DOKONAŁA SIĘ HISTORYCZNA CHWILA

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Wajper

Re: DOKONAŁA SIĘ HISTORYCZNA CHWILA

Post autor: Wajper » środa, 26 stycznia 2011, 11:39

Dziękujemy. Jak rozumiem, zaraz oświadczysz, że wcale nie popierasz pana Bartusia i LOT, a oświadczenie zamieściłeś tyko dla podtrzymania konwersacji..?
<ziew>
Jak mówiłem, nudne się to robi.
Panie Wajper widze że "Wielka Akcja Syrenkowa" na NK już umarła
Nie mam konta na NK. To nie moja inicjatywa... :roll:
A co tam jest, na czym polega ta akcja na NK, możesz zacytować? Ktoś mi już kiedyś linka podesłał, ale nie jestem w stanie podejrzeć bez rejestracji, a na takową nie mam ochoty. NK to zaściankowa wieś. Ja działam na FB - przeszło 500 milionów aktywnych użytkowników z całego świata.

Hmm, podsunąłeś mi niezły pomysł. :) Khe, khe... tak, zrobię to.
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » środa, 26 stycznia 2011, 17:38

Kazimierz B. pisze:
Panie Wajper widze że "Wielka Akcja Syrenkowa" na NK już umarła
:lol:

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 26 stycznia 2011, 17:53

Mała refleksja. Kiedy w ubiegłym roku bezpośrednio po uroczystym odsłonięciu syrenki, wbrew pochwalnym pieniom czynników oficjalnych z rzecznikiem na czele oraz niektórym forumowiczom stwierdziłem, że syrenka ma okropną gębę a nie twarz, nie myślałem, że sprawa pomnika tak się potoczy i obejmie tak szerokie kręgi. Byłem zaszczuwany werbalnie na forum, dostawałem upomnienia od jaśnie panującego rzecznika za prawdę w oczy niezgodną z jedynie słuszną linią sukcesu. Potem nastąpiło oświadczenie autora M. Rosy, że syrenka jest niezgodna z projektem i nagle ucichły oficjalne głosy uwielbienia dla syrenki. Ratusz wycofał się rakiem z tej sprawy. Dalej jak szydło z wora wyszło prawdziwe oblicze ludzi z LOTu oraz całe lub prawie całe bagno i smród związany ze sprawą syrenki, zniszczenie formy i modelu, amatorskie próby naprawy oczernianie autora itp. Dalsza część sprawy to dyskusja z radnymi forumowymi - WS, EZ i częściowo masaszą, żeby chcieli w ogóle dotknąć tej sprawy. Radny EZ uciekł z forum przynajmniej jeśli chodzi o sprawę syrenki, nie będę cytował jego wiadomości PW do mnie. Radny WS usiłował przekonać wszystkich, że miasto nic do syrenki nie ma i nawet teraz udaje (...). Masasza obiecał zajęcie się tą sprawą - efektów dalej nie widać. LOT broni się wszelkimi nawet najbardziej prymitywnymi metodami, a sprawa zatacza coraz szersze "układowe" koła jak widać choćby po postach Kazimierza B. Może to i dobrze, im więcej tych "z układu" się włączy i ujawni tym większe i pełniejsze będzie oczyszczenie pewnych struktur w Ustce jeśli dojdzie to sprawy sądowej albo co lepsze do zainteresowania mediów śledczych. Tak tak pora na likwidację starych zasiedziałych układów w tym mieście, które powodują, że jest ono takie zapyziałe. Rozumiem, że M. Rosa jest artystyczną duszą daleką od konfrontacji, ale łamania prawa i naigrywania się z mieszkańców tolerować nie można, dziwi mnie więc aż tak długie zwlekanie ze strony M. Rosy. Tu już nie chodzi o to czy syrenka ma centymetr szersze czy węższe usta, biust rozmiaru B czy C itp. Tu chodzi o obronę a raczej przywrócenie do normalności struktur społecznych i samorządowych w tym mieście. Nie może na dłuższą metę być tak jak dotychczas, że różnego rodzaju (...) pod przykrywką takich czy innych działań prospołecznych robi co chce i śmieje się normalnym ludziom w twarz.

Celestyn, hamuj się ze swoimi niektórymi komentarzami. Jeżeli sądzisz, że będę tolerował obrażanie innych użytkowników, to chyba pomyliłeś fora - rzecznik
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » środa, 26 stycznia 2011, 18:15

Włodzimierz Siudek pisze: :lol:
Pana elokwencja powala na kolana, przed wyborami był pan bardziej rozmowny. Aparat mowy uległ ostatnio uszkodzeniu? Czyżby zajady? 8) Khe, khe...
Włodzimierz Siudek jest rodowitym ustczaninem. Ma wykształcenie wyższe magisterskie pedagogiczne, które uzyskał w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni w 2005 roku. Dyplom licencjata z pedagogiki resocjalizacyjnej uzyskał w Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku. Zna język niemiecki w stopniu bardzo dobrym.
Wyższe?! Serio? No way! :shock:
No dobra, spróbujmy tak, bo może tu jest klucz:
Habe nun, ach! Philosophie,
Juristerey und Medicin,
Und leider auch Theologie!
Durchaus studirt, mit heißem Bemühn.
Da steh? ich nun, ich armer Thor!
Und bin so klug als wie zuvor.
(...)
Bilde mir nicht ein was rechts zu wissen,
Bilde mir nicht ein, ich könnte was lehren,
Die Menschen zu bessern und zu bekehren.
Auch hab? ich weder Gut noch Geld,
Noch Ehr? und Herrlichkeit der Welt.
Es möchte kein Hund so länger leben!
*

Czy dobrze ująłem pańską postawę, Herr Siudek? 8)

@ Celestyn - Amen.

*"Faust" bei Goethe
Ostatnio zmieniony środa, 26 stycznia 2011, 18:26 przez Wajper, łącznie zmieniany 1 raz.
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 26 stycznia 2011, 18:21

@Celestyn

To moja opina na ,, gorąco" po odsłonięciu pomnika.
Syrenka Gmocha na nagrobku!

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 26 stycznia 2011, 19:15

Syrenka Gmocha na nagrobku!
Dobre... :idea:
Obrazek
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » środa, 26 stycznia 2011, 20:29

celestyn pisze:Tu już nie chodzi o to czy syrenka ma centymetr szersze czy węższe usta, biust rozmiaru B czy C itp. Tu chodzi o obronę a raczej przywrócenie do normalności struktur społecznych i samorządowych w tym mieście. Nie może na dłuższą metę być tak jak dotychczas, że różnego rodzaju (...) pod przykrywką takich czy innych działań prospołecznych robi co chce i śmieje się normalnym ludziom w twarz.

Celestyn, hamuj się ze swoimi niektórymi komentarzami. Jeżeli sądzisz, że będę tolerował obrażanie innych użytkowników, to chyba pomyliłeś fora - rzecznik
Spoko. I tak wiadomo, o kogo chodzi. :)

A propos, panie rzeczniku, jak już czyścimy:
10. Na forum możesz pisać dowolnym stylem, jednak pamiętaj, aby treść była czytelna dla innych użytkowników.Znaczna część z nich, gdy zobaczy słowa "jush", "tesh" itp., może nie zrozumieć Twojej wypowiedzi. Nie stosowanie znaków interpunkcyjnych, wielkich liter oraz wyraźnego podziału na akapity również znacząco zmniejsza czytelność wypowiedzi.
16. W przypadku notorycznego łamania zasad przez użytkownika, a także na wniosek innych forumowiczów, moderator może podjąć decyzję o czasowym lub trwałym usunięciu użytkownika ze społeczności forum. Może to zostać zrealizowane poprzez:
- zablokowanie lub usunięcie konta użytkownika
- czasowe bądź trwałe zablokowanie numeru IP.
Stawiam wniosek o czasowe bądź trwałe usunięcie użytkownika "Włodzimierz Siudek" ze społeczności forum za złamanie punktu 10 regulaminu poprzez wypowiadanie się za pomocą samych emotikon. Dziękuję.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 26 stycznia 2011, 21:48

Khe khe rzeczniku nawet podczas cenzurowania i wycinania trzeba myśleć.
Pierwsze wycięcie: Nie napisałem, że WS jest głupkiem, tylko że udaje głupiego zgodnie zresztą ze stanem faktycznym - różnicy rzecznik nie rozumie czy nie chce zrozumieć bo mu tak wygodnie i prościej wyciąć niż pomyśleć??
Drugie wycięcie: Z sensu mojej wypowiedzi wynika chyba jasno, że buractwem nazwałem ogólnie wszystkich tych, którzy pasożytują na organizmie społecznym naszego miasta. Kogo konkretnie z użytkowników forum obraziłem? Może rzecznik wskaże, jestem ciekaw, którzy to zdaniem rzecznika są tymi pasożytami?? Z chęcią się dowiem. Pytanie jak wyżej- prościej wyciąć niż pomyśleć?? Jeśli to pierwsze to wracamy do PRL.
Wobec tego ostrzeżenie wysłane na PW uznaję za błąd rzecznika spowodowany brakiem dogłębnej analizy mojego postu i jako takie uważam za niebyłe. Pozdrawiam naczelnego "czerwonego" w swych wypowiedziach cenzora forum. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony środa, 26 stycznia 2011, 22:03 przez celestyn, łącznie zmieniany 1 raz.

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » środa, 26 stycznia 2011, 22:06

Wajper pisze:
Stawiam wniosek o czasowe bądź trwałe usunięcie użytkownika "Włodzimierz Siudek" ze społeczności forum za złamanie punktu 10 regulaminu poprzez wypowiadanie się za pomocą samych emotikon. Dziękuję.[/quote]

Nie mam nic przeciwko - skutecznie zniechęciliście już wszystkich przedstawicieli władzy do korzystania z forum - wszystko wskazuje na to, że sami będziecie stawiać tezy i odpowiadać na nie. :lol:

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 26 stycznia 2011, 22:11

Włodzimierz Siudek pisze: skutecznie zniechęciliście już wszystkich przedstawicieli władzy do korzystania z forum - wszystko wskazuje na to, że sami będziecie stawiać tezy i odpowiadać na nie. :lol:
No tak, przecież żądanie od przedstawicieli władz miasta rzetelnego wykonywania swoich obowiązków w interesie tych, którzy ich wybrali i w interesie wizerunku i prestiżu miasta oraz zadawanie niewygodnych ale jak najbardziej uzasadnionych pytań, to najlepszy sposób zniechęcenia i odstraszenia ww. przedstawicieli władzy od forum samorządowego.

Czemu radny WS przed wyborami się nie zachowywał tak jak teraz? Ujawniając już wcześniej swoje podejście do wyborców i swoich obowiązków jako radnego z pewnością obecnie nie byłby obarczony brzemieniem obowiązków wynikających z bycia radnym.

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » czwartek, 27 stycznia 2011, 00:03

celestyn pisze: Czemu radny WS przed wyborami się nie zachowywał tak jak teraz? Ujawniając już wcześniej swoje podejście do wyborców i swoich obowiązków jako radnego z pewnością obecnie nie byłby obarczony brzemieniem obowiązków wynikających z bycia radnym.
Ależ ujawniał swoje podejście, niejednokrotnie, i nie tylko on.
Za niecałe 4 lata (bo pewnie nic nie jest w stanie zmienić tej bezradnej rady), znów przez krótki okres czasu radny się uaktywni, podniesie swoje notowania, po bryluje w społeczności (tej internetowej również), i będzie pytał dlaczego mu laptopa nie kupiliśmy.

A ja pytam, dlaczego w dobie zadłużenia miasta, radni nie zrzekną się diet?

A temat syrenki, jeśli faktycznie nie wezmą się za nie media, lub sprawa nie trafi na wokandę, to ucichnie, wygaśnie, przejdzie się nad nią do porządku dziennego, pójdzie w odstawkę...jak dziesiątki podobnych spraw w tym dziwnym kraju.
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 27 stycznia 2011, 00:13

@ Włodzimierz Siudek - widzę, że pan przemówił. Proszę pana - czy pan Tomasz Laskowski miał prawo podjąć decyzję o zniszczeniu zarówno modelu jak i formy usteckiej syrenki wykonanych za pieniądze uzyskane w wyniku publicznej zbiórki ?

1 - Tak
2 - Nie
3 - Nie wiem

Szanowni forumowicze i mieszkańcy tego miasta - powyższe pytanie zniechęciło radnego przez was wybranego do aktywnego uczestniczenia na tym forum!

@ Rzecznik - przeginasz pałę - nie znajduję w wypowiedzi Celestyna nic, ale to absolutnie NIC, co mogło by kogokolwiek obrażać. Człowiek opisuje rzeczywistość tego miasteczka do której i ja się przychylam. Doprowadzacie wszyscy razem do takiej sytuacji, że moim marzeniem jest to, aby moje dzieci kiedy dorosną i zobędą wykształcenie wyjachały stąd jak najdalej i dołożę wszelkich starań , aby tak się stało - oto jest skutek waszych działań.
Teraz kiedy do Ciebie dzwonię wciąż słyszę tą samą odpowiedź - Grabarz - nie mam czasu - znamienite jest, że przed wyborami miałeś go dla mnie dość sporo.

@ Kazimierz B. - proszę czytać forum uważnie. Napisałem wcześniej, że powiadomimy media o wszystkim kiedy tylko poznamy odpowiedź na złożoną przez radnych interpelację. Pomimo mojej prośby o ujawnienie treści odpowiedzi, która jest już od kilku dni w posiadaniu radnych wciąż jej tu nie ma. Radni wygrali wybory - resztę mają gdzieś. Pragnę Pana zapewnić, że igrzyska dopiero się rozpoczną. Spokojnie - my mamy cierpliwość anielską i niewzruszoną.
Oczywiście treść interpelacji będzie taka, że to nie sprawa ratusza - ale czekamy, aż ktoś się odważy podać to do publicznej wiadomości.

@ Maruda - nie bój nic - sprawa nie wygaśnie. Bardzo dobrze sie dzieje, że jest jak jest - przynajmniej wiadomo kto jest kto. Mam nadzieje, że jeszcze więcej ludzi się uaktywni po tamtej stronie barykady. Ale są też tacy w typie "szczurków", które tylko obserwują, obserwują tymi swoimi oczkami ciekawskimi i pełnymi zdumienia i boją się wychylic z norki, bo a nóż - może się poparzą. Wyłazić - deratyzacja!
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » czwartek, 27 stycznia 2011, 01:10

GRABARZ pisze:@ Włodzimierz Siudek - widzę, że pan przemówił. Proszę pana - czy pan Tomasz Laskowski miał prawo podjąć decyzję o zniszczeniu zarówno modelu jak i formy usteckiej syrenki wykonanych za pieniądze uzyskane w wyniku publicznej zbiórki ?

1 - Tak
2 - Nie
3 - Nie wiem

Szanowni forumowicze i mieszkańcy tego miasta - powyższe pytanie zniechęciło radnego przez was wybranego do aktywnego uczestniczenia na tym forum!
Szkoda że w ramach focha, nie zrzeknie się funkcji
GRABARZ pisze: @ Rzecznik
Teraz kiedy do Ciebie dzwonię wciąż słyszę tą samą odpowiedź - Grabarz - nie mam czasu - znamienite jest, że przed wyborami miałeś go dla mnie dość sporo.
Znamienne, prawda!
GRABARZ pisze: @ Maruda - nie bój nic - sprawa nie wygaśnie. Bardzo dobrze sie dzieje, że jest jak jest - przynajmniej wiadomo kto jest kto. Mam nadzieje, że jeszcze więcej ludzi się uaktywni po tamtej stronie barykady. Ale są też tacy w typie "szczurków", które tylko obserwują, obserwują tymi swoimi oczkami ciekawskimi i pełnymi zdumienia i boją się wychylic z norki, bo a nóż - może się poparzą. Wyłazić - deratyzacja!
Łażą szczury kolorowe, tabunami :mrgreen:
Trzymam (i pewnie nie tylko ja) kciuki, nie lubię jak ktoś jawnie dyma wszystkich wokoło, na dodatek za nie swoją kasę.
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 27 stycznia 2011, 01:32

@ Radny Włodzimierz Siudek - :D

@ Maruda - jest świetna posada dla wywracających oczami :roll: radny by się odnalazł jak nic.

Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » czwartek, 27 stycznia 2011, 11:38

http://www.grapheine.com/bmovie-tv/art- ... d23af.html" onclick="window.open(this.href);return false;

8)

http://www.grapheine.com/bombaytv/creat ... 1eb21.html" onclick="window.open(this.href);return false;

8)

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 27 stycznia 2011, 16:15

:shock: Wajper szanuj nasze przepony, chcesz żeby popękały ze śmiechu? :lol:

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » czwartek, 27 stycznia 2011, 16:46

Odpowiedz na interpelacje poniżej. W miesiącu luty komisja polityki społecznej zajmie się pismem złożonym prze Pana Łukasza.
Załączniki
skanuj0005.gif
skanuj0006.gif
skanuj0007.gif
Obrazek

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » czwartek, 27 stycznia 2011, 20:43

Projekt Artysty traktował cokół jako integralną część pomnika...
facepalm.jpg
facepalm.jpg (31.08 KiB) Przejrzano 1768 razy
No brak słów...

Nie czuję się na siłach teraz, by podać implikacje.
Jak rozumiem, dokument, który złożyłem na ręce Rady został użyty w charakterze podpałki i nikt przedtem go nawet nie czytał. Cool.

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » czwartek, 27 stycznia 2011, 21:02

W jakim sensie nie czytał? Otrzymałem dokument w wersji elektronicznej zapoznałem sie z nim i skierowałem pod obrady komisji.
Obrazek

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » czwartek, 27 stycznia 2011, 21:07

Wajper pisze:Projekt Artysty traktował cokół jako integralną część pomnika...
czym innym jest nierozdzielność artystyczna, a czym innym części składowe w prawie cywilnym :| nie ma sprzeczności w tym co napisałeś. A dokument przeczytałem i zapoznałem się z argumentami tam zawartymi. Rzeczywiście będzie dokument przedmiotem obrad komisji.

ODPOWIEDZ