Zaproponuj imprezę do Kalendarza Imprez AD 2010

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
maj

Zaproponuj imprezę do Kalendarza Imprez AD 2010

Post autor: maj » poniedziałek, 7 grudnia 2009, 15:14

Znużony wiecznym narzekaniem na mało interesujący Kalendarz Imprez 8) , ale i chyba podbudowany pomysłowością i potencjałem Internautów :wink: Ośrodek Sportu i Rekreacji zamieścił na swojej stronie zakłądkę, w której można zamieszczać propozycje do przyszłorocznego Kalendarza Imprez.
Kto żyw do klawiatur
http://www.osir.ustka.pl/index.php?opti ... &Itemid=81" onclick="window.open(this.href);return false;
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: Zaproponuj imprezę do Kalendarza Imprez AD 2010

Post autor: elveez » poniedziałek, 7 grudnia 2009, 15:23

przez Mirek ? piątek, 13 listopada 2009, 13:41
Co sadzicie o mozliwosci pokazania modeli aut,samolotów,czołgów w Ustce przed Kapitanatem portu np. w czerwcu kazdego lata?
Moze jakies zawody takich modeli?
Koszta to pewnie koszty zakwaterowania modelarzy na 2-3 dni.
Moze impreza by sie zadomowiła?
http://www.ustka.pl/forum/viewtopic.php ... odelarstwo" onclick="window.open(this.href);return false;

To raz, a dwa to pod pewnymi warunkami, chetnie posluchal bym kabaretu jaki czasem potrafi zorganizowac nasz Poeta Z.Prusinski przyznam ze czasem boki zrywam na findera....
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 7 grudnia 2009, 15:31

Ty tu nie pisz tylko też wklejaj na stronie OSiRu... bo się okaże, że nikt z OSiRu Forum nie czyta :wink:
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
v

Post autor: v » poniedziałek, 7 grudnia 2009, 21:34

dobry pomysł, ale muszę przyznać, że mi nie działa wpisywanie propozycji.

Awatar użytkownika
zfieszak
Kontakt:

Post autor: zfieszak » poniedziałek, 7 grudnia 2009, 21:39

Po czym wnosisz, że nie działa?
Bo jeśli chodzi o nie wyświetlanie się zgłoszonej przez Ciebie propozycji to mam to samo spostrzeżenie :(
"You forgot Poland!"

Awatar użytkownika
v

Post autor: v » poniedziałek, 7 grudnia 2009, 21:43

tak, niestety ten sam problem, rzeczywista usterka albo teksty przechodzą przez moderację i pojawią się dopiero jutro, nie wiem.
pozostanie nam wklejanie na forum, jak zwykle;)

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » wtorek, 8 grudnia 2009, 19:14

Czy ognisko na plaży w Sylwestra,
byłoby dodatkową atrakcją dla turystów przyjeżdżających na święta do Ustki,
i odpowiednio wcześniej nagłośnione (jeszcze jest czas) mogłoby być świetną promocją Ustki,
do której warto przyjeżdżać po sezonie.

Samo przygotowanie imprezy, dużo by nie kosztowało,
bo po ostatnich sztormach drzewa na plaży nie brakuje.
( przy okazji prawie za darmo, pozbędziemy się tego kłopotu z plaży).

Przydałoby się ciekawe hasło , mniej banalne niż -

Największe Sylwestrowe Ognisko Plażowe w Polsce

i chęci , inicjatywa ze strony władz.
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » wtorek, 8 grudnia 2009, 20:07

Nie jestem pewien ale chyba jest zakaz palenia ognisk na plaży. Za dużo biurokracji by było z tym wszystkim jak na jednorazowy event, choć pomysł jak najbardziej godny uwagi i polecenia 8)
Poza tym pijane chmary ludzi mogły by te ogniska nieco "rozprzestrzenić", co z kolei stanowiło by potencjalne niebezpieczeństwo dla innych uczestników sylwestra, a zapewnieniem takiego bezpieczenstwa tez
nie było by najłatwiej.
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Awatar użytkownika
s.podlewski

Post autor: s.podlewski » czwartek, 10 grudnia 2009, 12:58

Witam!
Bardzo spodobał mi się pomysł zorganizowania pokazów modeli jeżdżących lub latających bo pływające już były na terenie OSiR. W związku z tą propozycją zwracam się z prośbą do forumowiczów, może ktoś ma namiary na osoby zajmujące się modelarstwem.
Proszę o dalsze składanie propozycji imprez które powinien zorganizować i przeprowadzić OSiR w 2010 roku.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » czwartek, 10 grudnia 2009, 14:16

falcorman pisze:Nie jestem pewien ale chyba jest zakaz palenia ognisk na plaży. Za dużo biurokracji by było z tym wszystkim jak na jednorazowy event, choć pomysł jak najbardziej godny uwagi i polecenia 8)
Poza tym pijane chmary ludzi mogły by te ogniska nieco "rozprzestrzenić", c
.
Bardziej się boję rzucanych przez tłum petard i wystrzeliwanych rakiet.

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » czwartek, 10 grudnia 2009, 16:54

Nie zapominaj o potłuczonych butelkach szmpana .....rrrr, tj wina musującego i innych alkoholi 8)
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Awatar użytkownika
v

Post autor: v » piątek, 11 grudnia 2009, 00:15

to i ja coś dodam, bo formularz na stronie ciągle odmawia posłuszeństwa:

- zajęcia z nordic walkingu, cykl spotkań z instruktorem, które będą miały charakter wyjść w teren.

- zawody brydża( szkółka mile widziana, przy okazji organizacja kilku stołów do nauki), scrable, standardowo, ale nie wiem jak to wygląda pod względem obiektów, w których mogło by to zostać zorganizowane, luźna propozycja.

- osobno chciałem zaproponować zawody w poker hodem, czyli najpopularniejszą obecnie odmianę pokera, ustalić wpisowe, główną nagrodę, a więc wyeliminować element gry na pieniądze, wprowadzić czyste żetonowe współzawodnictwo. Finansowo jednak przeszkodą jest wynajęcie sędziów, możliwe utrudnienia prawne, także raczej na pewno odpadnie.

- 3 razy w tygodniu wypady na dystans 5km z instruktorem.
Instruktor biega niezależnie od tego czy są chętni czy nie, zgłoszeni ochotnicy maja prowadzony pobieżny plan treningowy, a do tego zawsze mile widziani przypadkowi goście i miła atmosfera.
co 20-30 dni bieg na 10 km, z letnim finalem w postaci pol maratonu, ktory juz sie odbywa. W ten sposób Ustka ma szanse wyraźnie się odbić na tle innych miasteczek i stać się.. nie wiem, letnią stolicą biegania?

- turniej łucznictwa przy porozumieniu ze sprzedawcami sprzetu, którym udostepniono by po niższej cenie miejsca na straganiki, plus kontakt z bractwem rycerskim i jednym ze słupskich radnych, który w nim czynnie działa, kilkudniowa impreza, nawet w ramach dwumiasta.
Szkółka strzelania z łuku także mile widziana.

- wystawa psów rasowych, ale bez glosnej muzyki - zobaczyć jak to robili w Słupsku i dlaczego dali sie zaskoczyć w zeszłym roku deszczowej pogodzie. Jeśli nie odrębna impreza to spróbować przenieść słupską wystawę do nas.

- przy okazji muzyki, zmiana repertuaru z mixow beaty kozidrak i starego pop techno, na bardziej neutralne obszary, albo klasycznie bossa nova, kubanska muzyka;np. buena vista social club, w pełni by się to wpasowywało w festynowy charakter większości imprez. Można zawsze zaproponować coś jeszcze, ale na początek kubańskie zagrywki są najlatwiejsze do zweryfikowania i najbardziej dostępne.
Zbyt agresywna i prymitywna muzyka przyciąga także takich gości(nie mam tu na myśli Beaty Kozidrak).

- Zawody strongmen, ostatnio organizowane na hali w Lęborku gdzie uważano na każdym kroku by nie uszkodzić paneli, także i my dalibyśmy radę, nie mówiąc już o świeżym powietrzu. Przykuje to uwagę znacznie mocniej niż płonące samochody, choć i o tych należy nie zapominać.

- przy współpracy np. z Domem Kultury organizacja cyklicznych występów teatralnych, od seniorów po dzieci.

- festyn grup kuglarskich; choć miasto mogłoby w to lepiej wejść przy okazji pokazu fajerwerków, na wszleki wypadek rzucam hasło.

- na koniec zawody samorządowców w ramach dwumiasta, chciałbym zobaczyć radnych przeciągających linę nad dołem wypełnionym błotem i włodarzy siłujących się na ręce, przy okazji wszedłby w to turniej piłki nożnej dla dziennikarzy lub dowolnie wybranych zawodów, np rybacy przeciwko Urzędowi Morskiemu ;)

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » piątek, 11 grudnia 2009, 07:23

v pisze:- festyn grup kuglarskich; choć miasto mogłoby w to lepiej wejść przy okazji pokazu fajerwerków, na wszleki wypadek rzucam hasło.
Nad tym mogę pomóc. Sam myślałem, by coś takiego zaproponować. Pomysłami na organizację takiej imprezy mogę się podzielić.
Co do turnieju pokerowego, to chyba nie będzie problemów prawnych, ze względu na sportowy a nie hazardowy charakter rozgrywek.
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 11 grudnia 2009, 07:46

Nie wiem jak z czasem stoi p. Barnowski, w sezonie ludzie pytaja o spotkania z oprowadzaniem po bunkrach a w tym roku chyba bedzie juz czym sie pochwalic. 2-3 takie wypady w sezonie to zdecydowanie za malo. :idea:

@ V

jak widze techniki uzywania kijkow od nordic ..... :roll: Jedna nasza radna jest instruktorem :idea: Nie ma jak to bezposredni wklad urzednika :D
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
s.podlewski

Post autor: s.podlewski » piątek, 11 grudnia 2009, 09:55

Super propozycje podane przez v dziękuję i myślę, że kilka z nich ujmiemy w kalendarzu imprez. Jednocześnie proszę napisać jakie są problemy z wpisaniem propozycji na stronie OSiR. Bardzo proszę o kontakt Ban.ana chętnie skorzystamy
z pomysłów na organizację takiej imprezy. Natomiast chcę poinformować, że przy Stowarzyszeniu Sportowo-Turystycznym działa prężnie sekcja brydża sportowego gdzie 15 grudnia odbędzie się podsumowanie Grand Prix za rok 2009 o Puchar Burmistrza Miasta Ustka. W związku z powyższym nie będziemy organizowali czyli dublowali osób kompetentnych w tym zakresie, dotyczy to również pokera, jest to pomysł dobry. Natomiast pomysł dotyczący organizacji nardic walking wdrażamy w życie natychmiast i oczekujemy zgłoszeń na instruktora tej dyscypliny rekreacyjnej, być może uda nam się zorganizować pierwsze zajęcia z nordic walking jeszcze tej zimy ze względu, że zimy są teraz łagodne. Natomiast pomysł organizacji cyklu biegów przyjmujemy i po konsultacji z fachowcami od biegów z Klubu Biegacza "TUPOT" będziemy chcili wcielić go w życie. Pozostałe propozycje rozważymy pod względem finansowym i organizacyjnym. Jeszcze raz dziękuję za przesłane propozycje.

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » piątek, 11 grudnia 2009, 17:55

To nie wiedziałem że w Ustce działa sekcja pokera sportowego i dotego organizuje turnieje. Mógłby prosić jakies namiary z chęcią wezme w takim turnieju udział.
Obrazek

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » piątek, 11 grudnia 2009, 18:58

Może jakiś konkurs na najładniej przystrojon?ą świątecznie posesję ?

http://w" onclick="window.open(this.href);return false;?ww.ustka.pl/?forum2/viewt?opic.php?f=4&?t=4276&p=496?79&hilit=kon?kurs#p49679

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » piątek, 11 grudnia 2009, 18:59

masasza pisze:To nie wiedziałem że w Ustce działa sekcja pokera sportowego i dotego organizuje turnieje. Mógłby prosić jakies namiary z chęcią wezme w takim turnieju udział.
Ja też - sprzęt, żetony i maty moge przynieśc ze sobą:)
Proszę pomyśl o ochronie środowiska zanim wydrukujesz ten post

Awatar użytkownika
v

Post autor: v » sobota, 12 grudnia 2009, 00:39

cieszy, że propozycje się podobają, mam nadzieję, że wszystko będzie na jak najlepszej drodze do ich realizacji.

co do nordic walkingu, wysłałem krótka informację o poniższych wnioskach z dyskusji do lokalnych działaczy w dziedzinie nordic walkingu zajmujących się kursami i mających na pewno duży kontakt z ludźmi zainteresowanymi prowadzeniem samych szkoleń. Nie wiem jaki będzie odzew, ale istnieje możliwość, że OSIR uzyska dzięki temu konkretniejszy wachlarz możliwości.

w kwestii zlotu/mistrzostw modelarzy, istotnym atutem wobec już organizowanych jest nasze położenie, które mogłoby znacznie ułatwić współpracę osiru z firmami chcącymi wystawić swoje stoiska i jednocześnie mogącymi pomóc w organizacji. Latem jesteśmy miastem wypełnionym tłumem, a więc zainteresowanie samym hobby, sprzedaż.. mogłaby być znacznie ułatwiona. Na minus przemawia chyba brak terenu, który mógłby pełnić np. rolę lotniska dla modeli latających, chyba, że byśmy z tego zrezygnowali, choć przyznać trzeba, że to najbardziej widowiskowa część. Elveez powinien orientować się bardziej, jak wygląda przydatność naszych terenów w tym temacie.

ciekawie wyglądało to tutaj
http://ef3m.pl/piknik-f3m-chrcynno-12-1 ... 09,89.html
czy tu
http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=18027

i przykładowy program takiego spotkania:
http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=13211

ale prawdopodobnie jesteśmy ograniczeni na starcie brakiem odpowiedniego terenu? modele jeżdzące też są dobre;)
może wypowie się ktoś kompetentny?

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 12 grudnia 2009, 06:56

Na minus przemawia chyba brak terenu, który mógłby pełnić np. rolę lotniska dla modeli latających, chyba, że byśmy z tego zrezygnowali, choć przyznać trzeba, że to najbardziej widowiskowa część. Elveez powinien orientować się bardziej, jak wygląda przydatność naszych terenów w tym temacie.
Dlatego trzeba by zrobić dla modeli jezdzących tor (mikroskopijnie pieniądze) np dla czołgów ,samochodów wyścigowych itp i zrobic to przy pomocy ludzi którzy juz byli na takich pokazach,wyscigach.Istnieje watek Modelarstwo -poczytac.

Co do nordic walkingu:
Tu jest pole do popisu dla OSiR i burmistrza Ustki:
Zauważam coraz więcej ludzi chodzących z kijkami po naszym lasku sosnowym i plazy - pomyślałem ze to dobry sposób wyciagniecia
przede wszystkim ludzi starszych z domów(kazdy pretekst jest dobry aby wyjsc z domu i pochodzic po plazy czy lesie).
Chodziło by o to aby wyciągnać ludzi z domów.
Mozna by zrobic trase Ustka-Orzechowo-Ustka (ok 2 godzin spaceru ) z grochówką w Orzechowie :) aby sił wystarczyło na powrót....
Co do klubu ,,Tupot" to zawodowcy!!!
Sam biegam po 5 km codziennie i wiem co ci ludzie potrafią -mogliby sie podzielic doswiadczeniami ,radami o biegu itp.
Tu potrzebny jest instruktor który by informował ludzi jak zaczac biegac ,chodzić,jak to robic systematycznie.
Najwazniejsze aby ludzie nie siedzieli przed TV i wyszli z domów!!Choc na 30 min.

Ps.Moze by sie przydała jakas nazwa na lasek za Włokniarzem,Azotami,Perła w kierunku Orzechowa?
Przepiękne tereny....

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

ODPOWIEDZ