DOKONAŁA SIĘ HISTORYCZNA CHWILA

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
yacek

Re: DOKONAŁA SIĘ HISTORYCZNA CHWILA

Post autor: yacek » środa, 9 marca 2011, 01:12

Edward pisze: yacek: mogę rozmawiać z każdym, ale nie pod taką presją. Wywieranie nacisku czy groźby w moim wypadku odnoszą odwrotny skutek.
Edward Zając
Ja napisałem że nie kieruję tego do pana. Chodziło mi o sam fakt istnienia takiej durnej opcji. Pamiętam którys z postów pana WS w którym pisał że na jakims tam głosowaniu wstrzymał się od głosu. Denerwuje mnie to. "Ja się wstrzymałem, nie wincie mnie, to oni głosowali za i przeciw"
Takie koło ratunkowe dla (bez)radnych i pOsłów. Trzyma się pan swoich przekonan, a chłopaki swoich. Ja osobiscie chciałbym poznac odpowiedzi na postawione przez nich pytania. Czarno na białym, w jednym zdaniu, a nie wywalania strony maszynopisu z którego leje się woda silnym strumieniem. Mogę chyba powiedzieć że jestem po ich stronie.

Pozdrowienia
http://www.fanfoto.pl/yacek29.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » środa, 9 marca 2011, 08:21

Zamiast dyskusji o meritum, kolejne wycieczki osobiste. Kłania się regulamin forum: "Każdy użytkownik ma prawo do nieskrępowanego wyrażania swoich poglądów. Jak w każdej dyskusji, dozwolona jest krytyka poglądów innych użytkowników. Zabronione są jednak osobiste nawiązania do pozostałych użytkowników. Dlatego dyskutując z kimś, masz prawo się oczywiście nie zgodzić z jego poglądami, ale pod żadnym pozorem nie obrażaj jego, ani jego poglądów - co najwyżej postaraj się te jego poglądy w jakiś inteligentny sposób wyperswadować.
Staraj się nie podejmować zbędnej polemiki. Z założenia nikt nikogo nie chce obrażać. Niepotrzebna wymiana zdań niezwiązana z tematem tylko zaśmieca forum i z pewnością sprawia przykrość autorowi wątku. Dlatego sytuacje konfliktowe najlepiej pozostaw moderatorom".

W kwestii pomnika Burmistrz Jan Olech wypowiadał się już wielokrotnie. Swoje stanowisko zawarł m.in. w odpowiedzi na interpelację radnych. Niebawem swoją pracę zakończy Komisja Rewizyjna, a wyniki jej ustaleń zostaną upublicznione.

Nikt nie przesądza, kto ma rację w tym sporze. Uważam jednak, że forum nie jest odpowiednim miejscem do orzekania o winie i wymierzania sprawiedliwości.

Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 9 marca 2011, 08:48

.....że forum nie jest odpowiednim miejscem do orzekania o winie i wymierzania sprawiedliwości....

O!!!! widzę że coś przegapiłem. :wink:
Padły jakieś prawomocne forumowe wyroki?Ktoś dostał "czapę"? :wink:Ostatni E-papieros? Forumowy ksiądz z ostatnią posługą? :lol:

Były kamery jak u Saddama?jeśli tak to gdzie można zobaczyć krew?

Czy pomogło w ostatniej chwili wstawiennictwo forumowiczki Anny rzucającej się z okrzykiem "mój tyś". :lol:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » środa, 9 marca 2011, 10:19

rzecznik pisze:Zamiast dyskusji o meritum, kolejne wycieczki osobiste. Kłania się regulamin forum: "Każdy użytkownik ma prawo do nieskrępowanego wyrażania swoich poglądów. Jak w każdej dyskusji, dozwolona jest krytyka poglądów innych użytkowników. Zabronione są jednak osobiste nawiązania do pozostałych użytkowników. Dlatego dyskutując z kimś, masz prawo się oczywiście nie zgodzić z jego poglądami, ale pod żadnym pozorem nie obrażaj jego, ani jego poglądów - co najwyżej postaraj się te jego poglądy w jakiś inteligentny sposób wyperswadować.
Staraj się nie podejmować zbędnej polemiki. Z założenia nikt nikogo nie chce obrażać. Niepotrzebna wymiana zdań niezwiązana z tematem tylko zaśmieca forum i z pewnością sprawia przykrość autorowi wątku. Dlatego sytuacje konfliktowe najlepiej pozostaw moderatorom".

W kwestii pomnika Burmistrz Jan Olech wypowiadał się już wielokrotnie. Swoje stanowisko zawarł m.in. w odpowiedzi na interpelację radnych. Niebawem swoją pracę zakończy Komisja Rewizyjna, a wyniki jej ustaleń zostaną upublicznione.

Nikt nie przesądza, kto ma rację w tym sporze. Uważam jednak, że forum nie jest odpowiednim miejscem do orzekania o winie i wymierzania sprawiedliwości.

Pozdrawiam serdecznie
Racja - proszę o ostrzeżenie dla radnego Edwarda Zająca, który wyborców/mieszkańców przyrównuje do terrorystów. :D

Mam jedno pytanie - czy przewodniczący Komisji Rewizyjnej startował z ramienia PO- tak samo jak radny Siudek i radny Zając?
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » środa, 9 marca 2011, 13:44

szczerze mówiąc wasza dyskusja nie wnosi nic nowego od ładnych kilku stron postów :wink:

wszyscy wiedzą kto, kogo, za co, po co, za ile oraz kto, z kim, przed kim, co, o co i dlaczego...
na jakiekolwiek zmiany trzeba chwilę odczekać, bo nic nowego tu nie wywnioskujemy na forum dopóki w locie się nie zrobi porządek i rosa się nie dogada polubownie lub sądownie z kimkolwiek

:wink:
pozdro
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 9 marca 2011, 18:47

GRABARZ pisze: (...)
Mam jedno pytanie - czy przewodniczący Komisji Rewizyjnej startował z ramienia PO- tak samo jak radny Siudek i radny Zając?
Przewodniczący komisji rewizyjnej B. Szomborg startował z komitetu PO, członkiem tej komisji jest również K. Błądkowski szef lokalnego PO. Skoro na trzyosobowy skład komisji przypada jej przewodniczący z listy PO oraz szef lokalnego PO a sprawa w żywotny sposób dotyczy LOTu z POwcami w składzie, to wynik działań komisji rewizyjnej jest raczej z góry przesądzony Na obiektywizm pewnie nie ma co za bardzo liczyć i co niektórzy mogą spać spokojnie w tym naszym usteckim grajdole.
iXik pisze:szczerze mówiąc wasza dyskusja nie wnosi nic nowego od ładnych kilku stron postów :wink:
wszyscy wiedzą kto, kogo, za co, po co, za ile oraz kto, z kim, przed kim, co, o co i dlaczego...
na jakiekolwiek zmiany trzeba chwilę odczekać, bo nic nowego tu nie wywnioskujemy na forum dopóki w locie się nie zrobi porządek i rosa się nie dogada polubownie lub sądownie z kimkolwiek
:wink:
pozdro
Masz iXik rację, ale chodzi też o to żeby sprawa nie przycichła i nie rozmyła się tradycyjnie po kościach, a odpowiedzialni za przekręt z syrenką naprawili to co spaprali albo przynajmniej nie pozostali bezkarni i nie mieli okazji w przyszłości do dalszych działań na szkodę lokalnej społeczności.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 9 marca 2011, 19:21

celestyn pisze:żeby sprawa nie przycichła i nie rozmyła się tradycyjnie po kościach,
żeby sprawa nie przycichła i nie rozmyła się oraz tradycyjnie nie rozeszła po kościach 8)

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » środa, 9 marca 2011, 20:07

celestyn pisze:żeby sprawa nie przycichła i nie rozmyła się oraz tradycyjnie nie rozeszła po kościach 8)
Dokladnie tak - wielu liczy, że sprawa przyschnie, rozmydli się, zginie we mgle.... Ponadto dzięki temu wiemy jakich mamy radnych.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Kazimierz B.

Post autor: Kazimierz B. » środa, 9 marca 2011, 20:19

Pytanie do specjalistów od prawa autorskiego. Proszę mi wytłumaczyć czy zaznaczone na czerwono fragmenty na poniższym obrazku łamią prawo autorskie?
Kto jest właścicielem zdjęcia na avatarze na pewno nie Wajper.
Czy rozpowszechnianie linka łamiącego prawo autorskie nie jest łamaniem prawa?
Czy czasami nie mamy tu do czynienia z prawem Kalego?
Załączniki
Wajper 1.jpg

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » środa, 9 marca 2011, 20:47

Kazimierz B. pisze:Pytanie do specjalistów od prawa autorskiego. Proszę mi wytłumaczyć czy zaznaczone na czerwono fragmenty na poniższym obrazku łamią prawo autorskie?
Uwaga! Polowanie na czarownice!

Kazimierz B.

Post autor: Kazimierz B. » środa, 9 marca 2011, 20:50

U miesz odpowiedziec na pytania czy będziesz zachowywał się jak jak ratuszaki.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » środa, 9 marca 2011, 21:02

Obrazek

Jeżeli licencja pozwala na rozpowszechnianie i modyfikowanie zdjęć to jest wszystko ok. Czy zdjęcie w awatarze Wajpera objęte jest licencją - nie wiem, ale jeśli tak bardzo to Ciebie interesuje to sobie to sprawdź.

Generalnie - trzeba uważać w przypadku CC na "uznanie autorstwa" oraz na "Na tych samych warunkach", ponieważ jeżeli autor pozwala na rozpowszechnianie dzieła i nakazuje aby dzieło było przekazywane na tych samych warunkach to jak pod obrazkiem dasz "copyright" to już będzie legalne.

To jest trochę skomplikowane ze względu na duży zakres licencji. Więc na Twoje pytanie czy to jest legalne jedyną odpowiedzią jest "raz jest a raz nie jest"

Wystarczy?

Kazimierz B.

Post autor: Kazimierz B. » środa, 9 marca 2011, 21:08

Ok Avatar jakoś obroniłeś chociaż uważam że na rozpowszechnianie zdjęcia tez powinno się mieć zgode.

A co z linkiem do fragmentu Pulp Fiction na każdej płycie DVD przed filmem jest napis że rozpowszechnianie nawet fragmentu bez zgody jest zabronione.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 9 marca 2011, 21:27

Może ktoś wytłumaczy gościowi co to jest link. :?
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » środa, 9 marca 2011, 21:30

Kazimierz B. pisze:Pytanie do specjalistów od prawa autorskiego. Proszę mi wytłumaczyć czy zaznaczone na czerwono fragmenty na poniższym obrazku łamią prawo autorskie?
Nie, to nie jest złamanie praw autorskich. Powyższe materiały zostały udostępnione do publicznego użytkowania w celach niekomercyjnych. Ja na tych materiałach nie zarabiam. Zresztą jak korzystasz z youtube, to powinieneś wiedzieć, że system sam reguluje kwestie praw autorskich i jeśli są łamane, filmy są usuwane w ciągu kilku godzin.

Poza tym nigdzie i nigdy nie stwierdziłem, że ów avatar to mój szwagier i zdjęcie zrobiłem osobiście, jak również nie oświadczyłem, że to ja jestem reżyserem Pulp Fiction. :D Z Syrenka, o ile wiemy wszyscy, było inaczej - LOT bezprawnie uzurpuje sobie prawo do własności i wprowadzania zmian, nie mając nic do podparcia owych claims.

Skoro Hollywood nie ma nic przeciwko rozpowszechnianiu takich snippets, to obawiam się, drogi Kaziu, że właśnie robisz z siebie pajaca. :) Bo idąc Twoim tokiem rozumowania, należałoby również zamknąć wątek "Codziennik Muzyczny", na ten przykład. :)

No co Ty, stareńki, na pewno da się Wajpera czepić jakoś tak z sensem, postaraj się. Aż tak bardzo mam rację, że można mi dowalić tylko głupimi argumentami? :D Dziękuję Kaziu za niespodziewany komplement, podbudowałeś moją pewność siebie.

Buziaki, mój drogi, kombinuj dalej. :)
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 9 marca 2011, 21:45

Kazimierz B. pisze:(...)
A co z linkiem do fragmentu Pulp Fiction na każdej płycie DVD przed filmem jest napis że rozpowszechnianie nawet fragmentu bez zgody jest zabronione.
Uzupełniając post Wajpera.
Link albo jak wolisz odnośnik do strony albo serwera zawierających w tym przypadku Pulp Fiction jest tylko wskazaniem adresu z publikowanym materiałem, natomiast publikuje ktoś inny i jeśli już masz ochotę to tego kogoś musisz zapytać o to czy ma na publikowanie zgodę.

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » środa, 9 marca 2011, 21:48

Wajper pisze: Bo idąc Twoim tokiem rozumowania, należałoby również zamknąć wątek "Codziennik Muzyczny", na ten przykład. :)
To jeszcze przed zamknięciem wątku wrzucę link:

http://www.youtube.com/watch?v=SBjfFhFf ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » środa, 9 marca 2011, 21:55

Grzegorz pisze:
Wajper pisze: Bo idąc Twoim tokiem rozumowania, należałoby również zamknąć wątek "Codziennik Muzyczny", na ten przykład. :)
To jeszcze przed zamknięciem wątku wrzucę link:

http://www.youtube.com/watch?v=SBjfFhFf ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Tym razem Atrakcyjny Kaziu :D

Kazimierz B. pisze:...uważam że na rozpowszechnianie zdjęcia tez powinno się mieć zgode.
Czyli przyznajesz, że na publikowanie dzieła jakim jest pomnik usteckiej Syrenki publikujący powinien mieć zgodę Autora?

Kazimierz B. pisze:U miesz odpowiedziec na pytania czy będziesz zachowywał się jak jak ratuszaki.
I jak tam Kaziu? Teraz Twój ruch.
Ostatnio zmieniony środa, 9 marca 2011, 22:04 przez GRABARZ, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 9 marca 2011, 22:03

Zrzeczenie sie praw ponoc podpisane ?

Obrazek
Obrazek

Za czym looka syrenka ?
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » środa, 9 marca 2011, 22:10

elveez pisze:Zrzeczenie sie praw ponoc podpisane ?

Oświadczenie Lokalnej Organizacji Turystycznej ?Ustka? dotyczące pomnika ?Usteckiej Syrenki?

W nawiązaniu do treści pisma Pana Michała Rosy skierowanego do Lokalnej Organizacji Turystycznej ?Ustka? (LOT), upublicznionej w mediach, pragniemy oświadczyć, że żądania w nim zawarte z oczywistych względów nie mogą być spełnione.
Realizacja projektu wymagała potężnego nakładu pracy i zaangażowania członków LOT, a także wielu mieszkańców oraz sympatyków Ustki. To przez nich i dla nich, przy udziale wielu sponsorów, została zbudowana SYRENKA. LOT jedynie zainicjował i koordynował całą akcję zbierania złomu metali kolorowych oraz środków pieniężnych koniecznych do jej budowy. Udało się zebrać na tzw. koncie ?syrenkowym? kwotę 82 531,17 zł. Z tej kwoty 71,59 % stanowiły środki zewnętrzne ( skarbonki, sprzedaż cegiełek, darowizny, licytacje i wartość zebranego złomu) a 28,41 % środki własne LOT. Umowa o dzieło nie obejmowała projektu podstawy . Podstawa pomnika została wykonana i sfinansowana przez Urząd Miasta. Urząd pokrył również koszty przenosin pomnika św. Nepomucena.
W wyniku uszkodzenia pomnika przez nieznanych sprawców powstała konieczność jego naprawy. Mając ograniczone środki finansowe zdecydowano wykonać naprawę pomnika tańszą i mniej pracochłonną techniką zaproponowaną przez innych artystów rzeźbiarzy, szanując wszelkie sugestie autora modelu - Pana Michała Rosy. Rodzaj zastosowanej technologii wykonania pomnika nie podlegał zapisom umowy. Pomimo naszych usilnych starań nie zdołaliśmy w opinii autora zadowolić jego oczekiwań. Poprosiliśmy Pana Michała Rosę o dokładne sprecyzowanie niezbędnych zmian, które mogłyby być wykonane. W odpowiedzi otrzymaliśmy list z żądaniem zlikwidowania i unicestwienia pomnika. Informujemy, że LOT nie posiada środków na pokrycie ewentualnych kosztów ponownej budowy pomnika według bardzo drogiej, pracochłonnej i długotrwałej metody zaproponowanej przez Artystę. Nie ma też gwarancji, że efekt końcowy byłby przez niego zaakceptowany.
Szanujemy dorobek artystyczny i prawa autorskie Pana Michała Rosy. Prawa te nie są jednak nieograniczone. Oświadczamy, że pomnik Syrenki pozostanie w obecnej postaci na swoim miejscu. Postanawiamy zasłonić napis z imieniem i nazwiskiem wykonawcy konkursowego modelu syrenki do czasu wyjaśnienia sprawy autorstwa pomnika. Dzisiaj pomnik ?Syrenki? nie jest tym do którego przyznaje się Pan Michał Rosa, co wynika z nadesłanego pisma. Mamy nadzieję na rozsądny kompromis, który w naszym mniemaniu ciągle jest możliwy. Naszym celem jest przekazanie pomnika społeczeństwu Ustki na ręce władz miasta. Apelujemy do Pana Michała Rosy, aby uczynił to samo w zakresie uprawnień autorskich.

Zarząd LOT "Ustka
No chyba, że wydarzyło się coś całkiem niedawno o czym nie wiemy. Jeśli jednak nic się nie zmieniło, to najpierw LOTniarze powinni pomnik doprowadzi do stanu zgodnego z projektem, o co do nich apelujemy wraz z Autorem. Jeśli tego dokonają, to nie muszą się martwić o przekazanie praw autorskich miastu.

Obrazek
elveez pisze:Za czym looka syrenka ?
Za prawami swojego Autora!

ODPOWIEDZ