DOKONAŁA SIĘ HISTORYCZNA CHWILA

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek

Re: DOKONAŁA SIĘ HISTORYCZNA CHWILA

Post autor: Mirek » wtorek, 6 maja 2014, 08:59

Będzie Olech 2.0 ale za ćwierć jego ceny.To już postęp. :lol:
:mrgreen:
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » wtorek, 6 maja 2014, 19:35

Mirek pisze:
Będzie Olech 2.0 ale za ćwierć jego ceny.To już postęp. :lol:
:mrgreen:
Mnie się wersja 2.0 kojarzy z czymś lepszym niż wersja 1.0 a tu żadnej ewentualnej zmiany na lepsze nie widzę.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

rzfireck

Post autor: rzfireck » środa, 7 maja 2014, 21:23

GRABARZ pisze:Siudek coś mówił, że będzie startował w wyborach na burmistrza Ustki. Nie wiem tylko, czy tak na serio, czy tylko żartował???

Obrazek
Elveez się tylko na Burmistrza nadaje ;)
Jak to jest, że o przyszłości wykształciuchów decydują nie wykształciuchy? Takie rzeczy tylko w Polsce!

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 8 maja 2014, 11:38

dzieki :) posada sołtysa blokowego mi styka :)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » czwartek, 8 maja 2014, 13:50

'' dzieki :) posada sołtysa blokowego mi styka :)''

A szkoda, że zaszufladkowałeś się w fotelu sołtysa, chętnie bym zagłosował na Ciebie!

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » poniedziałek, 19 maja 2014, 23:46

Mam pytanie. Czy to prawda, że sprzedano prawa autorskie do wizerunku pomnika Usteckiej Syrenki jakiejś firmie z Trójmiasta? Czy to prawda, że miasto gdyby teraz chciało zamieścić gdziekolwiek i na czymkolwiek wizerunek pomnika - będzie musiało za to zapłacić?
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Adam Wroński

Post autor: Adam Wroński » wtorek, 20 maja 2014, 11:51

Wydaje mi się to wręcz nieprawdopodobne. To zapewne jakieś nieporozumienie lub plotka.Mam nadzieję. Ale, jak wiadomo, w każdej plotce jest jakaś cząstka prawdy. Dlatego zwracam się do Pana Burmistrza o odpowiedź na pytania Grabarza, rozwianie wszelkich wątpliwości i publiczne wyjaśnienie tej sprawy. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » wtorek, 20 maja 2014, 16:25

Również jestem bardzo ciekawy jaka jest prawda w materii wyżej wymienionych praw.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » środa, 21 maja 2014, 17:06

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 21 maja 2014, 17:12

Coś czuję, że odpowiedzi nie będzie.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 22 maja 2014, 12:41

Nawet jeśli to plotka to myślę, że powinna zostać oficjalnie zdementowana. Swoją drogą - zbyt wiele pytań przy pomniku pozostaje nadal bez odpowiedzi. Mieszkańcy do dzisiaj nie wiedzą, kto jest autorem "poprawek" ów dzieła i nikt nie chce udzielić na to jednoznacznej odpowiedzi.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 24 maja 2014, 10:45

Fragmenty postu użytkownika o nazwie Lewatywa z forum GP24
Okazuje się ,że Ustka nie ma żadnego prawa stosować wizerunku Syrenki.Prawa i wyłączność na publikowanie posiada AGENCJA FOTOGRAFICZNA KOSYCARZ z Gdańska. Rodzi się pytanie.Jakim cudem SPOŁECZEŃSTWO USTKI nie posiada żadnych praw,skoro powstała ze społecznych zbiórek obywateli ,firm i wczasowiczów Ustki.Kto był tym JUDASZEM,który bez zgody ,potajemnie sprzedał te prawa.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » sobota, 24 maja 2014, 14:15

Może chodzi o prawa do publikacji zdjęć wykonanych przez firmę "Agencja Fotograficzna Kosycarz Foto Press KFP"? Na przykład do tych.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 24 maja 2014, 18:25

GRABARZ pisze:Może chodzi o prawa do publikacji zdjęć wykonanych przez firmę "Agencja Fotograficzna Kosycarz Foto Press KFP"?
Tak na logikę. Nie sądzę żeby ktoś robił aferę z powodu sprzedaży praw do kilku zdjęć z odsłonięcia pomnika syrenki. Takich zdjęć niezależnie od siebie zrobiono wiele, więc nie mają większej wartości. Poza tym firma Kosycarz nie musiałaby kupować praw wizerunkowych do zdjęć, które sama wykonała.
Jeśli sprzedano prawa do wizerunku syrenki to najważniejsze by było odpowiedzieć na pytanie czy M. Rosa przekazał lub sprzedał formalnie na piśmie prawa do wizerunku syrenki LOTowi, bo jak wiadomo z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych sam fakt wykonania na zamówienie pomnika nie oznacza sprzedaży albo przeniesienia praw wizerunkowych. Nie może to być dokonane ustnie, ani ustalone na zasadzie domniemania w powiązaniu ze sprzedażą posągu. Musiałoby to zostać uwzględnione w odrębnym jednoznacznym zapisie. Jeśli prawa do wizerunku zostały rzeczywiście sprzedane to wg. mnie istnieją trzy możliwości:
1. Prawa do wizerunku sprzedał firmie Kosycarz autor czyli M. Rosa, w tym przypadku jednak wątpliwości budzi to, czy rzeźbiarz sprzedawałby prawa do wizerunku pomnika, który jak on sam oświadczył został wykonany nie do końca zgodnie z jego projektem. Choć z drugiej strony właśnie z powodu tej niezgodności na złość LOTowi mógł takiej sprzedaży dokonać.
2. M. Rosa po cichu dogadał się z LOTem i sprzedał im prawa do wizerunku syrenki, a pazerne cymbały z LOTu sprzedały te prawa dalej firmie Kosycarz.
3. Najgłupsza i według mnie prawie zupełnie nieprawdopodobna możliwość jest taka, że LOT sprzedał prawa do wizerunku syrenki firmie Kosycarz uważając, że kupił je od Rosy wraz z pomnikiem mimo, iż zgodnie z ustawą o prawie autorskim nadal należą one do M. Rosy. Jednak nie sądzę by to było możliwe, bo firma Kosycarz wykładając kasę z pewnością sprawdziłaby status prawny i kto rzeczywiście jest właścicielem praw wizerunkowych.
A największy niesmak nadal budzi fakt, że pomnik syrenki nie jest własnością mieszkańców, którzy się na niego składali w społecznej zbiórce, co świadczy o tym, że LOTniarze to ludzie bez honoru.
Wracając do meritum, jestem ciekaw czy ktokolwiek odważy się udzielić odpowiedzi na pytanie, czy rzeczywiście prawa do wizerunku syrenki zostały sprzedane?

Magneto

Post autor: Magneto » sobota, 24 maja 2014, 19:54

jako posiadacz syrenkowej cegiełki , jestem zainteresowany rozwiązaniem usteckiej zagadki :?: :?: :?:

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » niedziela, 25 maja 2014, 08:32

Informacja o sprzedaży podmiotowi zewnętrznemu praw do wizerunku syrenki jest nieprawdziwa. Z zasady, nie komentuję mitów i bajek, ale widzę, że te brednie zaczęły już żyć własnym życiem. Nie pozostaje mi więc nic innego, jak tylko zdementować te wyssane z palca bzdury.
Grabarz słusznie zauważył, że agencja fotograficzna jest jedynie właścicielem praw do tych konkretnych zdjęć, przedstawiających syrenkę. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, wie o tym każdy, kto choć trochę fotografuje.
A do celestyna i innych kolegów mam prośbę; więcej dystansu do tego, co niektórzy "poeci" wypisują anonimowo na forach, zwłaszcza na słynącym z wysokiego poziomu gp24 :)
Czasu by mi nie wystarczyło, gdybym miał prostować wszystkie, zamieszczane tam rewelacje. Jak chociażby te, że zamierzam kandydować na stanowisko burmistrza Ustki :)

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 25 maja 2014, 09:59

rzecznik pisze:Informacja o sprzedaży podmiotowi zewnętrznemu praw do wizerunku syrenki jest nieprawdziwa.
Chociaż tyle dobrego w ogólnie żenującej sytuacji odnośnie kwestii praw własności do pomnika syrenki. Pomijając już skandaliczne okoliczności jej powstania.
rzecznik pisze:Czasu by mi nie wystarczyło, gdybym miał prostować wszystkie, zamieszczane tam rewelacje. Jak chociażby te, że zamierzam kandydować na stanowisko burmistrza Ustki :)
Nie martw się nie Ty jeden nie kandydujesz na burmistrza. :mrgreen:

Awatar użytkownika
iw

Post autor: iw » środa, 4 czerwca 2014, 23:30

a może o to chodziło w tej sprawie?-
1. za pierwszą z lewej walczyłbym do końca bez względu na miejsce a nawet powiem więcej - jej nie przystoi taki nagrobek jaki jest -
2. co innego jak patrze na 2 i 3 ,
3. jak porównam 2 i 3 to widzę "ideę" zmian wykonanych w trakcie realizacji, czy nie warto było zapytać czy tego chcemy ( pytanie retoryczne nie wymagające odpowiedzi, bo i tak jej nie będzie )
Załączniki
syrenka2.jpg
Jak posiada się prawo do myślenia, tak również prawo do zdziwienia i pytania się...

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 5 czerwca 2014, 19:10

Iw, jak wieść gminna od dawna niesie, akurat nie o wizerunek śp. M. Kaczyńskiej chodziło w twarzy syrenki, lecz o kogoś zupełnie innego, całkowicie lokalnego. No ale mniejsza z tym.

yani

Post autor: yani » piątek, 6 czerwca 2014, 23:48

to o nią chodzi?
podobieństwo niezaprzeczalne...
Załączniki
ScreenHunter_03 Jun. 06 23.39.jpg
ScreenHunter_03 Jun. 06 23.39.jpg (72.54 KiB) Przejrzano 1636 razy

ODPOWIEDZ