Spółki miejskie w Ustce.

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Spółki miejskie w Ustce.

Post autor: elveez » sobota, 22 maja 2010, 20:12

Na poczatek ZGK.

Mam 2 m3 odpadkow budowlanych typu plastiki po polbruku, scinki styropianu, opakow. po piankach, wiadra po dysperbicie, folie.
TERAZ WIEM DLACZEGO LASY SA PELNE TYCH ODPADOW, BO ZGK ICH NIE ODBIERA.

Kto taka łaskę robi? :evil: i co mam zrobic z odpadami ? Spalic ? :shock:

Wodociagi Ustka ciekawy temat. Weekend, zapchana rura glowna tuz przy studni rewizyjnej. Dyrurny informuje mnie ze auto nie wyjezdza, bo nie ma zgody przelozonych. Ktorzy nie sa pod telefonem. To sobota godz 13:20.

To po co sa dyzury ? Firmy prywatne, poza miastem, nieosiagalne.
Efekt ewakuowany dom na caly weekend. W poniedzialek bede probowal. :roll:

Lekko sie pod.....m. :|
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
iXik

Re: Społki miejskie w Ustce.

Post autor: iXik » niedziela, 23 maja 2010, 00:38

elveez pisze:Na poczatek ZGK.

Mam 2 m3 odpadkow budowlanych typu plastiki po polbruku, scinki styropianu, opakow. po piankach, wiadra po dysperbicie, folie.
TERAZ WIEM DLACZEGO LASY SA PELNE TYCH ODPADOW, BO ZGK ICH NIE ODBIERA.

Kto taka łaskę robi? :evil: i co mam zrobic z odpadami ? Spalic ? :shock:
istnieją takie worki na gruz i śmieci budowlane... widziałem takich dużo robiąc remont zamawia się takowy. tu przykładowe tonowe i dwutonowe: http://www.dif.pl/galeria_gruz.html
co do tego czy u nas w zgk takie dostaniesz to nie wiem.
taka akcja to jak podstawienie kontenera na zamówienie takiego na zwykłe śmieci (np. wypróżnianie babcinego strychu, albo likwidowanie zalegającej chałdy na podwórku) i po np. tygodniu zabierają. koszt jest jednorazowy, ale musisz się z nim liczyć. nie wiem jaka suma, ani nawet zakres
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 23 maja 2010, 06:41

Zawsze zycie weryfikuje nasze poglądy.....:)

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 23 maja 2010, 11:05

Ixik... smieci mam spakowane gotowe do wywozki. Slysze od pracownika ze ZGK nie prowadzi wywozki takich odpadow. A kosze o ktorych piszesz to na gruz sa ...kontenery to glownie na odpadki betonowe, sypkie itd.

A w wodociagach najpierw slysze ze na prywatne posesje WUKO nie wjezdza w ogole, tylko ulice i tereny miejskie, pozniej slysze ze za 250 zl jednak wjada, pozniej znow ze przelozeni musza wyrazic zgode.
obled
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

JKUstka

Post autor: JKUstka » niedziela, 23 maja 2010, 12:34

elveez pisze:smieci mam spakowane gotowe do wywozki. Slysze od pracownika ze ZGK nie prowadzi wywozki takich odpadow. A kosze o ktorych piszesz to na gruz sa ...kontenery to glownie na odpadki betonowe, sypkie itd.

A w wodociagach najpierw slysze ze na prywatne posesje WUKO nie wjezdza w ogole, tylko ulice i tereny miejskie, pozniej slysze ze za 250 zl jednak wjada, pozniej znow ze przelozeni musza wyrazic zgode
Brak konkurencji na tym rynku. Nie dziw się, ze Ci co maja mozliwości termicznej izolacji wybiorą piec,
lub wieczorem podrzucą do lasu lub do kontenerów miejskich.
Dzieciom nie potrzbna edukacja reginalna, bo mają dwie rzeczywistości teoria o gospodarce selektywnej i tą realizowaną
ZGK trzeba gąrący pręt do d..y przyłożyć, bo mieszkańcy zaczynaja byc dla nich a nie odwrotnie.
Radzę rozpocząc wspólpracę z PGK Słupsk lub King . Nie będzie drożej, może taniej.
Masz duży problem to tam jest Andrzej K....... kierownik chyba ma, racjonalne podejście do zycia. Omiń pośredniczących biurialistów.
JKU

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 23 maja 2010, 13:22

Weekend, zapchana rura glowna tuz przy studni rewizyjnej
Firma Wodnik z Ustki -maja kreta -włazi w rury na ponad 30 m i wiecej.
Ostatnio korzystałem.
Biora 120 zł za godzine (około).Trzeba sie targowac przed usługa.

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 23 maja 2010, 15:01

Mirek na taki wpis czekalem !
pozdro
Obrazek

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » poniedziałek, 24 maja 2010, 18:49

Przed przebudową studzienki kanalizacyjnej, również miałem częste wizyty "Wodnika". Teraz na szczeście wszystko "spływa" gładko 8)
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 17 czerwca 2010, 08:43

Smietniki na ulicy MIckiewicza od Niedzieli stoja pelne.

Codziennie od 5 rano mewy roznosza ich zawartosc i zaczyna panowac zwykly chlew. Do tego pieknego obrazu dochodza worki ze smieciami z domu wrzucone do tego kosza, i worki wrzucone w pobliski klomb. Sytuacja jest bez zmian niemalkazdego dnia. Ciekaw jestem kto to zbiera.

Miasto ma zamiar wreszcie pokazac prezesowi ZGK jak zarzadza tym za co mu placa ? Z klimatu ulice przypominaja SOMALIJSKA WIOSKE.

Ktos wreszcie ruszy glowa zeby w dzielnicach starowki dac kryte kosze by mewy nie mialy jak z nich wyciagac syfu ???

Nie ma mocnych na ZGK.

pozniej wrzuce foty.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 19 czerwca 2010, 07:17

Nie ma mocnych na ZGK.
Czy sie stoi czy sie lezy 4000 zł sie należy....

Ta firma powinna zostac sprywatyzowana.

Pozdro

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 19 czerwca 2010, 10:13

Obrazek
Sroda

Obrazek

Obrazek
Czwartek
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 19 czerwca 2010, 11:18

Może to mało odkrywcze lub przewrotne twierdzenie ale gdyby w tym miejscu nie było kosza na śmieci to i nie byłoby śmieci. :wink:
Sądzę też że SM uruchomiła już odpowiednie procedury zanim zacznie się właściwy sezon i będą inne problemy. :lol:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

JKUstka

Post autor: JKUstka » sobota, 19 czerwca 2010, 14:16

Topilzin pisze:Może to mało odkrywcze lub przewrotne twierdzenie ale gdyby w tym miejscu nie było kosza na śmieci to i nie byłoby śmieci. :wink:
Sądzę też że SM uruchomiła już odpowiednie procedury zanim zacznie się właściwy sezon i będą inne problemy. :lol:
@ Topek Ty jestes genialny.
To jak z doraźnymimi światlami na Darlowskiej. Na całym świecie układa się pod naturalne potrzeby ludzkie a nie dostosowuje się ludzi do do potrzeb ......... FIX

Awatar użytkownika
WielkiBrat

Post autor: WielkiBrat » poniedziałek, 21 czerwca 2010, 08:25

Elveez jesteś rozbrajający.
1. Śmieci.
Nie sądzę abyś pofatygował się do ZGK przed wynoszeniem śmieci budowlanych, bo gdybyś to zrobił to dowiedział byś się, że wywiozą to co masz ale ... nie za darmo.
Sądzę, że tu jest problem, bo nie chcą zabrać gruzu, styropianu i folii wrzuconych do ogólnego pojemnika.
2. Wodociągi
Masz zatkaną rurę miejską = jadą niezwłocznie bo muszą
Masz zatkaną rurę prywatną = mogą jechać zaraz po ustaleniu sposobu zapłaty, ale niezależnie od tego (za przykładem firm prywatnych) nie muszą jechać.

Powyższe oznacza, że Spółki miejskie - działając na własny rachunek - postępują słusznie.
Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 11 lipca 2010, 13:33

Obrazek

Krokusowa dzien piaty...

Wielki bracie chyba nie zrozumiales o czym pisze. Po to sa dyzury w Wodociagach zeby auto wyjezdzalo czy sa przelozeni czy nie. Do tej pory tak sie odbywalo, Placiles po wykonaiu uslugi. Inna sprawa ze odszczurzania tez musza pilnowac mieszkancy, a to glownie szczury powoduja zapchanie. (ostatnie metry kanalizy sa naczesciej przez nie zamieszkiwane) Moze jeszcze rurociagi sam mam kontrolowac i pilnowac jakosci wody ? :wink:

Co do ZGK wyraznie uslyszalem ze ZGK nie odbiera tego typu odpadkow.(bituminy itd styropianu w bituminie tez nie) Co Ty sadziles nie wiedzialem ze sie dzwoni o kontener czy kosz ? Pierwszy remont mialem czy co?
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 19 lipca 2010, 08:05

Kolejny kwiatek do kolekcji.

Ide wczoraj do domu, patrze z krzakow wyplywa woda, zagladam glebiej widze ze strzelilo....
Dzwonie do wodociagow i co slysze ?
"Panie ja tu mam numer gdzie to trzeba zglosic ... to tam prosze zadzwonic bo ja nie bardzo mam jak" :shock: :shock: :shock:
Dzwonie wiec...i slysze ze bez podania nazwiska zgloszenie o awarii nie bedzie przyjete. :lol: :lol:

Minela rowno godzina zanim serwis wpadl. :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Słoń Trąbalski

Post autor: Słoń Trąbalski » wtorek, 20 lipca 2010, 19:50

Elveez, tak jest ze wszystkim w tym mieście. Weź np. taką SPÓŁDZIELNIĘ MIESZKANIOWĄ KORAB i pożal się Boże prezesostwo ze świtą - leją na wszystko i wszystkich jak chcą, chlew wszędzie podobny, zero działań dot. syfu i syfiarzy, doszło już np. do tego, że ptaszyska zatykają nawet kominy, a te durnie / głąby kapuściane nie wyślą odpowiedzialnych celem okresowych przeglądów / likwidacji gniazd! Sami siedzą w domkach za Ustką, a motłoch niech się topi w gównie.

W tym mieście naprawdę trzeba rewolucji, a niekompetentny (czyli niemalże 100%) beton już dawno powinien powylatywać ze spółek i instytucji PAŃSTWOWYCH na zbite pyski, może wtedy to miasto zaczęłoby w końcu funkcjonować jak należy.
Obrazek

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » środa, 4 sierpnia 2010, 15:25

ze cztery czy pięć dni temu odgoniłem mewę z identycznie zapakowanego śmietnika... dokładnie ta sama reklamówka była na szczycie. minęło kilka dni...
Obrazek
a kosz dalej nie opróżniony...

akurat traf chciał żebym jakąś godzinę czy dwie później zastał miejsce pierwszego zdjęcia już po 'mewiej rozrywce'!
Obrazek

sprzątałem już ze dwa razy wokół... jak jeszcze raz mnie to czeka to osobiście pójdę do zgk wydrzeć się na kogoś na szczycie :evil: :evil: :evil:
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » środa, 4 sierpnia 2010, 23:24

poddaję się...

wysprzątałem,
zniknąłem na pół dnia,
zaglądam wieczorem,
a tam jak po upojnej imprezie
Obrazek

mam świadka, że to wina mewy, ale nie o to chodzi...
cały tydzień pełny śmietnik, minęła go nawet duża śmieciarka nawet nie wzruszona.
a przecież zapełniał się też nie jednego dnia... ile czasu w szczycie sezonu trzeba czekać na wywózkę?!?!

ps. gdzie można kupić tanią wiatrówkę i trochę śrutu?
Ronald Reagan

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 5 sierpnia 2010, 07:32

W ogole dziwna sprawa, bo na magierowie poznikaly takie kubly wraz z betonem w ktorym staly.
Obrazek

ODPOWIEDZ