Powiatowa Wczasowa

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Adi

Re: Powiatowa Wczasowa

Post autor: Adi » piątek, 25 czerwca 2010, 16:43

errorkowski pisze:Dziękuję Wam FORUMOWICZE za wsparcie i Waszą postawę w sprawach MPZ-tów, teraz jest okazja dziękowania za ruszenie z miejsca tematu Wczasowa.
Ja, jako skromny szary obywatel, również dziękuję za pilotowanie tej sprawy. Jakiś swój skromny wkład wniosłem, ale nie będę się chwalił. Od tego są politycy ;) Napiszę tylko, że nawet wylądowałem na dywaniku w gabinecie z dużym ciemnym stołem.

Ale udało się w końcu ruszyć temat, niemniej porozumienie samorządów to dopiero początek.

Przed nami kolejne działania: założenia projektowe, przygotowanie kosztorysu przebudowy Wczasowej i spisanie porozumienia podmiotów finansujących przedsięwzięcie.

Wierzę Panie radny, że dalej będziemy wnikliwie pilnować tematu.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Adi

Post autor: Adi » sobota, 24 lipca 2010, 13:36

Co dalej w temacie Wczasowej? Wstępna deklaracja potwierdzona notatką jest, radny Błądkowski notatki nie ma, poza tym nie słyszę, żeby opracowywane były założenia projektowe i kosztorys przebudowy, który będzie bazą do podpisania porozumienia pomiędzy samorządami. Były na sesji odczytane pisma, że prezes firmy Ustka Apartamenty deklaruje sfinansowanie kompletnego projektu.
Tylko czy wiadomo już, co ma konkretnie projektować, ile miejsc postojowych, zatoczek parkingowych, jakie oświetlenie, kanalizację, chodniki ? Czy ktoś już zbiera postulaty mieszkańców odnośnie projektu?
Jak rozmowy Panie Burmistrzu z innymi podmiotami prowadzącymi działalność przy Wczasowej? Czy dorzucą się do miejskiej części wydatków? Może argumentem byłoby, aby ci, którzy się nie dorzucą, będą mieli pas zieleni przed swoją posesją, a ci którzy się dorzucą będą mieli ładny parking...
Żeby nie było tak, że ubiegnie nas starosta, objedzie Wczasową i w ramach swojego wkładu pozyska środki od przedsiębiorców. A miasto całość wkładu wybuli tylko z własnej, pustawej kasy...
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

JKUstka

Pytania bez odpowiedzi

Post autor: JKUstka » środa, 28 lipca 2010, 04:30

Adi pisze:Co dalej w temacie Wczasowej? Tylko czy wiadomo już, co ma konkretnie projektować, ile miejsc postojowych, zatoczek parkingowych, jakie oświetlenie, kanalizację, chodniki ? Czy ktoś już zbiera postulaty mieszkańców odnośnie projektu?
Jak rozmowy Panie Burmistrzu z innymi podmiotami prowadzącymi działalność przy Wczasowej? Czy dorzucą się do miejskiej części wydatków? Może argumentem byłoby, aby ci, którzy się nie dorzucą, będą mieli pas zieleni przed swoją posesją, a ci którzy się dorzucą będą mieli ładny parking...

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Re: przejscie na zachodnia strone

Post autor: Bakłarzan » środa, 28 lipca 2010, 19:16

Gdyby nie JM to nigdy by nie powstal projekt przebudowy ul.Wczasowej
Jako jedyny mial checi przebudowy i budowy dodadkowego mola a jakos urzedu to nie interesuje
https://pl.fotolia.com/id/81447590

JKUstka

Post autor: JKUstka » środa, 28 lipca 2010, 20:04

Bakłarzan pisze:Gdyby nie JM to nigdy by nie powstal projekt przebudowy ul.Wczasowej
Jako jedyny mial checi przebudowy i budowy dodadkowego mola a jakos urzedu to nie interesuje
Z mojej wiedzy pozyskanej na Forum projektu przebudowy ul. Wczasowej jeszcze nie ma. Zlecic wykonanie projektu maja samorzady zainteresowane 80%+20%.
Droga jest Starostwa w ramach Schetynówki ma byc przez właściciela modernizowana.
Na Forum monitoruje sprawę Adi. Informacje o stanie zaawansowania rozmów podrzuca Radny Krzysztof.
Prześledź wątek "Powiatowa Wczasowa". Jezeli biznesmen JM wspiera działania na rzecz modernizacji ulicy to wspaniale. Zyska miasto i mieszkańcy.
Natomiast o budowie dodatkowego mola nic nie słyszałem, trudno sie odnieść. Jezeli gdzies jakas wiedza jest to dobrze byłoby na Forum ja przybliżyć.
Dobre inicjatywy musza miec należyte wsparcie niezależnie od maści.
Petunia non.......

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Post autor: Bakłarzan » czwartek, 29 lipca 2010, 07:32

jak to nie ma projektu :?:
przeszukaj to forum a zobaczysz wszystkie projekty p.Malka

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 29 lipca 2010, 07:45

Baklarzan na boga! projekt to odwzorowanie matematyczne co do najmniejszego szczegolu, czesto wraz z kosztorysem.
To co widziales w glosie i tu zwie sie wizualizacja potocznie zwana koncepcja. Do projektu daleko.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Post autor: Bakłarzan » czwartek, 29 lipca 2010, 07:47

wszytko bylo chyba tutaj http://www.ustka.pl/forum2/viewtopic.ph ... +dla+ustki" onclick="window.open(this.href);return false; ale niestety link nie dziala

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Post autor: Bakłarzan » czwartek, 29 lipca 2010, 07:49

elveez pisze:Baklarzan na boga! projekt to odwzorowanie matematyczne co do najmniejszego szczegolu, czesto wraz z kosztorysem.
To co widziales w glosie i tu zwie sie wizualizacja potocznie zwana koncepcja. Do projektu daleko.
Zgadzam sie zgadzam ale chodzi o fakt ze to juz istnieje taki zarys szkic projekt czy jak to sie komu podoba
od pewnego czasu popieram ten szyld na starej stoczni "czy to miasto musi szpecic" malek mial dobre pomysly jednak przez ratuszakow nic z tego nie wyszlo
nie wiem co im przeszkadzala ta budowa Centrum lub Hotelu zamiast elewatora przeciez to bylo by caly czas to samo tylko wiecej szyb :?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 29 lipca 2010, 07:54

Obrazek
Obrazek

Tak wyglada projekt ! a P.Malek przedstawil jedynie koncepcje Roznica jest tez w cenie, kto wyda na projekty miliony zlotych nie majac pewnosci ze ktos je zrealizuje ?
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

JKUstka

Post autor: JKUstka » czwartek, 29 lipca 2010, 10:26

Bakłarzan pisze:elveez napisał(a):
Baklarzan na boga! projekt to odwzorowanie matematyczne co do najmniejszego szczegolu, czesto wraz z kosztorysem.
Zgadzam sie zgadzam ale chodzi o fakt ze to juz istnieje taki zarys szkic projekt czy jak to sie komu podoba
Aby dyskusja była merytoryczna trzeba trzymac sie faktów.
Kazdy z nas ma jakieś koncepcje. Biznesmen JM moze wieksze, bo ma środki i wizje (swoje).
Ma równiez zdolnego młodego architekta.(może miał)
Teraz sprawa aby uzgodniony Plan Koncepcyjny przekuć w projekt. Jeżeli jest projekt wykonany to wg mojej swiadomości po co starostwo boksuje sie z Urzędem Miasta i Urzędem Gminy, ze te maja dla niego wykonac projekt przebudowy Wczasowej dopiero wezma sie do przebudowy ulicy. Nie jestem fachowcem w tych sprawach. I tak naprawde istotne rzeczy rozbijaja się o nadmierne gadulstwo i domniemania.
Ktoś nieświadomie lub celowo spolaryzował sztucznie strony. Wczasowa nie jest robiona od 40 lat. Darłowska jak pisze Elveez pamieta Bismarka.(droga krajowa).
Problem nie po stronie miasta, lecz innych urzędów. Chcesz powiedzieć, że wszyscy do tej pory czekali przez tyle lat, aby dac Kurowskiemu możliwość zemsty.
W spichlerzu nic nie mozna zrobić, bo nie ma tzw. MPZ. Jako mieszkańcy mamy mierna wiedze o całym procesie inwestycyjnum i całym ogromem przepisów.
Idealnie byłoby, aby na forum, osoba znajaca się na rzeczy przybiżała procedury, możlwości, aktualny stan, perspektywę.
Jak pisze Mirek inaczej mydło i musi sie pienić.
Usteckie pisemka(niektóre) służa do nakręcania wojenki a nie przekazywania merytorycznych treści. Zawsze będa ludzie za i przeciw, ale rozsądek winien brać górę w emocjach raczej niemożliwe.
Jak pisze nie jestem znawca tematu, ale jest coś co nie pozwala Ustce od wielu lat otrząsnąc się z nadmiernej paplaniny na rzecz rozmów w zaciszu biur fachowców.

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » czwartek, 29 lipca 2010, 13:21

elveez pisze:Obrazek
Obrazek

Tak wyglada projekt ! a P.Malek przedstawil jedynie koncepcje Roznica jest tez w cenie, kto wyda na projekty miliony zlotych nie majac pewnosci ze ktos je zrealizuje ?
A teraz weź to wyjaśnij zwykłym ludziom, bo nawet ja po matematyce niewiele z tego rozumiem.
Bakłarzan ma rację, jak byłaby chęć dogadania się, to by się dogadali. Dziwne, że z Gminą mógł się dogadać, ze Słupskiem też ( składowanie śniegu zimą na jego terenach ), a z Ustką jakoś nie. Czy w tym mieście wszystko musi być robione od d...y strony?
JKUstka pisze:po co starostwo boksuje sie z Urzędem Miasta i Urzędem Gminy
Mali ludzie chcą się pobawić w wielką politykę. Niestety te ich wojenki polityczne nie wychodzą na dobre miastu.

Banan nie wiesz ze w Ustce nie ma Ronda na Armii krajowej ? To przykladowy projekt
moderator elveez
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » czwartek, 29 lipca 2010, 13:48

elveez pisze:Tak wyglada projekt ! a P.Malek przedstawil jedynie koncepcje (...)
otóż to :wink:
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » czwartek, 29 lipca 2010, 19:44

Elveez, nie udawaj, że nie wiesz o co mi chodzi. Zwykły człowiek nie zrozumie projektu. Co innego jego koncepcja. Dlatego Malek przedstawia koncepcje a nie projekt. Nie każdy jest architektem.
Malek ma pomysły i ma możliwości finansowe. A jego charakter to zupełnie inna bajka - bez niego pewnie nie doszedł by tam gdzie jest.
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 29 lipca 2010, 20:16

Ban.an zadaj sobie trud i przeczytaj 8 postow wstecz. Baklarzan myli podstawowe pojecia, ktos z zewnatrz czytajac "Go" 1 raz moze miec wrazenie ze miasto zmarnowalo gruby szmal za projekty. Pomylil lekko marzenia(koncepcje) z faza prawie koncowa(pojekt) Co ja mam Ci tlumaczyc ? wpadnij na spotkania dotyczace tematu a bedziesz wiedzial co w trawie piszczy. Projekt ma byc czytelny dla inzynierow i drogowcow.
Malek ma pomysły i ma możliwości finansowe
Malek sfinansuje Wczasowa ? Skad ta wiesc ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » piątek, 30 lipca 2010, 01:03

elveez pisze:Malek sfinansuje Wczasowa ?
A może miasto z 6-milionowym długiem? Kolejne kredyty? Miasto ewentualnie gmina mogą co najwyżej zrobić tam porządną nawierzchnię i chodniki.
Poza tym, jeśli gościu ma pomysł i możliwości jego realizacji, a przy okazji ten pomysł jest sensowny, to czemu ma go nie realizować?

A co do tłumaczenia, to mi chodziło o to, że na projekty są zwykle przeznaczone dla specjalistów, a koncepcje, wizualizacje itp. dla ludzi, którzy się na tym nie znają. Odnosząc się do tego, co wrzuciłeś, to dla mnie tam są kreski, jakieś oznaczenia, ale za chiny ludowe wraz z ich wielkim murem nie wiem co to jest, ale jak mi pokażesz rysunek czarnej ulicy, zielonej trawki, szarego chodnika, to zakumam. Kumasz czacze? 8)
T.Pratchett

JKUstka

Post autor: JKUstka » piątek, 30 lipca 2010, 08:11

Ban.an pisze:A może miasto z 6-milionowym długiem?
Znakomita wiekszość mias tw Polsce zbliza sie do 60% zadłuzenia . Budżet Państwa równiez zgrożony jest podobnym zadłużeniem.
W konsekwencji będa powdyżki podatku lub kolejne odchudzanie wydatków. Raczej podwyżka. Tak nawiasem.
@ Ban.an ja nie jestem specjalistą w budowie dróg, ale takiego miszungu, jaki Ty robisz to już sie nie da znieść.
Po pierwsze: Nie ma projektu przebudowy ul.Wczasowej. Nikt go nie zrobił. Gdyby był dziś już starostwo starałoby się sie o dofinansowanie.
Projekt poważna sprawa w trakcie uzgodnień pojawiają się sie wizualizacje. Nawet makiety
Po drugie: miasto ani gmina nie może zrobić tam porządnej nawierzchni i chodnika, bo nie jest właścicielem drogi.
Przeczytaj, co wcześniej pisał Adi.
Biznesmen JM, i inni właściciele posesji na tej ulicy będą mogli wnieść swoje "koncepcje" na etapie uzgodnień do projektu.
Jeżeli są przemyślenia JM w tej sprawie( a pewnie są, bo zatrudnia zdolnego młodego architekta) to pewnie zostaną wykorzystane przy projektowaniu ulicy.
W materii ulicy Wczasowa są deklaracje stron o przystąpieniu do przebudowy ulicy. Właściciela, czyli Starostwa i użytkowników również tych szeroko pojętych.
Jakbyś czytał uważnie to Adi namawia Ratusz, aby wcześniej niż właściciel drogi zorganizował spotkanie z funkcjonującym tam kapitałem właśnie po to, aby po części współfinansowali swoje plany koncepcyjne do projektu. Takiej instrukcji dla budowniczych drogowców, aby nie powstał babol typu skrzyżowanie ZubrzyckiegoxDarłowska, które sie zapada.(wg wieloletnich spostrzeżeń Elveez a mu wierzę, bo na Forum nie robi polityki)

Jako matematyk określ właściwie założenia, potem stawiaj tezy. Widziałem również plany koncepcyjne przebudowy ul. Darłowska w wykonaniu Morpol, ale cóż z tego droga jest wojewódzka. Na dziś może będą świtała, które sfinansuje Marszałek, ale na projekt musi dorzucić miasto. Za wysoko podniesiesz łeb to Ci wcale nie zrobią i tyle.
Miasto jest za małe, nie ma znaczących polityków w pierwszym szeregu i leży na zadupiu województwa i to trzeba sobie uświadomić.

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » piątek, 30 lipca 2010, 10:41

JKUstka pisze:Miasto jest za małe, nie ma znaczących polityków w pierwszym szeregu i leży na zadupiu województwa i to trzeba sobie uświadomić.
Niestety. Ale może dlatego potrzeba temu miastu kogoś, kto umie walczyć, ma jaja i plany?
JKUstka pisze:zorganizował spotkanie z funkcjonującym tam kapitałem
Mniej więcej o to mi chodziło, tylko ja się odniosłem do Jerzego Malka. Bo to oni chcą zainwestować tam pieniądze i oni będą tam budować. Jeżeli mają ściągnąć do Ustki fundusze, to ja jestem za. Chciałbym, aby to miasto w końcu odżyło.
T.Pratchett

JKUstka

Post autor: JKUstka » piątek, 30 lipca 2010, 12:41

Ban.an pisze:Mniej więcej o to mi chodziło, tylko ja się odniosłem do Jerzego Malka. Bo to oni chcą zainwestować tam pieniądze i oni będą tam budować. Jeżeli mają ściągnąć do Ustki fundusze, to ja jestem za. Chciałbym, aby to miasto w końcu odżyło.
Pewnie jak znakomita wiekszość mieszkańców. Nie wszyscy jednak widza taka sma droge dojscia.
Kapitał tam inwestujący jest znacznie szerszy o JM słychać, bo dba o to o innych nie lub mniej.
Po oststniej Sesji mam wrazenie, ze sprawy ida w dobrym kierunku, obym sie nie rozczarował.
Czego i Tobie życzę.

Adi

Post autor: Adi » środa, 25 sierpnia 2010, 20:48

Dziś odbyło się w ratuszu spotkanie władz miasta z przedsiębiorcami z Wczasowej. O ustaleniach poinformuje gospodarz spotkania. Ja napiszę tylko, że frekwencja dopisała :wink:

ODPOWIEDZ