Wstrętne mewy

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: Wstrętne mewy

Post autor: elveez » wtorek, 17 marca 2015, 08:57

Ja zauważyłem w tym roku spadek ilości mew koczujących na dachu mojego bloku a to ok 200-300 sztuk. To samo jest na okolicznych budynkach - o tej porze roku dach Hotelu STACH ociekał na dobry metr teraz jak siedzi kolo 10 mew to wszystko, podobnie jest na budynku IMGW i okolicznych.
Czyżby radar po cichu pomagał ? :roll:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 29 kwietnia 2015, 21:30

Głodna ciężarna kotka vs pasożyt

https://www.youtube.com/watch?v=co7awnUm7y4" onclick="window.open(this.href);return false;

Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 30 kwietnia 2015, 08:33

Pierwsze truchła młodych gołębi z wydziobanymi wnętrznościami już leżą na chodnikach. Jedno trafiłem w parku na Dąbrowskiego, drugiego u mnie na osiedlu.
Szkoda, że NIKT z władz samorządowych, czy zarządów budynków nie podejmuje tematu niszczenia gniazd mewich przed rozpoczęciem sezonu lęgowego. Jako, że mewy mają utrudniony dostęp do śmietników, to chętnie atakują bezbronne pisklęta innych ptaków.
Niby selekcja naturalna, ale nią nie jest, bo miasto nie jest naturalnym siedliskiem dla mew.

Może za którymś razem wreszcie to dotrze do decydentów.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Adi

Post autor: Adi » czwartek, 30 kwietnia 2015, 10:42

@ maj
Gatunek homo sapiens przekształcił pod swoje potrzeby jakieś 99% nadających się do egzystencji powierzchni lądów. Jeżeli się rozejrzysz wokoło - wszystko co jest w Ustce, w Polsce (nawet lasy) jest zrobione ręką człowieka. Naturalnych dzikich siedlisk już nie ma, nie tylko dla mew ale wielu wielu innych gatunków. Mają wybór - albo się dostosują albo zginą. Nie dziw się, że walczą o przetrwanie jak potrafią. Przecież na etat do ratusza nie pójdą, nie wniosą swoich uwag w dyskusji na forum czy gdzie indziej ;-)
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 30 kwietnia 2015, 15:14

Nie mam pretensji do mew, że są jakie są. Nie nauczymy wilka żywić się trawą.
Mewy w mieście są dosyć uciążliwym sąsiedztwem nie tylko dla autochtonów, ale głównie dla przyjezdnych niezwyczajnych do pobudek o 4 rano spowodowanych masowymi "mewimi trelami" :wink:
Pomimo zawłaszczenia przez ludzkość znaczącej części mewiego środowiska mają one jeszcze dużo przestrzeni poza miastami, na której mogą się z powodzeniem gnieździć. Naszym - m.in. ustczan - zdaniem jest skłonienie uciążliwych sąsiadów do zrezygnowania z waletowania w mieście na rzecz spokojnych terenów okolicznych wydm. Dostęp do łatwiej zdobyczy w postaci resztek jedzenia spowodował potężny rozrost mewiej populacji, która teraz zagraża innym gatunkom ptaków. Czas na ruch w kierunku przywrócenia równowagi.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

barmanik

Post autor: barmanik » piątek, 1 maja 2015, 21:03

maj pisze:Pierwsze truchła młodych gołębi z wydziobanymi wnętrznościami już leżą na chodnikach. Jedno trafiłem w parku na Dąbrowskiego, drugiego u mnie na osiedlu.
Szkoda, że NIKT z władz samorządowych, czy zarządów budynków nie podejmuje tematu niszczenia gniazd mewich przed rozpoczęciem sezonu lęgowego. Jako, że mewy mają utrudniony dostęp do śmietników, to chętnie atakują bezbronne pisklęta innych ptaków.
Niby selekcja naturalna, ale nią nie jest, bo miasto nie jest naturalnym siedliskiem dla mew.

Może za którymś razem wreszcie to dotrze do decydentów.
maj...może i dostęp do śmietników jest utrudniony ale od czego są osiedlowi dokarmiacze!!! Codziennie na trawnikach ląduje mnóstwo chleba, wyrzucane są przez okna odpadki a w lecie dodatkowo wystawiane są poidełka...żyć nie umierać! To czego nie zjedzą mewy przechwytują szczury. Już dwa razy pod maską znalazłem kawałki chleba, ciekawe kiedy szczury wezmą się za przewody!!! Jak ktoś czuje potrzebę dokarmiania to nieopodal są wydmy, lasek, plaża...po co ściągać mewy do miasta!
Tak czy siak - temat w spółdzielni zbagatelizowany.
"Chcemy waszego dobra" powiedział premier. Zaniepokojeni Polacy zaczęli ukrywać swoje dobra w bezpiecznych miejscach!

ODPOWIEDZ