DOKONAŁA SIĘ HISTORYCZNA CHWILA

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Adi

Re: DOKONAŁA SIĘ HISTORYCZNA CHWILA

Post autor: Adi » środa, 18 sierpnia 2010, 14:27

Tu macie kobietę wg Pablo Picasso. Owocnej dyskusji życzę 8)
http://www.studio-international.co.uk/s ... oman_b.asp" onclick="window.open(this.href);return false;
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 18 sierpnia 2010, 16:46

Adi pisze:Tu macie kobietę wg Pablo Picasso. Owocnej dyskusji życzę 8)
http://www.studio-international.co.uk/s ... oman_b.asp" onclick="window.open(this.href);return false;
Przykład nietrafiony bo dyskutujemy tu o wątpliwej urodzie syrenki a nie o jakimś kubizmie będącym twórczą transformacją rzeczywistości.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Adi

Post autor: Adi » środa, 18 sierpnia 2010, 18:44

Powtarzasz się w każdym poście, że ma wg Ciebie brzydką buzię. I ok, masz prawo do własnego poglądu. W moim odczuciu jest to jednak zbyt płytka ocena.

Moim zdaniem sylwetka syrenki, daje powód do zastanowienia i chwilę refleksji. Widząc ją zadałem sobie pytanie: Czego ona tam wypatruje? Kolejnego sztormu jako symbolu potęgi morza? A może kutra, który wypłynął we mgle i obawia się czy trafi z powrotem do portu? A może wypatruje jej pomysłodawcy Edwarda, który wypłynął swoim małym jachtem w kolejny wspaniały rejs i czeka na jego szczęsliwy powrót... albo wręcz przeciwnie, zazdrośnie spogląda w nieznane za przygodą, jaka była udziałem Nataszy... A może te ciężkie dłonie są symbolem ciężkiej pracy na morzu...We mnie wzbudziła moment refleksjii - tak ja definiuję sztukę. Cukierkowa buzia i smukłe dłonie do tego w banalnej pozie, nie spowodowałyby u mnie takiej refleksji. Myślę zatem, że rzeźba się broni i stanie się jednym z symboli naszego nadmorskiego miasteczka i naszej społeczności.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 18 sierpnia 2010, 19:18

Czyli ogólnie jest dobrze a Miś na miarę naszych możliwości. :lol:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Adi

Post autor: Adi » środa, 18 sierpnia 2010, 19:29

Misia :wink:

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » środa, 18 sierpnia 2010, 19:54

Na stronie głównej, w zakładce dla mieszkańców, zamieściłem ankietę dotyczącą pomnika. Bardzo proszę o oddawanie głosów.

http://www.ustka.pl/new/index.php?fm=resident" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » środa, 18 sierpnia 2010, 20:36

@Adi, odnośnie analizy twórczej syrenki, czyli co ona może oznaczać:

Obrazek
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 18 sierpnia 2010, 21:02

Adi pisze:Powtarzasz się w każdym poście, że ma wg Ciebie brzydką buzię. I ok, masz prawo do własnego poglądu. W moim odczuciu jest to jednak zbyt płytka ocena.

Moim zdaniem sylwetka syrenki, daje powód do zastanowienia i chwilę refleksji. Widząc ją zadałem sobie pytanie: Czego ona tam wypatruje? Kolejnego sztormu jako symbolu potęgi morza? A może kutra, który wypłynął we mgle i obawia się czy trafi z powrotem do portu? A może wypatruje jej pomysłodawcy Edwarda, który wypłynął swoim małym jachtem w kolejny wspaniały rejs i czeka na jego szczęsliwy powrót... albo wręcz przeciwnie, zazdrośnie spogląda w nieznane za przygodą, jaka była udziałem Nataszy... A może te ciężkie dłonie są symbolem ciężkiej pracy na morzu...We mnie wzbudziła moment refleksjii - tak ja definiuję sztukę. Cukierkowa buzia i smukłe dłonie do tego w banalnej pozie, nie spowodowałyby u mnie takiej refleksji. Myślę zatem, że rzeźba się broni i stanie się jednym z symboli naszego nadmorskiego miasteczka i naszej społeczności.
Nie mam zastrzeżeń do pozy i sylwetki i nie oczekuję w tym względzie banału, tylko do nieproporcjonalnych i zwyczajnie brzydkich detali anatomicznych - głównie twarzy.
rzecznik pisze:Na stronie głównej, w zakładce dla mieszkańców, zamieściłem ankietę dotyczącą pomnika. Bardzo proszę o oddawanie głosów.

http://www.ustka.pl/new/index.php?fm=resident" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam serdecznie
Jaka jest gwarancja, że w przypadku negatywnego, niekorzystnego dla ratusza wyniku ankieta umieszczona, na stronie kontrolowanej przez ratusz nagle nie zmieni wyniku na pozytywny dla ratusza?? Jakoś nie przypominam sobie żeby jakaś ankieta umieszczona na stronie miejskiej wypadła negatywnie dla ratusza stąd moje wątpliwości odnośnie jej wiarygodności. Lepiej tzn bardziej wiarygodnie by było gdyby ankietę przeprowadziła niezależna instytucja nie mająca powiązań z ratuszem.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » środa, 18 sierpnia 2010, 21:20

@ celestyn

Przyznam szczerze, że zaczynają mnie już bawić Twoje posty podszyte spiskową teorią dziejów. Co niby miałeś na myśli, pisząc, że ankieta miałaby być niekorzystna dla ratusza? Gdybyś choć trochę zgłębił temat, a nie strzelał na oślep, doskonale wiedziałbyś, iż budowa pomnika była inicjatywą oddolną, zapoczątkowaną przez Edwarda i LOT. Pomnik powstał dzięki zaangażowaniu setek osób, wsparciu wielu przedsiębiorców, etc. Ale co tam, po co szerzej zainteresować się tematem, lepiej znależć sobie przysłowiowego chłopca do bicia. :P

Jeśli tylko dzięki temu poczujesz się lepiej, powiedzmy, że bardziej spełniony, to używaj sobie do woli. :P

Pozdrawiam serdecznie
Lepiej tzn bardziej wiarygodnie by było gdyby ankietę przeprowadziła niezależna instytucja nie mająca powiązań z ratuszem.
O tak, najlepiej OBOP albo PBS Sopot. Koszt takiego sondażu od 5 tysięcy w górę. :twisted:

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 18 sierpnia 2010, 21:35

rzecznik pisze:@ celestyn

Przyznam szczerze, że zaczynają mnie już bawić Twoje posty podszyte spiskową teorią dziejów. Co niby miałeś na myśli, pisząc, że ankieta miałaby być niekorzystna dla ratusza? Gdybyś choć trochę zgłębił temat, a nie strzelał na oślep, doskonale wiedziałbyś, iż budowa pomnika była inicjatywą oddolną, zapoczątkowaną przez Edwarda i LOT. Pomnik powstał dzięki zaangażowaniu setek osób, wsparciu wielu przedsiębiorców, etc. Ale co tam, po co szerzej zainteresować się tematem, lepiej znależć sobie przysłowiowego chłopca do bicia. :P

Jeśli tylko dzięki temu poczujesz się lepiej, powiedzmy, że bardziej spełniony, to używaj sobie do woli. :P

Pozdrawiam serdecznie
Lepiej tzn bardziej wiarygodnie by było gdyby ankietę przeprowadziła niezależna instytucja nie mająca powiązań z ratuszem.
O tak, najlepiej OBOP albo PBS Sopot. Koszt takiego sondażu od 5 tysięcy w górę. :twisted:
Ale się ześmiałem jak pszczoła jak powiedział W. Michnikowski w pewnym skeczu. Dokładnie wiem, że to nie ratusz był inicjatorem budowy pomnika. Zarzut spłycania przeze mnie tematu jest właśnie strzałem na oślep. Wszyscy wiedzą, że inicjatorem był Edward Zając i ustecki LOT, również wszyscy wiedzą, że LOT ma z ratuszem (w sensie urzędu i RM) powiązania na wielu płaszczyznach również personalne. W związku z tym negatywny wynik ankiety dotyczącej wyglądu syrenki kładłby się cieniem również na ratusz a przynajmniej niektóre osoby związane z ratuszem włącznie z Tobą szanowny rzeczniku. To chyba dość oczywiste skojarzenia i akurat rzecznikowi chyba tłumaczyć tego nie trzeba. Jak zatem mieć zaufanie do sondy przeprowadzanej pod kontrolą rzecznika, który zapewne należy do grona tych osób, którym zależy na pozytywnej ocenie obecnej formy pomnika? Uważam, że taka sonda np. na stronie jakiejś gazety byłaby bardziej wiarygodna.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » środa, 18 sierpnia 2010, 21:43

@ celestyn

To wyjątkowo nieeleganckie co piszesz. Zarzucasz mi, że mógłbym w jakikolwiek sposób "ustawić" wyniki ankiety. Otóż muszę Cię rozczarować, drogi "wszystkowiedzącynajlepiej". Panel administratora jest skonstruowany tak, że nikt nie ma żadnej możliwości wypaczania wyników ankiety. Jeśli mi nie wierzysz na słowo, zapraszam do siebie do biura, zaloguję cię jako admina. I postawię skrzynkę najlepszej coca-coli, gdy uda Ci się nabić głosy, albo też w inny sposób wpłynąć na wyniki ankiety. :twisted:

Jestem przekonany, że podejmiesz zakład i pojawisz się. Dokładnie tak samo, jak pojawiłeś się na społecznych konsultacjachw sprawie wyboru projektu pomnika. :D

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 18 sierpnia 2010, 22:05

Ustecka syrenka to jedyna , która zamiast na kamieniu siedzi na nagrobku i do tego z tablicą.
Poniżej odwrócona logika. :lol:
Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 18 sierpnia 2010, 22:07 przez Topilzin, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 18 sierpnia 2010, 22:06

rzecznik pisze:@ celestyn

To wyjątkowo nieeleganckie co piszesz. Zarzucasz mi, że mógłbym w jakikolwiek sposób "ustawić" wyniki ankiety. Otóż muszę Cię rozczarować, drogi "wszystkowiedzącynajlepiej". Panel administratora jest skonstruowany tak, że nikt nie ma żadnej wypaczania wyników ankiety. Jeśli mi nie wierzysz na słowo, zapraszam do siebie do biura, zaloguję cię jako admina. I postawię skrzynkę najlepszej coca-coli, gdy uda Ci się nabić głosy. :twisted:

Jestem przekonany, że podejmiesz zakład i pojawisz się. Dokładnie tak samo, jak pojawiłeś się na społecznych konsultacjach. :D
Heh niepotrzebna ironia. Napisałem kiedyś - jeśli będę chciał to się pojawię ale to będzie moja decyzja nie wynikająca z niczyich nacisków. Niczego nie zarzuciłem tylko zapytałem o gwarancję wiarygodności ankiety. Nie wiem czy to nieeleganckie ale bardzo życiowe patrząc na poczynania władzy w tym kraju. Skoro twierdzisz rzeczniku, że ankiety nie da się przekręcić to... akurat w tym względzie wierzę Ci na słowo. Zresztą bardziej miałem na myśli masowe oddawanie głosów przez ratuszaków i lociarzy. Inna sprawa, że nie czuję się osobą powołaną do przeprowadzania kontroli ani Ciebie ani ratusza, są od tego osoby z mandatem społecznym, a że te z obecnej kadencji niewiele albo nic nie robią w tym względzie to inna sprawa.

Adi

Post autor: Adi » środa, 18 sierpnia 2010, 22:22

nie żebym się czepiał tej sondy, ale oddałem już 3 głosy. Nie można jej jakoś sensowniej zaprogramować?

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » środa, 18 sierpnia 2010, 22:28

@ adi

Mogę wprowadzić dodatkowe zabezpiecznie w postaci kodu obrazkowego. Ale niestety, wszystko można obejść. Gdyby podobną sondę zamieścić na stronie jakiejś gazety, byłoby to samo. Prawda jest taka, że żadna ankieta internetowa nie jest do końca miarodajna.

Adi

Post autor: Adi » środa, 18 sierpnia 2010, 22:34

celestyn pisze:Nie mam zastrzeżeń do pozy i sylwetki i nie oczekuję w tym względzie banału, tylko do nieproporcjonalnych i zwyczajnie brzydkich detali anatomicznych - głównie twarzy.
Nie jesteś dżentelmenem w stosunku do płci pięknej 8)
Ciesz się, że nie oceniają publicznie Twoich detali anatomicznych... :wink:

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 18 sierpnia 2010, 22:43

Może warto ten bardziej adekwatny wątek pociągnąć dalej.Dla mnie wygrała ekipa wciskająca.W sumie jeśli ktoś sądził że będzie inaczej to........... :lol:
http://www.ustka.pl/forum2/viewtopic.ph ... %87#p58368" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 18 sierpnia 2010, 22:45

Adi pisze:
celestyn pisze:Nie mam zastrzeżeń do pozy i sylwetki i nie oczekuję w tym względzie banału, tylko do nieproporcjonalnych i zwyczajnie brzydkich detali anatomicznych - głównie twarzy.
Nie jesteś dżentelmenem w stosunku do płci pięknej 8)
Ciesz się, że nie oceniają publicznie Twoich detali anatomicznych... :wink:
Już to wyjaśniłem wyżej i tylko powtórzę pomnik to tylko pomnik. Nie moja wina, że dość nieudolnie wykonany w pewnych detalach. Kobiety to zupełnie inna sprawa. Przypuszczam, że odróżniasz Adi martwe pomniki od żywych kobiet? :mrgreen: Jeśli tak to sam przemyśl czy mądrze oceniasz moje dżentelmeństwo wobec kobiet na podstawie mojej oceny pomnika.

Adi

Post autor: Adi » czwartek, 19 sierpnia 2010, 08:59

Cyztając niektóre epitety, to dżentelmenem w stosunku do osób, które zaangażowały się w budowę pomnika również nie jesteś

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 19 sierpnia 2010, 09:13

Krótko
-kibić ok.
Gęba-siara.

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

ODPOWIEDZ