Zima w mieście Ustka :)

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: Zima w mieście Ustka :)

Post autor: elveez » czwartek, 28 stycznia 2010, 20:12

Banan za duzo komputera... odpusc chlopie ;)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 28 stycznia 2010, 20:14

Na tapecie sprawa odśnieżania miasta. Burmistrz Olech poinformował, że miasto przewiduję wywózkę śniegu z terenów newralgicznych.

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » czwartek, 28 stycznia 2010, 20:37

@elveez, z całym szacunkiem, ale bez jaj proszę. Sytuacja ode mnie z osiedla:
spychacz z otwieraną szuflą podjeżdża pod garaże, dwa zgarnięcia śniegu na naczepę lublina, to co zostało zepchnął na bok i jadą dalej.
Na chwilę obecną z tego upchniętego śniegu zebrała się górka wysoka na 1,5 metra długa na jakieś 5 i szeroka na niecały metr. Inna bajka, to nowe bloki UTBS, gdzie parter jest na wysokości ziemi, a koło jednego bloku podobna zaspa, tylko krótsza.
A z prognoz zapowiada się, że to będzie jeszcze padać.
A na mieście też leciutko nie ma.Śniegu się nazbierało, zaspy się porobiły jak diabli. A gdyby to w porę wywieźć poza miasto, byłoby lżej. Może po tych opadach a przed następnymi ktoś ruszy głową. I przed roztopami. Zima się na lekką nie zapowiada.
Wiem, że jestem szaleńcem, który jeszcze wierzy, że pisanie na forum coś zmieni. Ale może do kogoś to dotrze i się za to weźmie. Choć z dnia na dzień przestaję w to wierzyć. Bo każdy chyba tylko myśli o własnych 4 literach. Nic tylko stąd zwiewać.
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

hanse

Post autor: hanse » piątek, 29 stycznia 2010, 07:17

he, he, chyba jednak mała apokalipsa ... widać ze władze naszego miasteczka w końcu dojrzały do tego że jednak śnieg trzeba wywozic z centrum (czytaj okolice ratusza) Klakierzy władzy na forum brać się do ładowania przyczep i wozić śnieg na swoje trawniki do dumba, maja i kilku innych!
Banan - do naszej władzy sytuacja zwykłych mieszkańców zawsze dociera z opóźnieniem i dlatego takich ludzi nie powinniśmy wybierać do władz - oni dbaja tylko o siebie.
elvez jak dojechałeś do pracy chyba było cięzko

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » piątek, 29 stycznia 2010, 07:43

Hanse, zapraszam swój śnieg możesz przywieźć, ale jak znam życie to nie masz nawet szufli do śniegu. Tylko krzyczysz o odśnieżaniu a sama czynność jest Ci obca. Znikam szuflować...
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 29 stycznia 2010, 07:52

Z dojazdem nienajgorzej(gorzej z chodzeniem), lud sie zebral wieczorem odsniezyl co nasze, a do Darlowskiej juz ulica spoko.
Zauwazylem ze niektorzy ludzie w centrum (geszefciarze) potrafia odsniezyc z glowa, maja szerokie przejscie i parking. Wywozka przy takich opadach byla pewnikiem, kwestia czasu, kto wie ile spadnie dzisiaj. Nie mam zamiaru czekac az przyjdzie kolej na pomoc mojej dzielnicy, dzis zaczynam wywozke sam. Dla wlasnego komfortu. Dziwie sie troche tym w blokach co siedza i czekaja, a kazdego ranka walcza zeby wyjsc i wejsc. Ale kazdy ma to co lubi ;)

Jacy klakierzy ?
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » piątek, 29 stycznia 2010, 09:11

pozdrowienia dla prezesa zgk, możeby tak rozpisać przetarg na oczyszczanie miasta, zgk coś nie bardzo...
Załączniki
Zdjęcie011.jpg
Zdjęcie012.jpg
Zdjęcie013.jpg
Zdjęcie014.jpg
ObrazekObrazek

hanse

Post autor: hanse » piątek, 29 stycznia 2010, 11:23

@ dumb, ale byś się zdziwił, jako jedyny chyba woże w aucie od miesiąca łopatę i kilkakrotnie odśnieżałem sobie miejsce do parkowania na Słowiańskiej (inna sprawa że jak po pracy wracałem to moje odśniezone miejsce było zajete i musiałem odśnieżac od nowa bo na tym odśniezonym stał juz jakis 'pan wygodny') Dziwi mnie ze w ratuszu sa ludzie którym płaci się za myślenie i nikt wcześniej nie pomyślał o wywózce sniegu z centrumtylko starą pionierską metodą myśleli że jakos to będzie - może nie przyjdzie odwilż. Sprawdz sobie w danych historycznych w biurze prognoz że w Ustce po mrozie może przyjść kilka dni odwilzy z temperatura w dzień +5 w nocy ok 0. Jest to właściwie norma - do sporadycznych zdarzen zalicza się zjawisko odwilzy że w dzień do +2 a w nocy lekki przymrozek. Troche wyobrażni i kojarzenia faktów życzę ludziom odpowiedzialnym za stan miasta w ratuszu ;)

@Dumb zakładasz jakieś fałszywe wnioski nie poparte niczym tylko twoim przekonaniem że ktos jest taki jak sądzisz. Żal mi cie człowieczku ;(

KIedyś mieszkałem na tej ulicu Brzozowej ale za moich czasów tam nie było takiej zimy ;)

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » piątek, 29 stycznia 2010, 12:33

no widzisz ... taki już jestem ;-)

kto ma największą górkę na ulicy ? wrzucać foty
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » piątek, 29 stycznia 2010, 13:02

W mnie ulica wygląda jak u dumb'a, sam dzisiaj wziąłem płóg zwany Fiskaresem i 1,5 godziny próbowałem doprowadzić jakoś wyjazd i ulicę do porządku, tak, a żebym mógł wyjechać:)
Proszę pomyśl o ochronie środowiska zanim wydrukujesz ten post

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 29 stycznia 2010, 15:14

Zauważyliście, że po tym jak rano pługi przelecą po ulicach to potem do końca dnia ich nie widać? Podobno to dlatego, że pan prezes ZGK licząc na lekką i bezśnieżną zimę zakontraktował sprzęt odśnieżający na okoliczne wioski i tam wysyła sprzęt. Ciekawe czy to prawda i jakie są szczegóły?
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » piątek, 29 stycznia 2010, 19:18

Górka na mojej ulicy.
Załączniki
29012010052.jpg
29012010060.jpg
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 29 stycznia 2010, 21:16

Obrazek
Sprzymierzencow
Obrazek

Obrazek
jakas bluzeczka z krotkim rekawkiem :lol: godz 18

Obrazek
dzielo..

Obrazek

Obrazek
moja dzielnia...
Obrazek
miejscami 2,20 srednio jakies 130 cm

Obrazek
100 % recznie.

Obrazek
przed moja miedza

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » sobota, 30 stycznia 2010, 00:02

ja pierwszy zamawiam elveeza
ObrazekObrazek

hanse

Post autor: hanse » sobota, 30 stycznia 2010, 03:55

@elvez - nie rozumiem dlaczego na twojej dzielni robia pryzmy ze sniegu przecież można przerzucić śnieg za płot i nawozić trawniki - tam mówi np dumb

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » sobota, 30 stycznia 2010, 05:42

nawozić trawniki?
po takiej pryzmie śniegu jak się stopi zostaje pokaźna górka piachu, śmieci i soli
nie najlepsza odżywka dla zielonego dywaniku
a im dłużej zalega pokrywa śniegu na trawie tym później odbija ona - trawa - wiosną
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 30 stycznia 2010, 09:25

Mont Everest Ustka.jpg
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » sobota, 30 stycznia 2010, 10:14

To może kilka pytań, bo od 2 dni nie widzę by coś się działo w temacie odśnieżania, więc
1. Czy firmy odśnieżające, będą karane mandatami za nie odśnieżanie ?
2. Czy jak już zaczną odśnieżać, odśnieżą również parkingi ?
3. Właściciele posesji którym firmy oczyszczające zasypały wjazd, chodnik. Mogą się domagać zadośćuczynienia ?

Bo obecnie wygląda to tak, że prywatni ludzie odśnieżają, odkopują swoje zasypane parę dni temu przez pługi posesje, samochody, a miejscami przejść się da przez 50cm wydeptaną kilka dni temu ścieżką, i chyba co poniektórym (tym którzy odśnieżać mają za co pieniądze dostają!) się wydaje że jest wszystko ok, bo w końcu mamy zimę.
No chyba że zarządzający są bałwanami i im takie warunki odpowiadają :P , tak im się robi cieplej jak widzą zasypane śniegiem, nieprzejezdne i niemożliwe często do pokonania przez pieszych ulice i chodniki.
O problemie ludzi starszych z poruszaniem się przez te zaspy też chyba należy wspomnieć.
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 30 stycznia 2010, 10:42

@ Celestyn
prawda ZGK najelo sie do oczyszczania wiosek, wiem od kierowcy jednego z pojazdow.

@hanse
Na trawnik juz wiecej nie zwioze.

@Ixik
caly rok na osiedlu opada pyl z kotlowni jest on zakwaszaczem, wyzera nawet izolacje na blachach dachowkowych, sol to szczegol, element skladu ziemi z ktora dobra ziemia radzi sobie szybko, trawnik mam co roku bujny mimo obfitego solenia.

@maruda
w kwestii karania, istnieje ono na wniosek zasypanego. pozniej wkleje foty i opis pewnej sytuacji z wczoraj.
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » sobota, 30 stycznia 2010, 11:28

Już tak się nie emocjonujcie.
Zima jest nietuzinkowa.... chociaż w moich szczenięcych latach była to raczej norma, o której ludzie zapomnieli chyba przez te ostatnie lata.
Z prostego prawa zachowania masy wynika, że jak z jednego miejsca śniegu ujmiemy, to w innym będzie jego w nadmiarze :roll: A że generalnie wszędzie jest w nadmiarze, to dokładanie do nadmiaru daje ogrom.

I dajcie sobie spokój z psioczeniem na służby. Żadna służba - czy to komunalna, czy pogotowie, albo straż pożarna, czy też wy sami - nie jest nastawiona na utrzymywanie infrastruktury ratunkowej w ilościach potrzebnych do walki z ektremalnymi sytuacjami. Po pierwsze to nieekonomiczne, a po drugie trudno przewidzieć, kiedy kolejne ekstremum się pojawi i kiedy 100% sprzętu będzie wykorzystane po raz kolejny.
Nawet Wy nie jesteście w stanie sprostać takiej zimie, bo podejrzewam niewielu z Was ma na tyle krzepy, czy tyle łopat w domu, żeby doprowadzać własne obejścia do stanu, jaki (za pomocą photoshopa :wink: [żartuję oczywiście :twisted: ]) zaprezentował nam elveez.

Zima, wg. prognoz, jeszcze ma trochę potrwać i z czasem Ustka zostanie udrożniona na tyle, żeby "ludzie starsi" też mogli pójść na spacerek nad, już po horyzont pokryte zamarzającą breją, morze...

A parkingi... Jak ludzie od oczyszczania mają je odśnieżać, jak wszędzie stoją zasypane samochody?
Albo wszyscy wyjeżdżają z parkingu i wjeżdża tam pług, albo każdy łopatą jak ktoś wyżej napisał, udrażnia swoje miejsce. Będąc na miejscu służb oczyszczania BAŁBYM SIĘ lawirować łopatą pomiędzy samochodami. Zbyt duże ryzyko zarysowania pojazdów i zbyt duże ryzyko roszczeń kierowców w związku z faktycznymi, czy wymyślonymi uszkodzeniami lakieru. A, że jakiś wygodnicki zajmuje ci tak pracowicie przez ciebie wykopane miejsce no trudno na to nie ma rady.
Wczoraj przyglądałem się na Słowiańskiej, jak gościu (nazwałem go "Pan LEŃ") chciał koniecznie zaparkować samochód przy bloku - wbijając się w zaspę... można i tak :roll: ... jemu się nie udało.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

ODPOWIEDZ