Polomarket

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Polomarket

Post autor: Bakłarzan » wtorek, 2 marca 2010, 14:28

Moje pytanie dotyczy polomarketu. W jednej z gazet pisało ze na terenie po sp.2 maja powstać bloki tbs'u i sklepiki na parterze jednak w drugiej ze na tym terenie ma stanąć polomarket z blokami mieszkalnymi dla pracowników marketu budowa polomarketu ma sie niby zakaczyc jeszcze w tym roku Hmm wiec co jest prawda ? Czy obydwie gazety by kłamały
https://pl.fotolia.com/id/81447590

Awatar użytkownika
masasza

Re: Polomarket

Post autor: masasza » wtorek, 2 marca 2010, 14:32

Po starej SP2 powstanie Polomarket bez mieszkań, a na miejsce obecnych budynków komunalnych któe mają byc rozebrane UTBS wybuduje budynki mieszkalne z usługowym parterem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Post autor: Bakłarzan » wtorek, 2 marca 2010, 17:22

no to juz mamy kolejna nowosc a czy sa moze jakies plany obiektu
https://pl.fotolia.com/id/81447590

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 2 marca 2010, 17:42

Nie bardzo wiem po kiego diabła jeszcze jeden sklep akurat w tym miejscu.Mało tam sklepów?Chyba żeby podwoić ruch samochodowo-pieszy dookoła Pl.Dąbrowskiego i Krótkiej.
Zamiast odciążyć miasto pozwalając na budowę dużego objektu na wyjeździe do Słupska a drugiego po zachodniej stronie na Duninowo idzie się w całkiem innym kierunku.
Pcha sie jeszcze więcej w miasto.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 2 marca 2010, 17:49

@ Topilzin

Klania sie "strategia rozwoju" szeroko omawiana swego czasu. :roll: Czkawka sie to odbije zwlaszcza latem, jakby kolo biedronki bylo malo :|
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 2 marca 2010, 18:01

Jak się ma takich "strategów" to lepiej puścić na "żywioł" ,będzie taniej , mądrzej i sprawiedliwiej.
Z resztą już taki projekt gdzieś zrobiono w USA w niedużym miasteczku i to się sprawdziło.Im więcej "strategów" tym tylko gorzej.
Jak ktoś nie odpowiada tak naprawdę za swoje decyzje to ma w ..........
Do biedronki to już nawet po sezonie nie wchodzę.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

errorkowski

Post autor: errorkowski » wtorek, 2 marca 2010, 19:47

Z planu który dostarczono radnym wynika, że sklep Polomarketu będzie miał powierzchnię dwukrotnie większą od byłej SP2.
Wzdłuż wewnętrznej ściany sklepu będzie 17 miejsc parkingowych, następnie jedyna droga wjazd- wyjazd o szer. 6m (wzdłuż
rosnących topoli).Przy ul.Krótkiej powstanie potężna hala targowa budowana przez UTBS z mieszkaniami na piętrze.
Łatwo przewidzieć murowany horor komunikacyjny. Na komisji dość ostro przedstawiłem swoje wątpliwości co do sensu takich rozwiązań, ale zostałem zbyty krótkim,"panie radny to są rozwiązania robione przez fachowców". Jak zwykle celowo skierowano dyskusje na pierdoły o tym kto ma sprzątać nowo powstałą jezdnię, kto zapłaci za oświetlenie itp.
Co do sklepów wielkopowierzchniowych na Zachodzie to jest to strefa C uzdrowiska, w statucie brak ograniczeń powierzchniowych. Wystarczy popędzić kota ratuszakom w kwestii Mpz-tu "Kościelniaka i okolice" i macie w niecały rok Leclerka, reala czy różnego rodzaju obiekty usługowe. Ponieważ właściciel tych terenów Prezes Malek, do ulubieńców Ratusza nie należy, nie ma co liczyć, że ten Mpz bez akcji obywatelskiej (takiej jak odblokowanie Statutu Uzdrowiska) zostanie uchwalony wcześniej niż w 2013r. A więc siedźcie dalej cicho na d..ach i narzekajcie na brak sklepów na Zasłupiu. A może
zorganizować spotkanie z radnymi i burmistrzami w SP1 tylko w tej sprawie. A nuż "stratedzy" od usteckiego psa ogrodnika w końcu pękną i sprawy Mpz-tu ruszą. Tego Wam życzy Radny K.Błądkowsk

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » wtorek, 2 marca 2010, 20:19

Ilekroć czytam posty radnego Błądkowskiego, tylekroć mam wrażenie, że radny Błądkowski - nie kwestionując jego intelektu i politycznego zacięcia - kreuje się na "jedynego ze sprawiedliwych", "niezależny autorytet", "Katona naszych sumień i poglądów". Smutne, że zapomina przy tym, iż sam jest przedstawicielem samorządowej władzy uchwałodawczej. :twisted:

A określenie "psy ogrodnika" gdzieś już słyszałem, a w zasadzie czytałem. To wiele wyjaśnia :)

Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » wtorek, 2 marca 2010, 20:31

Czy się kreuje to nie wiem, ale wiem jedno, że ze stadem baranów tylko ostry pies sobie poradzi, i że głową się muru nie przebije.

Sklep wielkopowierzchniowy i TYLKO 17 miejsc parkingowych, to zakrawa na kpinę
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 2 marca 2010, 20:38

maruda pisze:Czy się kreuje to nie wiem, ale wiem jedno, że ze stadem baranów tylko ostry pies sobie poradzi, i że głową się muru nie przebije.

Sklep wielkopowierzchniowy i TYLKO 17 miejsc parkingowych, to zakrawa na kpinę
Co z dojazdem dla dostawców.Przecież rykszą nie będą dowozić a Tirami.Trzeba też pamiętać o niepełnosprawnych.17 naście to ma chyba NETTO.
Z tych 17 tu zostanie faktycznie 10.Zakładając oczywiście że wszyscy będą parkować w cywilizowany sposób..a jak będą takie zimy co rok?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 2 marca 2010, 20:50

A ile m2 trawnika?

:D
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 2 marca 2010, 20:59

Wszystkie te duperele przedyskutowali już fachowcy to można spać spokojnie. :wink:

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » wtorek, 2 marca 2010, 21:05

Topilzin pisze:
Co z dojazdem dla dostawców.Przecież rykszą nie będą dowozić a Tirami.
Będą się łamać na skręcie z placu dąbrowskiego w krótką...oj będzie bal, oj będzie bal

Trzeba też pamiętać o niepełnosprawnych.
I już zostaje ze 14

17 naście to ma chyba NETTO.
Z tych 17 tu zostanie faktycznie 10.Zakładając oczywiście że wszyscy będą parkować w cywilizowany sposób..a jak będą takie zimy co rok?
To będzie gdzie śnieg zepchnąć :mrgreen:
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Adi

Post autor: Adi » środa, 3 marca 2010, 12:32

Co do wypowiedzi radnego Błądko(W!)skiego:
Czy będzie Leclerk i Real to w małym stopniu zależy od zapisów mpz a w bardzo dużym od Leclerc i Real. Piękne obietnice supermarketów, Panie radny, ale nieprawdziwe. Dlaczego? Niech Pan zapyta w Leclerku lub w Realu w dziale inwestycji. Tam Panu powiedzą. Niemniej dobrze byłoby, jakby zapisy w planach dopuszczały, bo porządny sklep musi tam być.

Obecna szkaradna Biedronka ma 8 oficjalnych miejsc parkingowych więc to i tak duży postęp, jak na usteckie realia :wink: A bedzie więcej bo czując konkurencję, chcą przy okazji remontu tej budy zmodernizować układ komunikacyjny. A ruch klientów rozłoży się na oba markety w proporcjach adekwatnych do konkurencyjności każdego z nich, przy czym liczba klientów będzie zbliżona do obecnej.

Poza tym sposób wypowiedzi (skąd inąd znany) mógłby być nieco inny, bo taki ton pożytku miastu nie przyniósł i pewnie nie przyniesie. Akcja obywatelska odnośnie statutu - choć ze sporą dawką ironii - odbyła się w innym tonie i efekt jest. A więc można skutecznie...

Zresztą pożyjemy, zobaczymy. Najwyżej zrobi się strategię poprawy kominkacyjności rejonu placu Dąbrowskiego. Jak będzie mało parkingów to może będzie można zrobić miejsca pośrodku placu Dąbrowskiego?
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 3 marca 2010, 18:03

Proponuję "zrobić" strategię zadowolonego z wszystkiego mieszkańca Ustki.Na początek kilka ćwiczeń prawidłowej postawy.
Wyprostowana sylwetka , wzrok na wysokości 2 metrów , lekki uśmiech ale nie głupkowaty.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 4 marca 2010, 19:24

A ja tylko zapytam choć dość retorycznie - a gdzie jest, co robi i za co bierze pensję architekt miejski????
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 5 marca 2010, 05:25

A ja tylko zapytam choć dość retorycznie - a gdzie jest, co robi i za co bierze pensję architekt miejski????
He,he,he

Łacha i chaty rybackie -taki mi powiedziała jak chciałem kupic działke w tym miejscu .....he,he,he,he.Dałem sie jej zrobić w.....
Oblukajcie te chaty koło Domu Rybaka.

Ręcę opadają...........

Wypalił bym solidnego kopa.......

Pewnie jest tak ze wszystkimi inwestorami.
Czułem wyższosc urzędnika -podczas rozmowy miałem kilka milimetrów wysokosci.....

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

errorkowski

Post autor: errorkowski » piątek, 5 marca 2010, 07:15

Nie umniejszając roli architekta (w sprawach urbanistyczno planistycznych) czy też innego urzędnika na innym polu,rolę
głównego kreatora i wizjonera Ustki, winien odgrywać burmistrz z zastępcą. tak to działało za poprzedników. N.p.decyzję o
budowie oczyszczalni o wartości równej budżetowi miasta podjęto w zaciszu gabinetów. Były spory o sposób finansowania
inwestycji, sposób prowadzenia ( z braku miejscowych fachowców wynajęto ludzi z zewnątrz). Ale jak już coś ustalili to bez
większego rozgłosu wprowadzili w życie. I mimo, że przez całą kadencję darli koty z przeciwną im radą (były nawet doniesienia
do prokuratury), dziś żaden z nich nie zrzuca odpowiedzialności na urzędników czy radnych. Jeśli mają żal to tylko do siebie,
że można było więcej czy też lepiej. A o największej inwestycji powojennej Ustki, mieszkańcy i radni przypominają sobie
jedynie przy okazji kolejnej podwyżki cen wody. Wracając do tematu Pani architekt powinna pełnić rolę fachowego doradcy
burmistrza, a nie nieograniczonego kreatora skansenowej wizji miasta. Potrzeba tu rozsądnego kompromisu, między
potrzebą unowocześnienia Ustki a zachowaniem jej historycznego charakteru. Ale ani Rada ani obywatelskie forum w tych
kwestiach burmistrza nie zastąpią. Dopuszczenie do budowy trzech dużych sklepów obok siebie i o różnych stylach, to kolejny
przykład słabego "wizjonerstwa" gospodarzy. Dziś nie będzie nic z serii "psów", będzie jedno ze złotych określeń mojej osoby.
wiadomego autorstwa: "kreujący się na Katona(pewnie chodzi o Starszego)naszych sumień" radny K.Błądkowski

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » piątek, 5 marca 2010, 07:37

errorkowski pisze:Nie umniejszając roli architekta (w sprawach urbanistyczno planistycznych) czy też innego urzędnika na innym polu,rolę
głównego kreatora i wizjonera Ustki, winien odgrywać burmistrz z zastępcą. tak to działało za poprzedników.
burmistrz z zastępcą? tak, ale tylko na płaszczyźnie ideowej i politycznej. poza tym brak im wyobraźni jak działa miasto. a za poprzedników - nie działało... :wink:
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » piątek, 5 marca 2010, 07:45

cieszmy się, nadchodzi era burmistrza errora, urzędnicy chodzą jak zegarki, inwestorzy walą drzwiami i oknami, kasa miejska pełna, sezon trwa cały rok.

Kampania się zaczęła, dla kogo grunt Pan przygotowuje, niezwykła aktywność pod koniec kadencji, a przecież forum istnieje od ładnych paru lat?
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ