Podziękowania dla pracowników szpitala w Ustce

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
celestyn

Re: Podziękowania dla pracowników szpitala w Ustce

Post autor: celestyn » wtorek, 6 października 2009, 22:30

v pisze:Jakkolwiek kobiety bylyby bardziej emocjonalne od mezczyzn, z czym mogę się zgodzic, nie sadze zeby powazne prace stwierdzaly dokladnie, ze wiekszoś kobiet kieruje sie emocjami, a nie racjonalizmem (poza tym tam gdzie nie ma emocji nie ma racjonalizmu) ;)
I tu byś się właśnie zdziwił v bo poważne badania na ten temat zaczęły się już w 1882 roku czyli prawie 130 lat temu a zapoczątkował je niejaki Gatton. Od tamtej pory badań nad różnicami pomiędzy płciami przeprowadzono setki a może i tysiące. Niestety w dzisiejszych czasach, kiedy "poprawność polityczna" nakazuje trąbić na każdym kroku o wszechobecnym i wszechpłaszczyznowym równouprawnieniu płci, wyniki tych badań są delikatnie mówiąc mało popularne, niezbyt rozpowszechniane i dla wielu po prostu mało wygodne.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
v

Post autor: v » wtorek, 6 października 2009, 23:32

o ile nie znam badań Gattona, o tyle samo datowanie mnie nie dziwi, w pamięci mam Wundta z tego okresu. Jak mnie najdzie to pewnie się zbliżę do tego z tej strony.
I jeszcze w uzupelnieniu, nie pisałem nic o braku różnic, a samą możliwość wszechpłaszczyznowego równouprawnienia poddaję w wątpliwość, między innymi ze względu na wystepowanie tych roznic wlasnie. Jednak nadal będę obstawał przy tym, tutaj juz się sprzeczamy o milimetry/slowa, że kobiety nie rezygnują z racjonalnego podejmowania decyzji na rzecz emocjonalności (nie mówię o skrajnych przypadkach) może to być kwestia jedynie różnych proporcji. DOKLADNA implikacja warunku, ktory wczesniej wpisalem w ostatnim zdaniu, skutkowalaby jednostka, która nie jest w stanie funkcjonować w społeczeństwie.
Z kolei ja polecam prace A. Damasio, bardzo wyraźnie ukazuje nieodłączność procesów decyzyjnych i emocjonalnych, bez których te pierwsze nie mogą zaistnieć w pełni, w taki sposób, że nazwalibyśmy je właśnie racjonalnie podjętą decyzją, tzn że emocje są warunkiem racjonalnego postępowania.

ale robi sie juz offtopowo, wiec poki co, tyle z mojej strony

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » środa, 7 października 2009, 12:26

@Celestyn, skoro uważasz, że moje wypowiedzi kwalifikują się pod bana, to śmiało możesz to zgłosić.
Ale będę podtrzymywać, że nie był to atak, ale dobra odpowiedź na Twoje stwierdzenie, że kobiety decydujące się na cesarkę ?idą w pewnym sensie na łatwiznę?. Równie dobrze, ja mogę stwierdzić, że Ty, gdy boli Cie ząb idziesz na łatwiznę, bo zapewne udajesz się wtedy do dentysty, a powinienes zaczepić jakiegoś dresa, żeby Ci go wybił, aby udowodnić sobie i naturze, że jesteś twardy.
Głownie mi rozchodzi się o to + Twoje niczym nieuzasadnione kwestionowanie opinii Ewy. Bo emocjonalna lub nie, ale ma zdecydowanie solidniejsze podstawy niż Twoja, że mogło być inaczej.

Generalnie, denerwuje mnie odmawianie wszelkich praw kobietom w imię natury, natomiast, gdy przychodzi co do czego, na podobne poświęcenia mężczyzn po prostu nie stać. Tym bardziej nie rozumiem tak zajadłej obrony naturalnej metody, nawet gdy istnieją przesłanki o tym, że zagraża zdrowiu matki i/lub dziecka.
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » środa, 7 października 2009, 14:53

Zawsze jest tak,że są osoby,które nie nadają się do wykonywanego zawodu,zarówno wśród lekarzy,pielęgniarek,nauczycieli,a nawet radnych czy ministrów :wink: Ale wiele też zależy od nas samych,jeśli przez swój ból spojrzymy na wszystko w czarnych kolorach,to na pewno nie weźmiemy nic pozytywnego dla siebie.Ciężko mi obiektywnie na w/w problemy się wypowiedzieć-bo raz że mnie tam nie było,a dwa- co osoba to inny punkt widzenia.Ja proponuję paniom,które o"mały włos" nie urodziłyby może nawet kalekich dzieci-nie debatować co by gdyby-macie zdrowe,całe dzieciaczki i to jest najważniejsze.A to,że dziecko było owinięte pępowiną i nie zrobiono mu USG-żaden argument,prawie każe jest owinięte w niebezpieczny dla życia sposób.Co do opieki personelu,czsem warto przyjrzeć się własnemu postępowaniu.Jeśli mamy roszczeniową postawę-mnie się tylko należy...przy mnie to trzeba skakać...a jeszcze lepiej wszystko niech odbywa się bezboleśnie-to taka postawa sprawi tylko to,że nawet cukierek będzie dla nas gorzki.Przez tą wypowiedź chcę tylko powiedzieć,że wiele zależy od tego jacy jesteśmy my dla innych,jak przechodzimy"kryzysy"dnia codziennego i jaką mamy postawę w życiu. :D

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 7 października 2009, 20:26

Platichthys_flesus pisze:@Celestyn, skoro uważasz, że moje wypowiedzi kwalifikują się pod bana, to śmiało możesz to zgłosić.
Szczerze mówiąc jeśli ktoś mnie atakuje tylko dlatego, że nie potrafi lub nie chce przeczytać uważnie na chłodno i ze zrozumieniem tego co piszę lub sam sobie dopowiada jakieś treści do moich słów, to bez względu czy wykazuje w takim ataku poziom niski, niższy czy najniższy to specjalnie mnie to nie rusza i nie obchodzi bo taki ktoś sam sobie wystawia "laurkę". Więc raczej wnioski o bana nikomu na tym forum z mojej strony nie grożą.
Platichthys_flesus pisze:Ale będę podtrzymywać, że nie był to atak, ale dobra odpowiedź na Twoje stwierdzenie (...)
Cóż każdy we wszystkim co robi dostosowuje poziom do siebie, wybiera taki jaki jest dla niego najbardziej odpowiedni i uważa jaki za najlepszy, bez względu na to czy to dotyczy doboru poziomu słownictwa i sposobu wyrażania się czy choćby np. poziomu trudności i intensywności ćwiczeń podczas porannej gimnastyki albo czegokolwiek innego.
Platichthys_flesus pisze:że kobiety decydujące się na cesarkę ?idą w pewnym sensie na łatwiznę?. Równie dobrze, ja mogę stwierdzić, że Ty, gdy boli Cie ząb idziesz na łatwiznę, bo zapewne udajesz się wtedy do dentysty, a powinienes zaczepić jakiegoś dresa, żeby Ci go wybił, aby udowodnić sobie i naturze, że jesteś twardy.
Jeżeli cesarka nie jest z przyczyn nazwijmy to naturalnych czy medycznych konieczna to decydowanie się na nią przez kobietę wg. mnie jest w jakimś stopniu wygodnictwem czyli w jakimś sensie pójściem na łatwiznę. Takie jest moje zdanie i mam do niego prawo tak samo jak każda kobieta ma prawo wyboru i ja tego nie neguję. A jeśli uważasz, że nie mam prawa do własnego zdania w tym temacie tylko dlatego, że jestem facetem to przemawia przez Ciebie to, co podobno kobiety chcą znieść na tym świecie czyli dyskryminacja płciowa.
Platichthys_flesus pisze:Głownie mi rozchodzi się o to + Twoje niczym nieuzasadnione kwestionowanie opinii Ewy. Bo emocjonalna lub nie, ale ma zdecydowanie solidniejsze podstawy niż Twoja, że mogło być inaczej.
Jeśli po tym wszystkim co napisałem i wielokrotnie zaznaczałem, uważasz, że w sposób nieuzasadniony kwestionuję opinię Ewy to wybacz ale więcej uzasadniać nie będę próbował bo najwyraźniej w Twoim przypadku żadne uzasadnianie nic nie da.
Platichthys_flesus pisze:Generalnie, denerwuje mnie odmawianie wszelkich praw kobietom w imię natury, natomiast, gdy przychodzi co do czego, na podobne poświęcenia mężczyzn po prostu nie stać.

Ja nie odmawiam kobietom żadnych praw. Natomiast uważam, że głupotą jest twierdzenie, że kobiety mogą wszystko to co faceci na tym samym poziomie, tak samo jak równie wielką głupotą jest twierdzenie, że faceci mogą we wszystkim dorównać kobietom bo to zwyczajnie nieprawda. Obie płcie są z natury bardzo różnią się od siebie i nie zmieni tego żaden najbardziej zatwardziały feminizm. Co do zdolności do poświęceń to nie wiem o jakich poświęceniach piszesz, i na jakiej podstawie twierdzisz, że wg. Ciebie najwyraźniej cały gatunek męski nie jest do nich zdolny więc nie podejmę dyskusji i nie zaryzykuję polemiki choć stwierdzenie Twoje stwierdzenie wydaje mi się niesłuszne i krzywdzące wielu facetów.
Platichthys_flesus pisze:Tym bardziej nie rozumiem tak zajadłej obrony naturalnej metody, nawet gdy istnieją przesłanki o tym, że zagraża zdrowiu matki i/lub dziecka.

Nigdy ani słowem nie broniłem naturalnej metody porodu w przypadku, kiedy istnieją rzeczywiste przesłanki medyczne do zastosowania cesarskiego cięcia i nie negowałem cesarki w takim przypadku. Nie odmawiałem też kobietom w poprzednich postach prawa do cesarki nawet jeśli ku temu nie ma wyraźnych wskazań medycznych choć uważam, że o zastosowaniu lub nie cesarki powinien decydować fachowy personel medyczny i nikt inny. Powtórzę tylko jak wyżej swoje stwierdzenie, że wybór cesarki w przypadku kiedy nie jest to konieczne i uzasadnione medycznie ma dla mnie lekkie (naprawdę leciutkie!) znamiona wygodnictwa i łatwizny choć wiem, że to mało fortunne wyrażenia w przypadku porodu, ale chyba innych nie potrafię znaleźć w języku polskim. Jeśli P_f uważnie przejrzysz ten wątek to przekonasz się, że akurat nie ja w sposób stanowczy i dosadny broniłem naturalnej metody porodu, za wszelką cenę.

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » sobota, 17 października 2009, 13:02

sativa pisze:Tak się k***a składa, że płacę podatki i chciałabym aby moje pieniądze zapewniały mi opiekę w trakcie porodu
Tak się, wciórności, składa, że płacę podatki i chciałbym, aby moje za moje pieniądze powstały dobre autostrady, politycy sumiennie i pilnie pracowali i by wyeliminować problem bezdomnych i najuboższych. No i?

POLSKA.
sativa pisze:(co mi się k***a należy)
Uwielbiam takie postawy roszczeniowe. "Płacę, więc wymagam!". Tak, w USA tak jest. Chcesz żyć w Polsce, zrozum pewną różnicę. Grzmieć z oburzeniem masz prawo jedynie mówiąc: "Płacę pod stolikiem, więc wymagam".
sativa pisze:Tak się k***a składa, że jest coś takiecho jak Karta Praw Pacjenta i nie jest ona tylko po to aby jakaś wszystkowiedząca położna tyłek sobie nią wycierała.
Podobnie jak regulamin Sejmu, obowiązki i prawa urzędnika państwowego, czy też policjanta. Im też chyba brakuje papieru toaletowego. Coż, tak bywa na wschód od Odry.
sativa pisze:Tak się k***a składa, że 500 lat temu medycyna niewiele miała wspólnego z dzisiejszymi metodami. Chodzisz do lekarza??? Robisz badania??? Bierzesz leki??? Na ch*j????? Skoro z tych dobrodziejstw korzystasz to znaczy tylko o jednym- miękki jesteś. Oczywiście stosując twoją teorię. Bo ja bym o człowieku, który z medycyny (ogólnie pojętej- lekarze, leki, różne metody badań) stara się wycisnąc ile się da, nigdy nie powiedziała mięczak. To po prostu typowe zachowanie.
Nie chodzę do lekarza, chyba, że pracodawca mnie zmusi w ramach KP i skieruje na badania okresowe. Nie biorę leków innych, niż multiwitaminy od już 19 lat. I wiesz co? Jestem, dzięki Bogu, zdrowszy od tych wszystkich ludzi, którzy wyciskają z medycyny i farmakologii "ile się da", niszcząc organizmy antybiotykami i całą gamą syntetycznych substancji, pozostawiającymi poważne, długofalowo rozpatrywane, uszczerbki na zdrowiu. Nie nazwę ich "mięczakami" - nazwę "ludźmi niezbyt rozsądnymi".
sativa pisze:Ja nie narzekam na ból- zapomniałam o nim gdy tylko ujrzałam moją córeczkę.
Ja nie stawiam niewiadomo jakich wymagań- pragnę tylko aby traktowano mnie z szacunkiem i tak jak się traktuje pacjentki w normalnych, przyjaznych szpitalach. Prawda jest taka, że każdy z nas oczekuje szacunku w nawet najmniejszych sprawach jak wizyta w sklepie, na poczcie. Tego samego pacjent oczekuje od lekarza (i odwrotnie).
Nie mów za mnie. Ja nie. Może za dużo Piekary się naczytałem, ale całkiem szczerze uważam każdą napotkaną osobę za świnię i chama, "dopóki nie udowodni inaczej". Dzięki temu średnio mnie marszczy "zło" ze strony innych osób (no bo jak można denerwować się na świnię, że śmierdzi..?), za to każdy drobny przejaw sympatii, lojalności i dobrej woli BARDZO doceniam i odwdzięczam się z przyjemnością.

Wychodzę z założenia, że nic mi się nie należy z racji faktu, że jem, śpię, oddycham i wydalam. Na szacunek trzeba zapracować. Więc jeśli ktoś mnie całkowicie dobrowolnie i bezinteresownie nim obdarza, jestem mile zaskoczony i wdzięczny do granic.
sativa pisze:Poród to cudowna sprawa, następnym razem nie pozwolę na to aby jakaś baba pozostawiła na tak pięknym dniu chociaż najmniejszą rysę. Dla kobiety poród to nie jest jakaś tam błacha sprawa. Przez całą ciążę czeka się na ten jeden dzień. Niekiedy z wielkim niepokojem, strachem- szczególnie przy pierwszym dziecku. I każda kobieta pragnie, aby dzień w którym po raz pierwszy ujrzy swoje dziecko był jak najbardziej idealny. Jeśli mamy do tego prawo, to dlaczego nie możemy z tego korzystac?
Bo żyjemy na "najlepszym ze wszystkich światów". Wiesz, gdybyśmy tak wszyscy zaakceptowali fakt, że jesteśmy w d*, to po pierwsze: nie mielibyśmy problemów z idiotycznie infantylną postawą roszczeniową i mniej płakali, gdy życie da nam po zadku, po drugie: docenilibyśmy piękne i dobre przejawy życia na tejże planecie. Przykład: gdybyś z góry założyła, że będziesz w szpitalu źle traktowana i zaakceptowała to, to nie zdenerwowałabyś się, za to skupiła na najważniejszym fakcie - dałaś życie. Rodzisz dziecko. To najpiękniejsze, co może przydarzyć się kobiecie. A tak, z Twoją roszczeniową postawą, zrobiłaś swojej pamięci krzywdę - ten najpiękniejszy dzień Twojego życia został zbrukany złymi wspomnieniami.

Tylko, gdyby rzeczywiście przyjąć filozofię stoików, to co byśmy wypisywali na forach..? Wyobrażacie sobie świat, w którym nikt nie narzeka, za to dzielimy się spostrzeżeniami o tym, co spotkało nas NIEZASŁUŻENIE dobrego i pięknego?
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Awatar użytkownika
ewa_winiary

Post autor: ewa_winiary » sobota, 17 października 2009, 19:29

A ten znowu tu? Po ki ch... :lol:

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » poniedziałek, 19 października 2009, 16:54

ewa_winiary pisze:A ten znowu tu? Po ki ch... :lol:
Żeby Cię wk*wić. Udaje się? :)

A swoją drogą... Zauważyliście, moi drodzy, że Panie na tym forum mają niezwykłą tendencję do nadużywania słów uważanych za nieparlamentarne? Cóż, jakie czasy, takie Damy. Żałosne. :)
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » poniedziałek, 19 października 2009, 19:11

Wymianę uprzejmości mamy za sobą. A teraz grzecznie wracamy do dyskusji. :D

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » środa, 21 października 2009, 10:23

Przyjmuję reprymendę i obiecuję poprawę swojej postawy w przyszłości.

Ekhm... Odpowiadając na zapytanie Drogiej Koleżanki, wyrażone w dość bezpośredni sposób, przyznajmy, wyjaśnię, iż celem mojej wypowiedzi była próba wskazania postawy filozoficznej, sformułowanej przez środowisko grackich stoików, jako rozwiązania bolączek społecznych naszego Narodu, który osadzony w status quo rzeczywistości postsocjalistycznej, wciąż boryka się z dysonansem pomiędzy oczekiwaniami człowieka XXI wieku, a zastałą sytuacją w dziedzinach relacji interpersonalnych i relacji społecznych. Postuluję przyjęcie postawy akceptacji niedających się rozwiązać ad hoc problemów i szukania w pozytywów związanych z egzystencją, zamiast pesymistycznego, ukierunkowanego na zdobycie poklasku "similis" podejścia malkontenckiego. Posługując się prostą metaforą: zamiast widzieć szklankę w połowie pustą, proponuję widzieć ją napełnioną na miarę naszych potrzeb i oczekiwań, w międzyczasie cierpliwie i bez nic wnoszących skarg czekając na przyszłe pokolenia, które powiększą ją i napełnią na miarę "homo sapiens" Ery Wodnika.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 21 października 2009, 11:13

Wajper pisze:Przyjmuję reprymendę i obiecuję poprawę swojej postawy w przyszłości.

Ekhm... Odpowiadając na zapytanie Drogiej Koleżanki, wyrażone w dość bezpośredni sposób, przyznajmy, wyjaśnię, iż celem mojej wypowiedzi była próba wskazania postawy filozoficznej, sformułowanej przez środowisko grackich stoików, jako rozwiązania bolączek społecznych naszego Narodu, który osadzony w status quo rzeczywistości postsocjalistycznej, wciąż boryka się z dysonansem pomiędzy oczekiwaniami człowieka XXI wieku, a zastałą sytuacją w dziedzinach relacji interpersonalnych i relacji społecznych. Postuluję przyjęcie postawy akceptacji niedających się rozwiązać ad hoc problemów i szukania w pozytywów związanych z egzystencją, zamiast pesymistycznego, ukierunkowanego na zdobycie poklasku "similis" podejścia malkontenckiego. Posługując się prostą metaforą: zamiast widzieć szklankę w połowie pustą, proponuję widzieć ją napełnioną na miarę naszych potrzeb i oczekiwań, w międzyczasie cierpliwie i bez nic wnoszących skarg czekając na przyszłe pokolenia, które powiększą ją i napełnią na miarę "homo sapiens" Ery Wodnika.
Heh gdyby były w tym jakieś damsko - męskie zawody to dałbym za ten post 1:0 za elokwnecję facetom na tym forum :mrgreen:

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » środa, 21 października 2009, 11:35

a ja nie wiem, czy wy za cel postawiliscie sobie,zeby tutaj wszytskie matki obecne i przysze irytowac, czy co? Szczerze. Ile macie do powiedzenia w tym temacie. Odezwało sie dwóch, ktorzy przyznali,ze sa tatusiami, a pozostalych dwóch (bo licze tylko tych przeciw) od czasu do czasu popisuje tu sobie o naturze i babce rodzacej na kartoflisku.

I Celestyn przyszedl świecic triumfy podpinajac sie pod Wajpera. Tylko co to za wygrana. :roll:

(w ogole tu juz strasznie zaluje,ze sie odezwalam w tym watku zdajac sobie sprawe,ze stane sie ofiara atakow i insynuacji)

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 21 października 2009, 11:53

Platichthys_flesus pisze:a ja nie wiem, czy wy za cel postawiliscie sobie,zeby tutaj wszytskie matki obecne i przysze irytowac, czy co? Szczerze. Ile macie do powiedzenia w tym temacie. Odezwało sie dwóch, ktorzy przyznali,ze sa tatusiami, a pozostalych dwóch (bo licze tylko tych przeciw) od czasu do czasu popisuje tu sobie o naturze i babce rodzacej na kartoflisku.

I Celestyn przyszedl świecic triumfy podpinajac sie pod Wajpera. Tylko co to za wygrana. :roll:

(w ogole tu juz strasznie zaluje,ze sie odezwalam w tym watku zdajac sobie sprawe,ze stane sie ofiara atakow i insynuacji)
P_f co ty sobie znowu "wgrywasz" w głowę?? Mój ostatni (nieco żartobliwy) post dotyczył wyłącznie potraktowanego z dużą dozą humoru stylu językowego ostatniej wypowiedzi Wajpera. Czy Ty naprawdę musisz aż tak emocjonalnie zamiast racjonalniea przy tym zupełnie bez poczucia humoru podchodzić do tego wątku, że aż nie możesz ogarnąć sensu wypowiedzi innych?? Proszę czytaj posty uważnie i bez nabierania z góry uprzedzeń bo inaczej będziemy się kręcić w kółko w dyskusji.

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » środa, 21 października 2009, 12:09

chyba nie tylko jego, skoro punkt przyznales facetom, a nie samemu Wajperowi.

I a i owszem bede podchodzic emocjonalnie i nawet nie zamierzam tego zmieniac, a to dlatego,ze sprawa tak oschle przez was omawiana w pewien sposob mnie dotyczy. I nie mam podejscia wajpera, ze ja niczego nie oczekuje po czlowieku, bo oczekuje i dokladnie tyle samo, ile sama daje. Tak wiec jestem uprzejma dla pan w sklepie i oczekuje,ze bede milo obsluzona itd, a tu meskie argumenty sprowadzaja sie do tego,ze sie kobietom nie nalezy, bo natura itd.

Tak wiec nie kaz podchodzic mi oschle i jak to mowisz racjonalnie (chociaz V Ci udowodnil juz,ze nawet czesc Twoich wypowiedzi do konca do kierowanych czystym racjonalizmem nie nalezy), skoro czytam o "pójsciu na łatwizne" w sprawie, ktora w pewien sposob mnie dotyczy (jak kazda kobiete). Celestyn, poczytaj sobie czasem, co sie dzieje podczas porodów, co niekwalifikuje sie pod "zagrozenie". To nie jest wygodnictwo i zaden sposb nie mona tego stawiac w tym swietle i bede stac na stanowisku, ze tym bardziej Ty nie masz prawa do oceny tutaj. I to z czysto racjonalnych powodów - nigdy nie bedzie Ci dane tego doswiadczyc.

i dodam, zebys znow mi nie wypomnial,ze nie czytam,ze jestem konsekwentna i "czepiam sie" wciaz jednego. Bo pochwale czyjegos stylu pozostawilabym na inny watek. Ten jest o rodzeniu.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 21 października 2009, 13:53

Platichthys_flesus pisze:nie kaz podchodzic mi oschle .
bez nadmiernych emocji nie oznacza "oschle"
Platichthys_flesus pisze:tym bardziej Ty nie masz prawa do oceny tutaj
damski szowinizm jest dużo gorszy niż męski bo wielokrotnie bardziej zaciekły i głuchy na argumenty ale powtórzę, nikogo tutaj personalnie nie oceniłem wyraziłem wyłącznie swoje zdanie w sensie ogólnym. Do swojego zdania każdy ma prawo a jeśli adwersarz odmawia prawa do własnego zdania to jakakolwiek dyskusja nie ma sensu.
Platichthys_flesus pisze:a i owszem bede podchodzic emocjonalnie i nawet nie zamierzam tego zmieniac
jeśli emocje przesłaniają rozum to tym bardziej jakakolwiek dyskusja nie ma racji bytu. Tą konkluzją kończę swój udział w tym wątku bo nie mam zamiaru zacząć "gonić w piętkę" jak niekórzy a może raczej niektóre. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » środa, 21 października 2009, 14:04

tak offtopowo troche, celestyn, jak Ty dysktutujesz z kims na żywo? Tutaj mozesz sobie pozwolic na takie wybiorcze odpowiedzi j.w., ale normalnie...?

Mi emocje nie przesłaniają, natomiast apropos byc moze emocjonalnego podejscia pewnego forumowicza udzielajacego sie w tym watku, ktory deklarował zupelnie bezemocjonalne podejscie do moich postow, poswiecil chyba 3 lub cztery posty, by pisac mi,jak bardzo ma gdzies moje "zaczepki" :mrgreen: (a własaciwie jedna, nie bedaca zreszta zaczepcka stricte, a w mojej intencji nawet wcale)

i jak masz zamiar mnie cytowac i kreowac w jakis sposob moje wypowiedzi, to przynajmniej zwazaj na interpunkcje.

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » środa, 21 października 2009, 14:33

Sorki za offtopa, ale rozmowa w wątku przypomniała mi tekst z filmu:
" rozkosze i przyjemności porodu rekompensują kobiecie ból, którego doznała podczas orgazmu"
Niedługo drogie panie wyjdziecie z siekierami i będzie mordowały wszystkich mężczyzn, bo to oni was zapłodnili i teraz przeżywacie katusze porodu.

No sorki, ale nie mogłem się powstrzymać.
I dzięki wam wiem, że mieszkam w Polsce, a nie w jakimś normalnym kraju - jedna osoba pochwaliła bo była zadowolona, a reszta zjeżdża na czym świat stoi.
Każdy podchodzi do sprawy indywidualnie, więc to co jednemu się podoba drugiego może razić.
A co do tekstów, że kobiety osłabły w dziejach, może jest w tym i ziarno prawdy, bo kiedyś polska szlachcianka potrafiła konno jechać przez kilka dni, a teraz tego nawet facet nie potrafi, a o kobietach to już lepiej nie mówić. I takie osłabienie postępuje.

Tyle mojego, miłej dyskusji i dalszej pyskówki.
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » środa, 21 października 2009, 14:46

Ban.an pisze:Niedługo drogie panie wyjdziecie z siekierami i będzie mordowały wszystkich mężczyzn, bo to oni was zapłodnili i teraz przeżywacie katusze porodu.
oj już sie tak Banan o nich nie martw :roll:

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 21 października 2009, 16:39

Platichthys_flesus pisze:tak offtopowo troche, celestyn, jak Ty dysktutujesz z kims na żywo? Tutaj mozesz sobie pozwolic na takie wybiorcze odpowiedzi j.w., ale normalnie...?
Skoro offtopic kierujesz posta ad personam bezpośrednio do mnie, to mimo, że innych to pewnie niespecjalnie interesuje, to również abstrahując od wątku odpowiem. Wolę dyskusje na żywo bo "środki przekazu" są w takiej sytuacji znacznie szersze, niż tylko słowo pisane i pozwalają na łatwiejszą komunikację. Mam przy tym to szczęście, że posiadam jakiś tam krąg znajomych, z którymi mogę bez problemowo i przyjemnie pogawędzić na wiele tematów, również tych drażliwych, bez wytaczania ciężkich dział, emocjonalnego, czy nawet histerycznego unoszenia się, podważania czyjegoś prawa do własnego zdania i wypowiedzi oraz bez wielokrotnego tłumaczenia oczywistych rzeczy.
Platichthys_flesus pisze:Mi emocje nie przesłaniają, natomiast apropos byc moze emocjonalnego podejscia pewnego forumowicza udzielajacego sie w tym watku, ktory deklarował zupelnie bezemocjonalne podejscie do moich postow, poswiecil chyba 3 lub cztery posty, by pisac mi,jak bardzo ma gdzies moje "zaczepki" :mrgreen: (a własaciwie jedna, nie bedaca zreszta zaczepcka stricte, a w mojej intencji nawet wcale)
Proszę nie mierz mnie swoją "kobieco - emocjonalną" miarą, do której sama się przyznałaś bo jestem bardzo daleki od jakichkolwiek emocji . Ilość postów i powtarzanie w różnej formie tych samych informacji wynika z ciągle tych samych zarzutów z Twojej strony i z chęci dokładnego wyjaśnienia swojego podejścia a nie z emocji.
Platichthys_flesus pisze:i jak masz zamiar mnie cytowac i kreowac w jakis sposob moje wypowiedzi, to przynajmniej zwazaj na interpunkcje.
Nie kreuję Twoich ani niczyich wypowiedzi. Każdy może Twój post przeczytać w całości powyżej, więc o jakiejkolwiek manipulacji treści czy sensu nie może być mowy. Często wybieram tylko te fragmenty z cudzych wypowiedzi, do których odniesienie się uznam za stosowne. Celem tej wybiórczości jest również w dużej mierze zaoszczędzenie na wielkości postów.
Przytaczając z czyjejś wypowiedzi zaledwie kilka słów, często trudno zachować oryginalną interpunkcję. Nigdy nie starałem się zmieniać interpunkcji w cudzych wypowiedziach, zwłaszcza w sposób sugerujący inny sens, niż w oryginalnym poście autora. Coś mi się wydaje, że zaczynasz szukać dziury w całym, na zasadzie "nie miała się baba czego przyczepić to..." :) Życzę udanych kolejnych postów w tym wątku dowodzących, że celestyn albo ogólnie faceci są "be", nie mają racji i w ogóle nie powinni zabierać głosu w tematach zarezerwowanych wyłącznie dla heroicznych kobiet.

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » środa, 21 października 2009, 17:16

Prawie jak amok poporodowy 8)
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

ODPOWIEDZ