Wielki korek na darlowskiej

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

JKUstka

Re: Wielki korek na darlowskiej

Post autor: JKUstka » czwartek, 29 kwietnia 2010, 09:58

przez Kubian ? środa, 28 kwietnia 2010, 17:00
Adi ja bym do twojego posta dodał tylko ,że skoro burmistrz dostał od GDDKiA odmowę zawsze można zorganizować mały wypad do nich i na miejscu "rozmawiać o obwodnicy" przykładem mogą być "rozmowy" górników, kolejarzy czy służby zdrowia z rządem w stolicy Swoją drogą trudno znaleść miasto mające tylko jedno stare połączenie przez rzekę Powinniśmy w końcu dopomnieć się swego, dopomnieć się wreście długo oczekiwanego lepszego połączenia miedzy oboma częściami miasta. Ta sprawa powinna być już dawno załatwiona ... Odnośnie korku o godzinie 16stej był od świateł do ulicy Zubrzyckiego a ze strony Darłowa nadjeżdżały kolejne autka:)
Nie bójmy się gonić za marzeniami
Głos najistotniejszy w dyskusji wywołanej przez Bakłarzana. Jeżeli nie zrobić wypadu to
przynajmniej poprosić Burmistrza o zorganizowanie spotkania Zarządcy drogi z mieszkańcami Ustki, Gminy przedsiębiorców. Takie spotkania w zakresie świateł odbywały się w szkole nr1 i inicjatywy rodziców i z rodzicami. To, dlaczego nie może odbyc się w Ratuszu z wiekszą populacją. Panie Rzeczniku prosimy o zorganizowanie takiego spotkania.
Jeżeli nie to zdaje się, że na stronach forum radny Błądkowski wspominał o swoich kontaktach może zechce takie spotkanie zorganizować. Sprawa jest bardzo istotna, powiedziałbym strategiczna dla miasta.
Odpuście sobie dywagacje, co jest głośniejsze, co skuteczniejsze(mobing czy p?_)
Topilzin z postów wynika, że jesteś rasowy zwierzak polityczny zostaw sobie używanie na Burmistrzu na stronę ? Osiągnięcia Burmistrza jego urzędników?.
Dobrze, aby w tego wątku nie rozmywać, doprowadzić sprawę do konkretnego rozstrzygnięci. Mam odczucie, że Kubian, Adi, Bakłarzan mogą sprawę pociągnąć.
Czy Marszałek, Starosta maja strony internetowe?
Smerf wyślij tam zdjęcia i uwagi użytkowników drogi przebiegającej przez ul.Darłowską.
Topilzin wyslij Marszałkowi post, ze chcemy równego traktowania wszystkich mieszkańców naszego regionu z dróg korzystają wszyscy cały kraj i zagranica nie tylko wrogowie narodu polskiego tzw. ?pisiory?.
JKU

JKUstka

Post autor: JKUstka » czwartek, 29 kwietnia 2010, 10:07

Dlaczego nikt nie zgłasza do GDDKiA dziur w jezdniach?
przez hanse ? czwartek, 29 września 2005, 08:48

chodzi mi o dziury i nierównosci na jezdniach będących we władaniu GDDKiA. Dziura na moście na Słupi jadąc od ulicy Darłowskiej przy samym wjeździe na most jest od marca!!!! w tej chwili jest juz ok 1,5 m kwadratowego i stale rosnie. Sam juz kilka razy zgłaszałem i zawsze po 2-3 dniach przyjechali i załatali - ale to chyba nie nalezy do obowiązków mieszkańców. Czy straz miejska poruszając sie swojim polonezem nie mogłaby takich rzeczy zgłaszac pod numer 59 8631888 - tam miła pani przyjmnie zgłoszenie i załatwi sprawe. Czy to jest takie cięzkie i kosztowne? Dzis zgłosiłem te wyrwe na moście przez rzeke jutro pewnie zrobią. Sam ostatniej zimy jechałem za autem Strazy Miejskiej które lawirowało na wiadukcie pomiędzy dziurami, ale żadem z nich nie wpadł na pomysł by to zgłosić zarządcy drogi, a chyba maja w zakresie swoich obowiązków dbanie o to by miasto jako tako wyglądało. Kilku radnych też po dziurach jeżdzi i nic - a chyba im powinno więcej zalezec niz nam - zwykłym mieszkańcom. Panie Siudek informuje Pana, że dzis nasza kochana młoda chuliganeria na wysokosci budynku nr 1 na mojej kochanej ulicy Polnej odgięła wystającego preta z płyty który wyskoczył na wierzch z tej dopiero co wyremontowanej ulicy. Całe szczęście ze jest to blizej skraju drogi a nie na środku, ale to tylko kwestia czasu. Tej Polnej to jak tak łatwo nie odpuszcze!hanse

Prywatna wiadomość \
Temat z roku 2005 pięć lat minęło i co ? pogadaliscie Panowie
JKU

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 29 kwietnia 2010, 10:43

Uważam że można i trzeba zwrócić uwagę władzuni tematycznie w każdym wątku.Wrzucając wszystko w jedną skrzynkę to tak jakby wrzucić gniot do śmieci.
Kiedyś w Angli nasi wrzucali listy do skrzynki żeliwnej z napisem Litter bo myśleli że to Letter czyli coś z listem a stały koło siebie. :wink:
Na miejscu Burmistrza zalożyłbym firmę na żonę czy dziecko.Wtedy bym ssał 3 matki legalnie.Pensja + emerytura + dochód z działalności.
"Mydel" class po polsku lub ostatnio po grecku.Do czego zmierzam tym, wywodem? a no tym że "Naczelnikowi" dzwoni na dobrą sprawę czy ktoś coś napisze na forum czy przyjdzie do niego.
Jako osoba o sympatycznej powierzchowności napewno obieca że się zajmie problemem czy będzie "monitował" :wink: I tyle.
Obywatelska postawa i pisanie do Marszałków to pewnie cenna inicjatywa lecz nie może wyręczać działania ludzi do tego wybranych i biorących za to bardzo grube pieniądze.Bardzo grube.
Korki na Darłowskiej są i będą coraz większe , taka jest logika tego miejsca.Reszta to kosmetyka.Jedynie na co można mieć nadzieję to to że się most zawali.Z pomocą czy bez.Czy na Kosynierów czy stary wiadukt , wystarczyło wbić łopatę czy usunąć krawężnik i po budowli.
Najlepiej jakby 2 mosty poszły w diabły naraz + ten w Bydlinie.

ps.
Jeśli ktoś bierze dużą forsę ale ma odpowiednie kontakty a tym samym możliwości , rownocześnie korzystając z nich to jest tego hajsu wart.
Pytanko więc wisi w powiertrzu , wart czy nie wart?
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
WielkiBrat

Post autor: WielkiBrat » czwartek, 29 kwietnia 2010, 11:44

celestyn pisze: [...] A w ogóle może tak mniej patrzenia na czubek własnego nosa a trochę więcej świadomości społecznej i wrażliwości na potrzeby ogółu? Zamiast prawie liberum veto rodem ze szlacheckiej nieuświadomionej zagrody jak u Sienkiewicza?? :)
Post mój był napisany świadomie i z premedytacją. Zamierzony efekt osiągnąłem.

Nieroztropnym jest zabierać się o 13-tej za tego typu prace, ponieważ zaraz zacznie się wzmożony ruch kołowy. Można zaczynać o 9-tej, kiedy ruch "przygasa", pracować np. do 19-tej z przerwą na szczyt około 15-tej.
Wcale nie trzeba być specjalistą drogowcem aby tak zorganizować prace i na nic tu się zdadzą interwencje Burmistrza i Radnych.
Jeżeli ktoś chce pokazać się, że "coś robi" to zakorkowanie miasta o 15-tej jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ zapamięta się ich z uwagi na poziom irytacji kierowców.
Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » czwartek, 29 kwietnia 2010, 17:18

JKUstka pisze:Dlaczego nikt nie zgłasza do GDDKiA dziur w jezdniach?

chodzi mi o dziury i nierównosci na jezdniach będących we władaniu GDDKiA. Dziura na moście na Słupi jadąc od ulicy Darłowskiej przy samym wjeździe na most jest od marca!!!! w tej chwili jest juz ok 1,5 m kwadratowego i stale rosnie. Sam juz kilka razy zgłaszałem i zawsze po 2-3 dniach przyjechali i załatali - ale to chyba nie nalezy do obowiązków mieszkańców. Czy straz miejska poruszając sie swojim polonezem nie mogłaby takich rzeczy zgłaszac pod numer 59 8631888 - tam miła pani przyjmnie zgłoszenie i załatwi sprawe. Czy to jest takie cięzkie i kosztowne? Dzis zgłosiłem te wyrwe na moście przez rzeke jutro pewnie zrobią. Sam ostatniej zimy jechałem za autem Strazy Miejskiej które lawirowało na wiadukcie pomiędzy dziurami, ale żadem z nich nie wpadł na pomysł by to zgłosić zarządcy drogi, a chyba maja w zakresie swoich obowiązków dbanie o to by miasto jako tako wyglądało. Kilku radnych też po dziurach jeżdzi i nic - a chyba im powinno więcej zalezec niz nam - zwykłym mieszkańcom. Panie Siudek informuje Pana, że dzis nasza kochana młoda chuliganeria na wysokosci budynku nr 1 na mojej kochanej ulicy Polnej odgięła wystającego preta z płyty który wyskoczył na wierzch z tej dopiero co wyremontowanej ulicy. Całe szczęście ze jest to blizej skraju drogi a nie na środku, ale to tylko kwestia czasu. Tej Polnej to jak tak łatwo nie odpuszcze!hanse

Prywatna wiadomość \
Temat z roku 2005 pięć lat minęło i co ? pogadaliscie Panowie
JKU
?

JKUstka

Post autor: JKUstka » czwartek, 29 kwietnia 2010, 18:42

Dlaczego nikt nie zgłasza do GDDKiA dziur w jezdniach?

chodzi mi o dziury i nierównosci na jezdniach będących we władaniu GDDKiA. Dziura na moście na Słupi jadąc od ulicy Darłowskiej przy samym wjeździe na most jest od marca!!!! w tej chwili jest juz ok 1,5 m kwadratowego i stale rosnie. Sam juz kilka razy zgłaszałem i zawsze po 2-3 dniach przyjechali i załatali - ale to chyba nie nalezy do obowiązków mieszkańców. Czy straz miejska poruszając sie swojim polonezem nie mogłaby takich rzeczy zgłaszac pod numer 59 8631888 - tam miła pani przyjmnie zgłoszenie i załatwi sprawe. Czy to jest takie cięzkie i kosztowne? Dzis zgłosiłem te wyrwe na moście przez rzeke jutro pewnie zrobią. Sam ostatniej zimy jechałem za autem Strazy Miejskiej które lawirowało na wiadukcie pomiędzy dziurami, ale żadem z nich nie wpadł na pomysł by to zgłosić zarządcy drogi, a chyba maja w zakresie swoich obowiązków dbanie o to by miasto jako tako wyglądało. Kilku radnych też po dziurach jeżdzi i nic - a chyba im powinno więcej zalezec niz nam - zwykłym mieszkańcom
wpis z przed 5lat. temat ul.Darłowskiej nie pojawił się dziś. Można go rozmydlić, poczekamy nastepne 5 lat.
Chyba, ze coś sie stanie. Jak pisze Topilzin zawali sie most( tu niebezpieczeństwo odpowiedzialności karnej zarządzjacego) lub nie daj Boże zgnie dzieciak tu nie bedzie winnych zgoni się na niefrasobliwość dzieciaka.
JKU

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » czwartek, 29 kwietnia 2010, 20:00

Temat na sesji był poruszany, nie wiem skąd wiadomości, że nie był. Natomiast nalezy oróznic wlascicieli drog, Polna - gminna, Darłowska - wojewodzka, most - krajowy i wtedy wiadomo do kogo pretensje kierować.

JKUstka

Post autor: JKUstka » czwartek, 29 kwietnia 2010, 20:42

Włodzimierz Siudek pisze:Temat na sesji był poruszany, nie wiem skąd wiadomości, że nie był. Natomiast nalezy oróznic wlascicieli drog, Polna - gminna, Darłowska - wojewodzka, most - krajowy i wtedy wiadomo do kogo pretensje kierować.
Jezeli mozna pełne nazwy właścicieli. Nazwiska szefów to prosimy bardzo.

JKU

JKUstka

Post autor: JKUstka » piątek, 7 maja 2010, 23:25

Co w temacie ul. Darłowska? Czy wiadomo kto ma odmulać rowy melioracyjne?
Co z chodnikiem w stornę Magierowa, aby mieszkajace tam dzieci mogły nie tłuc sie skrajem jezdni i poboczem?
Co ze swiatłami na skrzyzowaniu Zubrzyckiego X Darłowska?
Co ze swiatłami ul.Darłowska wysokość szkoły, które skutecznie udrożnią ruch w godzinach szczytu i pozwoląna właczenie sie do ruchu z ul.Zubrzyckiego?
Swiatła w tym rejonie skutecznie weliminuja objazdy przez Liliowa, Krokusowa( ocala nowo powstałe drogi osiedlowe), aby włączyc sie do ruchu na skrzyzowaniu przy kościele.
Swiatła również umożliwiają na szybsze włączenie się do ruchu wyjeżdżajacym z portu strona zachodnia.Chociaż będa na wysokości szkoły.
Swiatła pozwola na spokojne korzystanie z zatoczek ul.Darłowska wybudowanych dla potrzeb dowozu dzieci do szkoły itp.
JKU

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 8 maja 2010, 18:29

Darłowska - wojewodzka
A wlasnie row jest miejski czy "wojewodzki"
Obrazek
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » niedziela, 9 maja 2010, 12:23

nieważne, wygląda fatalnie :evil:

hanse

Post autor: hanse » poniedziałek, 10 maja 2010, 09:10

na stronie miasta powinny być podane numery telefonów pod które mozna zgłaszać dziury w jezdni, straż miejska powinna to robić na bieżąco - wszak dużo jeżdzi po mieście. Słuzba drogowa czasem jeżdzi i widzi (chyba) że to co było łatane kilka tygodni temu już zaczyna na moście i wiadukcie pekac i znów to samo. Pewnie przed sezonem jeszcze będzie łatanie i korek. W straż miejską to bym nie wierzył za bardzo bo na twarzach niektórych strażników widac że myślenie przychodzi im z niejakim trudem. Przy zmianie oznakowania Wyszyńskiego-Sprzymierzeńców długo nie mogli pojąć o co mi chodzi (znak ustąp pierwszeństwa na Sprzymierzeńców nie wystepował wraz ze znakiem droga z pierwszeństwem na Wyszyńskiego) powodowało to to że jadący Wyszyńskiego zatrzymywał sie zgodnie z zasadą tzw "prawej ręki" a ten na Sprzymierzeńców stał bo miał znak "Ustąp". Jeżdzą tam strażnicy wielokrotnie ale żaden z nich nie widział problemu! Po 2 tygodniach postawili znak i jest już dobrze ale i tak większość kierowców jezdzi na pamięć. Obwodnica jest koniecznością o czym przekonamy się w sezonie gdy takie korki jak mieliśmy będa przez prawie 2 miesiące (o spalinach w uzdrowisku juz nie będe pisał)

JKUstka

Post autor: JKUstka » poniedziałek, 10 maja 2010, 10:37

[quote="hanse"]na stronie miasta powinny być podane numery telefonów pod które mozna zgłaszać dziury w jezdni, straż miejska powinna to robić na bieżąco - wszak [/quote]

?samorząd- zespół ludzi (Burmistrz, Radni) wspólnie dbających o sprawne funkcjonowanie jednostki samorządowej. ?
Temat Darłowskiej poruszany na Forum od 2005 roku. W tym czasie dwóch burmistrzów ,30 radnych.
Nie wspomnę o merytorycznych urzędnikach szczebla gminnego, powiatowego i wojewódzkiego i radnych wojewódzkich i powiatowych itd.

Hanse; Elveez, mieszkańcy zauważaja problem reszta taodpowiedzialna nie widzi.
Ponieważ skuteczność zerowa i ponoć nie może być inna z racji prawa. Prosiłem na Forum o podanie danych identyfikujących zarządzających drogami, aby można wziąć sprawy w swoje ręce.
Odzew jak widać.
Może, Adi za ?Samorządy? ma wiedzę, która się podzieli. Będziemy dzwonić, mailować nie tylko o dziury, ale i sprzątanie, czyszczenie rowów melioracyjnych bo szkoda szkoły za 12 milionów zł a szykuje się bieda.
Pomysł z tablicami informującymi kto jest właścicielem drogi nie jest głupi. Tylko kto to przegłosuje na sesji?
Czasami właściciel nie jest zarządzającym i odwrotnie. Można wykonać setkę telefonów jak nie wie się do kogo.
JKU
ps.
JKUstka pisze:Jezeli mozna pełne nazwy właścicieli. Nazwiska szefów to prosimy bardzo.

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Korek na Darłowskiej

Post autor: Bakłarzan » wtorek, 29 października 2013, 19:07

czy włodarze planują coś z tym fantem zrobić ?
BUDOWA NOWEGO MOSTU "ZUBRZYCKIEGO-OGRODOWA" POTRZEBNA OD ZARAZ !!!

Tego jeszcze ni było ponad godzina aby wyjechać z ul. Zubrzyckiego nie mowie już o drodze do świateł
https://pl.fotolia.com/id/81447590

Awatar użytkownika
mistrzuniu23

Post autor: mistrzuniu23 » wtorek, 29 października 2013, 21:34

zbliża się termin oddania prac to się śpieszą chłopaki teraz, miasto nic nie zrobi bo nie ma na to pieniędzy. Przypomnij sobie co było z mostem na Westerplatte. szczęście że GDDKiA przejęła tą drogę bo by mostu do dziś nie było :P ale ostatnio jest coraz częściej poruszany temat burzenia mostu rzecznego i budowa nowego i znając życie nic nie zostanie postawione w zamian na czas budowy bo nie ma gdzie, więc kierunek Wodnica -> NIestkowo -> Ustka-Centrum :) a może jechałeś w czasie gdy miał miejsce wypadek?
`Polska to bogaty kraj, okradany od tysiąca lat a nadal jest co kraść..`
`Upadek Polskich Stoczni zawdzięczamy rządom PO, w czasie gdy Niemcy i Francja, zleciły stoczniom budowę statków dla Marynarki Wojennej by je ratować.`
` Bóg, Honor, Ojczyzna `
http://www.youtube.com/watch?v=F5JSOntAyys" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » wtorek, 29 października 2013, 21:59

Nie byłoby aż takich korków gdyby robili po kolei po jednej jezdni doloty Słupskiej, Marynarki Polskiej, Dworcowej i kawałka Grunwaldzkiej do skrzyżowania tych ulic. Niestety bałwany rozgrzebali to skrzyżowanie we wszystkich kierunkach naraz tworząc ruch wahadłowy w kilku kierunkach jednocześnie, to jak ma nie być gigantycznych korków zwłaszcza w wąskim gardle jakim jest most drogowy na rzece plus wiadukt nad torami i ul. Dworcowa. A jeszcze jak się dołoży do tego korek na nieukończonym nowym rondzie przy Intermarche to mamy prawie katastrofę drogową w naszym mieście.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

hanse

Post autor: hanse » środa, 30 października 2013, 09:01

refleksja jest taka że przez cały czas prac drogowych nie było na drodze ani jednego policjanta czy strażnika miejskiego - ja nie widziałem przynajmniej - (wczoraj jak jechałem od 15:35 do 16:45 z CSMW pod cmentarz i parkowałem na parkingu urzędu to widziałem przed ich siedzibą jednego jak z rekami w kieszeniach rozmawial przy samochodzie z jakas blondynka zadowolony z zycia ze dniówka leci). Po co miasto ich trzyma i płaci to jest pytanie za 1000 pkt????! Policja by mogła wyjść na ulice i łapac tych co na wahadle wpychaja się na czerwonym, w zeszły piatek to do rekoczynów dochodziło przy tych światłach na nowym rondzie, albo tych kilku mistrzów, którzy po chodniku wzdłuz Darłowskiej z Polnej wyskakiwali jakby most mial szerszy chodnik to na Orlenie by wylatywali, regulowac ruch i troche sprawniej by to wszystko było.

rzfireck

Post autor: rzfireck » czwartek, 31 października 2013, 11:08

Nie jest tragicznie. Z tej okazji można wskoczyć soie na hulajnogę, rower, dotlenić się i tym samym wiele dobrego zrobić dla społeczności :lol:
Jak to jest, że o przyszłości wykształciuchów decydują nie wykształciuchy? Takie rzeczy tylko w Polsce!

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 1 listopada 2013, 07:25

rzfireck pisze:Z tej okazji można wskoczyć soie na hulajnogę, rower, dotlenić się i tym samym wiele dobrego zrobić dla społeczności :lol:
Teoretycznie tak, lecz tylko teoretycznie. Największe korki tworzą się w godzinach porannych dojazdów do i popołudniowych powrotów z pracy. Ten ruch generowany jest głównie przez tych, którzy dojeżdżają z Ustki do pracy w Słupsku oraz tych, którzy dojeżdżają ze Słupska do pracy w jednostce wojskowej i na poligonie. Ta grupa ze względu na odległość i niebezpieczne warunki jazdy między Słupskiem a Ustką nie przesiądzie się ani na rowery ani na hulajnogi.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

rzfireck

Post autor: rzfireck » poniedziałek, 4 listopada 2013, 14:04

Asfalt jest już wylany więc roboty idą ku końcowi, chyba jeszcze pasy trzeba domalować. Ale fakt faktem przydałoby się wyremontować nawierzchnię Darłowskiej i chodnik przylegający do niej.
Jak to jest, że o przyszłości wykształciuchów decydują nie wykształciuchy? Takie rzeczy tylko w Polsce!

ODPOWIEDZ