DOKONAŁA SIĘ HISTORYCZNA CHWILA

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: DOKONAŁA SIĘ HISTORYCZNA CHWILA

Post autor: elveez » piątek, 20 sierpnia 2010, 11:01

Jak glosi legenda, kamera na kapitanacie zrobi zoom papierosa kogos na molo...wiec powinna i delate sylwetki rozpoznac. Inna kwestia czego kamera pilnowala (co obserwowala) i jakie naswietlenie jest w nocy "IR" ma lekkie wymagania co do tego.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 20 sierpnia 2010, 11:06

Dzięki Adi za zestawienie "best of celestyn"

Muszę cię jednak zmartwić.W pełni podpisuję się pod jego tezami.
Atak na syrenkę nic nie zmienia w tym wypadku choć jeden czy drugi pewnie by tego chciał.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Adi

Post autor: Adi » piątek, 20 sierpnia 2010, 11:15

Dobrze wiesz o co mi chodzi. Nie podoba się to ok, ja szanuję pogląd Twój, Grabarza, czy innych. Ja miałem bardziej pozytywny stosunek do tej rzeźby. Jednak są jakieś granice wypowiedzi publicznej, których przekraczać nie wolno.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 20 sierpnia 2010, 11:30

Spoko.

Przeciez to lifting twarzy bedzie.

A OTO Nam chodziło wszystkim
(prócz elvezza i adiego chyba).

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

JKUstka

Post autor: JKUstka » piątek, 20 sierpnia 2010, 11:45

O czym tu deliberować. Fakty są faktami. Wandalizm, koniec kropka. Żadnych teorii. Żadnych usprawiedliwień.
To, że stajemy sie mało wrażliwy i gruboskórni to fakt. Chamstwo staje sie narzędziem w "dyskusji".

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » piątek, 20 sierpnia 2010, 11:50

Mało wrażliwi?Przecież nasze reakcje są efektem wrażliwości...!Trzeba dostrzegać te lepsze aspekty życia! :D

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » piątek, 20 sierpnia 2010, 11:51

Piesek Leszek pisze: Gdybyś ofiarował choć złamany kawałek klucza to byś wiedział. Wystarczyło zadać sobie najmniejszy trud.
To ci powiem, że jako ojciec dziecka które przecinało wstęgę, jestem zdziwiony brakiem informacji o dzieciaczkach z byłej 2a (Obecnie 3a).
Wychowawczyni ZTCW też nie miała informacji o tym że na tablicy znaleźć się może taki zapis.
A dzieciaczki zadały sobie duży trud!, i "ogon jest ich"
Ostatnio zmieniony piątek, 20 sierpnia 2010, 11:55 przez maruda, łącznie zmieniany 1 raz.
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » piątek, 20 sierpnia 2010, 11:52

Amen! :wink:

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 20 sierpnia 2010, 12:02

Moze to zamach arabskiego słowianina?
:wink:

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Adi

Post autor: Adi » piątek, 20 sierpnia 2010, 12:05

Jak dobrze pamiętam, jedna tabliczka była jeszcze nie zapisana. Może jest szansa na uzupełnienie i dopisanie dzieci?
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » piątek, 20 sierpnia 2010, 12:16

Też tak myślę!
:D

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » piątek, 20 sierpnia 2010, 12:42

Mirek pisze:Moze to zamach arabskiego słowianina?
:wink:
Ja mam rączki tutaj i mam alibi. :wink:

Komentarze urody, komentarzami urody ( gdzie leży wina, to się chyba wyjaśniło po wpisie autora ), a wandalizm to już zupełnie inna bajka. Za jaja i po dnie kanału.
Sława!
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
dwumiasto.pl

uszkodzona syrenka - galeria zdjeć

Post autor: dwumiasto.pl » piątek, 20 sierpnia 2010, 12:53

Hubert Bierndgarski
Dwumiasto.pl
http://www.dwumiasto.pl

Awatar użytkownika
mroofka

Post autor: mroofka » piątek, 20 sierpnia 2010, 13:24

"Krzywdę robię mojej panience
Opluć chcą ją podli zboczeńcy
Utopić chcą ją w morzu zawiści
Paranoicy, podli sadyści
Utaplani w brudnej rozpuście
A na gębach fałszywy uśmiech "

żenada po Ustecku...
sesnu szukam ;D

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » piątek, 20 sierpnia 2010, 13:50

Fragment komunikatu, który zamieściłem na stronie głównej:

Jak już informowaliśmy wcześniej odsłonięty 15 sierpnia pomnik oczarował wielu turystów. Pojawiły się również głosy krytyczne. Z kolei autor projektu pomnika Pan Michał Rosa zakwestionował fragment twarzy odlewu, który według niego jest niezgodny z przekazanym do wykonawcy modelem. Tomasz Laskowski, główny inicjator budowy pomnika i prezes LOT, zaproponował treść porozumienia. - "Właściciel odlewni szanując wolę artysty oraz z sympatii do ustczan zgodził się nieodpłatnie wykonać prace wykończeniowe w części twarzy rzeźby przy pełnej współpracy z artystą, aż do uzyskania efektu pożądanego przez niego"- czytamy w projekcie porozumienia, które jeszcze przed zniszczeniem pomnika wpłynęło do ratusza.
W najbliższy poniedziałek w gabinecie burmistrza Ustki Jana Olecha spotkają się trzy strony - autor projektu, prezes LOT oraz wykonawca. Wiele więc wskazuje na to, że już niebawem syrenka odzyska swój dawny blask, a jej twarz będzie wierną kopią modelu artysty rzeźbiarza.

LOT Ustka

Post autor: LOT Ustka » piątek, 20 sierpnia 2010, 15:45

To co stało się dzisiaj, nie wiem jak to nazwać. Bez względu na to czym ten ktoś się kierował to jest to coś więcej niż zwykły wandalizm. Po moich konsultacjach z hutą naprawa będzie wymagać demontażu głowy, a szkoda. Sam widziałem ile serca i entuzjazmu włożył artysta w to dzieło. Co prawda miał poważne zastrzeżenia co do prac wykończeniowych twarzy wykonanych przez hutę, które zmieniły jej wygląd w sposób przez artystę nie zamierzony. W związku z powyższym wypracowane zostało porozumienie, w którym huta zgadza się poczynić poprawki pod okiem artysty do momentu, aż uzyskają one jego pełną aprobatę. Ktoś jednak nas ubiegł i poprawki naniósł sam, nie tylko twarzy, ale i piersi. Zamysłem artysty jak i LOTu było aby pomnik był przyjazny ludziom, tak aby można było do niego podejść, dotknąć, objąć i zrobić z nim zdjęcie. Cóż z tego skoro to ludzie okazali się dla niego nieprzyjaźni. Polak po szkodzie mądry, jak mówi przysłowie - i dzisiaj już wiemy, że należy założyć oświetlenie, monitoring oraz całość ubezpieczyć. Na etapie zbiórki ukradziono też jedną ze skarbonek co oczywiście zostało zgłoszone na policję, czyli jest to już drugi akt wandalizmu w tej sprawie. Mimo tych przykrych wypadków ciągle wierzę w ludzi, proszę spojrzeć jak wielu ustczan wsparło budowę pomnika.

LOT "Ustka"

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 20 sierpnia 2010, 15:47

Bądzmy dobrej myśli.

Pozdro

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » piątek, 20 sierpnia 2010, 16:09

Czyli będziemy wkrótce reaktywować przecięcie wstęgi na nowej syrence usteckiej? :D Może więc faktycznie ta pusta tabliczka na pomniku będzie należąła do dzieci z 2/3 kl.szk.podst.nr.2? Czy weźmie to ktoś z decydentów pod rozwagę?:)? :?: :?: :?:

Piotr A.

Post autor: Piotr A. » piątek, 20 sierpnia 2010, 16:10

LOT Ustka pisze:To co stało się dzisiaj, nie wiem jak to nazwać. LOT "Ustka"
Ja wiem, ale mnie moderator wykropkuje jak napisze... :evil:

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » piątek, 20 sierpnia 2010, 17:07

To co się stało to zemsta nepomucena lub też jego obrońców...
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ