DOKONAŁA SIĘ HISTORYCZNA CHWILA

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
masasza

Re: DOKONAŁA SIĘ HISTORYCZNA CHWILA

Post autor: masasza » czwartek, 13 stycznia 2011, 21:52

Nie dziwie się że nie dostałem tego pisma. Jak widzę adresowane jest do Pani Krystyny Drapały, a mi udostępniono jedynie pisma do Rady Miasta. Zapewne gdyby Pani Krystyna była w pracy przekazała by mi to pismo po zapoznaniu sięz jego treścią, niestety jest na chorobowym do przyszłego czwartku. Tak więc najszybciej będę mógł się z nim zapoznać w przyszłym tygodniu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » czwartek, 13 stycznia 2011, 21:53

Włodzimierz Siudek pisze:
GRABARZ pisze:Panie radny Włodzimierzu Siudek - zadam panu proste pytanie na które po nakreśleniu sprawy odpowiedzi udzielił mi mój dziewięcioletni syn.

CZY PAN TOMASZ LASKOWSKIŁ MIAŁ PRAWO ZNISZCYĆ MODEL I FORMĘ, KTÓRE ZOSTAŁY WYKONANE ZA PUBLICZNE PIENIĄDZE?

Podam panu trzy podpowiedzi:
1 - TAK
2 - NIE
3 - NIE WIEM

Mam nadzieję, że udzieli pan wyczerpującej odpowiedzi. Wymaga ona całych dwóch słów w swym najbardziej obszernym wariancie.
czy moge poprosić o zmniejszenie liczby mozliwych odpowiedzi :wink:
Oczywiście. :)
CZY PAN TOMASZ LASKOWSKIŁ MIAŁ PRAWO ZNISZCYĆ MODEL I FORMĘ, KTÓRE ZOSTAŁY WYKONANE ZA PUBLICZNE PIENIĄDZE?

Kod: Zaznacz cały

Podam panu podpowiedź: 
1 - NIE
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 13 stycznia 2011, 22:30

GRABARZ pisze:Panie radny Włodzimierzu Siudek - zadam panu proste pytanie na które po nakreśleniu sprawy odpowiedzi udzielił mi mój dziewięcioletni syn.

Podam panu trzy podpowiedzi:
1 - TAK
2 - NIE
3 - NIE WIEM

Mam nadzieję, że udzieli pan wyczerpującej odpowiedzi. Wymaga ona całych dwóch słów w swym najbardziej obszernym wariancie.
czy moge poprosić o zmniejszenie liczby mozliwych odpowiedzi :wink:
Ludzie - sami widzicie - czy można tu z kimś poważnie rozmawiać?
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » czwartek, 13 stycznia 2011, 23:54

Tu? Nie.
Artur, pan Siudek to jedyny Radny w tym mieście? C'mon, dude, szlifowanie bruku więcej daje ostatnio, niż tutejsze gadki szmatki. Dotrzemy do bardziej chętnych do rozmów. Tu na forum opłaca się właściwie dawać odpowiedzi, niż zadawać pytania. I do tego owo forum wykorzystajmy.

BTW: Twój link "Quiz", miszczostwo! :) :d :D :D Nawet znalazłem kilka archetypów, widocznych obecnie tu i ówdzie :D Cóż, czasy się zmieniają, a Polacy tacy sami. :)
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » piątek, 14 stycznia 2011, 00:24

Proszę zwrócić uwagę na adres inwestora.
Obrazek

Jeśli pomnik jest własnością LOTu - to jakim prawem miasto robi stowarzyszeniu LOT takie prezenty?

Obrazek

Czy UM i obecni na forum radni nadal będą twierdzić, że to nie ich sprawa?

Radny W.S. rotę przysięgi zakończył słowami - "Tak mi dopomóż Bóg''. Czyżbyśmy mieli doczynienia z książkowym przykładem degrengolady?
Ostatnio zmieniony piątek, 14 stycznia 2011, 00:40 przez GRABARZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

kubuspucharek

Post autor: kubuspucharek » piątek, 14 stycznia 2011, 00:39

Jak to jest że na powyższych dokumentach koszt wykonania podestu pod pomnik syrenki nie jest jednakowy? Skąd różnica 5603,96 zł ?

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » piątek, 14 stycznia 2011, 00:41

kubuspucharek pisze:Jak to jest że na powyższych dokumentach koszt wykonania podestu pod pomnik syrenki nie jest jednakowy? Skąd różnica 5603,96 zł ?
Są tacy, dla których 5000 to pryszcz. A co tam 5 koła - 26 000 (kwota wypłacona Rosie za wykonanie modelu i formy, które zostały zniszczone) to też nic.

Obrazek

Na zdrowy rozum biorąc - skoro LOT (według własnej opinii prawnej) uważa, że artysta nie wykonał pracy w terminie więc nie wywiazał się z umowy to dlaczego przelewa mu w calości honorarium? Przecież w tym wszystkim brak jakiejkolwiek logiki.

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » piątek, 14 stycznia 2011, 10:13

GRABARZ pisze:Proszę zwrócić uwagę na adres inwestora.

Czy UM i obecni na forum radni nadal będą twierdzić, że to nie ich sprawa?
Akurat przy tym nigdy nie twierdziłem że to nie jest sprawa miasta. Zresztą na forum zapowiedziałem że złoże wniosek do Komisji Rewizyjnej w tej sprawie. Wniosek został przyjety i kwestia wydatkowania kwoty 50 000 zł na przeniesienie Nepomucena jak i postawienie postumentu pod syrenke będzie w styczniu badana.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » piątek, 14 stycznia 2011, 10:22

Dziękujemy.

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » piątek, 14 stycznia 2011, 12:36

Sorry za post pod postem, chcę wtrącić pewną dygresję poboczną, ale nadal w temacie.

Wczoraj wieczorem w okolicach Gimnazjum, gdzie akurat odbywała się dyskoteka szkolna, napotkałem podpitego nastolatka, który zachowywał się agresywnie względem postronnych, lżył panie woźne, które nie chciały go wpuścić do szkoły, z podsłuchanej rozmowy z grupką towarzyszących mu kolegów wywnioskowałem, że dodatkowym celem "akcji" jest dopadnięcie pewnego trzecioklasisty i spuszczenie łomotu.

Cóż robić...

Stanowczo poprosiłem młodego, by spier... wszą możliwą okazją opuścił teren gimnazjum. Postawił się. Gdy wzmogłem werbalne naciski i kategorię wagową słów nieparlamentarnych, wypowiadanych dla większej emfazy semantyki wypowiedzi, odpowiedział jeszcze większym oporem. Stanęliśmy obaj przed dylematem. Młody bał się mnie uderzyć pierwszy, ja nie chciałem go uderzyć w ogóle (Jaysus, w wieku 30 lat bić 16-stoletniego podpitego dzieciaka... sami rozumiecie). Postraszyłem go zatem Policją i oddaliłem się, przełykając rozlegające się za plecami wyzwiska i groźby karalne, za które, gdyby był dorosły, wysr*ałby wszystkie zęby w 5 sekund.

Nie to jest jednak clue mojej wypowiedzi. Ot, zwykły incydent, zdarzający się codziennie wszędzie. No big deal.

Ważne było TO, co zdarzyło się 2 godziny później, gdy znów się spotkaliśmy. Wiecie, co się stało?

Podaliśmy sobie ręce. Przeprosiliśmy się. Śmialiśmy się obaj z tego, że "prawie się nap*laliśmy jak smarkacze". Stwierdziliśmy, że obaj za nerwowo zareagowaliśmy, przybiliśmy sztamę. On obiecał nie rozrabiać, ja obiecałem nie naskakiwać tak brutalnie.

Po co to piszę?

Ten młody człowiek, którego większość z nas, tzw. porządnych ludzi, nazwałaby "marginesem" i "bandytą", przypomniał mi o bardzo ważnej rzeczy i zaimponował.
Trzeba mieć jaja, odwagę cywilną i "kręgosłup", by patrząc prosto w oczy "wrogowi" potrafić przyznać się do błędu i przeprosić. Umieć upokorzyć się, by zakończyć konflikt z klasą. Zrezygnować z dumy, zapomnieć o urazach i wyciągnąć grabę do pojednania.

Ten młody człowiek, wchodzący w dorosłe życie ustczanin (a ewidetnie ma "pod górkę" już na starcie) potrafił zrobić coś, czego zdaje się nie potrafić creme de crop tego miasta.

Myśląc o sprawie Syrenki, miejcie przed oczami Krystiana, którego z tego miejsca serdecznie pozdrawiam i któremu dziękuję za lekcję pokory. Mam nadzieję, brachu, że ułoży Ci się w życiu i chcę powiedzieć, że nie musisz używać pięści, by pokazać siłę. Ona jest w Tobie i Twoich zasadach.

Koniec dygresji, wnioski wyciągnąć dowolne.

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » piątek, 14 stycznia 2011, 20:36

31.12.2010 roku napisałem
Włodzimierz Siudek pisze:Jeśli z opinii prawnej wynikać będzie okreslona rola RM lub Burmistrza napewno podejmę adekwatne kroki i postawie wnioski w sprawie. Nie jest mi obojętne jak wygląda syrenka i przyjmuję argumenty przedstawiane przez strony. Interpelacja w tej sprawie u Burmistrza i czekamy na odpowiedź.
P. Arturze, proszę powściągnąć emocje i cierpliwie zaczekać.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » piątek, 14 stycznia 2011, 22:46

Włodzimierz Siudek pisze:31.12.2010 roku napisałem
Włodzimierz Siudek pisze:Jeśli z opinii prawnej wynikać będzie okreslona rola RM lub Burmistrza napewno podejmę adekwatne kroki i postawie wnioski w sprawie. Nie jest mi obojętne jak wygląda syrenka i przyjmuję argumenty przedstawiane przez strony. Interpelacja w tej sprawie u Burmistrza i czekamy na odpowiedź.
P. Arturze, proszę powściągnąć emocje i cierpliwie zaczekać.
Ależ my wszyscy cierpliwie czekamy. Na emocje przyjdzie czas (jeśli zajdzie taka potrzeba).

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » sobota, 15 stycznia 2011, 00:01

Przeczytałem artykuł autorstwa pani L.L. w dzisiejszych Zbliżeniach choć obiecałem sobie kiedyś, że już nigdy nie wezmę tego klakierskiego szmatławca do rąk. Cóż można stwierdzić - poziom pisania pani L.L. niezmienny - wciąż ma tyle wspólnego z dziennikarską rzetelnością co osioł z mustangiem.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » sobota, 15 stycznia 2011, 00:53

Włodzimierz Siudek pisze:Jest rzecza niezrozumiałą, dlaczego od kopyta do odlewu tak inna jest twarz syrenki. Wszystko wskazuje na brak obecności przy procesie wykonywania formy i odlewania przez uprawnioną osobę ( P. Michała). Dlaczego nie było P. Michala na uroczystości to kolejne pytanie. Miasto jest zaangazowane w ten proces, nie ma co tu kryć, burmistrz jest honorowym patronem dzialań, a Rada przychyliła się do tego by 35000 zl środków publicznych przeznaczyc na ten cel. Juz tylko zwrócę uwagę, że pieniadze te miały być na fundament, ale napewno nie n atablicę, bo o niej nie było mowy na sesji. Kto sfinansował zatem tablicę? Sprytnie miasto ( burmistrz) chce uniknąć kłopotliwej sytuacji więc się odsuwa, a przecież z wielka radością uczestniczył w wielu sprawach, łącznie z potajemnym (?) wmurowniem kamienia węgielnego z P. Prezesem LOT, gdy w zawstydzeniu poproszono przewodniczącego Rady, bo o nim zapomniano. Te dzialania, i tu zgodze się z kilkoma przedmówcami, były wysoce nieprofesonalne, wysilek wielu osób potraktowany przedmiotowo i instrumentalnie, a cel nie zostal osiągnięty. :roll:

Schizofrenia paranoidalna - książkowy przypadek.

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » sobota, 15 stycznia 2011, 16:38

Włodzimierz Siudek pisze: Lot wykonał pomnik wg zwycięskiego projektu, ale schrzanił :wink:
Miasto nie zamawiało projektu i nie uczestniczyło w jego tworzeniu,
Miasto może odmówić przyjęcia produktu, bo go nie zamawiało, nie może też żadać od nikogo żadnych działań.

Wcześniej napisałem, że sprawa syrenki to sprawa LOTu. Miasto odpowiada za pieniądze na lokację i relokację rzeźb i pewnie w tym zakresie posypią się pytania.Miasto może rownież podjąć się mediacji w sprawie mając autorytet władzy i tu jest pole do działania dla przedstawicieli, o ile uznają, że sprawa syrenki jest tak ważna. Zakładam, że sam P. Burmistrz może to uczynić niejako z urzędu, nie czekając na inicjatywę radnych :!:

nie wiem skąd tyle złej woli u P. Artura w odniesieniu do mojej osoby

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 15 stycznia 2011, 16:44

Włodzimierz Siudek pisze: nie wiem skąd tyle złej woli u P. Artura w odniesieniu do mojej osoby
Chyba wszyscy na tym forum wiedzą, tylko nie pytający. Proponuję poczytać i przeanalizować własne posty w tym wątku, a odpowiedź stanie się bardziej niż jasna.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » sobota, 15 stycznia 2011, 16:51

Artur za mało klarownie się wyraził, IMO. Chodzi o to, że w pańskiej wypowiedzi zawarta jest kompilacja wypowiedzi innych osób, które były m.in. przez pana krytykowane, kiedy UŻYWAŁY DOKŁADNIE TYCH SAMYCH ARGUMENTÓW.

Nie zgadzam się z krytyką Artura - cieszę się, że w końcu uznał pan zasadność pewnych twierdzeń.
Co dalej?

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » sobota, 15 stycznia 2011, 17:09

Włodzimierz Siudek pisze: Lot wykonał pomnik wg zwycięskiego projektu, ale schrzanił :wink:
Miasto może odmówić przyjęcia produktu, bo go nie zamawiało, nie może też żadać od nikogo żadnych działań.

Wcześniej napisałem, że sprawa syrenki to sprawa LOTu. Miasto odpowiada za pieniądze na lokację i relokację rzeźb i pewnie w tym zakresie posypią się pytania.Miasto może rownież podjąć się mediacji w sprawie mając autorytet władzy i tu jest pole do działania dla przedstawicieli, o ile uznają, że sprawa syrenki jest tak ważna. Zakładam, że sam P. Burmistrz może to uczynić niejako z urzędu, nie czekając na inicjatywę radnych :!:

Proszę Pana - we mnie jest tyle dobrej woli, że nawet Pan nie ma o tym pojęcia. Gdyby jej we mnie nie było, nie zajmowałbym sie tym tematem nawet przez chwilę. Wykażę się też dobrą wolą w stosunku do Pańskiej osoby nawet w tej chwili, mówiąc Panu tu na forum Ustki, że popełni Pan polityczne harakiri jeśli nie przejży Pan na oczy. Z natury jestem pokojowo nastawiany do wszystkich ludzi, ale drażnią mnie ludzie sprawujący publiczną funkcję wijący się jak piskorz, aby uniknąć odpowiedzi na zadane pytanie. Powtarzam:

Panie Włodzimierzu Siudek - zwracam się do Pana z pytaniem jako do wiceprzewodniczacego Rady Miasta Ustka - przedstawiciela usteckiej społeczności:
1 - CZY PAN TOMASZ LASKOWSKI MIAŁ PRAWO WYDAĆ POLECENIE ZNISZCZENIA MODELU I FORMY USTECKIEJ SYRENKI, KTÓRE ZOSTAŁY WYKONANE ZA PIENIĄDZE UZYSKANE PODCZAS PUBLICZNEJ ZBIÓRKI?

a - TAK
b - NIE
c - NIE WIEM

2 - CZY JEST PAN ZA TYM, ABY WŁAŚCICIELEM POMNIKA BYŁ LOT, A NIE URZĄD MIASTA?

a - TAK
b - NIE

3 - CZY SŁYSZAŁ PAN KIEDYŚ O PODOBNYM ZAMIESZANIU WOKÓŁ JAKIEGOKOLWIEK DZIEŁA, KTÓRE ZOSTAŁO WYKONANE PRZEZ PANA JERZEGO MICHAŁA ROSĘ?

a - TAK
b - NIE

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » sobota, 15 stycznia 2011, 17:56

GRABARZ pisze:

Proszę Pana - we mnie jest tyle dobrej woli, że nawet Pan nie ma o tym pojęcia. Gdyby jej we mnie nie było, nie zajmowałbym sie tym tematem nawet przez chwilę. Wykażę się też dobrą wolą w stosunku do Pańskiej osoby nawet w tej chwili, mówiąc Panu tu na forum Ustki, że popełni Pan polityczne harakiri jeśli nie przejży Pan na oczy. Z natury jestem pokojowo nastawiany do wszystkich ludzi, ale drażnią mnie ludzie sprawujący publiczną funkcję wijący się jak piskorz, aby uniknąć odpowiedzi na zadane pytanie. Powtarzam:

Panie Włodzimierzu Siudek - zwracam się do Pana z pytaniem jako do wiceprzewodniczacego Rady Miasta Ustka - przedstawiciela usteckiej społeczności:
1 - CZY PAN TOMASZ LASKOWSKI MIAŁ PRAWO WYDAĆ POLECENIE ZNISZCZENIA MODELU I FORMY USTECKIEJ SYRENKI, KTÓRE ZOSTAŁY WYKONANE ZA PIENIĄDZE UZYSKANE PODCZAS PUBLICZNEJ ZBIÓRKI?

a - TAK
b - NIE
c - NIE WIEM

2 - CZY JEST PAN ZA TYM, ABY WŁAŚCICIELEM POMNIKA BYŁ LOT, A NIE URZĄD MIASTA?

a - TAK
b - NIE

3 - CZY SŁYSZAŁ PAN KIEDYŚ O PODOBNYM ZAMIESZANIU WOKÓŁ JAKIEGOKOLWIEK DZIEŁA, KTÓRE ZOSTAŁO WYKONANE PRZEZ PANA JERZEGO MICHAŁA ROSĘ?

a - TAK
b - NIE

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » niedziela, 16 stycznia 2011, 19:19

Tak sobie czytam i analizuję pewne kwestie. Na przykład Pan Wolski w Kurierze Ustecki oświadcza, że - "- Ani wspomniany dokument, ani żaden inny, oficjalny wniosek w sprawie ewentualnego złamania prawa nigdy do nas nie trafił, czy to ze strony autora pomnika, czy też wystosowany przez inne osoby. W środę 12 stycznia mamy spotkać się z panem Rosą i być może wtedy padną konkretne ustalenia lub ewentualne zarzuty ? mówi Włodzimierz Wolski, dyrektor biura Lokalnej Organizacji Turystycznej ?Ustka?.

Polecam Panu Wolskiemu zapoznać się z protokołem ze spotkania komisji w dniu 8 grudnia zeszłego roku, w którym brał udział - tam ma jak byk, czy został poinformowany o naruszeniu praw autorskich, czy nie.

ODPOWIEDZ