Wstrętne mewy

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: Wstrętne mewy

Post autor: elveez » czwartek, 2 sierpnia 2012, 21:21

Cos sie w oczy rzucilo ? czy to mewa ze slaska ?

1 sokol wystarczył żeby z wysypiska o pow. 20 ha zniknęły mewy ..z Ustki pewnie by nie zniknęły... :roll:
(ps ptasi jezyk jest uniwersalny mewy rozumieja jastrzebia i sokola, bo liczy sie ton i wysokosc glosu)
Załączniki
_DSC2830.JPG
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 12 czerwca 2013, 12:55

Mewni w tym roku mało 2 gniazda w tym jedno z dziatwą. W około też widze tendencje spadkową.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » środa, 12 czerwca 2013, 15:00

Spadkowa, bo śmietniki w większości zadaszone, a przyjezdnych jeszcze za mało, żeby co ciekawsze kąski w koszach przy chodnikach wyłuskać.
Mniej papu, mniej potomstwa... Ale za to dzisiaj rano w Słupsku na Sienkiewicza jedna z naszych atrakcji pałaszowała kawkę (ptaka oczywiście :wink: ).
Ciekawe, czy wskutek zmniejszenia dostępności "ludzkiego" jedzenia w śmietnikach nie dojdzie do masowego mordu młodych innych gatunków ptaków, które jeszcze nie potrafią latać.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 12 czerwca 2013, 20:19

Nie maj, one cały dzien od 4 rano dygają i nic, nic i nic...możliwe że poznały ciężkie warunki blaszanych dachów i braku zadaszenia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Post autor: Bakłarzan » czwartek, 13 czerwca 2013, 09:51

skoro jest już temat mam małe pytanie ostatnio usłyszałem od ekipy dekarzy że jeśli pracuje sie na dachu-wysokości mam prawo odstrzelić mewę czy to prawda ?
https://pl.fotolia.com/id/81447590

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 13 czerwca 2013, 12:11

O ile do pracy chadzasz z pistoletem/karabinkiem/kuszą/procą :lol:
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 13 czerwca 2013, 16:01

maj pisze: Ciekawe, czy wskutek zmniejszenia dostępności "ludzkiego" jedzenia w śmietnikach nie dojdzie do masowego mordu młodych innych gatunków ptaków, które jeszcze nie potrafią latać.
Ze 3 dni temu widziałem jak jedna pałaszowała gołębia i to dorosłego.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Post autor: Bakłarzan » piątek, 14 czerwca 2013, 12:20

maj pisze:O ile do pracy chadzasz z pistoletem/karabinkiem/kuszą/procą :lol:
zawsze cos sie znajdzie :) interesuje mnie czy jest to prawda
https://pl.fotolia.com/id/81447590

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 14 czerwca 2013, 13:23

Po pierwsze: kto i kiedy ma prawo strzelać ( co to w ogóle za termin) np w środku miasta narażając mieszkańców i konstrukcje dachu ?
Po drugie: kogo to obchodzi czy ktoś pracuje na wysokości mewa i tak odleci, bo wie że człowiek nie jest kotem i mierzyć sie nie sposób.
Po trzecie: strzelałes kiedys do ruchomego celu ?
Po czwarte: ptactwo w Polsce jest objęte prawną ochroną.
Po piąte: nie gadaj juz z tymi dekarzami :lol:
Planując tak poważną inwestycję jak remont czy docieplanie budynku należy z odpowiednim wyprzedzeniem rozważyć wszelkie aspekty prawne, tak wynikające z prawa budowlanego (o czym wie każdy inwestor i budowlaniec), jak i prawnej ochrony przyrody. Postępowanie zgodne z prawem jest obowiązkiem zarówno inwestora (właściciela, zarządcy), jak i wykonawców. Wszelkie przypadki łamania zakazów stanowią wykroczenie z art. 131 ustawy o ochronie przyrody (tj. Dz. U. z 2009 r. Nr 151, poz. 1220, z póź. zm.) i są z urzędu ścigane przez Policję.

Wszystkie bez wyjątku ptaki i inne zwierzęta domowe i dzikie w Polsce podlegają poza powyższymi przepisami także ochronie humanitarnej, na podstawie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. 2003 r. Nr 106, poz. 1002 ze zm.). Zakazuje ona niehumanitarnego i nieuzasadnionego zabijania zwierząt oraz znęcania się nad nimi, nakładając w art. 35 za takie działanie sankcję grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku (w przypadku szczególnego okrucieństwa - do lat 2). Tak kwalifikowane jest np. zamurowywanie żywych zwierząt (ptaków, nietoperzy) w trakcie ocieplania budynku.
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 19 czerwca 2013, 20:22

391426_662325393782619_1817569492_n.jpg
391426_662325393782619_1817569492_n.jpg (26.78 KiB) Przejrzano 2154 razy
Obrazek

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 20 czerwca 2013, 11:55

Obrazek
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

barmanik

Post autor: barmanik » czwartek, 20 czerwca 2013, 13:44

elveez koniecznie daj namiary na tego łowcę :!:
Wcześnie wstaje słońce i u mnie jazda się zaczyna około godz. 3. Osiedlowy śmietnik ściąga całe tabuny wrzeszczących mew. Niestety ludzie się nie nauczą i zawsze ktoś podrzuci coś do jedzonka. A po konsumpcji dachy aut, szyby, parapety, ławki, itp... wszystko w podzięce udekorowane.
Może spółdzielnia wpadnie na pomysł i założy jakieś elektroniczne odstraszacze? Jest duży wybór na rynku, koszt niewielki...skuteczność mogę potwierdzić bo w pracy działa takie urządzenie.
"Chcemy waszego dobra" powiedział premier. Zaniepokojeni Polacy zaczęli ukrywać swoje dobra w bezpiecznych miejscach!

Awatar użytkownika
Słoń Trąbalski

Post autor: Słoń Trąbalski » poniedziałek, 22 lipca 2013, 12:51

Niektórzy w końcu zaczynają się budzić...niestety o rozum wśród urzędniczyn bardzo ciężko...

http://radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=97267

i to:

http://tech.money.pl/agresywne-mewy-utr ... 65995.html
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 22 lipca 2013, 21:39

Dlatego władze nadmorskich miejscowości wystąpiły o czasową zgodę na niszczenie gniazd, by nie dopuścić do dalszego rozmnażania się mew.
TO jest sensowne rozwiązanie. Gdyby administracje spółdzielni/wspólnot, prywatni właściciele, zmobilizowali się i w okresie zakładania gniazd przeprowadzali akcje niszczenia gniazd - zwłaszcza na płaskich dachach bloków, problem o nazwie "mewa srebrzysta" zostałby zmarginalizowany.
To kwestia jednego-dwóch wiosennych tygodni systematycznego patrolowania dachów. Oczywiście w stosownym do zadania ubraniu ochronnym. Rok-dwa takich zabiegów i ptaki zaczną rozglądać się za inną spokojniejszą lokalizacją.
Póki co mają utrudniony dostęp do śmietników, więc zasadzają się na mniejsze ptaki. Jak uprzykrzy się im warunki gniazdowania, to zmniejszy się ich populacja i/lub znajdą sobie inne mniej zapobiegliwe miasteczko do terroryzowania.
Ale do tego potrzeba dobrej woli "kogoś" i w odpowiednim momencie, a nie teraz, kiedy młode uczą się latać i ich rodzice stają się bardziej agresywni.

barmanik

Post autor: barmanik » wtorek, 23 lipca 2013, 14:57

Nie muszą mieć dostępu do śmietników. Wszędzie są tacy osiedlowi dokarmiacze co każdy suchy chleb wysypują dla mew...kolejną grupą są dokarmiacze wystawiający karmniki i poidełka z wodą na parapetach :?
"Chcemy waszego dobra" powiedział premier. Zaniepokojeni Polacy zaczęli ukrywać swoje dobra w bezpiecznych miejscach!

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » wtorek, 23 lipca 2013, 21:13

barmanik pisze:Nie muszą mieć dostępu do śmietników. Wszędzie są tacy osiedlowi dokarmiacze co każdy suchy chleb wysypują dla mew...kolejną grupą są dokarmiacze wystawiający karmniki i poidełka z wodą na parapetach :?
Zgadza się. I co mi zrobicie?

Lubię ptaki. Bardziej niż ludzi, tak na marginesie. Mniej mi przeszkadzają mewy od tego bydła, które zaśmieca i zasmradza miasto. Aha, tak przy okazji: czy może ktoś z łaski swojej zaganiać na noc te stada, które błąkają się nocami po Placu Wolności i ryczą żałośnie do 4 nad ranem?
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Awatar użytkownika
Słoń Trąbalski

Post autor: Słoń Trąbalski » czwartek, 25 lipca 2013, 14:54

Wajper pisze:
barmanik pisze:Nie muszą mieć dostępu do śmietników. Wszędzie są tacy osiedlowi dokarmiacze co każdy suchy chleb wysypują dla mew...kolejną grupą są dokarmiacze wystawiający karmniki i poidełka z wodą na parapetach :?
Zgadza się. I co mi zrobicie?

Lubię ptaki. Bardziej niż ludzi, tak na marginesie. Mniej mi przeszkadzają mewy od tego bydła, które zaśmieca i zasmradza miasto. Aha, tak przy okazji: czy może ktoś z łaski swojej zaganiać na noc te stada, które błąkają się nocami po Placu Wolności i ryczą żałośnie do 4 nad ranem?
Trochę nie rozumiem analogii - ty bezpośrednio powodujesz, że życie dla mnie czy bliskich mi osób staje się bardziej uciążliwe - w jaki sposób ja czynię je bardziej uciążliwym dla ciebie np. w odniesieniu do ludzi drących się tobie pod oknami?

PS. dlaczego narzucasz swoje upodobania innym, wiedząc o przykrych konsekwencjach? Jeśli jesteś typem aspołecznym (bo na kompromisie polega egzystencja społeczna), to można przecież zamieszkać tam, gdzie będziesz mógł celebrować swe uwielbienie bez czynienia szkody innym. Jeśli ja, za przeproszeniem, np. lubię wysrać się w plenerze, a zwłaszcza nad ranem, ukradkiem, np. tobie pod / na wycieraczkę, to rozumiem, że nie będzie ci to przeszkadzało?
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 24 marca 2014, 10:04

maj pisze:
Dlatego władze nadmorskich miejscowości wystąpiły o czasową zgodę na niszczenie gniazd, by nie dopuścić do dalszego rozmnażania się mew.
TO jest sensowne rozwiązanie. Gdyby administracje spółdzielni/wspólnot, prywatni właściciele, zmobilizowali się i w okresie zakładania gniazd przeprowadzali akcje niszczenia gniazd - zwłaszcza na płaskich dachach bloków, problem o nazwie "mewa srebrzysta" zostałby zmarginalizowany.
To kwestia jednego-dwóch wiosennych tygodni systematycznego patrolowania dachów. Oczywiście w stosownym do zadania ubraniu ochronnym. Rok-dwa takich zabiegów i ptaki zaczną rozglądać się za inną spokojniejszą lokalizacją.
Póki co mają utrudniony dostęp do śmietników, więc zasadzają się na mniejsze ptaki. Jak uprzykrzy się im warunki gniazdowania, to zmniejszy się ich populacja i/lub znajdą sobie inne mniej zapobiegliwe miasteczko do terroryzowania.
Ale do tego potrzeba dobrej woli "kogoś" i w odpowiednim momencie, a nie teraz, kiedy młode uczą się latać i ich rodzice stają się bardziej agresywni.
Mewy zaczynają zakładać gniazda. Może Władze Miasta wystosowałyby do administracji bloków zalecenie czyszczenia dachów z gniazd, póki jeszcze nie ma w nich jaj... Trochę ciszej by w Ustce było... A mewy po kilku takich akcjach zmuszone byłyby do znalezienia nowego lokum - poza miastem.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 24 marca 2014, 20:52

maj pisze:Mewy zaczynają zakładać gniazda. Może Władze Miasta wystosowałyby do administracji bloków zalecenie czyszczenia dachów z gniazd, póki jeszcze nie ma w nich jaj... Trochę ciszej by w Ustce było... A mewy po kilku takich akcjach zmuszone byłyby do znalezienia nowego lokum - poza miastem.
Niszczenie gniazd to tylko półśrodek, a raczek jeden z elementów walki z mewami. Mewy będą wracać póki będą miały co jeść. Śmietniki już w tym względzie w miarę zabezpieczono i mewy mają utrudniony dostęp do jadalnych odpadków. Nic to jednak nie da dopóki niektórzy w swej głupocie będą wyrzucać resztki jedzenia przez okno i specjalnie dokarmiać te ptaszyska. Kiedy mewy na terenie miasta nie będą miały pożywienia to wyniosą się i bez niszczenia gniazd.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 17 marca 2015, 07:39

Sezon kolejny.
Nad Ustką pojawiło się ogromne stado mew srebrzystych. Lada chwila zaczną zakładać gniazda.
Prośba, aby Władze Miasta wystosowały do administratorów budynków pismo z zaleceniem monitorowania dachów i usuwania budowanych właśnie gniazd. Akcja potrwa góra miesiąc i powinna zakończyć się w momencie rozpoczęcia lęgów... No ale jak nie będzie gniazd - nie będzie lęgów. Rok-dwa takiej akcji i mewy poszukają sobie bardziej przyjaznego miejsca do gniazdowania. A Ustka odzyska spokój. Ze śmietnikami już sobie poradziliśmy - czas na dachy.

Ciekawe ile lat trzeba to samo pisać, aby zadziałało. 8)

ODPOWIEDZ