dziwna sonda na ustka.pl

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Topilzin

dziwna sonda na ustka.pl

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 20:04

Kto tą sondę tam zrobił?Kpina jakaś czy co?
Co jest największym atutem Ustki? a tam , bach... same superlatywy wzięte z księżyca jak "tętniąca promenada czy kalendarz imprez".Bójcie się boga mości panowie.Widzę że dobre samopoczucie was nie opuszcza a i humorek z górnej półki.Gdzie punkt np. "nie ma żadnych atutów" czy chociażby neutralne "nie wiem".Czy ten osobnik nie wie jak się robi porządne sondy bez robienia kpin z czytelników?
Tak jak z tym pytaniem maturalnym :1.Kto jest twoim idolem i dlaczego właśnie Lenin?

ps.
Proponowałbym jeszcze punkt "najlepsze władze miasta w Polsce" idąc tak za ciosem.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Re: dziwna sonda na ustka.pl

Post autor: sie.ma » wtorek, 25 sierpnia 2009, 10:44

Topilzin pisze:"kalendarz imprez"
:mrgreen:
Więc wybacz mi, że żyję snem...

hanse

Post autor: hanse » wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:24

wg mnie największym atutem Ustki w sezonie a także juz coraz częściej poza sezonem sa kolejki w sklepach. TO JEST PO PROSTU HICIOR LATA W MIEŚCIE! NIGDZIE TAK NIE POSTOISZ W KOLEJCE JAK W USTCE. TYLKO 2 GODZINY DO KASY!

Szeryf od promocji powinien to nagłośnić bo nikt tego nie ma na całym wybrzezu a może tylko górale mogą z nami konkurowac kolejka do kolejki na Kasprowy!

;)

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:33

Kamien w srode, kamien w sobote :| :lol:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » środa, 26 sierpnia 2009, 07:12

Najwidoczniej dla niektórych mamy same atuty 8) A jakże by inaczej.
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 26 sierpnia 2009, 23:04

Rzeczywiście sonda raczej na kształt goebbelsowskiej propagandy nie mającej nic wspólnego z rzeczywistością. Jak tak dalej pójdzie i nic się nie zmieni w kwestii szeroko pojętej atrakcyjności usteckiej oferty turystycznej to za jakiś czas może się okazać, iż głównym atutem Ustki będzie to, że stanie się jednym z najmniej uczęszczanych przez turystów i najbardziej odludnym a tym samym zacisznym kurortem tej wielkości na wybrzeżu :mrgreen: Mi osobiście nawet by to odpowiadało ale wielu osobom utrzymującym się z turystyki pewnie już nie :)
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 27 sierpnia 2009, 20:54

Możecie mnie zbesztać z błotem, nawymyślać od Goebbelsów, etc...:) Ale to ja jestem pomysłodawcą i autorem rzeczonej sondy :)

Zamieszczając ją w zasadzie przyświecał mi jeden cel; chciałem poznać opinię odwiedzających nas turystów a propos tego, co im się w mieście najbardziej podoba, jakie walory Ustki cenią sobie najwyżej. Skoro pytanie dotyczyło atutów, to jako warianty podałem te, które turyści wymieniają najczęściej podczas, zarówno luźnych rozmów, jak i oficjalnej korespondencji. Liczba osób, która wzięła udział w ankiecie, najlepiej świadczy o tym, że pomył - tak mi się przynajmniej wydaje - nie był calkiem chybiony.

Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, żeby po sezonie zamieścić ankietę z zapytaniem: co cię w Ustcew najbardziej irytuje, jakie są największe bolączki miasta, etc.

Pozdrawiam serdecznie i propagandowo :twisted: :P :twisted:

Awatar użytkownika
mroofka

Post autor: mroofka » czwartek, 27 sierpnia 2009, 21:46

rzecznik pisze:chciałem poznać opinię (...) co się w mieście najbardziej podoba, jakie walory Ustki cenią sobie najwyżej.
Turystkom w mieście najbardziej podoba się Nepomucen a turyści walory syrenki cenią sobie najwyżej :twisted:
sesnu szukam ;D

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » czwartek, 27 sierpnia 2009, 22:04

rzecznik pisze:Możecie mnie zbesztać z błotem, nawymyślać od Goebbelsów, etc...:) Ale to ja jestem pomysłodawcą i autorem rzeczonej sondy :)

:
Pozdrawiamy ucznia Urbana,
o sorry Goebbelsa
i zapraszamy do dalszej nauki :roll:

Za parę lat, może będzie to nasz,
rzecznik rządowy.

Ciekawe co za formacja będzie wtedy rządzić? ... PIS?
Ale co za różnica , fachowców potrzebują wszyscy , to tylko kwestia kasy.
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Adi

Post autor: Adi » piątek, 28 sierpnia 2009, 09:21

A czego oczekujecie od rzecznika? Przecież po to jest ustanowiony, żeby była propaganda, bo każda władza robi swoją propagandę. Rzecznik jest trochę jak niewierna żona - jak mąż ją przyłapie z kochankiem, ona odwróci się i powie "kochanie, to nie jest tak, jak myślisz". Podobnie rzecznik - nigdy nie napisze, że władza daje ciała...
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 28 sierpnia 2009, 21:41

Sonda jako narzędzie jest po to aby sondować.Poznać opinie ludzi.Wzbogacić wiedzę sondującego w danym temacie.Dlatego musi zawierać zwroty , które umożliwiają czytelnikowi możliwie szerokie odniesiene się do tematu.Włącznie z punktem (może najważniejszym), który niejako zbiera wszystkie inne opinie czy ich brak ,nie ujęte w głównych pozycjach.Czy rzecznikowa sonda w tej formie uzupełni jego wiedzę? Wątpię .
Czekam niecierpliwie na taką sondę , która da nam trochę do myślenia.
Te propagandowe "odejście" rzecznika , traktuję jako wypadek przy pracy czy według motta "i tak nikt tego nie czyta czy bierze poważnie ale szef zauważy".
Dużo gorsze jest że odpowiedzialo ponad 125 tuzinów ludzi na sondę , która żadną sondą nie jest.Co też w sumie daje do myślenia.
Czas na nowy wątek http://www.ustka.pl/forum2/viewtopic.php?f=4&t=4792" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » sobota, 29 sierpnia 2009, 08:18

Ja myślę, że Rzecznik nie ma "wypadków przy pracy", a sonda jest konstrukcją mająca na celu konkretne cele. Z uwagi na jej wagę, nie ma ona istotnego znaczenia, ale zdarzało się wczesniej, że można było uznać sondy w innych ważnych tematach jako rodzaj konsultacji społecznych, a takie warto byłoby odneść do naszej uchwały o konsultacjach i nadać im merytoryczny a nie propagandowy charakter. Niemniej jednak uważam, że sonda jest ciekawym narzędziem, o spytanie się w temacie, czy Ustka jest czysta?, czy lato jest udane? itp. żeby nuie było zarzutu o sondzie, że jest to narzędzie polityczne.

W tej sondzie moga być jedynie słuszne odpowiedzi.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 29 sierpnia 2009, 11:21

rzecznik pisze:Możecie mnie zbesztać z błotem, nawymyślać od Goebbelsów, etc...:) Ale to ja jestem pomysłodawcą i autorem rzeczonej sondy :)

Zamieszczając ją w zasadzie przyświecał mi jeden cel; chciałem poznać opinię odwiedzających nas turystów a propos tego, co im się w mieście najbardziej podoba, jakie walory Ustki cenią sobie najwyżej. Skoro pytanie dotyczyło atutów, to jako warianty podałem te, które turyści wymieniają najczęściej podczas, zarówno luźnych rozmów, jak i oficjalnej korespondencji. Liczba osób, która wzięła udział w ankiecie, najlepiej świadczy o tym, że pomył - tak mi się przynajmniej wydaje - nie był calkiem chybiony.

Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, żeby po sezonie zamieścić ankietę z zapytaniem: co cię w Ustcew najbardziej irytuje, jakie są największe bolączki miasta, etc.

Pozdrawiam serdecznie i propagandowo :twisted: :P :twisted:
Ja nikomu wymyślać od Goebbelsów nie mam zamiaru, czepiam się tylko nierzetelności i niecelowości podobnych sond. Jak wspomnieli inni każda sonda jeśli ma prowadzić do jakiejś rzetelnej wiedzy i wniosków, musi dawać ankietowanym możliwość prawdziwego wyboru odpowiedzi zgodnego z opinią ankietowanych a nie "jedynie słusznego" wyboru odpowiedzi zgodnego z interesem sondującego. Nie ma sensu tworzyć ankiety, w której będą wyłącznie pozytywne odpowiedzi bo osoby mające negatywną opinię nie będą miały szansy wypowiedzi. Tak samo nie ma sensu tworzyć sondy z wyłącznie negatywnymi odpowiedziami bo osoby o pozytywnej opinii nie będą mogły się wypowiedzieć. Nie wiem jak inni ale ja oczekiwałbym od rzecznika więcej skłonności do rzetelności niż kiepskiej propagandy.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » sobota, 29 sierpnia 2009, 13:57

@ celestyn

Skoro ankieta dotyczy atutów, a zgodzimy się chyba, że Ustce ich nie brakuje - to najnormalniej w świecie chciałem się dowiedzieć, jakie walory cenione są najbardziej. Obaj, jak sądze, nie mamy wątpliwości, że zarówno szeroko plaża, leczniczy mikroklimat, czy promenada są bezprzecznie atutami naszego kurortu. Owe walory najczęściej wymieniają turyści z którymi rozmawiam, dziennikarze ogólnopolskich mediów, organizatorzy imprez, eventów, itd...
Nie bardzo więc rozumiem, co ma to wspólnego z kiepską propagandą. W sezonie letnim naszą stronę odwiedza 2-3 razy więcej turystów niż miejscowych. Czy to źle, że daje im możliwość wypowiedzenia się w temacie: co w Ustce podobało im się najbardziej?
Czasem odnoszę, być może mylne wrażenie, że turyści zauważają w Ustce dużo więcej pozytywów niż niektórzy mieszkańcy. :twisted:
Słusznie ktoś zauważył, że ankieta nie jest obowiązkowa, jeśli komuś się nie podoba pytanie, to po prostu nie klika. A liczba oddanych głosów tylko utwierdza mnie w tym, że słusznie postąpiłem zamieszczając taką, a nie inną ankietę.

Pozdrawiam serdecznie :)

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 29 sierpnia 2009, 20:51

No właśnie sonda dotyczy "atutów" a co z tymi, którzy uważają że bardziej widoczne i przeważające są negatywy a nie pozytywy? Czy sonda w zaproponowanej formie mogłaby dać odpowiedź na pytanie czy ludzie widzą więcej pozytywów czy negatywów? Nie - i dlatego jest nierzetelna. Jest za to "bezpieczna" dla ratusza bo nie będzie w niej uwidocznione ile osób widzi negatywy i czy przypadkiem tych osób i samych negatywów nie jest ich więcej od wymienionych "atutów". Czy mieszkańcy widzą więcej negatywów niż turyści? - dobre pytanie. Bardzo możliwe, że TAK i dzieje się tak ponieważ turyści wpadają do Ustki tylko "na chwilę" i pewnych rzeczy dostrzec nie są w stanie a mieszkańcy żyją w Ustce non stop przez okrągły rok więc siłą rzeczy wiedzą i widzą więcej od turystów. Możliwe też, że turystom, którzy dostrzegają negatywy nie chce się brać udziału w takich ankietach jak ta rzecznika a ich najprostszą reakcją jest po prostu nieprzyjechanie kolejny raz do Ustki. Oczywiście to tylko przypuszczenia ale ankieta w formie proponowanej przez rzecznika nigdy na te istotne pytania odpowiedzi nie da i dlatego jest bezsensowna.

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » sobota, 29 sierpnia 2009, 23:28

Miło ,że rzecznik pod koniec swojego urzędowania zaczął odpowiadać na pytania .
Szkoda , że tak późno zaczął wypełniać swoje obowiązki

Ciekawe jaki będzie następny.
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
mroofka

Post autor: mroofka » niedziela, 30 sierpnia 2009, 09:00

Oby nie taki jak Ty bo Ustka zginie w otchłani /głupoty/ :) :twisted:
sesnu szukam ;D

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » niedziela, 30 sierpnia 2009, 10:45

Już jakiś czas temu obiecałem sobie, że nie będę się wdawał w żadne polemiki ze Smerfem. Dlaczego? Wyjaśniać chyba nie muszę - odpowiedź nasuwa się sama po uważnej lekturze postów Smerfa (czyż nie jest zastanawiające, że mało kto na tym forum wchodzi w dyskurs ze Smerfem?). Tym razem pozwolę sobie na mały wyjątek.

Po pierwsze: Nie noszę się z zamiarem odejścia z ratusza, nic mi również niewiadomo o tym, aby mu chlebodawca chciał przestać korzystać z moich usług. Pisanie o końcówce mojego urzędowania jest tak samo prawdziwe, jak podana ongiś przez Smerfa informacja jakoby nasze forum miało zostać zamknięte. Pomijam już fakt, że za tę bzdurę Smerf publicznie przeprosił na forum.

Po drugie: Wielokrotnie pisałem już o tym, że forum nie jest oficjalną płaszczyzną do komunikacji władz miasta z mieszkańcami, a ja nie mam ustawowego obowiązku odpowiadania na wszystkie posty. Jeżeli Smerfowi rzeczywiście zależałoby na uzyskaniu odpowiedzi na nartujące go zagadanienia, wysłałby do mnie oficjalnego e-maila z zapytaniem, napisanie którego zajęłoby mu tyle samo czasu, co zredagowanie postu. Na marginesie dodam, że na e-maile z zapytaniami od mieszkańców, czy turystów odpowiadam czasem nawet kilka razy dziennie. Bywa, że są to również e-maile od forumowiczów. Ale jeśli komuś zależy tylko i wyłącznie na nic nie wnoszącym biciu piany i trollowaniu...Nie mam zamiaru uczestniczyć w żadnych forumowych awanturach. Wymagałoby to ode mnie radykalnego obniżenia poprzeczki, a na to sobie nigdy nie pozwolę.

Po trzecie: Nie jestem przyspawany do fotela i wcześniej czy później przestanę pełnić funkcję rzecznika. Swojemu następcy, tudzież następczyni będę życzył, mocnego charakteru w piastowaniu - uwierzcie mi - niełatwej funkcji rzecznika. Obejmując niespełna trzy lata temu funkcję powtarzałem swoim znajomym: dziennikarzem się jest, a rzecznikiem bywa. :twisted:

A teraz wracamy do tematu...:)

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » niedziela, 30 sierpnia 2009, 10:59

Może kiedyś jakaś pani zasiadzie na tym "fotelu"; czekamy 8)
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

TATOO

Post autor: TATOO » poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 22:27

Topilzin pisze:Kto tą sondę tam zrobił?Kpina jakaś czy co?
Co jest największym atutem Ustki? a tam , bach... same superlatywy wzięte z księżyca jak "tętniąca promenada czy kalendarz imprez".Bójcie się boga mości panowie.Widzę że dobre samopoczucie was nie opuszcza a i humorek z górnej półki.Gdzie punkt np. "nie ma żadnych atutów" czy chociażby neutralne "nie wiem".Czy ten osobnik nie wie jak się robi porządne sondy bez robienia kpin z czytelników?
Tak jak z tym pytaniem maturalnym :1.Kto jest twoim idolem i dlaczego właśnie Lenin?

ps.
Proponowałbym jeszcze punkt "najlepsze władze miasta w Polsce" idąc tak za ciosem.
Bo to jest własnie główne zadanie tych władz-notoryczna propaganda sukcesu!

ODPOWIEDZ