DOKONAŁA SIĘ HISTORYCZNA CHWILA

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: DOKONAŁA SIĘ HISTORYCZNA CHWILA

Post autor: elveez » piątek, 1 kwietnia 2011, 18:41

Primo to aprylis dunow syrencine;)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » piątek, 1 kwietnia 2011, 18:42

protokół składa się z dwóch części. Jedną udostępniono radnym, druga z uwagi na kolizje z ust. o ochronie danych osobowych wymaga przygotowania do udostępnienia. Z tego co wiem, dokument jest w biurze Rady.
GRABARZ pisze:Kiedy społeczność miasta Ustki dostąpi tej łaski i będzie mogła zapoznać się z treścią protokołu
dokument jest dostępny na ogólnych zasadach wynikających z ust. o dostepie informacji publicznej. Z pewnością nie będzie rozwieszany na słupach ogłoszeniowych. :wink:

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 1 kwietnia 2011, 18:51

ale zapamietany w calosci po przeczytaniu, molziwy do publikacji w necie ?
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » piątek, 1 kwietnia 2011, 19:08

Sprawa jest problematyczna. Dokument jest dostępny. Dlatego, moim zdaniem publikowanie przez urząd w necie nie jest potrzebne i możliwe. Myślę, że z uwagi na wypełnianie obowiązku ustawowego oraz brak procedury i przyjętego zwyczaju w tym zakresie.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » piątek, 1 kwietnia 2011, 19:41

Włodzimierz Siudek pisze:Sprawa jest problematyczna. Dokument jest dostępny. Dlatego, moim zdaniem publikowanie przez urząd w necie nie jest potrzebne i możliwe. Myślę, że z uwagi na wypełnianie obowiązku ustawowego oraz brak procedury i przyjętego zwyczaju w tym zakresie.
Więc, aby zapoznać się z publicznym dokumentem będę musiał się przejść do urzędu zamiast normalnie pracować. No dobrze - znowu zrobię coś za Pana.
Jak tam dietka?
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 1 kwietnia 2011, 22:40

Włodzimierz Siudek pisze:Sprawa jest problematyczna. Dokument jest dostępny. Dlatego, moim zdaniem publikowanie przez urząd w necie nie jest potrzebne i możliwe. Myślę, że z uwagi na wypełnianie obowiązku ustawowego oraz brak procedury i przyjętego zwyczaju w tym zakresie.
Zastanawiam się jak w ogóle możliwe jest takie stwierdzenie w XXI wieku, w dobie ogólnie dostępnego internetu, podpisu elektronicznego, bezproblemowych transakcji internetowych, publikacji wszelkiego rodzaju dokumentów urzędowych itp. itd. Nazwałbym to być może zwykłym bezrozumnym wstecznictwem i ciemnogrodem, ale idę o zakład, że to "świadoma i tendencyjna niemożność". Inna sprawa, że twierdzenie, iż publikacja w internecie dokumentu, o którym mowa jest niepotrzebne, mija się z prawdą i zwyczajnie przeczy faktom skoro ludzie o to pytają i tego oczekują.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » sobota, 2 kwietnia 2011, 07:37

nie bardzo rozumiem poprzedników; dokument jest jawny, możecie się z nim zapoznać, ale zgodnie z ustawą i to wszystko. Urząd wypełnia działaniem postanowienia ustawy, jako radny nie jestem organem, by coś udostępniać lub nie. Poza tym do rozstrzygnięcia jest dylemat, czy w myśl ustawy oczekiwane internauty lub grupy, bliżej nieokreślonego, nieraz trolla ) jest w myśl ustawy wnioskiem o udostępnienie dokumentu. :wink:

o udostępnienie wnioskuje konkretny mieszkaniec, obywatel, a nie schowany za nickiem celestyn. Oczywiście obywatel nie musi uzasadniać wniosku i wykazywać interesu prawnego lub faktycznego by go otrzymać, niemniej jednak procedury to procedury. Czy nie o nie szanowni internauci "prosili" w postach radnego? :D

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 2 kwietnia 2011, 08:07

Nazwałbym to być może zwykłym bezrozumnym wstecznictwem i ciemnogrodem, ale idę o zakład, że to "świadoma i tendencyjna niemożność".
Zgadzam sie.

Widze ,że poprzednik potrzebuje jeszcze pare lat edukcji w tej kwestii.
Moim zdaniem każdy dokument (oprócz tajnych) powinien być dostępny nawet dla trolla.
NIe traktujcie Nas wyborców jak głupków!!!
W interesie urzędników szeroko pojętych jest niepublikowanie dokumentów bo mozna wykazac ich niekompetencje.

A tym samym ,ze wielu jest tam po prostu ,,przyspawanych".
Rzecz tyczy całej Polski.
W dobie komputerów nie potrzeba 600 000 armii urzędników w całej Polsce.

Za to potrzeba osób które potrafią np.kłaść kafelki i inne tego typu rzeczy.
możecie się z nim zapoznać, ale zgodnie z ustawą i to wszystko
Pewnie.

Mozna porozmawiac z kolega w Hamburgu jadać tam lub użyć darmowej gg.
Masz wybór.
Do urzędu trzeba sie udac aby przeczytać wytworzony dokument.

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

JKUstka

Post autor: JKUstka » sobota, 2 kwietnia 2011, 09:37

@Mirek,
to jest klarowne, co piszesz.
Transparentność działań.
Tego również wymaga ustawodawca.
Informowanie na każdym etapie postepowania zainteresowanego (nych).
Tzw. ko . Zapomina sie o roli służebnej a akcent przesuwany jest na władza.
Do jakiegoś momentu nie docierało do mnie, co rozumie Celestyn pod stwierdzeniem
" republika bananowa" w naszym wydaniu.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » sobota, 2 kwietnia 2011, 09:45

Obrazek
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Edward

Post autor: Edward » sobota, 2 kwietnia 2011, 10:29

Mirek: dawniej, w początkach rewolucji technicznej zdarzało się, że robotnicy niszczyli maszyny zabierające ludziom pracę. Teraz starają się to wykorzystać. Zastanawiam się tylko, czy ktoś już napisał pracę naukową o wpływie automatyzacji i komputeryzacji na zwiększenie ilości szeroko pojętej kadry urzędniczej?
Z podobnego tematu i trochę jako odpowiedź na niektóre narzekania: na ostatniej sesji Urzędowi Miasta w Ustce przyznano i uroczyście wręczono wspaniałe certyfikaty w zakresie sprawności obsługi miecszkańców. Cóż więc znaczą czyjeś subiektywne odczucia i poglądy, jeśli z punktu widzenia prawa (i audytorów) Urząd pracuje wzorowo? Uroczystość była tak wielka, że z wrażenia nikt z radnych nawet nie zapytał ile te Certyfikaty kosztowały...
Wracając do tematu opinii Komisji Rewizyjnej: ten sam problem, co ze Strategią Marki - nie sądzę, aby któryś z radnych chciał wklepywać ten dokument i brać odpowiedzialność ze ew. popełnione przy przepisywaniu błędy. Jeśli ktoś nie ma ochoty iść do UM, to nie widzę problemu z tym, aby któryś z radnych udostępnił mu tekst jawny do przeczytania. Inne pretensje - patrz CERTYFIKAT!
Przy okazji jeszcze problem związany z tym wątkiem: gdy wypowiadam się, jest to moja prywatna opinia. Na Sesji radni podejmują decyzje w imieniu mieszkańców - poza nią reprezentują tylko siebie. Byłoby śmieszne gdybym sądził, że piszę w imieniu chociażby tych mieszkańców, którzy głosowali na mnie czy na komitet z którego startowałem; po prostu każdy z nich może mieć inne zdanie. Śmiesznie więc wygląda, gdy pojedynczy forumowicz wyobraża sobie, że reprezentuje kogoś więcej niż siebie. Jakie umocowanie społeczne, jak wysokie mniemanie o sobie trzeba mieć aby mógł sądzić, że wypowiada się w imieniu społeczeństwa miasta? Nawet Burmistrz, gdyby zdecydował się osobiście umieścić tutaj jakąś wypowiedź, nie pisałby w imieniu "społeczności miasta" lecz swoim własnym - Jana Olecha.
Panie Wajper, jestem przekonany, że w wielu dziedzinach związanych z PR nawet Rzecznik Jacek mógłby się wiele od Pana nauczyć. Jednak proszę nie sądzić, że jeśli nawet powtórzy Pan jeszcze sto razy, i powtórzy to Artur, że wypowiadacie się w imieniu społeczeństwa Ustki - to kłamstwo stanie się prawdą. Rzeczywistość mówi wprost: Wajper reprezentuje tylko siebie, Grabarz też nikogo więcej - chyba, że mają pisemne upoważnienia do wypowiadania się w imieniu innych osób. W innym wypadku jest to zwykła, w dodatku dość prymitywna, manipulacja.
Pozdrawiam forumowiczów
Edward Zając - jak zawsze tylko w swoim imieniu.

JKUstka

Post autor: JKUstka » sobota, 2 kwietnia 2011, 11:04

Edward pisze:Mirek: dawniej, w początkach rewolucji technicznej zdarzało się, że robotnicy niszczyli maszyny zabierające ludziom pracę. Teraz starają się to wykorzystać. Zastanawiam się tylko, czy ktoś już napisał pracę naukową o wpływie automatyzacji i komputeryzacji na zwiększenie ilości szeroko pojętej kadry urzędniczej?
Z podobnego tematu i trochę jako odpowiedź na niektóre narzekania: na ostatniej sesji Urzędowi Miasta w Ustce przyznano i uroczyście wręczono wspaniałe certyfikaty w zakresie sprawności obsługi miecszkańców. Cóż więc znaczą czyjeś subiektywne odczucia i poglądy, jeśli z punktu widzenia prawa (i audytorów) Urząd pracuje wzorowo? Uroczystość była tak wielka, że z wrażenia nikt z radnych nawet nie zapytał ile te Certyfikaty kosztowały...
Wracając do tematu opinii Komisji Rewizyjnej: ten sam problem, co ze Strategią Marki - nie sądzę, aby któryś z radnych chciał wklepywać ten dokument i brać odpowiedzialność ze ew. popełnione przy przepisywaniu błędy. Jeśli ktoś nie ma ochoty iść do UM, to nie widzę problemu z tym, aby któryś z radnych udostępnił mu tekst jawny do przeczytania. Inne pretensje - patrz CERTYFIKAT!
Przy okazji jeszcze problem związany z tym wątkiem: gdy wypowiadam się, jest to moja prywatna opinia. Na Sesji radni podejmują decyzje w imieniu mieszkańców - poza nią reprezentują tylko siebie. Byłoby śmieszne gdybym sądził, że piszę w imieniu chociażby tych mieszkańców, którzy głosowali na mnie czy na komitet z którego startowałem; po prostu każdy z nich może mieć inne zdanie. Śmiesznie więc wygląda, gdy pojedynczy forumowicz wyobraża sobie, że reprezentuje kogoś więcej niż siebie. Jakie umocowanie społeczne, jak wysokie mniemanie o sobie trzeba mieć aby mógł sądzić, że wypowiada się w imieniu społeczeństwa miasta? Nawet Burmistrz, gdyby zdecydował się osobiście umieścić tutaj jakąś wypowiedź, nie pisałby w imieniu "społeczności miasta" lecz swoim własnym - Jana Olecha.
Panie Wajper, jestem przekonany, że w wielu dziedzinach związanych z PR nawet Rzecznik Jacek mógłby się wiele od Pana nauczyć. Jednak proszę nie sądzić, że jeśli nawet powtórzy Pan jeszcze sto razy, i powtórzy to Artur, że wypowiadacie się w imieniu społeczeństwa Ustki - to kłamstwo stanie się prawdą. Rzeczywistość mówi wprost: Wajper reprezentuje tylko siebie, Grabarz też nikogo więcej - chyba, że mają pisemne upoważnienia do wypowiadania się w imieniu innych osób. W innym wypadku jest to zwykła, w dodatku dość prymitywna, manipulacja.
Pozdrawiam forumowiczów
Edward Zając - jak zawsze tylko w swoim imieniu.
Nowy biedny radny, który nic nie może.
No normalnie sierotki.
A może trzeba mieć po prostu j...?
A może wystarczy prosta odpowiedź "zero-jedynkowa"?
Ktoś cos przed wyborami obiecywał. Rzetelną i bieżącą informacje z podejmowanych działań.
Dziś nie ma już motywacji, bo nie trzeba zabiegać o głosy wyborców?
Istnieja wersje elektroniczne dokumentów drukowanych dla radnych.
Proste wytnij- wklej wystarczy.Myślę, że radny kluczowy nie jednego "pena" z promocji miasta otrzymał.
Płytke jak zechce pewnie też otrzyma.
Łatwiej wypisać coś przeciw Wajper, Grabarz,... niż rozjaśniać sprawy mozolna pracą.
Szanujcie ludzi na rzecz, których zadeklarowaliście sie pracować nawet, jezeli inaczej widzą otaczająca rzeczywistość a może tym bardziej, bo stanowią dla Was(władzy samorzadowej) norę odniesienia.

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » sobota, 2 kwietnia 2011, 11:17

@JKU, daj spokój. Dla mnie wypowiedź Edwarda jest zrozumiała - reprezentuje wyborców na sesji, na forum wypowiada się w swoim imieniu. Proste. Natomiast Twoje uwagi nic nie wnoszą do wątku poza kolejnym ujawnieniem wzajemnych animozji.

Co do raportu z prac Komisji. Osobiście nie widzę prezeciwskazań, by był on opublikowany w BIPie, podobnie jak publikowane są nagrania i protokoły z posiedzeń rady i jej komisji.
Stanowiłoby to zapwne duże ułatwienie zarówno dla mieskańców jak i urzędników. Ja osobiście nie wyobrażam sobie, bym musiała przechodzić przez dwutygodniową procedurę ujawniania informacji publicznej, by dotrzeć do jednego punktu porządku obrad, który mnie interesuje, a który mógł być omówiony w jednym zdaniu. To samo tyczy się wyniku prac Komisji. Tak samo, jak nie wyobrażam sobie, bym jako pracownik urzędu rozpatrywała indywidualnie załóżmy 100 wniosków dotyczących jednej sprawy, dodajmy sprawy jawnej.
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » sobota, 2 kwietnia 2011, 11:22

NIkt nie mówi że wynik kontroli przeprowadzony przez komisje rewizyjna nie zostanie opublikowany w internecie. Dajci tylko troche czasu. Napewno w przyszłym tygodniu i to na samym poczatku tygodnia. Mam nadzieje że pojawi się w BIPie ale jeżeli będzie z tym problem sam zeskanuje i umieszcze na forum.

@celestyn
tak offtopicowo na temat podpisu elektronicznego i jego funkcjonowania.
Uchwały które musza byc publikowane w dzienniku urzędowym przewodniczący rady podpisuje elektronicznie ale urząd wojewódzki oprócz podpisu elektronicznego do poprawności dokumentu potrzebuje podpis odręczny. I nadal zamiast podpisany dokument przesyłac pocztą elektroeniczną trzeba drukować z podpisem elektronicznym podpisac ręcznie i wysyłać zwykłą pocztą. Rozmowa z urzędem wojewódzkim na ten temat kończy sie stwierdzeniem że takie są wymogi i bez podpisu ręcznego dokument nie będzie przyjmowany.
Obrazek

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » sobota, 2 kwietnia 2011, 13:11

Edward pisze:Mirek: dawniej, w początkach rewolucji technicznej zdarzało się, że robotnicy niszczyli maszyny zabierające ludziom pracę.
Postęp cywilizacyjny jest procesem nieodwracalnym i bojkotowanie lub świadome niewykorzystywanie jego zdobyczy w kwesji udzielania społeczności informacji to najzwylkejsza zła wola.
Edward pisze:Teraz starają się to wykorzystać. Zastanawiam się tylko, czy ktoś już napisał pracę naukową o wpływie automatyzacji i komputeryzacji na zwiększenie ilości szeroko pojętej kadry urzędniczej?
Tak to w Polsce jest, że do obsługi jednego komputera potrzebne są trzy osoby - no bo przecież jak komputer to i skaner no i oczywiście drukarka, a dodatkowo zawsze można zatrudnić kogoś do obsługi niszczarki. :D
Edward pisze:Z podobnego tematu i trochę jako odpowiedź na niektóre narzekania: na ostatniej sesji Urzędowi Miasta w Ustce przyznano i uroczyście wręczono wspaniałe certyfikaty w zakresie sprawności obsługi miecszkańców. Cóż więc znaczą czyjeś subiektywne odczucia i poglądy, jeśli z punktu widzenia prawa (i audytorów) Urząd pracuje wzorowo? Uroczystość była tak wielka, że z wrażenia nikt z radnych nawet nie zapytał ile te Certyfikaty kosztowały...
Urzędnicy przyznają nagrody urzędnikom - to normalne w kraju gdzie marszałek sejmu potrafi sam sobie przyznać 20000 złotych nagrody.

Edward pisze:Wracając do tematu opinii Komisji Rewizyjnej: ten sam problem, co ze Strategią Marki - nie sądzę, aby któryś z radnych chciał wklepywać ten dokument i brać odpowiedzialność ze ew. popełnione przy przepisywaniu błędy. Jeśli ktoś nie ma ochoty iść do UM, to nie widzę problemu z tym, aby któryś z radnych udostępnił mu tekst jawny do przeczytania. Inne pretensje - patrz CERTYFIKAT!
Dokładnie - kiedy mogę się z Panem spotkać, aby zrobić zdjęcie ów dokumentu (dzięki czemu pominę niebezpieczną czynność przepisywania :D ) i wkleić na forum. Wykonam rzecz, która przekracza możliwości radnego, który jest redaktorem lokalnego pisma.
Edward pisze:Przy okazji jeszcze problem związany z tym wątkiem: gdy wypowiadam się, jest to moja prywatna opinia. Na Sesji radni podejmują decyzje w imieniu mieszkańców - poza nią reprezentują tylko siebie. Byłoby śmieszne gdybym sądził, że piszę w imieniu chociażby tych mieszkańców, którzy głosowali na mnie czy na komitet z którego startowałem; po prostu każdy z nich może mieć inne zdanie. Śmiesznie więc wygląda, gdy pojedynczy forumowicz wyobraża sobie, że reprezentuje kogoś więcej niż siebie. Jakie umocowanie społeczne, jak wysokie mniemanie o sobie trzeba mieć aby mógł sądzić, że wypowiada się w imieniu społeczeństwa miasta? Nawet Burmistrz, gdyby zdecydował się osobiście umieścić tutaj jakąś wypowiedź, nie pisałby w imieniu "społeczności miasta" lecz swoim własnym - Jana Olecha.
Proszę Pana - uświadomię Panu, że wypisujesz Pan najzwyklejsze bzdury - otóż Pan Jacek Cegła jest rzecznikiem burmistrza Jana Olecha w godzinach pracy urzędu - tak? Więc wyobraża Pan sobie, aby pisał na forum prywatne opinie po jej zakończeniu, w czasie wolnym. Rolą rzecznika jest być "adwokatem" burmistrza przez 24 godziny na dobę i choćby miał odmienne zdanie o godzinie 02.30 w nocy nie zrobi z siebie "prokuratora" i durnia jednocześnie. Jest Pan radnym ustki (przedstawicielem wyborców), który wypowiada się tylko w swoim imieniu - paranoja.

Edward pisze:Panie Wajper, jestem przekonany, że w wielu dziedzinach związanych z PR nawet Rzecznik Jacek mógłby się wiele od Pana nauczyć. Jednak proszę nie sądzić, że jeśli nawet powtórzy Pan jeszcze sto razy, i powtórzy to Artur, że wypowiadacie się w imieniu społeczeństwa Ustki - to kłamstwo stanie się prawdą.
Żyje Pan w oderwaniu od rzeczywistości. Zbyt długie samotne przebywanie na morzu wywarło nieodwracalne piętno?

Edward pisze: Rzeczywistość mówi wprost: Wajper reprezentuje tylko siebie, Grabarz też nikogo więcej - chyba, że mają pisemne upoważnienia do wypowiadania się w imieniu innych osób. W innym wypadku jest to zwykła, w dodatku dość prymitywna, manipulacja.
Zapewniam Pana, że występuje w imieniu większej grupy ludzi niż Pan sobie zdaje sprawę, o czym przekona się Pan niebawem. Co do pisemnych upoważnień - zgodnie z art. 53 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych przeniesienie majątkowych praw autorskich do dzieła wymaga zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności. Mało tego - Jerzy Michał Rosa wykonał model za połowę ceny, jaką wziąłby inny artysta z innego miasta (doskonale Pan wie ile chciał człowiek, który był faworyzowany ze swoją propozycją "Heil Hitler") i był to gest dobrej woli jako mieszkańca względem mieszkańców, czego wy nie uszanowaliście. Tak więc "Art 44. o prawie autorskim i prawach pokrewnych mówi, że W razie rażącej dysproporcji między wynagrodzeniem twórcy a korzyściami nabywcy autorskich praw majątkowych lub licencjobiorcy twórca może żądać stosownego podwyższenia wynagrodzenia przez sąd." Więc Autor powinien w pierwszej kolejności wystapić o "wyrównanie" wynagrodzenia, a w późniejszej o odszkodowanie wynikajace z łamania jego praw.

Edward pisze:Pozdrawiam forumowiczów
Również pozdrawiam.

Edward pisze:Edward Zając - jak zawsze tylko w swoim imieniu.
Tylko radny w Ustce może wypowiedzieć takie słowa.
Ostatnio zmieniony sobota, 2 kwietnia 2011, 13:31 przez GRABARZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » sobota, 2 kwietnia 2011, 13:29

masasza pisze:NIkt nie mówi że wynik kontroli przeprowadzony przez komisje rewizyjna nie zostanie opublikowany w internecie. Dajci tylko troche czasu. Napewno w przyszłym tygodniu i to na samym poczatku tygodnia. Mam nadzieje że pojawi się w BIPie ale jeżeli będzie z tym problem sam zeskanuje i umieszcze na forum.
Radny, który potrafi mówić rozsądnym głosem i zrobić skan dokumentu to prawdziwy skarb w tym "morzu niemocy".

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » sobota, 2 kwietnia 2011, 14:05

@masasza, @grabarz

Ale powiedzcie mi czemu skan dokumentu a nie sam dokument?, choćby w PDF?
Przecież biuro rady i tak musi ten dokument napisać, więc po co to drukować i skanować, skoro można wziąć oryginał i zamieścić?
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » sobota, 2 kwietnia 2011, 14:07

maruda pisze:@masasza, @grabarz

Ale powiedzcie mi czemu skan dokumentu a nie sam dokument?, choćby w PDF?
Przecież biuro rady i tak musi ten dokument napisać, więc po co to drukować i skanować, skoro można wziąć oryginał i zamieścić?
To pytanie nie do mnie.

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » sobota, 2 kwietnia 2011, 14:18

masasza pisze:NIkt nie mówi że wynik kontroli przeprowadzony przez komisje rewizyjna nie zostanie opublikowany w internecie. Dajcie tylko troche czasu. Napewno w przyszłym tygodniu i to na samym poczatku tygodnia. Mam nadzieje że pojawi się w BIPie, ale jeżeli będzie z tym problem sam zeskanuje i umieszcze na forum.
Przede wszystkim potrzeba opracowania zasad wprowadzania dokumentu, który powstaje w Radzie Miasta do systemu informatycznego urzędu. Do tej pory jak mi się wydaje, każdy dokument wchodzący do Biura Obsługi Mieszkańca jest skanowany i dalej można nad nim procedować elektronicznie. Radny, który udostępni dokument, ale np. go nie przetworzy ( dokument przetworzony) do zgodności z obowiązującymi normami bierze za to odpowiedzialność. Moim zdaniem powinno się to odbywać z procedura przyjętą w urzędzie. Jeśli takiej nie ma to należy stworzyć. Myślę też, że to kwestia czasu, gdyż będę wnioskował do nowej pani sekretarz o sprawdzenie możliwości informatyzacji Rady Miasta w szerszy sposób.
Co do dostępności opinii - Grabarz może iść do urzędu w poniedziałek i zgodnie z ustawą, jesli nie ma przeszkód to otrzyma dokument od ręki. JKU i Grabarz - gdzie tu brak jawności i przejrzystości ?:lol:

Obowiązane do udostępniania informacji publicznej w świetle ustawy są między innymi organy władzy publicznej. Tak wynika z ustawy. Radny nie jest organem władzy publicznej i w świetle ustawy moim zdaniem udostępniając informację może czynić to w kolizji z obowiazującym prawem.

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » sobota, 2 kwietnia 2011, 14:26

Panie Radny, a na jakich zasadach wprowadzany jest protokół z sesji rady?
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

ODPOWIEDZ