DOKONAŁA SIĘ HISTORYCZNA CHWILA

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
celestyn

Re: DOKONAŁA SIĘ HISTORYCZNA CHWILA

Post autor: celestyn » niedziela, 6 lutego 2011, 17:37

JKUstka pisze:
celestyn pisze:Wajper już za mnie odpowiedział. Nie ma przymusu publikacji na stronie miasta oświadczeń kierowanych w stronę ratusza, a rzecznik wyraźnie ponad rzetelność informacji stawia propagandowe manipulacje mające na celu sztuczne kształtowanie pozytywnego choć nieprawdziwego wizerunku burmistrza i ratusza.
Cały czas mam nadzieję, że problem syrenki jest wynikiem nie działania w złych intencjach a bagatelizowania jeszcze nie do końca rozumianego prawa.
Nikt z nas nie jest bez grzechu.. Oświadczenia Pana Rosy nie da rady ukryć. Jeżeli nie opublikuje go ratusz. To pojawi się:
a. strona miasta zakładka Wiadomości: KU, Dwumiasto, GP.....
b. zakładka forum ( Grabarz daje szansę, aby adresaci mieli czas na zapoznanie się z treścią pisma i mogli sie do niego odnieść)
c. migająca ikona: posłuchaj sesji na żywo (pewnie Przewodniczący RM pismo odczyta)
Nie przypuszczam, aby Rzecznik Burmistrza Miasta Ustka chciał być w tyle.
(@Wajper głowy nie dam, czasami jasne, proste działania niewiadomo, dlaczego sie komplikują.)
Nie jest naganne popełniać błędy, naganne jest w nich trwać.
Sprawa jest publiczna. W jakimś sensie nie dotyczy samego Pana Rosy a dotyczy wspólnego przedsięwzięcia mieszkańców Ustki.
Odczuwam brak należytego zaangażowania w sprawę Radnych Miasta Ustka.
Sprawa tak nabrzmiała, że nie da rady zamieść jej pod dywan.
Brak jasnych, klarownych informacji daje pole do spekulacji a tego Rzecznik w interesie mieszkańców i Burmistrza nie chce.
I znowu właściwie Wajper i Grabarz odpowiedzieli za mnie. Na logikę rzecz biorąc, gdyby cała sprawa z syrenką nie była wynikiem złej woli a tylko efektem niewiedzy to nie trwałaby już bez mała pół roku, nie mielibyśmy do czynienia ze strony LOT z działaniami zmierzającymi do jak najskuteczniejszego przeszkodzenia wyjaśnieniu wszystkich aspektów sprawy oraz z działaniami wręcz podłymi mającymi na celu dyskredytację autora i osób, które się za nim ujęły. W TEJ SPRAWIE BYŁA I JEST ZŁA WOLA i świadczą o tym działania LOT. Smutne jest również to, że Urząd Miasta i radni zamiast wziąć stronę interesu publicznego mieszkańców wzięli stronę garstki miejscowych w jakimś sensie ustosunkowanych cwaniaków. Oczywiście sprawy się już nie da zamieść pod dywan i w tym całe szczęście.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » niedziela, 6 lutego 2011, 17:39

Bardzo chciałbym podzielać Twoją wiarę w to, ze cała sprawa jest tylko nieudolnością i niekompetencją i nie ma mowy o złej woli. Ale nie podzielam, za dużo wiem.

Spekulacje nie spędzą snu z powiek pan Rzecznika. Są za łatwe do:
a) zignorowania
b) obalenia
c) utopienia w demagogicznych kontr-tezach (a w tym pan Rzecznik ma czarny pas)
d) zwykłego przeczekania
Nie wiem Łukaszu jak Ty, ale ja sypiam spokojnie. Mieszanie mnie do Waszej krucjaty jest nieuczciwe. Tym bardziej, że nigdy, oficjalnie jako rzecznik nie zabrałem głosu w tej sprawie. Oczywiście absolutnie jestem za tym, aby została ona dogłębnie wyjaśniona. Ufam, że dokona tego niezawisły sąd, a nie postronne osoby, kierujące się być może szlachetnymi pobudkami.

Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » niedziela, 6 lutego 2011, 18:43

rzecznik pisze: ...Mieszanie mnie do Waszej krucjaty jest nieuczciwe...
Nikt nikogo tu nie miesza na siłę. O uczciwości możemy oczywiście dużo podyskutować jeśli taka Twoja wola, ale nie w zaciszu gabinetów, a tu - na forum.

...W przenośni terminem krucjata określa się współcześnie także wszelką społeczną działalność zaradczą przedsiębraną z zapałem i entuzjazmem - i tu sie z Tobą Jacku zgodzę - niektóre osoby za nic nie pasują do tego typu działań.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » niedziela, 6 lutego 2011, 19:12

Włodzimierz Siudek pisze:"........ że jest to SYRENKA ABSOLUTNEJ ZGODY i taka pozostanie dla potomnych - na wieki wieków!!!"

Narazie obserwuję, że będzie ciężko spełnić postulat powyższy :cry:
Jak tam obserwacje? Proszę patrzeć w górę, niedługo kaczki zaczną przylatywać.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » niedziela, 6 lutego 2011, 19:45

GRABARZ pisze:
Włodzimierz Siudek pisze:"........ że jest to SYRENKA ABSOLUTNEJ ZGODY i taka pozostanie dla potomnych - na wieki wieków!!!"

Narazie obserwuję, że będzie ciężko spełnić postulat powyższy :cry:
Jak tam obserwacje? Proszę patrzeć w górę, niedługo kaczki zaczną przylatywać.
no tak, a trochę później będzie sezon ogórkowy :wink:

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » niedziela, 6 lutego 2011, 19:56

rzecznik pisze: Nie wiem Łukaszu jak Ty, ale ja sypiam spokojnie. Mieszanie mnie do Waszej krucjaty jest nieuczciwe. Tym bardziej, że nigdy, oficjalnie jako rzecznik nie zabrałem głosu w tej sprawie. Oczywiście absolutnie jestem za tym, aby została ona dogłębnie wyjaśniona. Ufam, że dokona tego niezawisły sąd, a nie postronne osoby, kierujące się być może szlachetnymi pobudkami.
No przecież napisałem, że sypiasz spokojnie, zwróć uwagę... 8)
I z całą pewnością nie sugerowałem, iż jesteś częścią jakiejś krucjaty. Stwierdziłem tylko, zwróć uwagę, że spełniasz wzorowo obowiązki Rzecznika. 8)

Hmm, krucjata... Bardzo dobrze dobrane słowo, Jacku. Kojarzy się z zakłamanymi półgłówkami, którzy pod pięknymi sztandarami rabowali i gwałcili, byle tylko napchać kiesę i dorobić się zaszczytów. To byli tacy ludzie, o których dobrego słowa nikt nie mógł powiedzieć (bo byli zwykłymi psami wojny i bandytami), ale byli uznawani w swych miastach za "szacownych obywateli" i protegowanych lokalnych wasali.
No cóż, my z takimi właśnie staramy się tu walczyć, nie jesteśmy jak oni w żadnej mierze...

Dementuję: nikt z osób mówiących o "aferze syrenkowej" nie liczy na jakiekolwiek korzyści wymierne i niewymierne. Chodzi nam, jakkolwiek trudno może być w to uwierzyć ludziom o materialistycznym podejściu do życia, o pryncypialne zasady etyczne, moralne, prawne, jak poszanowanie godności człowieka, praw autorskich, etc. Kropka.
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Zimny

Post autor: Zimny » poniedziałek, 7 lutego 2011, 12:28

obiecałem, nie pisać w temacie wiec tylko narysuje:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

JKUstka

Post autor: JKUstka » poniedziałek, 7 lutego 2011, 14:54

Zimny pisze:obiecałem, nie pisać w temacie wiec tylko narysuje:
Co to fanklub Włodka Siudek.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :roll: :roll: :roll: :roll: :?: :?: :?: :?: :?: :idea:

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » poniedziałek, 7 lutego 2011, 15:01

8) ZiMnY, FaYNiE pIsHesH... LOL!!!!!!11 SkONt KliKash????? OMG, WTF, LOLOLOLOLOL!!!!!11

Twój post został zaraportowany do modów, prosimy o merytoryczne i trzymające poziom powyżej "stylu pokemonowego" wypowiedzi w temacie. 8) No chyba, że nie dasz rady inaczej... Wówczas polecam to forum, powinieneś poczuć się jak w domu:

http://nastolateq.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."

dopalacz73

Post autor: dopalacz73 » poniedziałek, 7 lutego 2011, 15:57

Zimny pisze:obiecałem, nie pisać w temacie wiec tylko narysuje:
Zimny - jak nie masz nic mądrego do napisania, to nie rób z siebie (...) pisząc, aby tylko zaznaczyć swój byt. Kretynów ci u nas dostatek.

Post zmoderowany - rzecznik

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » poniedziałek, 7 lutego 2011, 16:15

@ zimny

Era pisma obrazkowego już dawno się skończyła. Jeżeli masz coś ciekawego światu do przekazania, rób to używając alfabetu. Nie mam nic przeciwko emotkom, pod warunkiem, że służą one nadaniu wypowiedzi emocjonalnego kolorytu.

@ dopalacz

Nie zaczepiaj i nie prowokuj. Od pilnowania porządku na forum są moderatorzy.

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » poniedziałek, 7 lutego 2011, 20:31

GRABARZ pisze:
Zimny pisze:...i tu jest sedno sprawy, która mnie właśnie irytuje... autor nie wnosi sprzeciwu więc nie ma tematu, zaś grupa ludzi
która robi to w jego imieniu (...), szukający sensacji dla własnego widzimisię, a Tych nie toleruję niestety.
Zobaczymy, czy poszerzy się percepcja Twojej tolerancji w poniedziałek.
Czy coś się dziś wydarzyło Panie Grabarz, bo może warto o tym napisać :!:

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 7 lutego 2011, 20:35

Syrenka syrenką ale co w końcu z tą porypaną tablicą?Czy może ją ktoś w końcu odkręci. :mrgreen:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » poniedziałek, 7 lutego 2011, 20:59

Włodzimierz Siudek pisze:
GRABARZ pisze:
Zimny pisze:...i tu jest sedno sprawy, która mnie właśnie irytuje... autor nie wnosi sprzeciwu więc nie ma tematu, zaś grupa ludzi
która robi to w jego imieniu (...), szukający sensacji dla własnego widzimisię, a Tych nie toleruję niestety.
To pan nie wie? :lol: To pytanie do pana, panie radny, nie Grabarza. 8) Więc niech pan nam powie, co się dziś wydarzyło w temacie, bo może warto o tym napisać? 8)
Topilzin pisze:Syrenka syrenką ale co w końcu z tą porypaną tablicą?Czy może ją ktoś w końcu odkręci. :mrgreen:
Nie, po co, niech te nazwiska wiszą pod kością ogonową Bryzgi, khe, khe... Są absolutnie na miejscu i niech nikt nie waży się ruszać tej tablicy! 8)

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » poniedziałek, 7 lutego 2011, 21:05

Wajper pisze:
To pan nie wie? :lol: To pytanie do pana, panie radny, nie Grabarza. 8) Więc niech pan nam powie, co się dziś wydarzyło w temacie, bo może warto o tym napisać?
uuups, sorry, wydawało mi się, że pilotujecie ten temat, ale skoro nie...

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » poniedziałek, 7 lutego 2011, 21:14

GRABARZ pisze:
Właśnie Panie Włodku - gdzie odpowiedź na zadane przeze mnie pytania. Zadaje Pan pytania, a nie można się od Pana doprosić odpowiedzi na pytania stawiane Panu wprost od kilku tygodni. Proszę Pana - pragnę Pana uświadomić, że został Pan wybrany do Rady Miasta między innymi po to, aby udzielać odpowiedzi kiedy ktoś bespośrednio do Pana kieruje swoje słowa z zapytaniem. Czasem odnoszę wrażenie, że za nic nie chce Pan być uważany za poważnego człowieka.

Gdyby Panu przyszło się wcielić w którąś z postaci z filmu poniżej, to którą Pan by wybrał, bo tytuł pasuje do Pana jak ulał.

Jak Żwirek i Muchomorek nie wiedzieli co się dzieje

Niech Pan przekaże swoją dietę np. na przedszkole nr 1 w Ustce, a ja za Pana postaram się odpowiedać rzetelnie forumowiczom na wszystkie stawiane pytania - zgoda? Wszyscy na tym zyskamy - prawda?

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » poniedziałek, 7 lutego 2011, 23:03

Wajper pisze:
To pan nie wie? :lol: To pytanie do pana, panie radny, nie Grabarza. 8) Więc niech pan nam powie, co się dziś wydarzyło w temacie, bo może warto o tym napisać?
uuups, sorry, wydawało mi się, że pilotujecie ten temat, ale skoro nie...
Czekamy, aż nas dogonicie z poziomem wiedzy. 8)
Chciał pan sprytnie wywiedzieć się od nas, co i jak? Spokojnie. Pismo, wysłane pocztą (po tym, jak LOT i UM potraktował Rosów w związku z tą całą sprawą, nie chcą oni nikogo z LOTUM oglądać na oczy i wcale im się nie dziwię) dojdzie do UM na pewno. Stanowić będzie jeden z najważniejszych kamieni milowych tej historii, a raczej farsy, którą znamy jako "Projekt Syrenka". Czyli - żarty na bok, zmierzamy ku puencie... Do tematu wróćmy, jak już wszyscy będziemy w temacie; nie możemy i nie chcemy nic na temat owego pisma mówić, dopóki nie zapoznają się z nim decydenci. Zresztą - to Wasza brocha, nie nasza, mówiąc wprost. My nie musimy nawet wiedzieć, że takie pismo poszło - to w Waszym interesie.

Zimny

Post autor: Zimny » wtorek, 8 lutego 2011, 12:29

rzecznik pisze:@ zimny

Era pisma obrazkowego już dawno się skończyła. Jeżeli masz coś ciekawego światu do przekazania, rób to używając alfabetu. Nie mam nic przeciwko emotkom, pod warunkiem, że służą one nadaniu wypowiedzi emocjonalnego kolorytu.

przepraszam jeśli kogoś uraziłem, ale tylko tak potrafię opisać moje zdanie w sprawie sprawy syrenki i będę się upierał,że jest bardzo trafiony
:mrgreen:

i oczywiście pozdrawiam mojego osobistego fana- DOPALACZA :wink:

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 8 lutego 2011, 14:15

Włodzimierz Siudek
Tytuł: Re: DOKONAŁA SIĘ HISTORYCZNA CHWILA
PostNapisane: 6 sie 2010, o 16:45

oczywiście, że klinkier, a jeszcze bardziej kamienne płyty, przecież to ma kosztować 35tys. zl. granit, własciwie polozony na lata zapewni swietność syrence. Najwazniejsze użycie technologii elastycznej i zabezpieczeń p. wodnych. Warunki dla pracy cokołu ekstremalne. Przy błędach po dwóch sezonach powazne mogą byc szkody, chętnie sluże wiedzą, ale nie jako radny, a jedynie jako fachmeister - wreszcie mogę się na coś przydać
Znalazłem taki zielonkawy granit w Ustce.
Niezle by sie komponował jako głaz pod Syrenke.
A tak mamy nagrobek.
100_0694.JPG
W rzeczywistosci wyglada lepiej .

Pozdro

To juz jest nawijka na czyste zlosliwosci zero argumentu. Posty nie wnoszace niczego nowego do tematu bede usuwal.
Moderator elveez
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » wtorek, 8 lutego 2011, 17:29

Wajper pisze: Pismo, wysłane pocztą dojdzie do UM na pewno. ................ nie możemy i nie chcemy nic na temat owego pisma mówić, dopóki nie zapoznają się z nim decydenci. Zresztą - to Wasza brocha, nie nasza, mówiąc wprost. My nie musimy nawet wiedzieć, że takie pismo poszło - to w Waszym interesie.
no to już coś, gdyż od początku uważałem, że wypowiedź autora-twórcy jest kluczowa w temacie. Z największą uwagą zapoznam się z pismem, które jak wnoszę, może wnieść światło do sprawy. Czy pismo jest skierowane do Rady?

ODPOWIEDZ