Powiatowa Wczasowa

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 4090
Rejestracja: czwartek, 12 lipca 2007, 11:34
Lokalizacja: Słupsk

Re: Powiatowa Wczasowa

Post autor: Smerf Maruda » niedziela, 24 maja 2015, 08:44

Najtańszą ofertę w przetargu na remont drogi Wczasowej zaoferowała firma Kazikpol i syn s.c.
Obrazek
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Zimny
Posty: 52
Rejestracja: środa, 2 lutego 2011, 12:52
Lokalizacja: Ustka

Re: Powiatowa Wczasowa

Post autor: Zimny » wtorek, 16 czerwca 2015, 11:33

no dobrze remont, remontem...ale czy ktoś mi może wytłumaczyć dla czego tak jest co roku ??

kto wydaje zgodę, żeby na prawie całym prawym pasie postawić stoliki ??
28059aaea8198962.jpg
załatwione :)
moderator elveez

Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 7650
Rejestracja: wtorek, 5 kwietnia 2005, 21:39
Lokalizacja: HB 13

Re: Powiatowa Wczasowa

Post autor: Mirek » wtorek, 16 czerwca 2015, 12:26

kto wydaje zgodę, żeby na prawie całym prawym pasie postawić stoliki ??
Właścicielem drogi jest powiat-tam trzeba zawędrować w odpowiedzi na Twoje pytanie....
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Posty: 12199
Rejestracja: poniedziałek, 30 czerwca 2003, 15:01
Lokalizacja: Magierowo / Trocinowo
Kontakt:

Re: Powiatowa Wczasowa

Post autor: elveez » wtorek, 21 lipca 2015, 07:50

Firma Strabag wyremontuje ulicę Wczasową.

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... F150729993" onclick="window.open(this.href);return false;

Kierowcy terenówek płakali jak czytali
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn
Posty: 3227
Rejestracja: piątek, 1 sierpnia 2008, 22:06

Re: Powiatowa Wczasowa

Post autor: celestyn » środa, 29 lipca 2015, 19:03

Dzisiejsze "konsultacje" w sprawie modernizacji ul. Wczasowej konsultacjami w żadnej mierze nie były. De facto było to spotkanie informacyjne dotyczące harmonogramu robót oraz w związku z pytaniami z sali zakresu niektórych prac. Sam projekt gotowy od 2011 roku nie ulegnie zmianom i nie podlega żadnym konsultacjom. Ul. Wczasowa ma być robiona odcinkami po kilkaset metrów, najpierw jeden pas ruchu, potem drugi tak, by nie doszło do całkowitego zamknięcia ulicy. Roboty zaczną się od końca ulicy tzn. od Perły. Ogromnym problemem na pewno będzie nie tylko nie zwiększona, ale wręcz zmniejszona ilość miejsc parkingowych w stosunku do stanu obecnego. Zniknąć mają ogródki gastronomiczne zajmujące pas ruchu w kierunku Perły.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
maj
Posty: 3626
Rejestracja: niedziela, 28 stycznia 2007, 06:12
Lokalizacja: Ustka

Re: Powiatowa Wczasowa

Post autor: maj » środa, 29 lipca 2015, 21:42

Ogródki na ulicy to trzeba przyznać są i były troszkę chorym pomysłem, więc nie żal mi specjalnie, że zostaną przeniesione za budynki gastronomiczne do lasu.
W przypadku miejsc parkingowych to śmiem twierdzić, że tych przybędzie, a nie ubędzie. De facto samochody parkujące na pasie za Jantarem w kierunku wschodnim stały tam nieprzepisowo, bo zajmowały pas ruchu czyniąc z Wczasowej drogę jednopasmową. Tylko dzięki "łaskawości" służb odpowiedzialnych za egzekwowanie prawa w gminie i mieście nie uczyniono z tej ulicy skarbonki budżetów gminy i miasta dzięki hurtowemu wlepianiu mandatów. Teraz powstaną tam legalne miejsca parkingowe. Nielegalny postój będzie musiał mieć swój bufor w innych rejonach miasta... teren konserwiarni... może wreszcie dogadamy się z PKP... Ale na pewno nie będą to parkingi tuż przy morzu, jak miało to miejsce do tej pory.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Adi
Posty: 1806
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 23:16
Lokalizacja: Zaświaty

Re: Powiatowa Wczasowa

Post autor: Adi » środa, 29 lipca 2015, 22:25

W końcu ulica będzie wyglądała na miarę kurortu a nie jakiejś zapomnianej prowincji. Miejsc parkingowych upchnięto ile było można w zgodzie z przepisami uzdrowiskowymi dla strefy "A".
Zresztą cała cywilizowana Europa odchodzi od promowania ruchu samochodowego na rzecz rowerów. I tu warto popracować nad spójną profesjonalną siecią dróg rowerowych w pasie nadmorskim nie tylko w samym mieście ale i okolicznych gminach. Nawet Czechy to już inna liga. Nie mówiąc o Niemczech czy Danii ...
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
maj
Posty: 3626
Rejestracja: niedziela, 28 stycznia 2007, 06:12
Lokalizacja: Ustka

Re: Powiatowa Wczasowa

Post autor: maj » czwartek, 30 lipca 2015, 00:25

Adi pisze:warto popracować nad spójną profesjonalną siecią dróg rowerowych
Trąbimy o tym od kilku lat. Poprzedni burmistrz nie był zbytnio "urowerniony" 8) , więc ignorował temat. Obecny prowadził kampanię wyborczą na rowerze, i jest widywany często na jednośladzie. Kilku jego urzędników w nowej kadencji też przesiadło się na rowery (w tym ludzie odpowiedzialni za szeroko pojętą promocję i turystykę).... A sieć ścieżek rowerowych zarówno pod katem spójności, jak i jakości oznakowania, nadal jest na beznadziejnym, żeby nie powiedzieć wieśniackim, poziomie.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
celestyn
Posty: 3227
Rejestracja: piątek, 1 sierpnia 2008, 22:06

Re: Powiatowa Wczasowa

Post autor: celestyn » czwartek, 30 lipca 2015, 05:53

maj pisze:Ogródki na ulicy to trzeba przyznać są i były troszkę chorym pomysłem, więc nie żal mi specjalnie, że zostaną przeniesione za budynki gastronomiczne do lasu.
Ze słów burmistrza wynika, że te kilka budynków gastronomicznych z ogródkami na jezdni ma w ogóle zniknąć. Mają zostać nieprzedłużone przez starostwo dzierżawy, które wygasają z końcem roku. Natomiast w zamian w październiku ma odbyć się przetarg nieograniczony działek przy Wczasowej m.in. pod taką działalność.
maj pisze:W przypadku miejsc parkingowych to śmiem twierdzić, że tych przybędzie, a nie ubędzie. De facto samochody parkujące na pasie za Jantarem w kierunku wschodnim stały tam nieprzepisowo, bo zajmowały pas ruchu czyniąc z Wczasowej drogę jednopasmową.

To prawda, mimo wszystko jednak miejsc parkingowych przydałoby się więcej, zwłaszcza na odcinku od pl. Dąbrowskiego do Leśnej. Na tym odcinku sami mieszkańcy mają problemy z miejscem do parkowania. Zapewne dałoby się ten problem choć częściowo rozwiązać, gdyby w projekcie przewidziane były miejsca do parkowania skośnego albo prostopadłego, a nie równoległego do jezdni. Niestety projekt jak pisałem nie podlegał konsultacjom na spotkaniu. Tak jak sobie ktoś to wymyślił tak ma zostać wdrożone, a starostwa ten problem podobno zwyczajnie nic nie obchodzi.
maj pisze: sieć ścieżek rowerowych zarówno pod katem spójności, jak i jakości oznakowania, nadal jest na beznadziejnym, żeby nie powiedzieć wieśniackim, poziomie.

Wzdłuż całej Wczasowej ma powstać ścieżka rowerowa, W połączeniu ze ścieżkami od pl. Dąbrowskiego wzdłuż Grunwaldzkiej i wzdłuż Armii Krajowej i dalej przez las to już powstanie całkiem przyzwoita pętla. :) Zabraknie tylko kawałka wzdłuż pl. Dąbrowskiego.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
maj
Posty: 3626
Rejestracja: niedziela, 28 stycznia 2007, 06:12
Lokalizacja: Ustka

Re: Powiatowa Wczasowa

Post autor: maj » czwartek, 30 lipca 2015, 10:02

celestyn pisze:Wzdłuż całej Wczasowej ma powstać ścieżka rowerowa, W połączeniu ze ścieżkami od pl. Dąbrowskiego wzdłuż Grunwaldzkiej i wzdłuż Armii Krajowej i dalej przez las to już powstanie całkiem przyzwoita pętla.
1. Ścieżka na Grunwaldzkiej - ciąg pieszo-rowerwy oznaczony jednoznacznie na odcinku od Pl. Dąbrowskiego do ul. Zielonej, potem przerwa (chodnik dla pieszych) Potem znak w kierunku Przewłoki ciąg pieszo rowerowy. Przy znaku granicznym Przewłoka zaczynają się znaki poziome ścieżka rowerowa, ale nie ma znaków pionowych. Przejście na Grota-Roweckiego - zwykłe przejście dla pieszych dalej niby ścieżka.
2. Na samej Armii Krajowej oznakowania ścieżek niespójne, niekompletne, niejednoznaczne - brak oznakowania poziomego (czerwona kostka nic nie oznacza). 3. Normalna ścieżka od A. Krajowej do Perły - w połączeniu z nowa Wczasową skomunikuje Przewłokę z Promenadą przy Chopina. Dalej stop - jazda tylko ulicami.
4. Króciutki kawałek wydzielonej ścieżki przy bloku na Wróblewskiego 6 - skomunikowany z... niczym. Ale za to jest przejazd dla rowerów na Wróblewskiego, przy skrzyżowaniu z Jagiellońską skomunikowany z chodnikiem dla pieszych - obowiązkowa jazda ulicami.
(PS. z dn. 02-08-2015. Dopatrzyłem się na Wróblewskiego, za ul. Banacha kolejnego znaku C13 + C16 - schowanego przy drzewie, ale już oznakowania poziomego nie pociągnięto w tamtym kierunku. Zasadniczo ciąg pieszo-rowerowy zaczyna się przy pasach i kończy przy końcu bloku Wróblewskiego 6)
5. Dwie ścieżki na Westerplatte nie mogły się spotkać na etapie projektowania za mostem. Ta od Darłowskiej w górę - dalej skręca w las. teoretycznie trzeba zejść z roweru i przejść do ciągu dalszego ścieżki w kierunku portu.
6. Ładna ścieżka od Wilczej do Plaży zach. Również nie skomunikowany z pozostałymi ścieżkami.

Do cywilizowanej spójności i jednoznaczności oznakowania naszej sieci ścieżek jeszcze bardzo daleko. Podstawą wszelkiej maści oznakowania ścieżek ruchu pojazdów, rowerów i pieszych jest takie ich jednoznaczne oznakowanie, aby każda z tych grup uczestników ruchu nie miała absolutnie żadnych wątpliwości, co do przeznaczenia danego ciągu i uprawnień do poruszania się po nim.

Ale skończmy ten wątek, albo niech elweez sklonuje go w temacie "Ścieżki rowerowe" :wink:
Proponowałbym Burmistrzowi czasem zmianę trasy z podmiejskiej na miejską i przejażdżkę naszą doskonale funkcjonującą spójną siecią ścieżek i przyjrzenie się ich oznakowaniu... lub poruszaniu się po nich wg. obecnie funkcjonującego oznakowania.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 7650
Rejestracja: wtorek, 5 kwietnia 2005, 21:39
Lokalizacja: HB 13

Re: Powiatowa Wczasowa

Post autor: Mirek » wtorek, 15 września 2015, 09:11

ustka wczasowa 15-09-2015.jpg
ustka wczasowa 15-09-2015 aa.jpg
ustka wczasowa 15-09-2015 a.jpg
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Korybut
Posty: 137
Rejestracja: piątek, 26 lutego 2010, 11:23

Re: Powiatowa Wczasowa

Post autor: Korybut » sobota, 19 września 2015, 14:11

ścieżki rowerowej nie będzie na tym odcinku?

Awatar użytkownika
maj
Posty: 3626
Rejestracja: niedziela, 28 stycznia 2007, 06:12
Lokalizacja: Ustka

Re: Powiatowa Wczasowa

Post autor: maj » sobota, 19 września 2015, 19:04

Będzie ścieżka rowerowa a dalej ciąg pieszo-rowerowy - po drugiej stronie.
Załączniki
rys._nr_1-2__plan_sytuacyjny-1.jpg
Od Perły w dół
rys._nr_1-1_plan_sytuacyjny-1.jpg
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Topilzin
Posty: 6396
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 13:26

Re: Powiatowa Wczasowa

Post autor: Topilzin » sobota, 19 września 2015, 19:38

Myślę że Graczkowski czy jak mu tam ogarnia temat dróg rowerowych bo sam jeździ.Do tego polączone ścieżki z punktami widokowo-interesującymi.
Co prawda jeździ na tempo (ostatnio mało mnie nie przejechał w Orzechowie bo ledwo w zakręt :D )a nie rekreacyjnie ale jednak.
Orzechowska wydma ze szlakiem i ciekawymi zjawiskami przyrodniczymi ściąga jak widzę dziesiątki zachodnich turystów.Starszych i poza sezonem.Tędy droga mości panowie.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
elveez
Posty: 12199
Rejestracja: poniedziałek, 30 czerwca 2003, 15:01
Lokalizacja: Magierowo / Trocinowo
Kontakt:

Re: Powiatowa Wczasowa

Post autor: elveez » czwartek, 25 lutego 2016, 12:51

Przypomnę wątek.
viewtopic.php?f=4&t=3738" onclick="window.open(this.href);return false;

Pamiętacie jak Jerzy Malek chciał budować molo przy Wczasowej i zrobił wizualizację swojej wizji ul wczasowej ?
Jak ktoś posiada w archiwach ta wizualizację niech zobaczy skąd wziął się kształt obecnej wczasowej. :roll:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

marcelik
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 27 lipca 2006, 10:08

Re: Powiatowa Wczasowa

Post autor: marcelik » piątek, 13 maja 2016, 12:50

Taka fotka z wczorajszego spaceru...szybko sie okazalo, ze miejsc parkingowych na Wczasowej jest za malo wiec w napredce sie organizuje parking na Lesnej.
Załączniki
IMG_20160512_200747 - kopia.jpg

Awatar użytkownika
Topilzin
Posty: 6396
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 13:26

Re: Powiatowa Wczasowa

Post autor: Topilzin » piątek, 13 maja 2016, 15:39

Było do przewidzenia jak większość sytuacji.Trąbi się o tym od lat ale wołanie na puszczy.
Jakby brakowało terenu ale ten akurat w większości wypadków jest.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
elveez
Posty: 12199
Rejestracja: poniedziałek, 30 czerwca 2003, 15:01
Lokalizacja: Magierowo / Trocinowo
Kontakt:

Re: Powiatowa Wczasowa

Post autor: elveez » środa, 2 listopada 2016, 12:14

Autokary pojezdzily, popadalo i co i kaluze powylazily, w klilku miejscach czegos chyba szukano bo pojawily sie laty. a na nich kaluze. Lipa.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

ODPOWIEDZ