Rewitalizacja usteckich bunkrów - potrzebna pomoc.

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
iXik

Re: Rewitalizacja usteckich bunkrów - potrzebna pomoc.

Post autor: iXik » wtorek, 22 lutego 2011, 14:11

i wszystkiemu winne biurokratyczne zapiski... :evil:
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » wtorek, 22 lutego 2011, 17:41

Tak czy siak ja mysle ze do tego nie dojdzie ;)

rzfireck

Post autor: rzfireck » wtorek, 22 lutego 2011, 18:14

To jest totalna głupota. W Świnoujściu twierdze obronne świetnie prosperują 2 z trzech mają restaurację i mały barek ala pub gdzie można skosztować choćby dobrego wina i potraw. W tym miejscach często odbywają się sesje zdjęciowe. Ludzie oddają pamiątki związane z wojną i nie tylko. Trzecia twierdza dopiero się rozkręca i jest szczególną perełką. Dziwi mnie możliwość wysadzenia tego miejsca, skoro wojsko odda bunkier w świetnej kondycji długości około jednego kilometra między Świnoujściem, a Międzyzdrojami. Te obiekty obronne prowadzą pasjonaci zrzeszeni w stowarzyszenia. Otrzymują dotacje, pomoce z miasta, ale większość funduszy na renowację pochodzi z symbolicznych biletów wstępu.
Jak to jest, że o przyszłości wykształciuchów decydują nie wykształciuchy? Takie rzeczy tylko w Polsce!

Awatar użytkownika
71bruner

Post autor: 71bruner » wtorek, 22 lutego 2011, 21:49

Panowie wszystko się zgadza. 9BAS jest zagrożony!!! Lasy Państwowe nie chcą zająć żadnego stanowiska, a to doprowadza że RZI musi w określonym czasie oddać teren zrewitalizowany! Problemem nie jest opieszałość Stowarzyszenia Miłośników Fortyfikacji w Ustce tylko całkowity brak zaangażowanie Lasów Państwowych. Z drugiej strony jest chyba większy problem, to samodzielni zwiedzacze-złodzieje i dewastatorzy. W sobotę dwóch takich właśnie osobników ucięło kłódki do wierzy dalmierza i sporo zniszczyło, czy to jest właśnie pomoc w zachowaniu zabytków??? Na samym początku gdy zgłosiliśmy się do dowódcy opiekującego się tym obiektem zostało nam zapowiedziane że do pułki oficjalnie nie zostanie on nam przekazany jest to teren wojskowy i obowiązują tam zasady wojskowe. Wkroczenie cywilów na ten teren burzy porozumienia i może właśnie doprowadzić do tego co wojsko będzie musiało zrobić!!!
www.smf.ustka.pl i www.9bas.ustka.pl

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » wtorek, 22 lutego 2011, 22:54

rzfireck pisze:To jest totalna głupota. W Świnoujściu twierdze obronne świetnie prosperują 2 z trzech mają restaurację i mały barek ala pub gdzie można skosztować choćby dobrego wina i potraw. W tym miejscach często odbywają się sesje zdjęciowe. Ludzie oddają pamiątki związane z wojną i nie tylko. Trzecia twierdza dopiero się rozkręca i jest szczególną perełką. Dziwi mnie możliwość wysadzenia tego miejsca, skoro wojsko odda bunkier w świetnej kondycji długości około jednego kilometra między Świnoujściem, a Międzyzdrojami. Te obiekty obronne prowadzą pasjonaci zrzeszeni w stowarzyszenia. Otrzymują dotacje, pomoce z miasta, ale większość funduszy na renowację pochodzi z symbolicznych biletów wstępu.
Dobra wszystko ladnie fajnie, ja tez uwazam ze to jest potencjalna atrakcja turystyczna ale... Nie wiem jak to jest w Swinoujsciu, po prostu zwrocmy uwage na polozenie tych naszych obiektow. Ile to jest od centrum Ustki/czy tez promenady, z 4-5km? Wiadomo pasjonaci dotra wszedzie, ale czy przecietny turysta bedzie zaiwanial kawal drogi do tamtego miejsca? Bunkry za 2 molem ok, jest blisko. Tak czy siak jestem w szoku ze 9bas ma byc zniszczony i jestem jak najbardziej za zostawieniem tego w spokoju, drugi krok to jakas renowacja i udostepnienie do zwiedzania. Skansen militarny brzmi pieknie :)

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » środa, 23 lutego 2011, 03:49

powiedzcie więcej o tych formalnościach, konkretne przyczyny dlaczego likwidują
może coś wykminimy... :roll:
może da się coś obejść :wink:
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

rzfireck

Post autor: rzfireck » środa, 23 lutego 2011, 07:20

Chętni do zwiedzania zawsze się znajdą. Takie obiekty są odwiedzane przez różnych ludzi, nie tylko pasjonatów. Muzea, które powstały przy takich obiektach przyciągają wycieczki szkolne. Dużo pracy zajmie doprowadzenie obiektów do stanu idealnego liczyć trzeba z minimum z 5 lat. Ale zawsze warto.
Jak to jest, że o przyszłości wykształciuchów decydują nie wykształciuchy? Takie rzeczy tylko w Polsce!

Adi

Post autor: Adi » środa, 23 lutego 2011, 10:45

71bruner pisze:Panowie wszystko się zgadza. 9BAS jest zagrożony!!! Lasy Państwowe nie chcą zająć żadnego stanowiska, a to doprowadza że RZI musi w określonym czasie oddać teren zrewitalizowany! Problemem nie jest opieszałość Stowarzyszenia Miłośników Fortyfikacji w Ustce tylko całkowity brak zaangażowanie Lasów Państwowych
W dniu 24 lutego o godzinie 11 na sesji Rady Miasta jest planowane spotkanie z przedstawicielem Lasów Państwowych. Chociaż spotkanie będzie dotyczyło innego tematu, ale wskazanym byłoby, żeby zasygnalizować temat bunkrów, aby usiąść do stołu dogadać się i możliwie szybko przepchnąć ten temat przez Lasy.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » środa, 23 lutego 2011, 17:07

A radni to wiedza w ogole o istnieniu tychze obiektow? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 23 lutego 2011, 17:26

Czy wojsko wycofuje się częściowo z poligonu? Będzie wolny dostęp do bunkrów?
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
71bruner

Post autor: 71bruner » środa, 23 lutego 2011, 21:51

Czy radni wiedzą to nie wiem. Na pewno wie pan NYCZ i to nie jest dla nas dobra informacja. Wie na pewno Pan Olech i Pan Wszółkowski i to jest bardzo dobra informacja!!! z tego co wiem to Centralny Poligin Sił Powietrznych jest w doskonałej kondycji i rozwija się a nie zmniejsza ( i to też jest problem)

Awatar użytkownika
71bruner

Post autor: 71bruner » środa, 23 lutego 2011, 21:53

http://www.forum.eksploracja.pl/viewtop ... &sk=t&sd=a" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Przemysław Nycz

Post autor: Przemysław Nycz » środa, 23 lutego 2011, 22:16

71bruner pisze:Czy radni wiedzą to nie wiem. Na pewno wie pan NYCZ i to nie jest dla nas dobra informacja. Wie na pewno Pan Olech i Pan Wszółkowski i to jest bardzo dobra informacja!!! z tego co wiem to Centralny Poligin Sił Powietrznych jest w doskonałej kondycji i rozwija się a nie zmniejsza ( i to też jest problem)
Bruner możesz wyjaśnić o co Tobie chodzi ??
Mam trochę wolnego czasu i może za Twoją ciekawą wypowiedź spotkamy się w sądzie.
Miałem zamiar jutro w tej sprawie zabrać głos na sesji w obronie tych bunkrów, ale cóż... nic na siłę.

P.S.
Może jeszcze mnie postraszysz na PW i pogrozisz ?? Twoje prywatne info do mnie nadal posiadam.
NIEpozdrawiam
/.../ nie jestem poprawny politycznie...

Awatar użytkownika
71bruner

Post autor: 71bruner » środa, 23 lutego 2011, 22:24

Nie mam zamiaru pana straszyć Panie Nycz, wyraziłem swoją opinię a poza tym kaczek nie pasłem z Panem!!! A podchody jakie pan uprawia w przejęciu fortyfikacji poniemieckich nie są godne radnego! i chyba lepiej aby pan nie zabierał faktycznie głosu w sprawie BASu. Na PW nie mam zamiaru z panem pisać a jeżeli potrzebuje pan emocji w sądzie to oczywiście służę swoją osobą.

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » środa, 23 lutego 2011, 22:28

Girls! Girls! You're BOTH pretty!

co z tymi bunkrami?!?
Ronald Reagan

Awatar użytkownika
Przemysław Nycz

Post autor: Przemysław Nycz » środa, 23 lutego 2011, 22:32

71bruner pisze:A podchody jakie pan uprawia w przejęciu fortyfikacji poniemieckich nie są godne radnego! i chyba lepiej aby pan nie zabierał faktycznie głosu w sprawie BASu.
Człowieku czy Ty wiesz co Ty piszesz ?? Ręce opadają. Masz dowody na takie postępowanie to idź z tym do prasy, nagłośnij to jak radny chce przejąc mienie miejskie, a jak nie to lepiej zamilcz bo się ośmieszasz. I jeszcze jedno. BAS nie jest Twój, a robisz wszystko aby go przejąć, więc nie zarzucaj mi działań, które sam prowadzisz !!

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » środa, 23 lutego 2011, 22:35

Też mnie to zaciekawiło. Gdzie można o tym więcej poczytać?

Awatar użytkownika
Przemysław Nycz

Post autor: Przemysław Nycz » środa, 23 lutego 2011, 22:37

chlopak_z_ustki pisze:A radni to wiedza w ogole o istnieniu tychze obiektow? :mrgreen:
Tak, ja wiem i miałem zamiar zabrać w tym temacie jutro na sesji głos. Nie wiem czy wsród 15 radnych jest jeszcze choć jedna osoba, która jest zainteresowana aby utworzyć historyczny szlak prowadzący od niemieckich fortyfikacji po 9BAS. Znam dobrze plany i działania naczelnika Wszółkowskiego (bardz często mnie informuje o swoich działaniach). Jednak cytując klasyka:

Na pewno wie pan NYCZ i to nie jest dla nas dobra informacja.
i chyba lepiej aby pan nie zabierał faktycznie głosu w sprawie BASu.

Więc nic na siłę, Pan Bruner wie lepiej i życzę mu dużo cierpliwości i efektów działania. Może przyjdzie jutro na sesję i zabierze głos w temacie obroby 9BAS-u

P.S.
Szkoda, że zamiast wspólnie działać, straszy się mnie sądem (wiadomość Brunera mam na PW), zarzuca próby przejęcia poniemieckich fortyfikacji. Razem można by wiele zdziałać ale niektórzy wolą walczyć z sojuwsznikiem we wspólnej sprawie niż z biurokracją, która zagraża fortyfikacjom.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
71bruner

Post autor: 71bruner » środa, 23 lutego 2011, 22:55

Panie Nycz jutrzejsza sesja jest poświęcona innej sprawie a sprawa BASu będzie poruszana w trochę innym miejscu i też jutro, Pan Piotr nie powiedział Panu? to widocznie nie wie pan wszystkiego!!!! poza tym jeżeli cytuje pan moje słowa to proszę nie wyciągać ich z kontekstu i nie sklejać w dowolny sposób.
Poza tym to Pan straszy mnie sądem!!! proponuję przeczytać woje posty!!

Proszę nie występować w naszej sprawie i to będzie najlepsze co może pan zrobić.
Walczyć z panem nie mam zamiaru bo nie nie interesuje mnie pana osoba. Proszę zająć się sprawami LOTu i nie kreować się na wielkiego fana fortyfikacji bo przy sprzątaniu Blischera nie podniósł pan nawet szyszki.

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » środa, 23 lutego 2011, 23:08

Przemysław Nycz pisze:
chlopak_z_ustki pisze:A radni to wiedza w ogole o istnieniu tychze obiektow? :mrgreen:
Tak, ja wiem i miałem zamiar zabrać w tym temacie jutro na sesji głos.
no i bardzo dobrze, mam nadzieje ze uda sie cos zdzialac

panowie jak mawia klasyk - zgoda buduje, niezgoda rujnuje

ODPOWIEDZ