DOKONAŁA SIĘ HISTORYCZNA CHWILA

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
celestyn

Re: DOKONAŁA SIĘ HISTORYCZNA CHWILA

Post autor: celestyn » czwartek, 19 sierpnia 2010, 10:59

Adi pisze:Cyztając niektóre epitety, to dżentelmenem w stosunku do osób, które zaangażowały się w budowę pomnika również nie jesteś
Wielu ludzi "na stołkach" w Ustce ma skłonności do... lub już dawno popadło w samozadowolenie mimo, że efekty ich działalności są mierne albo bardzo niedoskonałe jak pomnik syrenki. W takich sytuacjach trzeba zrezygnować z eufemizmów, delikatnych subtelności i dżentelmeństwa i nazywać rzeczy wprost, po imieniu żeby przebić ich rozdęty balon samouwielbienia.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 19 sierpnia 2010, 12:05

Szlag mnie trafia jak czytam w jaki rozsądny sposób przeprowadzić w miarę miarodajną ankietę - przypomina mi to trochę scenę z filmu "Rejs" - jaką metodą wybrać metodę... Jak tylko pogoda, władze miasta i czas mi pozwolą, najzwyczajniej w świecie ustawię się ze stolikiem i odpowiednią ankietą w niedzielę obok pomnika - to chyba będzie najbardziej rozsądne.
@Adi - proszę, nie wmawiaj mi na siłę, że coś co jest w moim odczuciu brzydkie - jest ładne.

Są tacy ludzie, którzy strzelą gafę i później, aby nie wyjść na głupców, brną dalej czyniąc z siebie jeszcze większych durni.
Nie znoszę osób, które idą w zaparte.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Adi

Post autor: Adi » czwartek, 19 sierpnia 2010, 12:59

Przecież Ci nic nie wmawiam. Dla mnie syrenka jest ok, uzasadniłem dlaczego i tyle.
Durnia mogłeś sobie darować...
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 19 sierpnia 2010, 13:21

@ Adi - "dureń" nie był do Ciebie, tylko do ogółu ludzi brnących uparcie w swej głupocie, a kto brnie - ten sam wie.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 19 sierpnia 2010, 15:27

GRABARZ pisze:Szlag mnie trafia jak czytam w jaki rozsądny sposób przeprowadzić w miarę miarodajną ankietę - przypomina mi to trochę scenę z filmu "Rejs" .
A mnie szlag trafia kiedy ktoś w imię polityki, propagandy czy pompowania własnych zasług itp. próbuje ludziom cisnąć makaron na uszy. Wystarczy poczytać artykuł na stronie głównej miasta - tekst jak za najlepszych czasów PRL albo PZPR - to dopiero jest klimat jednego ciągłego pasma sukcesów jak z czasów Rejsu czy PKF. http://www.ustka.pl/new/index.php?fm=re ... kul&id=900" onclick="window.open(this.href);return false; już pierwsze dwa słowa wytłuszczonego pod tytułu wywołują pusty śmiech.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 19 sierpnia 2010, 16:08

To celestyn przynaj sie ile sypnales na Syrenke ?
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 19 sierpnia 2010, 16:29

poczytać artykuł na stronie głównej miasta - tekst jak za najlepszych czasów PRL albo PZPR
Celestyn, po raz kolejny mnie obrażasz. Nie znam Twojej przeszłości, ani poglądów, ale uwłacza mi, gdy porównujesz moje informacje do retoryki obowiązującej w reżimie komunistycznym. Nigdy Ci nie ubliżałem i tego samego oczekuję od Ciebie.

Zważ na to, że w przeciwieństwie do Ciebie mam odwagę podpisać się pod tym co piszę, a nie tchórzliwie chowam się za nickiem.

Krytykujesz wszystko i wszystkich, nic Ci się nie podoba, a Ty czy kiedykolwiek zrobiłeś coś pożytecznego dla Ustki? Czy uczestniczyłeś w jakimkkolwiek spotkaniu, konsultacjach? Łatwo jest opluć wszystkich od lewa i prawa, nie wnosząc do dyskusji niczego konstruktywnego.

Ciekawe, czy miałbyś odwagę spojrzeć prosto w oczy tym wszystkim społecznikom, którzy przyczynili się do powstania pomnika i merytorycznie uzasadnić swoją dezaprobatę?

Idę o zakład, że nie.

Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 19 sierpnia 2010, 17:31

Dobre sobie hehehe.Rzecznik młody to i pewnie nie pamięta ale ja tak.
Kiedyś w szkolnej ławce otwarcie jechałem na komunę a odpowiedź nauczyciela była co do joty taka sama. :lol: :lol: :lol:

"Krytykujesz wszystko i wszystkich, nic Ci się nie podoba, a Ty czy kiedykolwiek zrobiłeś coś pożytecznego dla Ustki? Czy uczestniczyłeś w jakimkkolwiek spotkaniu, konsultacjach? Łatwo jest opluć wszystkich od lewa i prawa, nie wnosząc do dyskusji niczego konstruktywnego."

Może zbieg okoliczności.Déj?-vu :wink:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 19 sierpnia 2010, 17:42

rzecznik pisze:
poczytać artykuł na stronie głównej miasta - tekst jak za najlepszych czasów PRL albo PZPR
Celestyn, po raz kolejny mnie obrażasz. Nie znam Twojej przeszłości, ani poglądów, ale uwłacza mi, gdy porównujesz moje informacje do retoryki obowiązującej w reżimie komunistycznym. Nigdy Ci nie ubliżałem i tego samego oczekuję od Ciebie.
Obaj nie jesteśmy półgłówkami lecz inteligentnymi ludźmi więc nie ma sensu schodzić do dziecinady i bawić się w mydlenie oczu. Nie zaprzeczysz rzeczniku, że artykułom na stronie miasta znacznie bliżej jest do propagandy sukcesu mającej na celi podeprzeć i podreperować mizerny wizerunek obecnych usteckich władz i ludzi blisko z nimi w różny sposób związanych, niż suchej, obiektywnej i rzetelnej informacji.
Pisałem przy innych okazjach kilkukrotnie, że wiem że tak musisz bo za to Ci płacą. Ocena moja dotyczy artykułów, które przecież nie zawsze są Twojego autorstwa. Może ktoś inny ma inne zdanie na temat tego konkretnego artykułu albo innych, ja czytając je mam takie a nie inne zdanie i właśnie takie skojarzenia. Podkreślam w tym miejscu z całą mocą, że jest to ocena artykułów a nie Twojej osoby prywatnie. Zważ na ten podział. Zresztą wszak sam kiedyś nieoficjalnie stwierdziłeś, że nie ma sensu wierzyć prasie bo prasa kłamie.
rzecznik pisze: Krytykujesz wszystko i wszystkich, nic Ci się nie podoba, a Ty czy kiedykolwiek zrobiłeś coś pożytecznego dla Ustki? Czy uczestniczyłeś w jakimkkolwiek spotkaniu, konsultacjach? Łatwo jest opluć wszystkich od lewa i prawa, nie wnosząc do dyskusji niczego konstruktywnego.
Krytykuję bo mimo starań nie widzę jakichś szczególnie pozytywnych i konkretnych działań oraz efektów tych działań w obecnej władzy. Na każdym kroku mierzi mnie bylejakość tego co robią ogólnie pojęci ratuszacy. Co do braku konstruktywizmu to samo zarzucałeś mi kiedy spieraliśmy się nt. działalności MDKu mimo, że to ja punktowałem konkretne mankamenty ale i propozycje. Tak samo było przy okazji sporu o zakup jachtu N. Caban i tak jest teraz. Stwierdziłem co mi się konkretnie nie podoba w pomniku i pokazałem, że przy odrobinie wysiłku można by było zrobić lepiej. I nie pisz, że za późno bo bardzo podobnie pisałem na etapie projektu wtedy zarzuty zbyłeś tym, że to dopiero model i pomnik będzie lepszy - chyba nie muszę na dowód przytaczać starych postów.
rzecznik pisze: Ciekawe, czy miałbyś odwagę spojrzeć prosto w oczy tym wszystkim społecznikom, którzy przyczynili się do powstania pomnika i merytorycznie uzasadnić swoją dezaprobatę?

Idę o zakład, że nie.
Ja już merytorycznie uzasadniłem co mi się w pomniku nie podoba - odsyłam do uważniejszego czytania moich wcześniejszych postów.
A zakład byś przegrał. Słowo społecznik jakkolwiek pozytywne nie zwalnia od solidności. Najlepiej ujął to Topilzin
Topilzin ? poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 17:15
(...) Poprostu kilku ludzi zrobiło coś byle jak i nie ma nic do rzeczy że społecznie czy nie.
Robi się coś dobrze albo się do tego nie zabiera.(...)
rzecznik pisze:Pozdrawiam serdecznie
Również pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czwartek, 19 sierpnia 2010, 17:43 przez celestyn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 19 sierpnia 2010, 17:43

Krytykujesz wszystko i wszystkich, nic Ci się nie podoba, a Ty czy kiedykolwiek zrobiłeś coś pożytecznego dla Ustki? Czy uczestniczyłeś w jakimkkolwiek spotkaniu, konsultacjach? Łatwo jest opluć wszystkich od lewa i prawa, nie wnosząc do dyskusji niczego konstruktywnego
A który z nauczycieli z dawnej Szkoły Podstawowej nr 1 tak powiedział lub podobnie?
Tak mowili ,,zawsze" pierwsi sekretarze......

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 19 sierpnia 2010, 17:48

Mirek pisze:
Krytykujesz wszystko i wszystkich, nic Ci się nie podoba, a Ty czy kiedykolwiek zrobiłeś coś pożytecznego dla Ustki? Czy uczestniczyłeś w jakimkkolwiek spotkaniu, konsultacjach? Łatwo jest opluć wszystkich od lewa i prawa, nie wnosząc do dyskusji niczego konstruktywnego
A który z nauczycieli z dawnej Szkoły Podstawowej nr 1 tak powiedział lub podobnie?
Tak mowili ,,zawsze" pierwsi sekretarze......

Pozdro
Oprócz podstawówki kończyłem jeszcze inne szkoły. :wink:
Był taki przedmiot chyba jak propedeutyka i uczyła tam faktycznie partyjna świnia płci męskiej. :lol:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

rzeźbiarz

Post autor: rzeźbiarz » czwartek, 19 sierpnia 2010, 21:12

Oświadczam, że odlana w brązie figura syrenki jest niezgodna z wykonanym przeze mnie modelem autorskim figury w gipsie w skali 1:1, przekazanym zleceniodawcy w celu zamówienia odlewu w brązie w odlewni.
Fakt ten jest nie do zaakceptowania.
Informuję,że podjąłem stosowne kroki w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji i doprowadzenia do wykonania odlewu figury w brązie, zgodnego z moim autorskim modelem w gipsie.

Porównanie: głowy figury syrenki w modelu mojego autorstwa w gipsie oraz odlewu wykonanego przez odlewnię w brązie (fotografie modelu z dokumentacji autora).

Jerzy Michał Rosa

art.rzeźbiarz
Załączniki
porownanie_000.jpg
porownanie_001.jpg

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 19 sierpnia 2010, 21:16

Na orginał miło popatrzeć.

Adi

Post autor: Adi » czwartek, 19 sierpnia 2010, 21:53

Syrenka do poprawki. Skoro sam autor ją kwestionuje nie może być inaczej.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 19 sierpnia 2010, 22:02

Faktycznie różnica między wzorcem gipsowym zaprezentowanym przez p. Rosę a odlewem z brązu jest bardzo znacząca. Gdyby odlew był zgodny z modelem gipsowym osobiście pewnie byłbym usatysfakcjonowany. Ciekawe skąd tak wielkie zniekształcenie rysów twarzy i jak widać innych detali (włosy, dłoń) na odlewie? Bo przecież nie wynika to chyba z samego procesu odlewania? W świetle wyjaśnień autora konieczność poprawy odlewu syrenki chyba nie ulega wątpliwości a ankieta na stronie Ustki chyba staje się bezprzedmiotowa do czasu uzyskania odlewu zgodnego z oryginałem.

Adi

Post autor: Adi » czwartek, 19 sierpnia 2010, 22:14

Może w odlewni przypadkowo uszkodzili lub zniszczyli przekazany wzorzec i dorabiali drugi? Układ włosów miejscami jest po prostu inny... Tak czy siak, pewnie dowiemy się niedługo

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 19 sierpnia 2010, 22:19

Nareszcie dyskusja weszła na właściwe tory i może coś z tego pożytecznego wyniknie.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 19 sierpnia 2010, 22:40

Topilzin pisze:Nareszcie dyskusja weszła na właściwe tory i może coś z tego pożytecznego wyniknie.
Właściwie oświadczenie autora zamyka dyskusję i może całe szczęście bo inaczej niektórzy nadal udowadnialiby wrednemu celestynowi, że syrenka jest piękniejsza od samej siebie. Ale to akurat mało istotne. Najważniejsze, że kroki podjęte przez p. Rosę dają nadzieję, że będziemy mieli syrenkę na miarę oczekiwań i wcale nie takich rodem z Misia.

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » czwartek, 19 sierpnia 2010, 22:49

Adi pisze:Może w odlewni przypadkowo uszkodzili lub zniszczyli przekazany wzorzec i dorabiali drugi? Układ włosów miejscami jest po prostu inny... Tak czy siak, pewnie dowiemy się niedługo
Może forma odlewnicza była zrobiona metodą "na odpier... się", aby była i by można pieniądze zainkasować. Bo różnice są duże, na model miło popatrzeć, a odlew to tak, jakby siekierą pniak ciosali.
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 20 sierpnia 2010, 06:33

Mamy wreszcie winnego.

Kazdy widzi jak koń jest.

Nos(kobiecy w gipsie-przeobraził sie w odlewie w nos rzymski,prosty,górna warga(zmieniła kształt) i usta(antyusta-teraz preferowane ,,uj,,,bała mnie pszczoła w nie")
Owal twarzy jest podobny.

Dzięki ze autor zabrał głos.
Szkoda ,ze nie napisał jakie miał odczucia jak pierwszy raz zobaczył ,,dzieło"
Odpiłować głowe(brrrr)-poprawic ta GŁOWĘ ŁUCZNIKA NRD-przyspawac i po sprawie.

Ps.
i może całe szczęście bo inaczej niektórzy nadal udowadnialiby wrednemu celestynowi, że syrenka jest piękniejsza od samej siebie.
MOze elvezowi podoba sie ten Łucznik rodem z NRD ? :mrgreen:
Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

ODPOWIEDZ