Zima w mieście Ustka :)

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

hanse

Zima w mieście Ustka :)

Post autor: hanse » piątek, 8 stycznia 2010, 17:33

Mam takie pytanie do władz naszego miasteczka: czy koniecznym jest odśnieżanie parkingu przy urzędzie miasta od godziny 5 (piatej) rano i pozostawienie chodników w miescie pod zwałami sniegu? Dzis w nocy troche sniegu spadło i ludzie idąc do pracy szli środkiem jezdni bo nie dało sie iśc po chodnikach tylko jezdnie były odśniezone bo przejechał pług - natomiast parking przy urzędzie i USC i wejscie główne było odśniezone do czarnego asfaltu. Urzędnicy rozpoczynaja prace o 7:30 a co niektórzy mieszkańcy naszego miasta ida na autobus czy do pracy znacznie wczesniej. Chyba potrzeba zmianic grafik odśnieżania urząd można odsnieżyc przed 7. A może to juz wróciły czasy komuny gdy rzecznik rządu J. Urban mówił ze "władza się wyżywi". Widze tu cos podobnego - motłoch moze brnąc po kolana w sniegu a burmistrz i urzędnicy miejscy zaparkuja autka na odścniezonym parkingu. Z tego co widze to na tym parkingu w godzinach pracy to stoja te same samochody (urzędników i pracowników ratusza) jedynie kilka miejsc jest dla petentów. To moze niech ci co parkuja zapłacą za odśnieżanie parkingu przy urzędzie. A może płaca? Sam juz nie wiem...

Awatar użytkownika
Mirek

Re: Zima w mieście Ustka :)

Post autor: Mirek » piątek, 8 stycznia 2010, 19:48

To moze niech ci co parkuja zapłacą za odśnieżanie parkingu przy urzędzie.
He,he ubawiałes mnie tym swoim zdaniem.

,,Koszula bliższa ciału"

Przeciez spółki miejskie musza zadbac o swojego ,,pryncypała".
Dla mnie to normalne.
Jak by to były prywatne spółki i odsniezały Ratusz to dopiero byłoby podejrzane.....

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 8 stycznia 2010, 22:02

Dodam od siebie, Mowilem to na spotkaniu, z urzednikami .... rano plug wpadl, odgarnal i pojechal. Snieg, warstwa gruba na metr wysoka na 60cm i dluga na 15 m, zbitego mokrego sniegu. Czy kogos w ZGK czolko piecze ? jak kobieta 54 lata ma to odgarnac zeby wyjechac do pracy. Ja sam na Mickiewicza po jaja ...jak w tataraku :evil: :roll: Polowa Ustczan w pracy dzis wyglada jak Jozin z Bazin, pod kolanko mokrzy. Czy ktos moze poruszyc ten temat z prezesem ? Padac ma jeszcze jakis czas nie wyobrazam sobie przechodzic 2 raz przez to co dzis rano zastalem pod domem. :| Albo porzadnie, albo wcale, na tym polega odsniezanie.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

hanse

Post autor: hanse » piątek, 8 stycznia 2010, 22:53

Mirek nie chodzi mi o to że ratusz ma odsniezac prywatna firma chodzi mi o to że ratusz jest dla mieszkańców a nie dla samego siebie - co to ku.. jest?!! państwo w państwie?!! powinien zadbac najpierw o mieszkańców a potem ok 7 o siebie. Trzeba myśleć - to nie boli :)

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 8 stycznia 2010, 22:59

Może by tak bezrobotnym łopaty do odśnieżania w ręce wcisnąć. :wink:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » sobota, 9 stycznia 2010, 08:17

Topilzin pisze:Może by tak bezrobotnym łopaty do odśnieżania w ręce wcisnąć. :wink:
a czym ich zmotywujesz? bo na te dodatkowe marne pensje nawet nie wyciułasz z żadnego budżetu, więc pytam czym? :wink:
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 9 stycznia 2010, 10:54

iXik pisze:
Topilzin pisze:Może by tak bezrobotnym łopaty do odśnieżania w ręce wcisnąć. :wink:
a czym ich zmotywujesz? bo na te dodatkowe marne pensje nawet nie wyciułasz z żadnego budżetu, więc pytam czym? :wink:
Marchewka i kij.Właścwie zastosowana funkcjonuje od tysiącleci.
Tyle tylko że z tchórzliwym premierem i marksistowsko-leninowskim prezydentem nic nie można zrobić.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

obcy

Post autor: obcy » sobota, 9 stycznia 2010, 14:05

Dzisiaj to jest 09.01.2010 roku od około godziny 09.00 chyba skazani odśnieżali ręcznie parking przy RATUSZU, a było ich około sześc osób tylu naliczyłem. Pracownicy ZGK to na pewno nie byli bo oni mają "extra" mundurki.

hanse

Post autor: hanse » sobota, 9 stycznia 2010, 16:26

chodzi o priorytety - przez ten czas co zdziera sie snieg z parkingu ratuszowego do asfaltu można odśniezyc kawałek miasta. W piątek chodniki wokół ratusza o 7:15 dalej pokrywała warstwa sniegu na 20 cm odsniezone był tylko parking i wyjazd przy USC - rozumiem straż miejska musi wyjechać ale wg mnie to chłopy na schwał i raczki do łopaty maja i moga sobie podjazd z garażu sami odkopać. Ponieważ chodniki wokół urzędu były zasypane to wnioskuje ze wszyscy petencji z założenia burmistrza do urzędu jada autem które i tak zostawiaja na Słowiańskiej bo parking zajety jest przez auta urzędników. :)

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » sobota, 9 stycznia 2010, 17:11

Mirek pisze: Przeciez spółki miejskie musza zadbac o swojego ,,pryncypała".
Dla mnie to normalne.
Pozdro
Jeśli więc olewanie płatników, a włażenie bez mydła kasjerowi jest dla Ciebie normalne...to wcale nie dziwi mnie to że wygląda to tu tak jak wygląda
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 9 stycznia 2010, 21:31

Kwestia gdzie powinno być odśnieżane w pierwszej kolejności to jedno. Inna sprawa, że idąc na swego rodzaju łatwiznę ciągle u nas do odśnieżania stosuje się sól, która zamienia śnieg w breję, niszczy obuwie pieszych no i oczywiście auta. Na zachodzie stosowanie soli do odśnieża jest zwyczajnie zabronione bo wyrządza więcej szkód niż pożytku.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

pieroog

Post autor: pieroog » niedziela, 10 stycznia 2010, 02:16

oficjalnie w Polsce tez chyba jest zabroniona sól bo niszczy srodowisko ale nie wiem na pewno
NoBody is perfect,my name is NoBody...

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 10 stycznia 2010, 07:10

@maruda

http://www.efakt.pl/Odsniezyli-ministro ... 362,1.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 10 stycznia 2010, 12:23

Takze w sobote okolo godz 13 widzialem ekipe z 10 osob z szuflami maszerowali kolo CPN. Jednak pod swoim blokiem musialem sam odsniezyc 2 raz.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 10 stycznia 2010, 12:49

pieroog pisze:oficjalnie w Polsce tez chyba jest zabroniona sól bo niszczy srodowisko ale nie wiem na pewno
Niestety nie jest zabroniona.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » niedziela, 10 stycznia 2010, 16:00

Na zachodzie stosowanie soli do odśnieża jest zwyczajnie zabronione bo wyrządza więcej szkód niż pożytku.
wyobraź sobie, że np. w Niemczech, nie jest zabroniona, i co więcej oni używają soli do odśnieżania
w Szwecji też nie jest i tam również używa się jej do odśnieżania,

w innych krajach nie chce mi się szukać, ale jak trzeba to podam nawet z linkami
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » niedziela, 10 stycznia 2010, 16:44

jak już chcecie nazywać rzeczy po imieniu to wiedzcie jakich środków chemicznych używa się w polsce:
http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzia ... 352c88211b

i jakie wymogi dotyczące odśnieżania obowiązują:
http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzia ... 5281d6b26f

używa się chlorków, czyli soli i nie są one w polsce zabronione,
Jako środek chemiczny chlorek sodu nie jest toksyczny, łatwo się rozsypuje i składuje.
(...)
Do negatywnych cech chlorku sodu zaliczyć należy jego niszczący wpływ na nawierzchnie betonowe, elementy stalowe konstrukcji i pojazdy samochodowe oraz niekorzystny wpływ na środowisko, głównie zieleń miejską i wody.
co nie znaczy że są zalecane
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 11 stycznia 2010, 06:15

Mozna i tak:

http://wyborcza.pl/1,75248,7438506,Odsn ... o_co_.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdro

Awatar użytkownika
geminatores
Kontakt:

Pogoda w ustce - też was zasypało?

Post autor: geminatores » poniedziałek, 11 stycznia 2010, 20:59

Jak tam pogoda w Ustce? Też dużo śniegu jak w całej Polsce? Stolicę zasypało w całości :) Jeśli macie jakieś zdjęcia to można dodać :) Zawsze mnie intrygował śnieg nad morzem i czy plaże są "zamarznięte".

Połączyłem wątki. Powyżej znajdziesz dużo informacji na nurtujące Cię pytania. :wink:
MAJ - moderator
www.CiekaweNoclegi.pl - Noclegi w Polsce, baza noclegów od Bałtyku po Tatry! Hotele, kwatery, pensjonaty, apartamenty. Kwatery i noclegi Ustka

Awatar użytkownika
geminatores
Kontakt:

Post autor: geminatores » wtorek, 12 stycznia 2010, 12:21

Dzięki, zabieram się do czytania i oglądania :)
www.CiekaweNoclegi.pl - Noclegi w Polsce, baza noclegów od Bałtyku po Tatry! Hotele, kwatery, pensjonaty, apartamenty. Kwatery i noclegi Ustka

ODPOWIEDZ