Zima w mieście Ustka :)

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: Zima w mieście Ustka :)

Post autor: elveez » czwartek, 18 lutego 2010, 15:13

Czy koscielniaka odsniezala ta sama ekipa ? sprawnie im poszlo.
Dumb ? jakiego psa ? :shock:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Słodka

Post autor: Słodka » czwartek, 18 lutego 2010, 16:53

w poniedziałek bezdomni lub na moje oko skazani oczyścili chodnik na Darłowskiej,przed przedszkolem i Kościelniaka,sprawnie im to poszło.dziękuje im bardzo.
Gdy mędrzec pokazuje na niebo,głupiec patrzy na palec"

hanse

Post autor: hanse » czwartek, 18 lutego 2010, 20:32

proponuję wywalic wszystkich z ZGK i zatrudnic tych bezdomnych, sprawniej im praca idzie. Można duzo pieniędzy zaoszczędzić - po co trzymac nierobów i nieudaczników z ZGK i im za to płacić?

Rzecznik nie widzi problemu że bezdomni robia to za co płaci sie cięzkie pieniądze z podatków.

Widzę że dialektyka Marksa i Lenina ciągle żywa :) nie odpowiadanie na pytania i zarzuty i powtarzanie ciagle swoich racji że jest ok a może lepiej dalej w modzie. Jak to sie mówi kłamstwo i półprawda powtarzane 1000 razy staje się rzeczywistością :)

Moje gratulacje z dobrego samopoczycia że jest ok.

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » czwartek, 18 lutego 2010, 20:43

no ogólnie niektórzy ludzie ogłaszają tu zakopalipsę, tudzież carmageddon

ps. offtopic... Ja też się dołączam do życzeń
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » czwartek, 18 lutego 2010, 22:46

rzecznik pisze:\
Trzeba było trochę poprzebywać z tymi bezdomnymi, porozmawiać z nimi, wysłuchać tego, co mają do powiedzenia na temat tej akcji. A także poznać opinie wielu przechodniów, którzy gratulowali pomysłu. Dodam raz jeszcze, że pomysłu, który wyszedł od pensjonariuszy noclegowni.
Ale komu gratulowali?
Mam nadzieję że pomysłodawcom a nie ciągnącym z tego wymierne korzyści ratuszakom
rzecznik pisze: Tematem zainteresowały się również ogólnopolskie media. Dziś, o godz. 17.10, w programie "Prosto z Polski" w TVN 24, zostanie wyemitowany materiał nakręcony w Ustce. Dodam, że także dziennikarze z Gdańska byli pozytywnie zaskoczeni i pochwalili Ustkę za pomysłowość.
a co ustka ma z tym wspólnego ?
Znowu przekuwamy czyjaś inicjatywę na własną modłę i na własny pożytek...?
ŻENADA!
Ktoś zrobił dobrą robotę, ale to władzia się ustawia pierwsza do orderu, władzi pierwszej trzeba pogratulować, jakich to obywatelski naród w tej przez nią rządzoną wsi zamieszkuje.

Gratulować należy tym co robią, tych co nie robią mimo że powinni, co najwyżej napiętnować, a tych co za innych chcą brać ordery i honory, palcem wskazujmy by więcej nam nie przynosili ujmy
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 19 lutego 2010, 09:08

Rzecznik nie widzi problemu że bezdomni robia to za co płaci sie cięzkie pieniądze z podatków.

Jak ktos ci chce odsniezyc przed domem to płacisz ZUS za tego osobnika?

Fakt ze ZGK sie nie popisał ale pewnie zobaczyli ze bezdomni robia to i oni ruszyli......
Wczoraj az dym leciał z łopat,koparek :)
I dobrze.....

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » piątek, 19 lutego 2010, 17:30

To jest zima. :!:

http://www.darkroastedblend.com/2010/02 ... -snow.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 20 lutego 2010, 09:56

Fajne fotki zimowe ale ja juz snuf,snuf :wink: czuje juz wiosnę!

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » poniedziałek, 22 lutego 2010, 12:30

Zaskoczeni zimą.

http://www.youtube.com/watch?v=xKNssC5K ... r_embedded#" onclick="window.open(this.href);return false;
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » poniedziałek, 22 lutego 2010, 13:28

jakie dno! skąd ty to wygrzebujesz? :mrgreen: :twisted:
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 22 lutego 2010, 19:10

chetnie poznam wypowiedzi po materiale :mrgreen:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » poniedziałek, 22 lutego 2010, 21:18

elveez pisze:
chetnie poznam wypowiedzi po materiale :mrgreen:
1. mam w lepszej wersji :mrgreen:
2. najstarsi mieszkańcy Ustki to mają chyba po góra 15 lat Obrazek

Obrazek
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 23 lutego 2010, 18:04

Obrazek
Wspomniana fota...
Obrazek

hanse

Post autor: hanse » sobota, 27 lutego 2010, 09:46

komentarz to tego że najstarsi mieszkańcy nie pamiętają takiej zimy to przypomne że cięższe zimy były w latach 1963 (tzw zwana zima stulecia), 1969, 1970, 1979(druga zima stulecia popłynął na niej Gierek), 1985, 1986, 1992 (30 marca napadało 25cm sniegu!), 1995 (śnieg leżał od 5 listopada - wybory prezydeckie przegrane przez Wałęse - do maja), 2006 (opad średni ale mróz trzymał do połowy kwietnia).

Cegła to się chyba urodził równo z początkiem kadencji tego samorządu :) a średni wiek mieszkańca ustki to cos około 10 lat.

dzis proboszcz wypowiedział sie w temacie zimy i myślę że wiele się nie pomylił.
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /906608067" onclick="window.open(this.href);return false;

ale jak się będzie mówic że ok jest to może ludzi w końcu w to uwierzą. Tak myślę że akcja kruszenia lodu na rzece była potrzebna głównie z przyczyn medialnych by zaistniec w mediach - stan rzeki był niski zagrożenie żadne,

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » sobota, 27 lutego 2010, 11:24

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /906608067" onclick="window.open(this.href);return false;

Moim zdaniem i nie boję się tego powiedzieć, ten ksiądz to polityk. Wg Konstytucji Polska nie jest państwem wyznaniowym, a tym bardziej Państwem rządzonym przez Księży (chyba że się mylę i np. Pan Radny Siudek składał interpelację na polecenie Księdza)

Dla skazanych odsiadujących karę pozbawienia wolności w usteckim Oddziale Zewnętrznym Aresztu Śledczego w Słupsku, możliwość takiej pracy jest zdecydowana nagrodą, nie muszą siedzieć w celach, mogą pracować na świeżym powietrzu, nie płaci się im za ta pracę pieniędzy, ale dostają rożne gratyfikacje np. dodatkowe widzenie, przepustka, paczka żywnościowa.
Argument red Prusaka, jakoby w Oz nie było warunków sanitarnych....hmmm lekko śmieszny (ale to w przypadku tego dziennikarza to normalne).

Nie będę startował w żadnych wyborach, ale mam propozycje dla radnych - wprowadzić uchwała zakaz pracy w mieście przy budowie, sprzątaniu i innych pracach przy kościele Św. Ojca Pio. Może wtedy ksiądz pomyśli i zamiast opowiadać głupoty zabierze się do roboty.

ahahha, a jak więźniowie pracują na rzecz Caritasu nieodpłatnie do jest dobrze?????
Proszę pomyśl o ochronie środowiska zanim wydrukujesz ten post

turlaj_dropsa

Post autor: turlaj_dropsa » sobota, 27 lutego 2010, 11:57

ksiadz przesadzil i ty grooby,z calym szacunkiem,tez przesadzasz. To ze ksiadz cos powiedzial to nie znaczy,ze mowi w imieniu calego Kosciola. A to,ze radny wystapil z tym na jego wniosek to nie jest wyznacznik panstwa wyznaniowego. Ksiadz wyrazil swoja opinie.zle,ze zrobil to z ambony.

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » sobota, 27 lutego 2010, 12:05

turlaj_dropsa pisze:ksiadz przesadzil i ty grooby,z calym szacunkiem,tez przesadzasz. To ze ksiadz cos powiedzial to nie znaczy,ze mowi w imieniu calego Kosciola. A to,ze radny wystapil z tym na jego wniosek to nie jest wyznacznik panstwa wyznaniowego. Ksiadz wyrazil swoja opinie.zle,ze zrobil to z ambony.
Przecież nie powiedziałem, że mówi w imieniu całego Kościoła, nie napisałem również, że wniosek Radnego jest wyznacznikiem Państwa wyznaniowego.
Napisałem tylko, że nie powinno być tak, że ksiądz z ambony strofuje radnych, a Ci od razu lecą z interpelacją.
Rozumiem Radnego Siudka, że chciał dobrze, tylko wyszło źle.

Uważam również że takie podejście, czyli negowanie pracy społecznej jest zachowaniem co najmniej nie na miejscu. Ksiądz chciał zaistnieć, a Radny nie do końca przemyślał swoje postępowanie i przypadkowo oberwał rykoszetem oraz został posądzony o to że jest przeciwnikiem pracy społecznej skazanych.
Mam nadzieję że mam rację, bo w innym przypadku takich radnych miasto chyba nie potrzebuje.
Proszę pomyśl o ochronie środowiska zanim wydrukujesz ten post

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 27 lutego 2010, 12:24

Wg Konstytucji Polska nie jest państwem wyznaniowym,
To dlaczego jest krzyż w Sejmie RP?

Pozdro

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » sobota, 27 lutego 2010, 12:25

Dziwne czemu księciowi nie przeszkadzało to, że odśnieżali bezdomni. I to za miskę zupy.

Pieprzony humanitaryzm, ludziom się priorytety poprzestawiały. A z częścią jego wypowiedzi się zgodzę - miasto źle się przygotowało, do zimy.
I grooby masz rację, nie jesteśmy krajem wyznaniowym by polityk, nie ważne jakiego szczebla robił to co powie ksiądzunia z ambony. Taki jest zapis w pewnym bardzo ważnym dokumencie - konstytucji. Ale jak jest każdy widzi.
Co do krzyża, to o ile dobrze pamiętam wisi nielegalnie i został zawieszony po bandycku, w środku nocy.
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » sobota, 27 lutego 2010, 20:59

Ban.an pisze: A z częścią jego wypowiedzi się zgodzę - miasto źle się przygotowało, do zimy.
a ja Ci Banan na to: cała północna półkula się źle przygotowała do zimy :P
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

ODPOWIEDZ