Co ma wspólnego LOT z rewitalizacją

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

ustka2009

Co ma wspólnego LOT z rewitalizacją

Post autor: ustka2009 » wtorek, 29 grudnia 2009, 17:10

Witam

W dzisiejszym wydaniu Głosu Pomorza natknęłam się na arcy ciekawy artykuł, dotyczący rewitalizacji budynku (po dawnej Kaśce) w Ustce.
W związku z tym mam kilka pytań:

1. kto i na jakich zasadach dał tej organizacji ten budynek,
2. Czy miejski plan zagospodarowania przewiduje w tym miejscu parking
3. czy LOT w swoim statucie ma prowadzenie parkingu
4. Czy lot ma zgodę Ministra Finansów na zbórkę publiczną (bo bez tego tego typu zbiórki trafiaja do prokuratury)
5. Na jak długo Urząd oddał/ przekazał ten budynek, dla LOTu, czy może będzie parking do czasu uzyskania finansowania przez LOT (w co osobiście nie wierzę)
6. Jak to się dzieje, że organizacja LOT, która nie robi nic oprócz sprzedaży/prowadzenia bazy noclegowej otzymuje taki budynek, ustecką tajemnica poliszynela jest fakt pozycjonowania ofert sprzedaży wśród zarządu LOTu oraz nieudolności Pana Prezesa.
7. Ile miasto zarobiło na przekazaniu, a może oddano nieodpłatnie,

Awatar użytkownika
celestyn

Re: Co ma wspólnego LOT z rewitalizacją

Post autor: celestyn » wtorek, 29 grudnia 2009, 22:47

Jak nie wiadomo dokładnie o co chodzi to w 105 przypadkach na 100 chodzi o kasę więc można przypuszczać, że LOT z rewitalizacją ma tyle samo wspólnego co UTBS czyli, prawdopodobnie żeby parę osób mogło dorobić za pomocą rewitalizacji na miejskim mieniu. No ale to tylko takie moje przypuszczenia w oparciu o doświadczenia wynikające z obserwacji sposobu działania władz i układów biznesowych w tym kraju na wszystkich szczeblach od góry do dołu. Może ktoś będzie znał konkrety (niekoniecznie te oficjalne ładnie wyglądające w papierkach).
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 30 grudnia 2009, 09:03

Czy to prawda ze zamiast domu z powyzszych zdjec powstanie parking dla LOTU by ta mogla zbierac srodki na link sponsorowany w Google
Jestem ciekaw odpowiedzi na pytania...
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » środa, 30 grudnia 2009, 13:27

Wszystko wskazuje na to, że budynek jest na stanie miasta i jest przeznaczony do rewitalizacji, w tym przypadku czeka na środki z budżetu miasta i ewentualny projekt unijny, a rozbiórka była konieczna, z uwagi na stan i zagrożenia pożarowe (menele). Przy czym w budżecie 2010 roku, jesli dobrze pamiętam nie ma środkow na tą inwestycję.
Z pewnościa jednak nie jest to ani własność, ni dzierżawa czy użyczenie LOTowi, chyba, że o czymś nie wiem.

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » środa, 30 grudnia 2009, 17:18

I dodam, że warunki wykonywania robót rozbiorkowych reguluje prawo budowlane i z pewnością odbywaja sie one po spełnieniu ściśle okreslonych warunkow, to nie jest tak, że kazdy może sobie rozbierać. Sa to zazwyczaj własciwe pozwolenia, terminy i zastosowanie niezbędnych środkow zabezpiezających.

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » środa, 30 grudnia 2009, 17:36

Znając GP24, pewnie użyli jakiegoś skrótu myślowego i wyszło, że LOT dostal plac pod parking i za jego decyzją rozebrali budynek.
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /731229551" onclick="window.open(this.href);return false;

Zdziwiłbym się gdyby M. Barnowski nie sprawdził jakos informacji i brał przykład z red Prusaka, podając jakieś nieprawdziwe.

W artykule chodzi o "cegły", a nie o budynek, ale sama traść sugeruje darowiznę i cegły schodzą na dalszy plan :)
Proszę pomyśl o ochronie środowiska zanim wydrukujesz ten post

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » środa, 30 grudnia 2009, 19:02

ustka2009 pisze:Witam

W dzisiejszym wydaniu Głosu Pomorza natknęłam się na arcy ciekawy artykuł, dotyczący rewitalizacji budynku (po dawnej Kaśce) w Ustce.
W związku z tym mam kilka pytań:

1. kto i na jakich zasadach dał tej organizacji ten budynek,
2. Czy miejski plan zagospodarowania przewiduje w tym miejscu parking
3. czy LOT w swoim statucie ma prowadzenie parkingu
4. Czy lot ma zgodę Ministra Finansów na zbórkę publiczną (bo bez tego tego typu zbiórki trafiaja do prokuratury)
5. Na jak długo Urząd oddał/ przekazał ten budynek, dla LOTu, czy może będzie parking do czasu uzyskania finansowania przez LOT (w co osobiście nie wierzę)
6. Jak to się dzieje, że organizacja LOT, która nie robi nic oprócz sprzedaży/prowadzenia bazy noclegowej otzymuje taki budynek, ustecką tajemnica poliszynela jest fakt pozycjonowania ofert sprzedaży wśród zarządu LOTu oraz nieudolności Pana Prezesa.
7. Ile miasto zarobiło na przekazaniu, a może oddano nieodpłatnie,

Może warto pomyśleć o własnej organizacji.

Zawiść to uczucie dyskomfortu powstające wtedy, gdy osobiste cechy, posiadane przedmioty lub osiągnięcia nie dorównują ich poziomowi/jakości u innych osób. W zawiści osoba chce posiadać to, co ma inny, albo życzy drugiemu, aby był tego pozbawiony. (pl.wikipedia.org/wiki/Zawiść_(emocja))

Dla jasności: nie jestem członkiem LOT-u, żal mi Kaśki ale drażnią mnie wszelkie przejawy zawiści w moim kraju.

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » środa, 30 grudnia 2009, 19:32

Grzegorz pisze:.................. żal mi Kaśki ale drażnią mnie wszelkie przejawy zawiści w moim kraju.
Zgodzę się w 30000%, ale taka jest mentalność Polaków.
U Żydów jest tak, że nawzajem sobie pomagają, a żeby sąsiad też mial dobrze, a u Polaków sąsiad sąsiadowi pomaga tak żeby go zrujnować.

Polska mentalność jest taka, że nie chwalimy tego co dobre, a bluzgamy żeby dobre zdyskredytować.

Co prawda jestem przeciwnikiem przejecia gruntów i budynków przez LOT (mam do tego prawo), ale również jestem przeciwnikiem nagonki na Prezesa, Burmistrza, Naczelnika, bo nie sztuka jest anonimowo komus nabluzgać, sztuka jest imiennie wyrazić swoje argumenty.
Proszę pomyśl o ochronie środowiska zanim wydrukujesz ten post

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 30 grudnia 2009, 19:58

LOT budzi ostatnio wiele kontrowersji ja wkleje pare suchych faktow ze sprawozdania z dzialalnosci...Nie sadze ze ktos tu wystapil zawistnie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Lista jak i wyliczenia sa imponujace. Do imprez na terenie miasta Ustki zaliczono Festiwal w Dolinie Charlotty zysk z biletow dla Ustki to 4.700 zl

A teraz najwazniejsza czesc sprawozdania z ktorej usmialem sie jak norka (calosc widoczna po zapisaniu na dysku) Dyskryminacja turystow z Brazylii i Chin ? :lol:

Obrazek

Zapomniano dodac (byc moze i pomowien) pisanych z imienia i nazwiska o oszukiwaniu na poborze zaliczek (numer konta) a pozniej paleniu glupa ze niczego sie nie bralo, konfiskacie tostera u kogo innego i jeszcze o 9 osobach do 1 sedesu. U nas kontrole nie istnieja.

ObrazekObrazek

Sesja byla dluga i ciekawa czemu tylko 1 zdjecie ? :roll:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » środa, 30 grudnia 2009, 20:18

Grzegorz pisze: Może warto pomyśleć o własnej organizacji.

Zawiść to uczucie dyskomfortu powstające wtedy, gdy osobiste cechy, posiadane przedmioty lub osiągnięcia nie dorównują ich poziomowi/jakości u innych osób. W zawiści osoba chce posiadać to, co ma inny, albo życzy drugiemu, aby był tego pozbawiony. (pl.wikipedia.org/wiki/Zawiść_(emocja))

Dla jasności: nie jestem członkiem LOT-u, żal mi Kaśki ale drażnią mnie wszelkie przejawy zawiści w moim kraju.
Dobry pomysł z tą własną organizacją, Panie Grzegorzu
ale czy budżet miasta Ustki dopłaci do mojej organizacji 90 000 zł rocznie jak do LOT-u :?: :!:
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » środa, 30 grudnia 2009, 20:40

Może jak złożysz wniosek o dofinansowanie 8)
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » środa, 30 grudnia 2009, 20:55

falcorman pisze:Może jak złożysz wniosek o dofinansowanie 8)
Tak, tak wszyscy ludzie (i organizacje ) są równi - ale są i równiejszy.

Ciekawe ,że LOT który dostaje od miasta 10 % opłaty uzdrowiskowej,
wcale nie jest zainteresowany jej większą ściągalnością.

Zadziwiające jest przedstawione zestawieni z 2009 r , z którego wynika , że przez cały rok wystawiono tylko 45 oficjalnych skierowań :shock:

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » środa, 30 grudnia 2009, 21:26

członkow LOT jest 140, więc ze 45 skierowan wynika, że jest ich około 0,3 na jeden obiekt, to nie jest dużo, skoro jest to dziś jedno z głównych zadan LOT. Choć moim zdaniem to powinna być dzialalnosc drugorzędna. LOT powinien uczestniczyć w pobieraniu oplaty uzdrowiskowej, ale to nie jego zadanie, a łaczenie konieczności zbierania z powodu parytetu 10 procent na LOT z całości oplaty, jako wklad miasta jest raczej nieuprawnione. Choć to wynika z uchwały jest tylko wskaźnikeim jaki trzeba było użyć, by LOT finansować. Tak samo można było użyć każdego innego przelicznika. LOT może zbierać, ale nie można go czynić odpowiedzialnym za zapaść na polu ściągalności oplaty.

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » środa, 30 grudnia 2009, 22:20

[quote="jutok_ustka"cze 15, 2008 16:40 ]Kto uzdrowi LOT?

Lokalna Organizacja Turystyczna w Ustce zeszła z kursu. Nie jest już Stowarzyszeniem działającym w imieniu członków, a grupą ludzi realizujących swoje cele. Rola WZC jako najwyższego organu Stowarzyszenia została zepchnięta na dalszy plan, nie realizuje się woli członków. Podejmuje się zadania, których nie ma w planie, i które nie posiadają akceptacji Walnego. Zlekceważeni członkowie przestają przychodzić na zebrania. Zebrania stają się jałowe, gdyż brak quorum uniemożliwia podejmowanie uchwał. Walne Zebrania prowadzone są niezgodnie z regulaminem. Prowadzi je z reguły członek Zarządu, a nie Prezydium Walnego. Brak sekretarza Walnego, protokoły nie są jawne i nie umieszczone na stronie LOT. Łamane są przez Zarząd regulaminy i Statut. Zarząd wbrew Statutowi nie zwołał wymaganego zebrania sprawozdawczo-wyborczego, samowolnie przedłużając swój żywot. Spadła działalność Agencji Turystycznej kierującej gości do członków LOT. Pomimo większego napływu gości o 50% zmniejszył się oficjalny rejestr przyjęć gości i dochód LOT. Protokół pokontrolny Komisji Rewizyjnej z działalności Agencji przedłożony Zarządowi, nie został ujawniony na żadnym z 3 kolejnych zebrań Walnego. Zarząd nie może się stawiać w roli wyroczni, musi realizować zadania wyznaczone przez Walne i informować członków o ich realizacji. Brak uczciwego, demokratycznego, zgodnego ze Statutem i regulaminami działania Zarządu może doprowadzić, że organizacja stanie się kliką działającą na własny rachunek. LOT ma szansę stać się Stowarzyszeniem wiodącym i poczynić wiele dobrego dla rozwoju turystyki w naszym mieście pod warunkiem, że jego poczynania będą zgodne z regułami prawidłowego funkcjonowania Stowarzyszenia.[/quote]

Teraz wszystko jasne, 45 skierowań przez rok czasu działalności :lol:

http://www.ustka.pl/forum2/viewtopic.php?f=6&t=3843" onclick="window.open(this.href);return false;

oraz podobny wątek

http://www.ustka.pl/forum/viewtopic.php ... it=berlina" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 30 grudnia 2009, 23:54

Taaa z informacji zamieszczonych przez elveeza i innych wyżej wyłania się bardzo negatywny obraz LOT-u.
Podsumujmy - z jednej strony 140 członków, duże jak na warunki usteckie roczne dofinansowanie, a z drugiej strony efekty działalności praktycznie żadne i jeszcze próba w sprawozdaniu podczepiania się pod cudze imprezy. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że LOT jest po prostu sposobem na wyprowadzenie jakichś pieniędzy z kasy miasta. Gdybym był ratuszakiem i ode mnie by to zależało to przy takim sprawozdaniu to poważnie bym się zastanawiał czy LOT powinien otrzymać od miasta na działalność 900 zł a co dopiero 90 tyś. Niestety najwyraźniej ratuszacy z burmistrzem na czele nadal tkwią mentalnie w PRL-u i jeszcze nie dorośli i być może już nigdy nie dorosną do zasady, że wysokość przekazywanych kwot powinna być wprost proporcjonalna do wykonanej pracy i przede wszystkim uzyskanych efektów. Przy takich wynikach jak przedstawione właściwie LOT nadaje się tylko do likwidacji albo raczej zupełnego odcięcia od pieniędzy miejskich.
Ostatnio zmieniony czwartek, 31 grudnia 2009, 00:05 przez celestyn, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » środa, 30 grudnia 2009, 23:59

Dużo danych podałeś Smerfie, jeśli są one prawdziwe to faktycznie jest coś nie tak z tą organizacją i przy tym wielkie dzięki za rozjaśnienie tematu.

Ciekawi mnie dlaczego nikt z LOT-u nie chce się wypowiedzieć na ten temat.

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » czwartek, 31 grudnia 2009, 00:30

Grzegorz pisze:Dużo danych podałeś Smerfie, jeśli są one prawdziwe to faktycznie jest coś nie tak z tą organizacją i przy tym wielkie dzięki za rozjaśnienie tematu.

Ciekawi mnie dlaczego nikt z LOT-u nie chce się wypowiedzieć na ten temat.
LOT dostaje (bez konkursu, przetargu) - 30 000 zł za "prowadzenie informacji turystycznej",

oraz 10 % od wpłat z opłaty uzdrowiskowej

Więcej:
http://www.ustka.pl/forum/viewtopic.php ... lot#p52340" onclick="window.open(this.href);return false;

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » czwartek, 31 grudnia 2009, 11:02

Nie jest tajemnicą powod mojej rezygnacji z członkowstwa w zarządzie LOT w grudniu 2008 roku. Wyłuszczyłem powody na spotkaniu zarządu i wśrod nich byl tez i taki, ze LOT nie realizuje polityki wyznaczonej gdy byl zakladany, a tez procesy decyzyjne w LOT sa zaburzone oraz w kilku przypadkach stwierdziłem, ze prezes podejmuje dzialania bez uzgodnienia z zarządem. Nie mialem ochoty brac za to odpowiedzialnosci. Dalej podtrzymuje koniecznosc oceny realizacji zadan z uchwały RM sprzed pięciu lat o zalozeniu LOT.

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » czwartek, 31 grudnia 2009, 18:41

Czy tylko moim uszom jawi się tu przytłumiony dźwięk pracujących na wysokich obrotach pralek...?
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

LOT Ustka

Post autor: LOT Ustka » wtorek, 5 stycznia 2010, 13:33

Szanowni Państwo nie wypowiadałem się dotąd na forum a jeżeli już to sporadycznie. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu - trudno jest polemizować z ludźmi, którzy nie mając prawdziwych danych wypowiadają się w temacie a wszelkie plotki i pomówienia przyjmują jako pewnik i właśnie te nonsensy wypowiadają później bezkarnie na łamach forum kryjąc się pod pseudonimem. Gdyby zależało im na rzetelnej informacji wiedzą gdzie się udać. Proszę wziąć w tym wypadku przykład z p. Siudka, który swoje wypowiedzi autoryzuje nazwiskiem i imieniem a gdy ma jakieś nurtujące go pytania konsultuje je bezpośrednio.
Jednakże z uwagi na fakt, że tym razem niektórzy z forumowiczów posunęli się za daleko, postanowiłem odpowiedzieć na kilka pytań a wszystkich zainteresowanych tematem, między innymi forumowiczów o pseudonimie ustka2009, Celestyn, Elveez, Grzegorz, Smerf Maruda zapraszam na spotkanie z zarządem celem udzielenia odpowiedzi na nurtujące pytania i rozwiania wszelkich wątpliwości. Zapraszam Państwa w czwartek 07.01.2010 o godzinie 17.00 do sali nr 204 w Urzędzie Miasta Ustka. Tych Państwa, którzy nie przyjdą na to spotkanie proszę o nie wypowiadanie się więcej w temacie. W przeciwnym wypadku sami Państwo wystawicie sobie opinie.

Odpowiedzi na pytania zadane przez forumowicza o pseudonimie ?ustka2009?

1) Kto i na jakich zasadach dał tej organizacji czytaj LOT ten budynek
Nikt nie dał. Dwa lata temu Rada Miasta na wniosek złożony przez LOT podjęła uchwalę o konieczności budowy nowego Centrum Informacji Turystycznej z dodatkową funkcją jaką ma być parking rowerowy oraz punkt do samodzielnej naprawy usytuowany na części placu. W obiekcie ma się mieścić również przechowalnia bagażu, kącik dla matki z dzieckiem, toaleta, magazyn na artykuły promocyjne (banery, druki, reklamy, namiot wystawienniczy itp.). Na piętrze ma się znajdować sala audiowizualna w której będą odbywały się spotkania czy prelekcje dla grup zorganizowanych, które w nowoczesny sposób będą mogły poznać uroki i historię Ustki i okolic. Sala ma też służyć wszystkim przedstawicielom środowiska pro-turystycznego jako miejsce spotkań i konsultacji. Reasumując teren jak i budynek nadal będą własnością miasta Ustka, LOT będzie mógł tylko użytkować część budynku podobnie jak inne stowarzyszenia pro-turystyczne. Urząd Miasta wraz z LOTem złożył wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o uzyskanie środków na budowę CIT z pieniędzy unijnych - czekamy.

2) Czy plan miejski przewiduje w tym miejscu parking
Oczywiście, że nie jeśli nie liczyć parkingu rowerowego o którym wspomniałem wcześniej. Co nie wyklucza, że sam plac zanim zostanie zabudowany użytkowany będzie jako tymczasowy parking w sezonie letnim, celem chociażby częściowego rozładowania problemu miasta. Oczywiście wolelibyśmy aby do tego nie doszło, co oznaczałoby że miasto uzyskało dotację i zaczyna budowę tak długo wyczekiwanego Centrum Informacji.

4) Czy LOT ma zgodę ministra finansów na zbiórkę publiczną środków pieniężnych na budowę pomnika syrenki
Oświadczam, że LOT ma wszystkie wymagane zezwolenia. Swoją drogą widzę, że forumowicz ustka2009 jest wielkim fanem budowy pomnika syrenki... Wychodzi na to, że jak LOT nic nie robi to źle, jak robi to jeszcze gorzej! Zamiast się przyłączyć to lepiej skrytykować przedsięwzięcie...

5) Na jak długo lot dostał budynek po ?Kaśce?
Budynku już nie ma, ponadto w świetle wcześniejszych złożonych w tej sprawie wyjaśnień pytanie uznaję za nieaktualne.

6) Pytanie zostawiam bez komentarza

7) Pytanie uznaję za bezprzedmiotowe.

Post forumowicza o pseudonimie ? Celestyn? to już typowe pomówienie nadające się do podania sprawy do sądu. Proszę nie brać tego jako groźby, dalecy jesteśmy od tego. Ale następnym razem proszę się mocno zastanowić nad formą wypowiedzi.
Odpowiedź. Oczywiście na rozbiórkę tego obiektu zostały pozyskane wszelkie wymagane zezwolenia ze starostwa jak również innych organów. Uzyskane środki z rozbiórki (około 10.000zł.) przeznaczone zostaną w 100% na budowę pomnika usteckiej syrenki. Rozbiórki dokonała firma specjalizująca się w tego typu działaniach a przy pozostałych pracach pracowały osoby zatrudnione na umowy, które przewiduje i reguluje Kodeks pracy.

?Elveez? wedle wyżej złożonych wyjaśnień - pytanie bezprzedmiotowe

?Smerf Maruda? Pytanie czy budżet miasta dopłaci do Pańskiej organizacji 90 tysięcy zł.

Odpowiedź. Zapewne tak pod warunkiem, że najpierw ją pan założy i zarejestruje w sądzie a następnie poprowadzi pan punkt informacji turystycznej czynny przez cały rok, który w sezonie czynny jest przez siedem dni w tygodniu po 12 godz. dziennie. Zatrudniając 2 osoby plus 1 w okresie sezonu. Wynagrodzenie dyrektora netto to 1800, najniższą krajową otrzymują pozostali pracownicy co w połączeniu z kosztami około pensyjnymi (ZUS, podatek) daje około 65 tysięcy kosztów pracowniczych. LOT nie płaci tak zwanej trzynastki ani nadgodzin. Do tej kwoty należy dodać opłatę za lokal, ogrzewanie, oświetlenie, wodę, środki czystości, telefony materiały biurowe, w tym tusze do drukarek, internet, wydawnictwa, przewodniki, materiały promocyjne, uczestnictwo w 5-6 targach (Warszawa, Berlin, Poznań i inne), koszty przejazdu delegacje, składki do PROT, obsługa księgowa, wydatki związane z organizacją imprez itp. W sumie w roku 2009 LOT wydatkował około 118,500 tysięcy zł. Oczywiście należy też dodać, że członkowie Zarządu jak i prezes pracują społecznie bez żadnych gratyfikacji.

?Smerf Maruda? pytanie ciekawe, że LOT który otrzymuje 10% opłaty uzdrowiskowej nie jest zainteresowany zwiększeniem jej ściągalności.
Odpowiadam, że jest i to bardzo, dlatego na wniosek burmistrza prowadzi prace nad przygotowaniem w tej sprawie odpowiednich działań.

Włodzimierz Siudek z Pańskiego pytania w sprawie słabych wyników finansowych z tyt. agencji pośrednictwa zakwaterowania wynika, że jest pan niedoinformowany, mógł pan zapoznać się bliżej z tematem podczas ostatniej grudniowej wizyty u nas.
Zadaniem głównym LOT nie jest prowadzenie biura zakwaterowań. Podnosiliśmy ten problem niemalże na każdym Walnym a na ostatnim wręcz oświadczyliśmy, że odchodzimy od tej formy. Na pewno jednym z zadań LOTu jest promocja jej członków oraz pomoc w zdobywaniu obłożenia ale niekoniecznie przez pośrednictwo. Na internetowych stronach LOTu promujemy naszych członków podając informację na temat obiektów, prywatne strony internetowy tychże podmiotów oraz prezentując zdjęcia. W przeciwieństwie do klasycznych prywatnych biur pośrednictwa podajemy pełne dane adresowe naszego członka. Zachodzi zatem pytanie po co turysta ma dzwonić z prośbą o nocleg skoro sam może łączyć się z kwaterodawcą i negocjować cenę? Pośredniczymy najczęściej gdy w szczycie sezonu turysta zniechęcony kilkoma telefonami nie mogąc znaleźć kwatery zwraca się z tą prośbą do nas lub będąc na miejscu bez wcześniejszej rezerwacji ma ten sam problem.

?Smerf maruda ? pytanie kto uzdrowi LOT
Odpowiem na spotkaniu, wypowiedź i tak jest już obszerna a poza tym odpowiedź wymaga szerokich i dogłębnych wyjaśnień.

?Celestyn? kolejne bezpodstawne zarzuty ale skoro bardzo chce pan zapoznać się z tematem i pracami LOTu to tak jak wyżej już napisałem - zapraszam na spotkanie.

Co do zarzutu prywaty i członków zarządu, którzy mają pensjonaty i kierują wczasowiczów do siebie.
Jakież to małe, żenujące, jakież to nasze ? Polskie. A kto ma kierować tego typu organizacją? Kowale? Nie ujmując oczywiście nic kowalom, ludzie związani z turystyką znają temat, zależy im na jak największej liczbie turystów a to jest gwarancją, że będą nad tym pracować z zaangażowaniem, ponadto oświadczam, że tylko dwóch członków zarządu posiada pensjonaty jeden przy ul. Kopernika - siedem pokoi oraz jeden przy ul Żeromskiego - pięć apartamentów i zapewne gdyby nie byli członkami zarządu to tak ?wielkie? i tak ?niekorzystnie? usytuowane obiekty zapewne świeciłyby pustkami...

Wszyscy, którzy należą do LOTu poza reprezentowaniem swoich partykularnych interesów dają świadectwo, że stan turystyki oraz rozwój naszego miasta nie jest im obojętny. Doskonale wiedzą, że im Ustka piękniejsza, tym atrakcyjniejsza dla turystów. Dlatego postanowili się zjednoczyć i wspierać władze miasta a poprzez swoją działalność oraz płacenie odpowiednich składek zwiększają budżet miasta. To właśnie członkowie LOT jako oficjalnie zarejestrowani są w głównej mierze tymi, którzy wnoszą do miasta opłaty z tyt. opłaty uzdrowiskowej a przecież wzorem innych mogliby się w zasadzie ograniczyć do ?swojego podwórka? i nic poza własnym interesem mogłoby ich nie interesować.

A swoją drogą święty spokój mają ci co nic nie robią, im nie można nic zarzucić...

Tomasz Laskowski

ODPOWIEDZ