Powiatowa Wczasowa

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Adi

Re: Powiatowa Wczasowa

Post autor: Adi » czwartek, 8 marca 2012, 14:15

Temat odleżakował urzędowe pół roku i znów wraca na tapetę. Trwają trudne negocjacje szczegółów umowy - porozumienia pomiędzy samorządami i jedynym inwestorem prywatnym, który deklarował, że dofinansuje inwestycję i wygląda na to, że słowa dotrzyma. Potem będzie zatwierdzanie porozumienia na komisjach i sesjach rad miasta, gminy oraz powiatu.
W nadzorowanie sprawnego przebiegu prac ze strony miasta zaangażowali się Pani sekretarz Podruczna i naczelnik Teodorowicz.

Jeszcze krótkie spostrzeżenie:
przez Edward ? Pt lut 24, 2012 19:48
Kilka lat temu odbyłem parę prywatnych rozmów z p. Malkiem. Byłem zaskoczony jego wręcz marzycielskimi wizjami dotyczącymi przyszłości Ustki.
Marzycielskie wizje nie znalazły niestety odzwierciedlenia w realnym działaniu. Ów wizjoner, którego wychwala Edward, nie dołożył do remontu Wczasowej ani złotówki. Mimo, że dysponuje tam całkiem pokaźnym terenem. Cóż - jak mówi przysłowie - karawana jedzie dalej.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

liberator

Post autor: liberator » piątek, 26 października 2012, 18:19

I co tam słychać z remontem ul.wczasowej ,będzie czy nie? :oops: :oops: :oops:
Jak na razie to dziura na dziurze,kałuża na kałuży :!: :!: :!:

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » piątek, 26 października 2012, 19:45

Powiat z chęcią ją nam odda,
ma się załapać w przyszłym roku na "schetynówkę" , ale Tusk budżet obciął ,
także nie wiadomo

liberator

Post autor: liberator » piątek, 26 października 2012, 19:50

Czyli remont w 2035. :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Charles Garnier

Post autor: Charles Garnier » piątek, 26 października 2012, 20:08

liberator pisze:Czyli remont w 2035. :lol: :lol: :lol:
Pobożne życzenia.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 26 października 2012, 20:17

Charles Garnier pisze:
liberator pisze:Czyli remont w 2035. :lol: :lol: :lol:
Pobożne życzenia.
Nie podawajcie zadnych dat bo stresujecie urzednikow.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 27 października 2012, 05:21

droga 4.jpg
Na koncu ul.Wczasowej gmina Ustka już zaczeła robić droge od ostatniego wejscia na plaże przy ośrodku wczasowym Perła do ulicy Armi Krajowej :)
droga 1.jpg
droga 1a.jpg
droga 4.jpg
droga 6.jpg
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » sobota, 27 października 2012, 10:55

Ale niestety bez możliwości jazdy samochodem ( nie dotyczy policji itp)
projekty są na wiejskim BIP-ie i oczywiście moim archiwum.

Awatar użytkownika
midnitebiker

Post autor: midnitebiker » sobota, 27 października 2012, 17:05

Nie jestem pewien, czy poprawnie ogarniam koncepcję - wytną drzewa, żeby położyć polbruk? W lesie?
Każdy się boi pedałów i tego, że sam może zostać pedałem. Na dłuższą metę jest to męczące
? może wszyscy powinniśmy zostać pedałami i odetchnąć?

Ch. Bukowski

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 27 października 2012, 18:14

Nie jestem pewien, czy poprawnie ogarniam koncepcję - wytną drzewa, żeby położyć polbruk? W lesie?
Przeciez widac wyciete drzewa.
W lesie są drzewa- aby zrobic droge- trzeba je wyciać.
Małpy to mają dobrze.....
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
midnitebiker

Post autor: midnitebiker » sobota, 27 października 2012, 19:04

Optymistycznie zakładam, że nie zdawałeś nowej matury...

Droga jest widoczna na każdym wklejonym przez Ciebie zdjęciu.
Las bez drzew przestaje być lasem.

Polbrukowe ścieżki w lesie to pomysł na miarę koncepcji 'kontrowersyjnego' pana Stasia z podsumowania sezonu wklejonego przez Smerfa.

Myślałem, że coś źle ze zdjęć ogarniam. A tu okazuje się, że, niestety nie.
Każdy się boi pedałów i tego, że sam może zostać pedałem. Na dłuższą metę jest to męczące
? może wszyscy powinniśmy zostać pedałami i odetchnąć?

Ch. Bukowski

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 27 października 2012, 21:22

Nie dyskutuje ze świrami ekologicznymi-patrz wydma szara.

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » sobota, 27 października 2012, 21:36

całe szczęście niedopuszczona dla samochodów.
Jak na uzdrowisko, to w Ustce i tak już wystarczająco śmierdzi (dosłownie śmierdzi) spalinami. Poza tym jedno z nielicznych miejsc w obrębie miasta, gdzie można na spacer iść z dzieckiem nie narażając go na wdychanie trucizny.

Szczerze mówiąc nie pojmuję za bardzo istoty kładzenia w tym miejscu polbruku. Po co? Rowerzyści i piechurzy radzą tam sobie doskonale bez niego. Chyba dla policji tylko jest on potrzebny.
Mirek pisze:Nie dyskutuje ze świrami ekologicznymi.
Oni chyba też o Ciebie nie zabiegają.
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

Awatar użytkownika
Charles Garnier

Post autor: Charles Garnier » niedziela, 28 października 2012, 00:40

Mirek pisze:
Przeciez widac wyciete drzewa.
W lesie są drzewa- aby zrobic droge- trzeba je wyciać.
Małpy to mają dobrze.....
No pewnie, najlepiej, wszystko wyrżnąć, zabetonować, zaasfaltować i zrobić parking na klifie :(

Nie rozumiem, dlaczego z ciekawej ścieżki z końca Wczasowej do schodów robią szeroką drogę. Widocznie pełno wozidupsk jest również na Dunina. Najlepiej wszędzie zajechać furą, cisnąć śmieci w krzaki, zrobić nielegalne ognicho, potłuc szkło. Po trupach do celu. Takich niebezpicznych ludzi omijam szerokim łukiem!

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 28 października 2012, 05:56

Szczerze mówiąc nie pojmuję za bardzo istoty kładzenia w tym miejscu polbruku. Po co?
Chodze ta trasą juz kilkanascie lat -codziennie!

Byłem świadkiem takiej sceny pare lat temu: lato,upał-matka z dzieckiem chce dostać sie na plaże z Osiedla Przewłoka.

Jedno małe dziecko na rękach a drugie w wózku- obróciła sie tyłem i po pare metrów ciągneła swój pojazd metrowymi skokami w kierunku plazy.Igliwie blokowało koła.
NIe za bardzo wiedziałem jak jej pomóc.
Teraz nie bedzie potrzeby.
A Waszym zdaniem- bedzie pomoc w postacji tej drogi dla takich osób z małymi dziećmi?
Ta droga bedzie wyłączona z ruchu samochodów.TYLKO PIESI I ROWERZYSCI!!!!

Czy Was przekonałem czy dalej ważniejszy jest turkuć podjadek i wydma szara?
Oni chyba też o Ciebie nie zabiegają.
Sam kocham przyrode i proponuje zdrowy rosądek.

Ps.Większość organizacji ekologicznych funkcjonuje po to aby wyciągnąć kase za wszelkiego rodzaju opinie(od panstwa,inwestorów itp)
Niezbędną podczas inwestycji.....
No pewnie, najlepiej, wszystko wyrżnąć, zabetonować, zaasfaltować i zrobić parking na klifie :(
Moze nie zabetonowac ale parking na klifie-jeden na pare kilometrów-dlaczego nie?
To ma służyć ludziom-wszystko mozna ale potrzebny zdrowy rosądek.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 28 października 2012, 07:58

Mirek pisze:
Szczerze mówiąc nie pojmuję za bardzo istoty kładzenia w tym miejscu polbruku. Po co?
Chodze ta trasą juz kilkanascie lat -codziennie!

Byłem świadkiem takiej sceny pare lat temu: lato,upał-matka z dzieckiem chce dostać sie na plaże z Osiedla Przewłoka.

Jedno małe dziecko na rękach a drugie w wózku- obróciła sie tyłem i po pare metrów ciągneła swój pojazd metrowymi skokami w kierunku plazy.Igliwie blokowało koła.
NIe za bardzo wiedziałem jak jej pomóc.
Samotnie z dwójką dzieci i wózkiem w upał pchać się przez las?
Trzeba przewidywać i mierzyć siły na zamiary, w przypadku głupoty nie da się pomóc.
Mirek pisze:Teraz nie bedzie potrzeby. (...)
I tu się mylisz bo kiedy już wybetonują drogę do plaży to okaże się, że... trudno przepychać się wózkiem z dziećmi po piachu na plaży więc... trzeba zabetonować plażę (idąc Twoim tokiem myślenia Mirek). :D
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 28 października 2012, 09:55

Plaża jest taką samą atrakcją jak inne i powinna mieć ułatwiony dojazd , niekoniecznie betonowy.Jest dużo innych nawierzchni jak polbruk a o wszystkie trzeba dbać.Brukowanie lasu to poraniony pomysł i już wielokrotnie o tym pisałem ale widocznie jest jakaś "dożywotnia" umowa z Firmą.Jest albo nic albo polbruk , choroba jakaś czy co?.Kiedyś były ubite czy raczej wytupane leśne dróżki.Na wydmie są nadal.Trzeba tylko powycinać kilka drzewek i korzeni oraz utwardzić miejsca zapiaszczone czy rozjechane.Tymi rozwalonymi odcinkami szlaków powinno się zajmować w sumie na okrągło.Nie może być tak że biedna matka z dzieckiem , opisana przez Mirka walczy z drogą.Robi to ta dzielna kobieta Celestyn nie dla siebie a dla małych dzieci bo na inną atrakcje jak plaże pewnie ją nie stać.Więcej respektu więc.W ciebie też matka włożyła wiele wysiłku tylko nie pamiętasz.

Na całym świecie jak ktoś ma atrakcję to robi do niej dojazd na ile się da.Ciekawe dlaczego Baltic Amber nie ma łachy piachu i wertep przed sobą?Odpowiedź nasuwa się sama.Cała ta Wczasowa jak i Westerplatte to hańba dla miasta.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

JKUstka

Post autor: JKUstka » niedziela, 28 października 2012, 10:19

Topilzin pisze:widocznie jest jakaś "dożywotnia" umowa z Firmą
Przyzwyczajenia są druga naturą człowieka.
Innych rozwiązań jest wiele w kompilacji z przyrodą.
Za Mirkiem sugeruje zdrowy rozsądek.
Nikt nie żąda betonu wokół a właściwych rozwiązań.
Widziałem dróżki gdzie w części jest kostka granitowa,deskowanie, żwirek i komponuje się to jeszcze z otoczeniem

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 28 października 2012, 10:28

JKUstka pisze: Widziałem dróżki gdzie w części jest kostka granitowa,deskowanie, żwirek i komponuje się to jeszcze z otoczeniem
Tylko JKUstka jak zmusić rajców aby te pomysły podchwycili i zrealizowali.To raczej nie kwestia pieniędzy skoro wtopiono je w beznadziejne , drogie projekty.

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » niedziela, 28 października 2012, 13:03

wystarczy sobie popatrzeć... inspiracji na całym świecie pełno
http://pinterest.com/search/?q=footpath
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

ODPOWIEDZ