeżdżajacych do nas :)
Nikt nie mówi o udzielaniu nazwy innym miejscowościom, bo to nie przejdzie, proponuje stworzenie produktu turystycznego w regionie, i tu nie ma różnicy, czy to jest miasto Ustka, czy gmina Ustka. Ustka to Ustka
Region Turystyczny jest pojęciem bardziej globalnym niż miejscowość turystyczna
jaszyna pisze: Dużo więcej możemy stracić na wczasowiczach, niż na części kuracjuszy, którzy nie przyjechaliby do Ustki, jako miejscowości nieuzdrowiskowej. :)
Co możemy stracić?? Wczasowicz i tak przyjedzie, bo latem nie możemy mówić o walorach uzdrowiskowych i wtedy przyjeżdza zupełnie inna grupa turystów.

Możemy stracić kuraciuszy, czyli wg nowej klasyfikacji korzystających z turystyki uzdrowiskowej vel leczniczej, bo NFZ nie bedzie finansował ich pobytu w miejscowości nie posiadającej statutu uzdrowiska. Patrz Ustawa o lecznictwie uzdrowiskowym

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 12 listopada 2007, 23:47

A i zapomnieliśmy o tym, że obecny wygląd promenad, jako urządzeń uzdrowiskowych, został w sporej części sfinansowany dzięki posiadaniu przez Miasto statusu uzdrowiska.

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » poniedziałek, 12 listopada 2007, 23:57

maj pisze:A i zapomnieliśmy o tym, że obecny wygląd promenad, jako urządzeń uzdrowiskowych, został w sporej części sfinansowany dzięki posiadaniu przez Miasto statusu uzdrowiska.
Dokładnie tak, idę o zakład, że w staraniach o granty z UE wpisywane było, że miasto posiada statut uzdrowiska

jaszyna

Post autor: jaszyna » poniedziałek, 12 listopada 2007, 23:57

"Nikt nie mówi o udzielaniu nazwy innym miejscowościom, bo to nie przejdzie, proponuje stworzenie produktu turystycznego w regionie, i tu nie ma różnicy, czy to jest miasto Ustka, czy gmina Ustka. Ustka to Ustka
Region Turystyczny jest pojęciem bardziej globalnym niż miejscowość turystyczna"

i o to się rozbija, czy współpraca ma się wiązać z promowaniem wspólnego produktu pt. Ustka, czy nie? Bo jak dla mnie Ustka to nasze miasto, z całym szacunkiem dla okolicznych miejscowości!

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » wtorek, 13 listopada 2007, 00:11

jaszyna pisze:"współpraca ma się wiązać z promowaniem wspólnego produktu pt. Ustka, czy nie? Bo jak dla mnie Ustka to nasze miasto, z całym szacunkiem dla okolicznych miejscowości!
Bez tych okolicznych miejscowości, Ustka może stać się zwykłą miejscowością nadmorską, bez jakichkolwiek możliwości wydłużenia sezonu. Borowinę ma gmina, a nie Miasto. Tak, jak napisał Maj, po co rezygnować z pewnych dochodów? Chyba, że siedząc w turystyce od kilku lat przeoczyłem coś co pomoże Ustce stać się drugim Dubajem, jeśli tak to mnie oświeć proszę.

Nie za bardzo rozumiem Twój tok rozumowania. Moim zdaniem produkt turystyczny dobrze wypromowany może przynieść więcej korzyści niż spory, kto straci, a kto zyska.
Moim zdaniem Miasto Ustka nie straci nic, a jeszcze dodatkowo zyska

jaszyna

Post autor: jaszyna » wtorek, 13 listopada 2007, 00:20

ja obawiam się o ewentualną stratę turystów, którzy na hasło Ustka, trafią do Dębiny, Rowów, Orzechowa itd. Dobrze wiesz, siedząc w tej turystyce, ze ktoś kto szuka miejca na wyjazd, szuka go po nazwach wypromowanych miejscowości. Ustka jako miasto już jest wypromowane. W tej chwili, jak dla mnie amatora wybacz!, wygląda to na handel wymienny: borowiny za prawa do marki: Ustka. Jeśli jest inaczej to przepraszam, że z taką głową zadarłem :oops:

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » wtorek, 13 listopada 2007, 00:27

jaszyna pisze:wygląda to na handel wymienny: borowiny za prawa do marki: Ustka. Jeśli jest inaczej to przepraszam, że z taką głową zadarłem :oops:
Masz trochę racji to jest handel wymienny ale z korzyscia obopulną, na tym polega biznes. Myślisz, że turysta nie rozpozna nazwy miejscowości nie będzie dla niego różnicy, czy pojedzie do rowów, dębiny, czy do Ustki. Przecież wczasy to nie randka w ciemno

autkasz

Post autor: autkasz » wtorek, 13 listopada 2007, 21:28

no i co się stanie, ze ktoś pojedzie do Rowów?że 10 tys więcej zarobi ktoś z Rowów, a nie z Ustki? dla mnie lepiej, będzie miej świętych krów na chodnikach. A nawet jak do Ustki przyjedzie miliard turystów to dla naszych "biznesmenów" od frytek i pseudo rybek i tak sezon będzie nieudany.
Bo czasem przegrać znaczy wygrać
Obrazek

jaszyna

Post autor: jaszyna » wtorek, 13 listopada 2007, 21:58

autkasz pisze:no i co się stanie, ze ktoś pojedzie do Rowów?że 10 tys więcej zarobi ktoś z Rowów, a nie z Ustki? dla mnie lepiej, będzie miej świętych krów na chodnikach. A nawet jak do Ustki przyjedzie miliard turystów to dla naszych "biznesmenów" od frytek i pseudo rybek i tak sezon będzie nieudany.
całkiem rzeczowe podejście :wink:

ODPOWIEDZ