Ambasador Ustki 2010

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Ambasador Ustki 2010

Post autor: Smerf Maruda » sobota, 13 marca 2010, 19:40

Rozdano usteckie "Oskary'.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

* promocja - zwyciężyła Barbara Paszkiewicz, prezes Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku,.

* sport i kultura fizyczna - Przemysław Nycz, społecznik, organizator wielu rajdów pieszych i spływów kajakowych

* kulturę - prof. Sławomir Rzepczyński autor książek i wielu naukowych publikacji

* gospodarki - Irena Klein prezes Banku Spółdzielczego w Ustce.

Relacja filmowa jutro z rana.

Wspólne zdjęcie wyróżnionych ambasadorów Pustki.

Obrazek

Kategorie były 4 ,
a na zdjęciu widać 6 osób. :shock:
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Re: Ambasador Ustki 2010

Post autor: falcorman » sobota, 13 marca 2010, 20:18

Gratulujemy :)

Smerf, zdjęcie pewnie reprezentacyjne 8)
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » sobota, 13 marca 2010, 20:23

Na uroczystość przybyły okoliczne VIP-y,
co niektórzy wygłosili okoliczne przemówienie,

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » sobota, 13 marca 2010, 21:42

Przez większość spotkania,
chodził za mną ...
... i robił mi zdjęcie,
... szpieg ...

" z krainy deszczowców",

czy ktoś wie, kto to był

Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 13 marca 2010, 21:52

Robiąc zdjęcie zabiera ci duszę , pamiętaj.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
prostak

Post autor: prostak » niedziela, 14 marca 2010, 08:23

I ja tam byłem, ale wina nie piłem...
Jestem "Wódkacz" i "Spirytusiak" !

Przyszedłem trochę spóźniony. Wiedziałem że Artura Grabarza nie będzie. Powiedział mi to. Później zapytałem się, dlaczego był nominowany, tylko nominowany... Odpowiedź brzmiała: "Bo nie ma już "Parafrazy"!

A cóż to takie nagłe zmiany ? Nagrodę się daje za coś wstecz a nie za coś z przyszłości.

Stanąłem oparty o ścianę po prawej stronie Domu Kultury, pomiędzy Jackiem Cegłą a Smerfem Marudą... w palcie. Akurat nagradzany był syn Mieczysława Nyczaja, niech tak zostanie, "Syn" to piękne dla ojca słowo. Trochę przypominało mi to wystrój podziękowania, i tak też się stało. Ambasador Przemysław Nycz dziękował swoim rodzicom, szczególnie ojcu... Porządny z niego syn ! (A jaką mamusię ma ładną )? Ho, ho, ho ! - Gdyby tak Mietek chciał wyjechać na Alaskę... rowerem.

Recital fortepianowy z repertuaru Fryderyka Szopena zagrał Łukasz Jankowski. Później się o tym dowiedziałem i osobiście sobie porozmawialiśmy. Wtem rzecznik burmistrza Jana Olecha, znany dziennikarz robi mi zdjęcie, w tym czasie kiedy tak pięknie grał muzyk Łukasz. Więc do rzecznika mówię pół szeptem: Kocham Szopena ! ___________Cdn.

Zygmunt Jan Prusiński
14 Marca 2010 r.

Już niedługo zaproszę na swoją stronę "PTAK POEZJI" !!!

http://www.zygmuntjanprusinski.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » niedziela, 14 marca 2010, 10:09

Topilzin pisze:Robiąc zdjęcie zabiera ci duszę , pamiętaj.
Może tylko zbiera Pokemony do kolekcji :roll:

Zgodnie z wczorajszą obietnicą relacja filmowa jutro. :wink:

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » niedziela, 14 marca 2010, 18:02

prostak pisze:I ja tam byłem, ale wina nie piłem...
Jestem "Wódkacz" i "Spirytusiak" !

Przyszedłem trochę spóźniony. Wiedziałem że Artura Grabarza nie będzie. Powiedział mi to. Później zapytałem się, dlaczego był nominowany, tylko nominowany... Odpowiedź brzmiała: "Bo nie ma już "Parafrazy"!

....

Pierdoły wypisujesz - nominację dostałem jeszcze przed zawieszeniem zespołu. Już gdzieś to napisałem, że szlag mnie trafia, bo nie potrafię żyć bez muzyki, więc będziemy działać dalej. Jerzy Owsiak już wielokrotnie zapowiadał, że nie zrobi Przystanku Woodstock... i robi go nadal. Więc mam nadzieję, że i tę moją "niesłowność" ludzie mi wybaczą.

Gratulacje dla wszystkich laureatów nagrody!

Pozdrawiam
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
mroofka

Post autor: mroofka » niedziela, 14 marca 2010, 20:00

Smerf Maruda pisze: Może tylko zbiera Pokemony do kolekcji :roll:
Smerfie, muszę Cię pochwalić.
Nadałes sobie bardzo trafny przydomek - Pokemon :D
czad :twisted:
sesnu szukam ;D

Jacek Cegła

Post autor: Jacek Cegła » niedziela, 14 marca 2010, 20:02

Rzecznik powinien narzucić sobie kulinarną dyscyplinę, by w efekcie zrzucić parę zbędnych kilo :).
Powyższe wypowiedzi są wyłącznie prywatnymi opiniami ich autora. Nie należy ich łączyć z pełnionym stanowiskiem

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 14 marca 2010, 20:13

Jacek Cegła pisze:Rzecznik powinien narzucić sobie kulinarną dyscyplinę, by w efekcie zrzucić parę zbędnych kilo :).
Nie jestem lekarzem ale tasiemca to rzecznik raczej nie ma. :lol:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » poniedziałek, 15 marca 2010, 04:12

Film z sobotnich wyboru "Ambasadorów Ustki".

Awatar użytkownika
prostak

Post autor: prostak » poniedziałek, 15 marca 2010, 07:54

Kocham Szopena ! Kocham Grabarza !

Najpierw chcę wyprostować, że to nie mówił mi sam Artur, tylko ktoś z Vipów usteckich. Artur tylko nadmienił że nie otrzymal w dziale kultury tej nagrody. Powiedziałem mu, iż to się nie liczy, liczy się człowiek, który kocha KULTURĘ i SZTUKĘ, i w niej działa. Jam Ci Arturze Przyjacielem a nigdy nie inaczej.

Pamiętasz ten piękny artystyczny dzień, jak żeśmy pod boskim niebem zasiedli do Biesiadówki na wolnym placu gdzie była w Ustce piekarnia przy ulicy Marynarki Polskiej, i tam pojedli i popili z musztardówek Spirytusiku, o mniejszej mocy - a potem rozebraliśmy się do pół naga, ukazując klatę niebu i Panu Bogu przy okazji, i praliśmy się pokrzywami (miały do 1,5 metra długości), za grzechy Polskiego Ludu, i za swoje Grzechy że staliśmy się artystami - biedakami, bo takich ekscentryków jak my, w Ustce nikt nie chce !

Pozdrawiam Cię Mistrzu !!!

Zygmunt Jan Prusiński
15.03.2010 r.

http://www.zygmuntjanprusinski.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
prostak

Post autor: prostak » poniedziałek, 15 marca 2010, 08:37

Kiedy grał ten piękny utwór Fryderyka Szopena Łukasza Jankowski, pomyślałem że zostanę w Domu Kultury na dłużej, a i jeśli będzie trzeba to i przenocuję - chyba p. Aldona by się zgodziła, z przyczyny tej, że mnie wręcz uwielbia. Więc na paluszkach w tej ciemnicy wyszedłem z głównej sali, by zdjąć palto. Opiekujący się Gospodarz w roli Szatniarza mógł przyjąć moje ubranie do szatni, jednak zaproponował bym w saloniku przy szaletach powiesił to palto na stojących wieszakach dla Vipów. Slysząc Szopena palcami Adama grającego, powiedziałem i do Gospodarza i do miłej pani która odpowiedzialna była za przystrój gastronomiczny w trzeciej salce, że: W muzyce Fryderyka Szopena jest cały Dramat i Tragedia Narodu Polskiego. Tego nikt nie dokonał; proszę się głęboko przysłuchać w tych dźwiękach, frazach - ta Muzyka mówi...

Wróciłem z powrotem, by być świadkiem, bo akurat prowadzący a był nim p. Piotr Wszółkowski zaprosił na scenę - (moją ulubioną od lat 16-tu), akurat 10 Lipca 2010 roku minie mi ten osobisty jubileusz jak powróciłem z emigracji z Wiednia do Ustki - Prezesową Banku Śpółdzielczego w Ustce, u której pod jej Parasolem Bezpieczeństwa jestem w nim, tzw. "Członkiem Banku"... Pani Irena Klein najpierw zabawiła swoim komentarzem, że jest za krótka, zatem pospieszono mikrofon na stojaku jej obniżyć. Od razu podziękowała, że tyle lat czekała by wreszcie nagradzać ludzi pracujących w lokalnej Gospodarce. Moimi słowami przekazuję sens wypowiedzi: (Bo jak nie będziecie szanować naszego Banku, to nie będzie pieniążków na Kulturę i Sport).

Byłem zadowolony z tego wyboru przez Jury. Pani Irena jest sympatyczną kobietą - gdyby tak jej mąż Rycerz poleciał na Alaskę, to na pewno bym pomagał prezesowej Banku Spółdzielczego - jak i często takowo pomagam, jeśli mam okazję ucałować rączki i otworzyć drzwi samochodu by weszła (do krainy), w której, w osobliwym uroku czeka mąż.

Przy okazji przedstawiła pani Irenka sukcesy Banku, chodzi o filie i ilość pracujących tam ludzi. Trafny wybór do Oskara na "Ambasadora Ustki"!

Nie byłem świadkiem, kiedy nagradzano:
* kulturę - prof. Sławomir Rzepczyński autor książek i wielu naukowych publikacji
i * promocja - zwyciężyła Barbara Paszkiewicz, prezes Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Kilka tygodni wcześniej porozmawiałem sobie z p. Barbarą. Nieraz tęskni ze mną sobie tak pogadać o Ustce. Dowiedziałem się od Rektorki UUTW, że była pomysłodawcą tej ideii co do "Ambasadora Ustki". - Czy mogła wiedzieć iż kiedyś dostąpi tego zaszczytu ? Na pewno nie.

A teraz mogłem na scenie przyjrzeć się i pani Basi, i pani Irence, i panu Sławomirowi, i panu Przemysławowi - Abasadorom za rok 2009 !

Fotoreporterzy mieli mnóstwo pracy...

_________________Cdn.

Zygmunt Jan Prusiński
15.03.2010 r.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 15 marca 2010, 09:17

Wkradl sie error (błąd) Adam Marczak to byly radny, ma 18 lat i nie grywal w MDK.

Gral Lukasz Jankowski
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
prostak

Post autor: prostak » poniedziałek, 15 marca 2010, 09:46

Dziękuję Ci Profesorze Elveerze. Co za wstyd !
Jak można poprawić i zmienić imiona i nazwiska ?
I tam gdzie jest podane imię albo nazwisko w treści...

Przepraszam osobiście Łukasza Jankowskiego, po japońsku. Przecież będzie część opisu z nim, kiedy rozmawiałem. Wydawało mi się że przedstawił się jako Adam, Adam Marczak. Było to w salonie trzecim, gdzie było jadło i tort, i wina, i uśmiechnięte twarze. Ubrany był on - teraz nie wiem czy gadałem z Łukaszem czy z Adamem, w czarne palto i w białym szaliku. Acha, spora czupryna koloru bląd. Wyglądał mi na Anioła ! Jaby przybył z Ogrodu Pana Boga !!!

Rzadko się dziś takich kulturalnych ludzi spotyka. Fizjonomia sama mówi za siebie. Byłem pod wrażeniem jego kultury osobistej. No i teraz nie wiem, czy Łukasz czy Adam...

Panie Profesorze Elveez, może i ten drugi także gra na fortepianie ?
Może ukrywa swoje talenty - różnie to bywa.

- A ja nie ukrywam ? Też ukrywam...

Pozdrawiam i przepraszam wszystkich Czytelników !

Zygmunt Jan Prusiński
15.03.2010 r.

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » poniedziałek, 15 marca 2010, 10:35

czy ta historia będzie mieć swój finał? Czy dowiemy się kiedykolwiek, kto grał na fortepianie na rozdaniu ambasadorów?
Ta nieoczekiwana zamiana osobowości to wydarzenie na miarę lynchowskiego scenariusza.
Co naprawde miało miejsce w Domu Kultury w sobotni wieczór? Rzecznik milczy, rzekomi wykonawcy milczą...
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 15 marca 2010, 10:49

prostak pisze:
... teraz nie wiem czy gadałem z Łukaszem czy z Adamem ....
Rzadko się dziś takich kulturalnych ludzi spotyka. Fizjonomia sama mówi za siebie. Byłem pod wrażeniem jego kultury osobistej. No i teraz nie wiem, czy Łukasz czy Adam...
"I tego nawet nie wiedział że na dupie miał przedział" jak mawiał mistrz Sztaudynger.

Do tego przykład jak normalna powierzchowność i zwykła kultura zwala z nóg osobników takich jak rumcajs.
Na tych "drogach" , którymi chodzisz pustak to i porządnych ludzi nie spotkasz.Dlatego pewnie że ci takie rejony omijają.

Adam Marczak

Post autor: Adam Marczak » poniedziałek, 15 marca 2010, 15:45

Na Fortepianie grał pan Łukasz Jankowiski. Ja osobiście nie dosłysząłem, że chodzi panu Prostakowi o pianiste. Sam jestem muzykiem i to mnie zmyliło. Po pewnym czasie domyśliłem się, że nie chodziło o mnie. Pisałęm panu PW w tej sprawie. W sali bankietowej rozmawiał pan zemną... A co do "Anioła", zapomniał pan dodać, że miał różki i się spieszył na następne spotkanie.

Za to małe nieporozumienie, przepraszam, a szczególnie pana Łukasza. Z dwiema rzeczami muszę się zgodzi. Utwory Chopina, zagrano wybitnie, oraz z tym, że ja równierz kocham twórczość "Szopena" :).

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » poniedziałek, 15 marca 2010, 16:26

Platichthys_flesus pisze:czy ta historia będzie mieć swój finał? Czy dowiemy się kiedykolwiek, kto grał na fortepianie na rozdaniu ambasadorów?
Ta nieoczekiwana zamiana osobowości to wydarzenie na miarę lynchowskiego scenariusza.
Co naprawde miało miejsce w Domu Kultury w sobotni wieczór? Rzecznik milczy, rzekomi wykonawcy milczą...
Wszystkie niewyjaśnione tajemnice,
w 5 części :mrgreen:

Podaje szyfr: http://www.ustka.pl/forum2/viewtopic.ph ... 4&start=40" onclick="window.open(this.href);return false;
Adam Marczak pisze:. Z dwiema rzeczami muszę się zgodzi. Utwory Chopina, zagrano wybitnie, oraz z tym, że ja równierz kocham twórczość "Szopena" :).
Wybitnie to szumiały głośniki w trakcie koncertu Chopinowskiego,
dobrze ,że chociaż po minucie trochę je wyciszono,
ale powinni wyjąć z gniazdko,
ta archaiczną aparaturę nagłaśniającą MDK-u,

lepiej byłoby słychać muzykę :evil:

ODPOWIEDZ