Powiatowa Wczasowa

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

JKUstka

Re: Powiatowa Wczasowa

Post autor: JKUstka » środa, 2 czerwca 2010, 10:44

celestyn pisze:Odnośnie procesów inwestycyjnych itp. z pewnością masz rację oczywiście mam świadomość, że to długotrwałe procedury. Wiadomo, że przez 20 lat stan prawny i zakres działalności ośrodków przy Wczasowej musiał się zmienić. Chodząc jednak w miarę często na spacery w tamtą okolicę nigdy nie obserwuję na tej ulicy nadmiernego ruchu samochodowego stąd moje obiekcje odnośnie priorytetowości remontu tej ulicy. Co nie znaczy, że uważam, że tej ulicy w którejś tam kolejności nie należy wyremontować.
@Celestyn raczej myslałem o trakcie pieszo- jezdnym. Tam sporo jest kuracjuszy,turystów, latem wczasowiczów.Maja swoje zejścia na plażę. Wieczorem zaczyna się ruch
Nie jestem urbanista, ale mysle, ze mamy zdolnych ludzi
Jezeli Radny Błądkowski wykarze sie skutecznościa działania, to myslę,że az tak dobrz nie będzie. Pewnie zakończy sie estetyzacja nie przebudową czy modernizacja.
Na tym etapie nie należy deprecjonowac działań. Raczej zachęcać i wspierać. Podnosić range przedsięwzięcia. Tam jest troche terenów pod iwestycje. Nie wiem,czy sa parcele?
Dopytywac co jakiś czas Pana Radnego na Forum jaki jest postep w sprawie ; "Słowo sie rzekło kobyłka u płota".

Adi

Post autor: Adi » środa, 2 czerwca 2010, 10:56

Kolejne dane:
Drugim źródłem funduszy zewnętrznych na drogi są fundusze unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.
Konkretnie te: http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/P ... ogowa.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Nabór wniosków był w 2008 roku. W wyniku konkursu Ustka otrzymała dofinansowanie na ul. Kościelniaka, powiat na przebudowę drogi Reblino-Wrząca
Na liście rezerwowej znalazł się wniosek Miasta o przebudowę ul. Findera i Małej, zdaje się ten, który teraz jest realizowany.

Szczegóły tutaj:
http://www.dpr.woj-pomorskie.pl/pl/konk ... rano_8_1_1" onclick="window.open(this.href);return false;
(tabele 3 i 4)
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

JKUstka

Post autor: JKUstka » środa, 2 czerwca 2010, 11:13

@ Adi nie jestem znawcą, ale :
Jedno małe pytanie do Ciebie.
Jakie drogi wg. Ciebie, którymi zarzadza miasto kwalifikuja sie do "schetynówki".
większość problemów w mieście to brak właściwego utrzymania głownych dróg innych Zarzadców.

Elveez dołączył zdjęcia ul. Darłowskiej na Forum.
Sam pokazałes zdjecia ul.Wczasowej
Co Ustce sorry po drogach: Duninowo - Wielichowo; Rowy-Objazda -Głabino. Propaganda sukcesu?
Jezeli Radny B ma takie przełożenie to dlaczego te sprawy leżą od kilkunastu lat? A nie jest to jego pierwsza kadencja.
Zamieniasz sie w Rzecznika Starostwa ?
Sorry nie bierz postu osobiście, ale nie taka droge rozmowy wskazywałeś.
Ja naiwny myslałem, ze mamy wszyscy dobra wolę.
Skupmy sie nad Wczasowa i ca dalej można zrobić.
Gierki zostawmy na boku.

Adi

Post autor: Adi » środa, 2 czerwca 2010, 11:37

@JKU
jakie drogi? - wszystkie dziurawe ;)
Wiesz, Powiat słupski to nie tylko Ustka, wypada zaznaczyć szerszy kontekst. A chciałem przy okazji pokazać, gdzie może leżeć kasa na Wczasową.
Teraz do rzeczy:
Wczasowa urasta powoli do rangi priorytetu z kilku względów:
1. Jej stan jest fatalny - jest to obecnie jedna z najgorszych ulic w mieście
2. Jest położona w sercu strefy A uzdrowiska - na którym to uzdrowisku opiera się cała promocja miasta, a tu taka zawstydzająca rzeczywistość. Turysta przyjeżdża zwabiony reklamą a widzi syf, jak na zdjęciach
3.Jej stan wpływa negatywnie na wizerunek funkcjonujących tam podmiotów (Perła, Azoty, Royal Baltic, Energetyk, Apartamenty, Włókniarz i wiele wiele innych). Co przekłada się to na zmniejszone dochody.
4. Miasto przystąpiło do zmiany planów miejsciowych dla tego terenu w kierunku sprzyjającym inwestorom. Wyremontowana Wczasowa będzie dodatkową a nawet podstawową zachętą.
5. Planowane tam inwestycje po zmianach planów są na dziś już rzędu kilkudziesięciu milionów złotych. Przy czym śmiało można powiedzieć, że będą one oddziaływały nie tylko na Ustkę ale i dla mieszkańców całego powiatu

Narazie jest to kamyczek do ogródka starosty i jego partyjnego kolegi radnego Błądkowskiego też. Ale jest wola ruszenia tematu do przodu i tego się trzymajmy. Wierzę, że dasię ;)
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

barmanik

Post autor: barmanik » środa, 2 czerwca 2010, 13:14

Mam dwa pytania:
- od którego miejsca jest planowany remont Wczasowej? Od samego początku czy dopiero od Leśnej?
- czy powstaną jakieś nowe miejsca parkingowe dla min. mieszkańców bloków, warto podczas remontu zaplanować zwiększenie bo w tej chwili jest już za mało.
"Chcemy waszego dobra" powiedział premier. Zaniepokojeni Polacy zaczęli ukrywać swoje dobra w bezpiecznych miejscach!

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 2 czerwca 2010, 14:06

Warto by od samego poczatku projekt nadzorowalo miasto np w porozumieniu z "kumatym forumowiczem". By historia Grunwaldzkiej odc. Lubicz-Sonata nie miala powtorki. Szeroka funkcjonalna jezdnia z parkingiemi odpowiednia iloscia progow! Zeby pozniej nie bylo mowy o tym ze poprawek do projektu nie wolno wnosic. I zeby nie zrobiono tej ulicy od nowa, tak, by w sezonie znow byla jedna wielka MIJANKA, parkowanie po lesie i pagorkach.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

JKUstka

Post autor: JKUstka » czwartek, 3 czerwca 2010, 00:55

Adi pisze:@JKU
jakie drogi? - wszystkie dziurawe ;)
Wiesz, Powiat słupski to nie tylko Ustka, wypada zaznaczyć szerszy kontekst. A chciałem przy okazji pokazać, gdzie może leżeć kasa na Wczasową.
Teraz do rzeczy:
Wczasowa urasta powoli do rangi priorytetu z kilku względów:
1. Jej stan jest fatalny - jest to obecnie jedna z najgorszych ulic w mieście
2. Jest położona w sercu strefy A uzdrowiska - na którym to uzdrowisku opiera się cała promocja miasta, a tu taka zawstydzająca rzeczywistość. Turysta przyjeżdża zwabiony reklamą a widzi syf, jak na zdjęciach
3.Jej stan wpływa negatywnie na wizerunek funkcjonujących tam podmiotów (Perła, Azoty, Royal Baltic, Energetyk, Apartamenty, Włókniarz i wiele wiele innych). Co przekłada się to na zmniejszone dochody.
4. Miasto przystąpiło do zmiany planów miejsciowych dla tego terenu w kierunku sprzyjającym inwestorom. Wyremontowana Wczasowa będzie dodatkową a nawet podstawową zachętą.
5. Planowane tam inwestycje po zmianach planów są na dziś już rzędu kilkudziesięciu milionów złotych. Przy czym śmiało można powiedzieć, że będą one oddziaływały nie tylko na Ustkę ale i dla mieszkańców całego powiatu

Narazie jest to kamyczek do ogródka starosty i jego partyjnego kolegi radnego Błądkowskiego też. Ale jest wola ruszenia tematu do przodu i tego się trzymajmy. Wierzę, że dasię ;)
@Adi wiele spraw ważnych dla miasta i jego mieszkańców upada, na forum usypia.
Mam nadzieje, że ten wątek będzie miał swój szczęśliwy koniec.
pozdr :D

errorkowski

Post autor: errorkowski » czwartek, 3 czerwca 2010, 23:47

Wczasowa wymaga remontu kapitalnego czyli zrobienia wszystkich instalacji od nowa. Koszt przynajmniej 7 milionów. O mojego partyjnego kolegę mogę być spokojny, bardziej obawiam się problemów ze strony miasta. Wiadomo, że przy wszelkich projektach drogowych z różnymi dofinansowaniami pierwszeństwo mają te które realizują dwa lub trzy samorządy.
Stąd starosta zaproponował miastu oraz gminie wiejskiej partycypację w kosztach remontu już w 2007 lub 2008r. Zgadnijcie koledzy kto wówczas dał plamę i nie odpowiedział na wystąpienie powiatu. A chodziło o stosunkowo niewielką kwotę, chyba 1 milion. Może JKU ma coś do powiedzenia w tej sprawie.
Aktualnie burmistrz mając wybory za pasem szuka winnych bałaganu na Wczasowej i wystosował pismo do starosty z
zapytaniem kiedy wreszcie mój partyjny kolega wyremontuje tę ulicę. No i dostał odpowiedź, że powiat traktuje pismo jako
deklarację współpracy w tym temacie. Ale tym razem tak korzystnych możliwości finansowych już nie ma i nasz udział będzie
dużo powyżej miliona zł. Także projekt techniczny ulicy ma przygotować miasto. Postaramy się zorganizować "panel dyskusyjny" miedzy Ustką a powiatem na najbliższej sesji. Będzie sobie można poużywać na moim partyjnym koledze. I jeszcze jedno pytanie. Właściwie to komu powinno bardziej
zależeć na remoncie Wczasowej, nam czy powiatowi? Kuracjusz przeklinający na dziury w ulicy nie rozróżnia zarządcy drogi.
Całą swoją złość wyładowuje wyłącznie na włodarzu Ustki. Czas więc przestać się przepychać ze starostwem i podjąć
współpracę, choćby taką jak na Kościelniaka czy Grunwaldzkiej. Radny Błądkowski

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 4 czerwca 2010, 07:50

choćby taką jak na Kościelniaka czy Grunwaldzkiej. Radny Błądkowski
Oł jes!

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

JKUstka

Post autor: JKUstka » piątek, 4 czerwca 2010, 09:46

errorkowski pisze:Może JKU ma coś do powiedzenia w tej sprawie
Ustlaliśmy wątek merytoryczny. Po co to?
Ironia o kolegach partyjnych tez zupełnie niepotrzebna.
Panie Krzysztofie wystepuje tu Pan jako Radny Miasta Ustka atak na mieszkańca jest nadużyciem władzy. JKU nigdy nie był rauszakiem (wybranym, czy zatrudnionym)
Ma miec wiedzę większa od Waszej. (Ratuszakami co niektórzy sa po kilkanaście lat w róznej wersji). Na tym zakończmy. Nie wymagam odpowiedzi.
Meritum:
Wczasowa kwalifikuje sie do "schetynóki ". Włascicielem jest starostwo. Czy zostaly złozone odpowiednie wnioski o dofinansowanie?
Dlaczego miasto ma dokładać, bo co? Dlaczego szukacie sporu wewnątrz? Ułatwi to wspólne stanowisko w sprawie Wczasowej w Starostwie.
Obawiam się, ze nie jest Pan w stanie nic zrobić. Najlepiej będzie teraz zawrócic sprawę do politycznego toku.
@Adi watek masz skończony.

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » piątek, 4 czerwca 2010, 12:57

Może nie spełniać Wczasowa jednego z warunkow formalnych tj. bycia połaczeniem drog o statusie conajmniej powiatowym :lol:

Adi

Post autor: Adi » piątek, 4 czerwca 2010, 13:06

errorkowski pisze:(...) Wczasowa wymaga remontu kapitalnego czyli zrobienia wszystkich instalacji od nowa. Koszt przynajmniej 7 milionów. Aktualnie burmistrz mając wybory za pasem szuka winnych bałaganu na Wczasowej (...)
Nie wiedziałem, że tak surowo ocenia Pan działalność kolegi starosty w temacie i określa to jako "bałagan". Ja określiłbym to raczej jako zaniedbania. Ale cieszy, że również dostrzegł Pan ten problem.
Zwracam tylko uwagę, że w 2007 roku dopiero szły przetargi na tereny przy Wczasowej, w ogóle nie było tematu akwaparku, nie było tematu prywatyzacji uzdrowiska, nie było hoteli, apartamentowców, nie było planowanych dużych inwestycji, nie było wdrożonej procedury zmian w planach zabudowy. A i ulica była wtedy w lepszym stanie. Dlatego temat wypływa dziś, bo dziś remont jest niezbędny.
Szkoda, że starosta zasadza swoje zaniedbania na tezie, że odbije się to na burmistrzu bo wynika to z niewiedzy ludzi. To taka jest Wasza chora strategia wyborcza?
A co z ludźmi, co z przedsiębiorcami, którzy tam są, co z inwestycjami, co z zadowoleniem kuracjuszy, co z wizerunkiem tamtych firm? Działacie Panowie wbrew interesowi miasta i ludzi, którzy Was żywią w imię walki o stołki :!: :!: :!: :?: :?: :?: Przecież tam przed tym sezonem nie zrobiono prawie nic.
A wypadałoby też poprawić studzienki, uzupełnić chodniki itp. bo od samego gadania nic się nie zmieni.
Panel to bardzo dobra inicjatywa. Zastanówmy się przy podniesionej kurtynie, kto ile może dać i kiedy można zrealizować ten remont. Przy czym koniecznie trzeba wcześniej zaprosić wszystkich zainteresowanych z Wczasowej, może też mogą coś pomóc w temacie.

Adi

Post autor: Adi » piątek, 4 czerwca 2010, 13:19

Włodzimierz Siudek pisze:Może nie spełniać Wczasowa jednego z warunkow formalnych tj. bycia połaczeniem drog o statusie conajmniej powiatowym :lol:
akurat ta sprawa nie jest wymogiem formalnym, a jedną z kilku preferencji merytorycznych (patrz punkt 6 uchwały) :lol:
Ja rozumiem - wakacje blisko :wink:

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » piątek, 4 czerwca 2010, 19:56

rzecznik pisze: Nic, tylko pogratulować czytelniczej czujności. :D Zacytowana przez ciebie wypowiedź wiceburmistrza Kurowskiego nie była autoryzowana, przez co dziennikarz dość niefortunnie i błędnie przytoczył stanowisko Miasta. Redakcję poproszę o zamieszczenie w przyszłym numerze stosownego sprostowania.

Pozdrawiam serdecznie
Pomijając PR i inny bełkot.
pytanie, niefortunnie BO ?
Sprostowanie BO >?
Co miasto zrobiło, fizycznie wykonało, poza PR bełkotem ?

Bo obecnie IMO i nie tylko IMO, miasto uprawia 'PR bełkot", a dziury jak były tak są, gówniane prawa jak były tak są, odpowiedzi na oficjalnym forum UM miasta Ustka, jak nie było tak nie ma...generalnie to wszystko c[z]api
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

JKUstka

Post autor: JKUstka » niedziela, 6 czerwca 2010, 16:26

Adi pisze: Przy czym koniecznie trzeba wcześniej zaprosić wszystkich zainteresowanych z Wczasowej, może też mogą coś pomóc w temacie.
Takie inicjatywy spotkań wsprawie ul. Darlowskiej inicjowali rodzice Szkoły Nr1. Od 2007 rok tych spotkań odbyło sie wiele. Dzieki przychylności Pani Dyrektor SP1
Wynik :
zatoczki, wiaty, zakupione światła sygnalizacyjne ( Zaruskieg)., rozmowy trójstronne wsprawie chodników,
i na dzień dzisiejszy wiemy, ze co do drogi województwo nie ma planów koncepcyjnych. Dlatego idzie to jak gruda po lodzie.
Po zamontowaniu świateł na Zubrzyckiego jest mozliwe przeniesienie "anioła' na przejscie dla pieszych, które ma powstać skrzyżowanie Darłowska X Kwiatowe.
Niestety anioł nie funkcjonuje w okresie wakacji, nie wstrzyma ruchu nawet na chwile na ulicy Darłowskiej w sezonie.
Dlatego Adi konieczne jest zrobienie paru spotkań z udziałem ratuszaków( z wyboru i zatrudnionych), władz powiatowych, nawet jak sie da mediów, bo co innego jest pisac a co innego spojrzec mieszkańcom w oczy. Mozliwości spotkań przy ulicy Wczasowej jest sporo a i pewnie wsparcie rzeczowe tez mozliwe.

pozdro

Adi

Post autor: Adi » poniedziałek, 7 czerwca 2010, 22:09

Dziś spotkałem się z radnym Błądkowskim. Dziękując za poświęcony czas, muszę przyznać, że nie zawiodłem się, sporo konkretów. Oto one:
Starosta podzielił argumenty podnoszone m. in. na forum i widzi możliwość remontu Wczasowej w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli popularnych "schetynówek" w 2011 roku. Jest to ostatni rok tego programu, czyli zważywszy na ostatnie wydarzenia w kraju, zrobimy to teraz albo nigdy.

Wczasowa wymaga remontu generalnego i plan jest taki aby objąć nim całą ulicę, począwszy od Placu Dąbrowskiego aż do końca czyli do Perły. Oprócz przebudowy nawierzchni trzeba wybudować praktycznie od nowa zniszczoną kanalizację, porobić nowe przyłącza z ośrodków, hoteli itp. Zakres remontu jest duży i kosztowny.
Wstępna wycena opiewa na 7 milionów złotych, z czego połowę musi stanowić wkład własny samorządów a na brakującą połowę można wnioskować. Starosta deklaruje chęć spotkania na panelu dyskusyjnym na najbliższej sesji i chce przedstawić swoje propozycje co do wkładu własnego. Wstępny zamysł jest taki, żeby 3,5 milionowy wkład własny podzielić na 3 pule. Połowę tej kwoty wyłoży starostwo, natomiast drugą połowę Miasto Ustka i Gmina Ustka odpowiednio w 80 i 20%. Przy czym mile widziane byłoby sfinansowanie przez miasto projektu, bo to warunek niezbędny aby w ogóle składać wniosek. Tak jak niezbędny jest warunek udziału wszystkich trzech samorządów, bo jest to jeden z warunków merytorycznych przyjęcia wniosku. Zasygnalizowano również, aby w przedsięwzięcie włączyli się inwestorzy działający przy Wczasowej.
Propozycja jest rozsądna, bo Miasto zyska przygotowując infrastrukturalnie teren pod duże inwestycje, które zaczną generować dochody do kasy miejskiej, podobnie gmina, Starosta zaś zyska wiele plusów na podniesieniu atrakcyjności największego powiatowego kurortu.
Z mojego prywatnego rozeznania wynika, że można liczyć na znaczące wsparcie przedsięwzięcia przez przynajmniej niektórych prywatnych inwestorów.

Do szczegółów trzeba zaczekać do sesji. Mają pojawić się przedstawiciele starostwa, powinni być przedstawiciele firm działających przy Wczasowej, więc będzie ciekawie i konkretnie.

JKUstka

Post autor: JKUstka » wtorek, 8 czerwca 2010, 20:58

Adi pisze: począwszy od Placu Dąbrowskiego aż do końca
Od którego poczatku Placu?
Sprawa wygląda pieknie i prosto. Aż nie chce się wierzyć. Było tyle czasu i nic. Tu nagle niemożliwe staje sie możliwe.
Dla miasta wydaje się, że nie będzie to duże obciązenie finansowe.
Modlić się, aby nie była to gra przedwyborcza i gra nie rozwaliła wstepnie nakreslonego planu.
Jak znam mądrość naszych radnych to bez głębszych analiz będą dzielic włos na czworo.
Temat musi byc bardzo dobrze przygotowany, aby stawał na sesji.
Jezeli sprawa wyjdzie będe musiał zweryfikować wcześniejsze posty.
Dobrze, aby Radny Bładkowski potwerdzał pewne fakty
Dzieki za info.
Jak bedzie ta Sesja to pewnie dostaniemy informację?

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » środa, 9 czerwca 2010, 08:40

Polityka polityką, a przecież realizacja takich zamierzeń to zabezpieczenie środków w budżecie, stąd ostrozność wskazana. JKU jakby nie wiedzial, że projekt budżetu z ustawy przygotowuje burmistrz w oparciu o dochody jakie wyprcował, uchwały takie jak harmonogram budowy ulic i WPI. Ale z drugiej strony, jak radni zaproponują zmiany w dokumentach źródłowych, to jest realne.
Wczasowa jest ważna ulicą z punktu widzenia ruchu turystycznego i mozliwego zainteresowania inwestycjami. Dobra komunikacja w obrębie Wczasowej to lepsza koniunktura. Do tego, jesli mozliwe włączenie partnerów, dlaczego nie. Weryfikacją będą dochody do budżetu i jego mozliwosci finansowe.

Adi

Post autor: Adi » środa, 9 czerwca 2010, 10:23

Włodzimierz Siudek pisze: Weryfikacją będą dochody do budżetu i jego mozliwosci finansowe.
Trudno się nie zgodzić. Jak jest kasa to wszystko jet łatwiejsze.

Mam nadzieję, że skoro sprawa ma stanąć na sesji, jak tylko przewodniczący rady ustali porządek obrad to będą zaproszeni i starosta i wójt gminy i przedstawiciele podmiotów działających przy Wczasowej również. Jeżeli ma być panel dyskusyjny, to niech będzie zrobiony profesjonalnie, z udziałem wszystkich stron. I o to apel do burmistrza. Jakie wyjdą wnioski po dyskusji? Zobaczymy ...

JKUstka

Post autor: JKUstka » środa, 9 czerwca 2010, 22:14

Włodzimierz Siudek pisze:JKU jakby nie wiedzial, że projekt budżetu z ustawy przygotowuje burmistrz w oparciu o dochody jakie wyprcował, uchwały takie jak harmonogram budowy ulic i WPI.
Projekt!!!!!! a reszta samorzadu to bezwolna masa? Radni, którzy nie wiedzą co w ich okregach w trawie piszczy? Akceptacja przez głosowanie nadaje projektowi moc prawa.
@Adi chodzi mi o to, aby na sesji nie dyskutowano na temat koloru ławek np. na Wczasowej. Temat Wczasowej przygotowany przez osoby merytoryczne z liczydłami w rękach.
Bez demagogi, polityki.

ODPOWIEDZ