Saperzy będą wysadzać lód

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
masasza

Saperzy będą wysadzać lód

Post autor: masasza » poniedziałek, 25 stycznia 2010, 20:22

Oj się będzie działo.

Tak na marginesie. Dziwi mnie że na głównej stronie znajduje się tekst który nie wyszedł z pod palców rzecznika. Czyżby Burmistrz najpierw informował media a potem rzecznika o tej sprawie? :twisted: :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
mroofka

Re: Saperzy będą wysadzać lód

Post autor: mroofka » poniedziałek, 25 stycznia 2010, 20:32

masasza pisze:z pod palców...
stopniowanie:)

z pod ....
spod...
spot :)
Ładny spocik reklamowy
sesnu szukam ;D

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » poniedziałek, 25 stycznia 2010, 20:49

Odpowiadam Panu Przewodniczącemu: Nie. :P

Jednakże solennie obiecuję, że w przypadku otrzymania wotum nieufności, natychmiast poinformuję o tym na forum. :)

Przecież nie wszystko, co doskonałe, musi wyjść spod palców rzecznika. :twisted:

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » poniedziałek, 25 stycznia 2010, 21:34

A można wiedzieć kiedy będzie Winter Boom-Boom Fest?
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » wtorek, 26 stycznia 2010, 17:38

W każdej chwili 8)
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » wtorek, 26 stycznia 2010, 17:56

ja mam nadzieję zobaczyć bujną relację zdjęciowo-filmową naszych forumowiczów :P
ale jak rzeczywiście postrzelają w nocy to lipa z transmisji :roll:
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » środa, 27 stycznia 2010, 11:12

Ktoś chyba wziął do serca akcję saperów (screen ze strony Kuriera Usteckiego):
grzmot.jpg
grzmot.jpg (71.06 KiB) Przejrzano 1724 razy
Więc wybacz mi, że żyję snem...

Edward

Post autor: Edward » środa, 27 stycznia 2010, 18:13

Górą biurokratyczna głupota, brak inicjatywy i wojskowe metody (zamiłowanie do huku) . Cała akcja przypomina mi zabijanie muchy na głowie faceta przy pomocy łopaty.
Edward Zając

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » środa, 27 stycznia 2010, 20:02

rozumiem Edwardzie, że jesteś saperem lub uczestniczyłeś w kilkunastu takich akcjach ?

Z tego co widziałem w teleexpresie czy tvn (nie pamiętam), żadnej wielkiej eksplozji nie było, a huk jak huk
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 27 stycznia 2010, 20:35

Dumb lopata i facet....nic dodac nic ujac widziekiscie kre w kolobrzegu? tam bez... kaboom
kre ? hehehehehe raczej plywajacy snieg :lol: :lol: kra jest od mostu do mostu
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Edward

Post autor: Edward » środa, 27 stycznia 2010, 21:21

Zdaje się, że mój krótki tekst nie przez wszystkich został właściwie zrozumiany. A więc:
- pisząc o biurokracji miałem na myśli to, że decyzje w tego rodzaju sprawach powinny zapadać na miejscu, a nie na wyższych szczeblach. To miejscowa władza samorządowa, konkretnie Burmistrz, powinien decydować o czasie i sposobie reagowania na potencjalne zagrożenie.
- po co istnieją Sztaby Kryzysowe na wszystkich szczeblach władzy samorządowej, jeśli o sposobie reakcji na zagrożenie decyduje jakiś generał czy nawet minister? Czy lepiej wie?
- Sztaby Kryzysowe obsadzone są z reguły przez emerytowanych wojskowych. Ich metody mogą być skuteczne w czasie wielkich kataklizmów czy wojny - a nie w tak drobnych sprawach, jak zalodzenie Słupi.
- wracając do obecnej sytuacji: gdyby do Burmistrza należała decyzja o sposobie reakcji na tworzące się zagrożenie, to nie tylko POWIEW mający wzmocnienia przeciwlodowe, ale nawet zwykły kuter mógłby rozbić dopiero tworzący się lód. Koszt znikomy przy tym, do czego doszło przy tych wszystkich opóźnieniach związanych z biurokratyczną procedurą.
- Sztab Kryzysowy (wojskowi), czy wojsko, reaguje metodami wojskowymi. To jest to zabijanie muchy łopatą. Tymczasem na nabrzeżu Stoczni stoją wielkie dźwigi. Ich wysięgnik sięga chyba do połowy kanału. Wystarczy zamontować tam pionowo grubą, kilkutonową blachę i opuszcając ją odcinać kolejne metry zatoru. Tak samo potężna koparka czerpakowa, niedawno pogłębiająca kanał, swoją łyżką z łatwością mogłaby rozbić zator. Ale o tym nie mają wiedzy generałowie czy Minister Obrony ... Oni mają ustalone procedury i logiczne, gospodarskie myślenie jest im obce. Działają szablonowo, po wojskowemu.
Podsumowując - nie może być tak, że władza samorządowa może być tylko petentem w sytuacji narastającego zagrożenia. Nie Minister czy Generał, lecz Burmistrz powinien decydować o sposobie reakcji na taką czy podobną sytuację do tej, jaka zaistniała w Ustce. W skali kraju były by to olbrzymie oszczędności.
Przepraszam, jeśli ktoś opacznie zrozumiał mój poprzedni post.
Pozdrawiam
Edward Zając

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » środa, 27 stycznia 2010, 22:55

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... Ustce.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... &_ticrsn=3" onclick="window.open(this.href);return false;

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... a_lod.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Adi

Post autor: Adi » czwartek, 28 stycznia 2010, 09:33

Przed mostem w Bydlinie też zatrzymuje się kra. Most i tak już ledwo stoi. Ktoś to monitoruje?
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 28 stycznia 2010, 09:37

Wielokrotnie padła nazwa miasta Ustka (woj.pomorskie) ,nazwisko Rzecznika i Burmistrza.
Inne słowa klucze takie jak , generał , wojsko , dowództwo , decyzja ,zgrożenie.Na końcu sukces na całej linni i gra muzyka.
Ze wszystko można było już zrobić dawno ,taniej i bez krzyku (Edward) to wiedzą tylko wtajemniczeni.
Bicie piany tym razem nieinternetowe.(rzecznik).
Tak nawiasem mówiąc to czy za rzekę nie jest odpowiedzialny właśnie i tylko Rzecznik? :wink:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 28 stycznia 2010, 10:56

@ Topilzin

Burmistrz zrobił, to co powinien zrobić każdy gospodarz miasta, czyli powołał sztab kryzysowy i powiadomił o sprawie.

O tym, kto jest odpowiedzialny za drożność kanału, myślę, że wie nie tylko Edward :)

Zresztą sprawa stanęła na dzisiejszej sesji. Odsyłam do nagrań.

A dla mediów wypowiadałem się ja, bo na tym m.in. polega praca rzecznika :) A że rzecz tyczy, nomem omen, rzeki, cóż...:P

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » czwartek, 28 stycznia 2010, 12:05

To niesłychane!
Taka atrakcja a tu: nie wydzielono miejsc dla gapowiczów blisko kanału, nie postarano się o tarasy widokowe dla vipów, brakuje punktów z gorącą kawą czy herbatą ( o grzańcach i fast foodach nawet nie wspomnę ).
Nie ma gdzie kupić gadżetów typu kawałek lodu z wysadzanej kry, czy chociażby laska dynamitu.
:shock:

slawo6

Post autor: slawo6 » piątek, 29 stycznia 2010, 11:13

takie sobie zdjęcia z zatoru lodowego
Załączniki
28012010192-1.jpg
28012010191-1.jpg
27012010185-1.jpg
27012010176-1.jpg

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 29 stycznia 2010, 11:20

Fajne foty .
Ciekawa perspektywa.
Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 3 lutego 2010, 07:50

"Prawdziwa kra" jest tuz pod mostem co zwieksza dodatkowo napor wody na stara kontrukcje, tam wystarczy dzwig i metoda opisana przed Pana Edwarda. W tym miejscu woda ostro zasuwa zwezonym korytem.
Dobre foty.

Obrazek
Deko tego splywa, zaczyna znow mroz spinac. oby nie bylo powtorki wiekszosc saperow na Odrze.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » wtorek, 16 lutego 2010, 21:26

Koszt wysadzania zatoru to minimum 4 350 zł

http://bip.um.ustka.pl/?id=60&content=4648&page=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Środki przeznaczone są na opłacenie kosztów
usuwania zatoru lodowego na rzece Słupi i w kanale portowym.
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

ODPOWIEDZ